» »

Intel ukinja prvi Core i7 procesor

Intel ukinja prvi Core i7 procesor

TG Daily - Intel bo, presenetljivo, ukinil model višjega cenovnega (in zmogljivostnega) razreda, Core i7-940. Procesor, ki v 1000 kosih stane 562 $, očitno prodajno ni preveč uspešen in kupci raje posegajo po pol cenejšem (in le malce počasnejšem) modelu, Core i7-920, oz. po navijanju bolj prijaznem ekstremnežu, Core i7-965 Extreme Edition. Ponavadi je Intel raje znižal ceno oz. jo izenačil s počasnejšim modelm in ukinil slednjega, zato je ta poteza dokaj nenavadna.

Zadnje naročilo bo za dotični model mogoče oddati 5. septembra letos, paketi s hladilnikom pa bodo še zadnjič poslani 4. decembra, prav tako letos. Zanimivo je, da bodo procesorji, pakirani na pladnje (namenjeni masovnim izdelovalcem računalnikov, brez BOX hladilnika) na voljo skoraj leto dlje, do 5. novembra 2010.

32 komentarjev

Jst ::

Če ne bi imel quada66, bi sedaj kupil 920, ker si mislim, da no one in their right mind would buy i940. Po drugi strani pa razumem entazuiste - katerim je pač hobi imeti cutting edge tehnologijo in kot pri vsakem hobiju, denar ni problem - kateri kupijo Extreme verzijo.

Iz stališča potrošnika pozdravljam Intelovo potezo, a iz stališča izdelovalca procesorjev Intla, je poteza res rahlo nenavadna, kot je omenjeno v novici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BoLhCa ::

Jst si ga sicer lastim, vendar sem ga kupil rabljenega za 300€, da bi pa zanjga dajal 500€++ je pa totalni nesmisel, ker je praktično enak 920-ki, seveda za skorajda dobesedno pol cene.
360€-400€ tam nekje bi znižal ceno pa bi blo. Verjetno pa so ga ukinli z razlogom, da bodo malo prenovljenega v tem rangu prodajal.

Jst ::

Pa še všeč so mi novi chipseti, kateri podpirajo tako SLI kot Crossfire, čeravno nisem pristaš dual GPU rešitev. Imam raje eno powerful kartico, kot dve povprečne. Ampak moji časi se iztekajo, ker vse kaže, da bomo multi GPU rešitve morali sprejeti, všeč ali ne.

ATI je začel ta trend, ki ga bo pomoje težko ustaviti. Če bi le tehnologija izkoriščala celoten RAM, namesto, da se ram deli na vsak GPU, potem zadržkov ne bi imel.

Ali mogoče kdo ve, če potekajo kakšne raziskave ali karkoli (načtrovanje takšne arhitekture), da bi to omogočila. Ker to me najbolj zadržuje, da bi komurkoli svetoval dual GPU rešitev, čeprav tudi ta tehnologija prinaša pričakovano hitrost... Mi je škoda, da se podatki v ramu podvajajo; škoda rama... Osebno mnenje pač.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BoLhCa ::

Dokler bodo izkoristki SLi-ja 90%++ (Crysis, Vantage,..) me to ne zanima. :)

ivanuscha ::

Danes je Intel sporočil, da ukinja tudi procesor Core i7-965 Extreme Edition.

filip007 ::

Ja kriza ima svoj efekt...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PrimozR ::

Jst si ga sicer lastim, vendar sem ga kupil rabljenega za 300€, da bi pa zanjga dajal 500€++ je pa totalni nesmisel, ker je praktično enak 920-ki, seveda za skorajda dobesedno pol cene.
360€-400€ tam nekje bi znižal ceno pa bi blo. Verjetno pa so ga ukinli z razlogom, da bodo malo prenovljenega v tem rangu prodajal.


Yup, konec meseca pride 3,06 GHz 950. Cena bo seveda 580 $ ;)

EDIT: tudi Xtreme-a bo zamenjal hitrejši, 975.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BoLhCa ::

Se pravi 940 z fiksnim turbotam :D jao :)

gt55gre ::

Malo bom žaljiv, ampak intel nima za burek. S takimi nabitimi cenami je amd sto odstotno boljša izbira. Sam sem sicer že ves čas na amd 3200, phenom itd, zelo zadovoln. Mel sem že tut intel celeron 800 mhz, in lahko povem, da je bil crap od crepa, šrot, je skos neki štekov in se zatikov, pa mlev, mlev, učinka pa ni blo nobenga, in na konc je šteknu, tako, da intel zame never. Počasi ugotavljajo, da s takimi nepoštenimi cenami, ne bodo nikamo prišli.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Boky ::

gt55gre, ni intel ali AMD kriv, če imaš ti zasvinjano mašino.

gt55gre ::

Boky, komp ni bil zasvinjan. Sicer sem pa z amd zelo zadovoln prejšni procesor 3200, je delaov kot urca, enako je s phenomom.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

BoLhCa ::

U bistvu nisi vredn komentarja, ampak poglej z druge strani. Lahko AMD ponudi, karkol tako zmogljivega kot je i7 serija ?

DJ MartiNi ::

Ne more. Se pa zdraven postavlja vprašanje, če Intel ponuja kaj takega kot je recimo X4 810 za 140€, ali pa štiri jedra za še manjši denar. Lahko bi pa se mu očitno nikamor ne mudi z nižanjem cen svojim štirijedrnikom. Me prav zanima kake cene bo imel i5.

No vsekakor pa zanimiva poteza s strani Intela.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

Jst si ga sicer lastim, vendar sem ga kupil rabljenega za 300€, da bi pa zanjga dajal 500€++ je pa totalni nesmisel, ker je praktično enak 920-ki, seveda za skorajda dobesedno pol cene.
360€-400€ tam nekje bi znižal ceno pa bi blo. Verjetno pa so ga ukinli z razlogom, da bodo malo prenovljenega v tem rangu prodajal.


Edina stvar ki hodi i7 940-ki v prid je multi 21x medtem ko ga ima i7 920 20x. Zna prit prav pri prebijanju meje 4ghz... Sam dajat 500€ za ta bonus je pa preveč. Če bi bil proc 350€ nov bi še bil zanimiv, tako pa sploh ni.

TOP ::

Ma če gledaš že 350e je veliko za proc kaj šele 500e,to je totalna bedarija,edino če si bogataš in pač si lahk privoščiš.Drugač ša kot je DJ Martini omenil,kaj Intel ponuja za 140e,ker AMD ma X4810,to je res AMD ma za ta denar 4jedrnika.Sam zanimivo pa je da večina,ki kupuje novo mašino pa se odloča za INTEl.

BoLhCa ::

Lahko ponudi Q8200 isti denar @ funtech. Je pa res, da me ta segment totalno nič ne zanima in tudi ni v kontekstu novice.

M-XXXX ::

Jst si ga sicer lastim, vendar sem ga kupil rabljenega za 300€, da bi pa zanjga dajal 500€++ je pa totalni nesmisel, ker je praktično enak 920-ki, seveda za skorajda dobesedno pol cene.
360€-400€ tam nekje bi znižal ceno pa bi blo. Verjetno pa so ga ukinli z razlogom, da bodo malo prenovljenega v tem rangu prodajal.


Edina stvar ki hodi i7 940-ki v prid je multi 21x medtem ko ga ima i7 920 20x. Zna prit prav pri prebijanju meje 4ghz... Sam dajat 500€ za ta bonus je pa preveč. Če bi bil proc 350€ nov bi še bil zanimiv, tako pa sploh ni.

Ko smo ravno pri tem, kako hudiča da meni laufa 920 na 21?:D Tako ko je neobremenjen, kot takrat ko je vseh 8 niti na 100%:D

Meizu ::

na 21? Kako ti to uspe? Bios na moji plati noče več kot 20 spustit?

batista bomb ::

vklopi turbo in boš imel 21

BoLhCa ::

Ker imaš vklopljen turbo in ti skozi CPU neki dela in imaš skozi na 21 :)

Meizu ::

A to intelov boost technology al system performance? Ko maš turbo, standard, pa extreme opcije...?

M-XXXX ::

Ker imaš vklopljen turbo in ti skozi CPU neki dela in imaš skozi na 21 :)

A ni tako, da naj bi bilo pri turbo samo pri enonotnih aplikacijah na 21?

BoLhCa ::

@Meizu kaj ? Nimam blage kaj si mislil vprašati :)

@M-XXXX eh, to se skoz užiga.

pa btw, tam ne bo ok.. 940 ima 22 default multi in 23 v turbo mode-u.

Meizu ::


Recimo tukaj je tale turbo. Sam ni intel turbo boost ampak kot piše - performans enhance. Maš na voljo tri opcije - standard, turbo in extreme.

Pol pod cpu options je pa še intel turbo boost technology za enablat.

Zdej keri ti odpre tale multi? Predvidevam da Intel turbo boost?

Upam da je sedaj bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PrimozR ::

Malo bom žaljiv, ampak intel nima za burek. S takimi nabitimi cenami je amd sto odstotno boljša izbira. Sam sem sicer že ves čas na amd 3200, phenom itd, zelo zadovoln. Mel sem že tut intel celeron 800 mhz, in lahko povem, da je bil crap od crepa, šrot, je skos neki štekov in se zatikov, pa mlev, mlev, učinka pa ni blo nobenga, in na konc je šteknu, tako, da intel zame never. Počasi ugotavljajo, da s takimi nepoštenimi cenami, ne bodo nikamo prišli.


Fantje jest sem pa mel prvi K6 procesor pa vam moram rečt, to so jajca od jajca. Kdo bi sploh povohal AMD. Isto sem mel BMWja letnik 75, tut taka jajca, da dol padeš. Kaj boš s tistimi 50 konji. Dons jih ma še vsak punto več!!! Sploh ne vem zakaj bi dons kdo BMWja kupu! (sarcasem off)

Si pogruntal problem v tvojem postu?

mtosev ::

jasno da 940 ni zanimiv saj lahko 920 navijes na 940. Extreme pa ma odklenjen multiplier. zato je zanimiv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Meizu ::

Bolhca, ja glede multija sm se zmotil. 22x ima 940 ja.

Sm pa ugotovil in zmozgal. Laufam na 3990mhz zdaj. ^^

Mitja358 ::

In spet 133MHz več ne?

Meizu ::

Prosim?

legice ::

končn jim je padl na pamet,da ne znajo postavlat cen
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

M-XXXX ::

končn jim je padl na pamet,da ne znajo postavlat cen

Sem podobnega mnenja da je 940 zgrešen nakup, je pa res da ga bodo enostavno zamenjali za 950 verzijo, ki pa je že malo boljši nakup, čeprav vseeno preslab v primerjavi z 920!

Machiavelli ::

Počakajte na 32nm 6jedernike ;):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel izdal nove Nehaleme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
508527 (6319) LordPero
»

Intel Core i7-960

Oddelek: Novice / Procesorji
173204 (2877) PrimozR
»

Core i7 navsezadnje slepa ulica, Core i5, ki to ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
688733 (6502) Malner
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558128 (6066) mtosev

Več podobnih tem