» »

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste

1 2
3
4

carot ::

MS naj se zresni in naj naredi raje windows XP ver 2 z dx 11 in bodo vsi veseli.

Boš plačal tak OS še enkrat?

Raje to, kot Visto ali 7.

carot ::

Windows 98 je bil prav tako super sistem, edina pomankljivost je bila ta, da ni imel skoraj nic driverjev in jebancije za ustelati USB in prepoznavnost SATA diskov, drugace pa je bil super, ko je deloval, edino uno sesuvanje ga je jebalo vcasih.

mtosev ::

Windows 98 je bil prav tako super sistem, edina pomankljivost je bila ta, da ni imel skoraj nic driverjev in jebancije za ustelati USB in prepoznavnost SATA diskov, drugace pa je bil super, ko je deloval, edino uno sesuvanje ga je jebalo vcasih.

win 2000 je bil boljsi od 98ke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MacQ ::

XPji so se po začetnem privajanju in tegobah (katerih se več niti ne spomnim, medtem ko se tistih od Win98 (sesuvanje) in WinME (Sesuvanje z veliko začetnico) prav dobro spominjam) izkazali za izredno dober sistem in daleč najboljši v zgodovini MSja. (Ja, so boljši od Win2000, saj so načeloma ista stvar, le bolj prirejena multimedijem in igram.)

frudi ::

Senitel: tudi meni se je porodila v glavi primerjava med Visto in 2k. Vsekakor je nekaj skupnih točk - oba sistema sta precej hitro doživela zamenjavo (2k še bistveno prej, kot Vista) in obema je 'prtljaga' preteklosti precej otežila preboj med uporabnike. Pri 2k je bila to NT dediščina, zaradi katere so se je domači uporabniki izogibali v strahu pred nedelovanjem iger in multimedije (deloma upravičeno na račun na začetku slabših gonilnikov). Visto pa so pokopale začetne težave s performancami in ponovno gonilniki.

So pa bile moje izkušnje s prehodom na oba sistema toliko drugačne, da bolj skoraj ne bi mogle biti. Preiti iz 98 na 2k je bilo kot razodetje - naenkrat so minili dnevi rednih BSOD-ov in resetiranj za vsako pasjo figo. Še kabelski net mi je delal takoj ob prvem zagonu po inštalaciji :). O prehodu nazaj na 98 ali ME se ni dalo niti sanjati.
Vista po drugi strani je bila ob izdaji enostavno katastrofa, zame prav neuporaben kup gnoja. Na mašini z dvojedrnim procesorjem, 2GB rama in raid 0 poljem se je obnašala kot sklerozen polž, predvsem zaradi abnormalnih zlorab diska. In stanje se je s tedni samo še slabšalo, dokler je zaradi neuporabnosti nisem zamenjal nazaj za XP x64 (za moj okus MSjev najboljši desktop OS). No, po izzidu SP1 sem ji dal še eno možnost in na srečo se je vmes stanje bistveno izboljšalo. V tem trenutku je čisto spodoben OS, ki pa po mojem vseeno ne upravičuje zamenjave XP-jev; če jo dobiš zastonj ali z novim računalnikom, jo pač uporabljaš, zapravljanja denarja za nadgradnjo XPjev pa nikakor ne upraviči. Sploh pa z W7 tik za vogalom (no, skoraj).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Spc ::

 

PrimozR ::

Še enkrat:
1. navedite hladna dejstva, zakaj je Vista boljša od XP in jih argumentirajte.
2. prav tako tudi zakaj bi človek šel nanjo in plačal za nekaj, kar ima že doma.


2.: ker podpira DX10, slednji ima precej boljšo podporo za razne SLI kombinacije (recimo quad SLI in podobno), dodanih pa ima še ene par podobnih fičrjev. Med drugim recimo je prvi spodoben 64 bitni OS od Microsofta, nekaj, kar baje ni možno reči za XPje (v smislu domačega uporabnika s 4 ali 6 giga RAMa - za resno delo imajo vsi XPje, druga zgodba).

Raje to, kot Visto ali 7.


Maš dober razlog za to?

ABX ::

Aha, torej samo za igrice in še to če imaš dve super hitri kartici.


Ima smisla definitivno, lol.

P.S: Imaš kakšen link do testov, ali spet sklepaš brez podatkov?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Bistri007 ::

Vista ima veliko boljši Explorer: delo z direktoriji, favorite links pri strani. Bolj inteligentno premikanje datotek - če pride do datotek, ki jih noče avtomatsko premakniti (že odprte, z atributi), jih preskoči, in najprej skopira nekonfliktne, potem vpraša.

"file - copy/shortcut" je bolj logično kot "Copy/Shortcut of file", pa še datoteki sta skupaj po abecedi.

Na splošno je veliko hitrejše iskanje kot v XP. Tudi RAM zna veliko bolje iskoristiti za cache kot XP. Dodatni bombonček je MUI (drugi jeziki) preko Microsoft Update.

Stabilnost: če se slučajno sesuje grafični driver, se ne sesuje cel sistem.

Prenos driverjev preko Windows update. Delati ti mora samo mrežna, in za povprečne uporabnike so vgrajeni driverji čisto dobri (mogoče imajo proizvajalčevi nekaj dodatnih featurjev, ampak...).

Izboljšana varnost: različni profili za omrežne povezave, IE sandboxing. Veliko boljši vgrajeni firewall kot v XP.

Povzetek: boljši explorer&search, dodatna stabilnost&varnost, samodejni prenos driverjev. Lepši vmesnik: AERO s prosojnostjo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spc ::

Če bi microsoft hotel bi lahko komot implementiral DX10 in DX11 v XPje.
Seveda če bi to naredili vista ne bi imela nobenih novosti.. kaj se tiče dx-a.

Prenos driverjev preko Windows update. Delati ti mora samo mrežna, in za povprečne uporabnike so vgrajeni driverji čisto dobri (mogoče imajo proizvajalčevi nekaj dodatnih featurjev, ampak...).

Sem sprobal Windows Update in kaj mi je windows update naredil ?
Lepo sem dobil blue screen in več nisem prišel v visto v normal mode-u.
Zakaj ?
Ker mi je WU ponudil Vista certified 2D Audio gonilnik za SB Live! platinum ki pa zgleda ni ravno vista certified.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

ABX ::

Ne mi omenjat varnost pri M$ izdelki, nikoli v njihovi zgodovini ni bilo to urejeno. Če resno misliš da M$ dela kaj na varnosti me prime slabo.

Boljše izkorišča ram? Kako, tako da disk non-stop nekaj ruži? Če bi Vista znala delovat z ramom bi bil disk izklopljen. Tako pa ruži, ruži in ruži. Seveda ti to pokuri baterijo bistveno hitreje.

Link do nekega testa pri porabi baterije XP vs Vista:
http://www.hp2133guide.com/mini-note-xp...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

Na splošno je veliko hitrejše iskanje kot v XP. Tudi RAM zna veliko bolje iskoristiti za cache kot XP. Dodatni bombonček je MUI (drugi jeziki) preko Microsoft Update.


Buče. Na WU je Search 4.0 za XPje, ki prav tako poindeksira fajle in da rezultate skoraj trenutno. isto kot na Visti.

Stabilnost: če se slučajno sesuje grafični driver, se ne sesuje cel sistem.

Prenos driverjev preko Windows update. Delati ti mora samo mrežna, in za povprečne uporabnike so vgrajeni driverji čisto dobri (mogoče imajo proizvajalčevi nekaj dodatnih featurjev, ampak...).


Dva resnična pointa.

Lepši vmesnik: AERO s prosojnostjo.


Povsem relativno. Sam furam classic windows look in mi je lepši od Aera.

ABX ::

Glede Video HAL in driverjev se tudi jaz strinjam.

Da ne bomo samo pljuvali. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

krneki0001 ::

Še enkrat:
1. navedite hladna dejstva, zakaj je Vista boljša od XP in jih argumentirajte.
2. prav tako tudi zakaj bi človek šel nanjo in plačal za nekaj, kar ima že doma.



1.) Na moji mašini winxp ne laufajo normalno in se sesuvajo, vista se ne, v dveh letih in par mesecih, kolikor je na mašini, je bil en blue screen, ker sem preveč navil rame. Tako da je to dober pokazatelj stabilnosti sistema pa laufa 24/7, winxp sem moral na 2 dni resetirat in na par mesecev delat ponovni install.

2.) zakaj bi šel človek na drug sistem? Če je normalen bo na enem dokler bo podpora ali dokler bo stabilno deloval na mašini. Če zamenjaš hardware in sistem ni več stabilen, pač menjaš, ali pa če programje zahteva nov sistem, drugače pač ne menjaš. Zato pa pravim da laufamo win2000 v službi še danes in nič ne kažemo zanimanja za kaj novejšega, ker zadeve delujejo vredu in hitro.

Bistri007 ::

Aja, še ena prednost NT 6 Windowsev - zamenjaš matično ploščo pa se ti Vista/7 zažene. Pri XP/2003 moraš narediti najmanj popravilo instalacije.

Torej - disk image deluje na vseh sistemih, ne samo na točno določeni HW konfiguraciji. Tako kot je bilo že včasih z Win 3.1 - ME.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spc ::

Pri XP/2003 moraš narediti najmanj popravilo instalacije.

To ravno ni res.
Samo pazit moraš, da imaš v device managerju namesto IDE vendor specific driverjev IDE standard controller in gre image skopirat na katerokoli konfiguracijo pa naj si bo intel/amd/sis/nvidia/via ...
:)
 

Bistri007 ::

Isti disk image dela preko IDE/SATA/USB/Firewire/eSata/VMWARE, poleg tega se 90%+ driverjev za HW samodejno instalira preko Windows Update. To je veliko večji platform independece kot pri NT 5.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

oldguy ::

Vista ima veliko boljši Explorer: delo z direktoriji, favorite links pri strani. Bolj inteligentno premikanje datotek - če pride do datotek, ki jih noče avtomatsko premakniti (že odprte, z atributi), jih preskoči, in najprej skopira nekonfliktne, potem vpraša.


Ojjej, pa ravno explorer si izpostavil. Ko bi vsaj našel kaj drugega. No saj, lep je že mogoče. Ampak izraza "green ribbon of death" pa XPji niso poznali. Kakega removanja USB ključkov pa rajši sploh ne omenjam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

c00L3r ::

Najrajši mam zagovornike XP-ev, ki niso dejansko uporabljali Viste :) Ti nočejo slišat za nobeno stvar, kjer je Vista boljša. Ali pa rečejo, da ta funkcija ni pomembna.

Aja, jaz sem tudi ob izidu Viste takoj prešel na toto Glisto. Se z njo mučil 4 mesece, dokler mi ni dopi*dla in sem šel nazaj na XP-e. Hitrost v XP-ih se mi je zdela neverjetna. Pa na Visti mi pol stvari ni delalo pravilno. Po izidu SP1, pa skoraj kot dan in noč. Ni šans da grem nazaj na XP-e. Vgrajeno indexiranje v start meni je neverjetno uporabno. Prav tako superfetch je odlična softwareska rešitev za pohitritev delovanja. Meni se programi dosti prej zaženejo kot v XP-ih. Igre, če mi delajo kaki % počasneje se ne bom sekiral. Pač 48fps namesto 50. Dejansko ne vidim razloga zakaj ostat na XP.

Ne rečem, da ga niso kje malo zabluzli v Visti. Ampak te manjše napakice bodo zdaj rešene v 7-ki. Pa gonilniki delajo na 7-ki od Viste, tak da ne bo panike s strojno opremo. Prehod iz Vista na 7, bo enako enostaven kot iz 2000 na XP.

Kar se pa tiče škrtanja po disku. Nevem, kaj mate eni probleme, pač en čas indexira, pol pa se umiri. Jaz mam Visto na prenosniku, pa ne vidim neke drastične aktivnosti diska. Pa itak manj idexira ko nekaj delaš. Tak, da ne krade virov.

Bistri007 ::

Če nočeš, da ti v Visti disk na prenosniku tako škrta (ali če imaš desktop z UPS):

My Computer | C | Properties | Hardware | (interni HDD prenosnika) | Properties | Policies |

obkljukaš "Enable write caching on disk" & "Enable advanced performance"
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

trnvpeti ::

vista je en shit
pac se sprijaznite
poglejte, kaj na istem hw naredi namesto viste w7
pol pa nehajte bluzit,da je vista ok
ni mi jasno, kdo bo kupil visto, ko bo zunaj w7
vista je pac bil en neuspesen poizkus

BlueRunner ::

Še enkrat:
1. navedite hladna dejstva, zakaj je Vista boljša od XP in jih argumentirajte.

http://www.infoworld.com/t/platforms/ge...

Razlog zakaj Vista & 2008 Server sta velik korak naprej in hrati tudi razlog zakaj je to za običajnega uporabnika popolnoma irelevantno. Zanimivo je, da se nekatere stvari berejo, kot bi gledali razvoj Linux jedra v 2.6.x veji.

2. prav tako tudi zakaj bi človek šel nanjo in plačal za nekaj, kar ima že doma.

Čisto nobenega razloga. Če ti ustreza to, kar imaš, te nihče ne sili, da bi to menjal. Seveda pa ne pozabi, da Microsoft dela za dobiček in v nobenem primeru ne bo do onemoglosti brezplačno vzdrževal neko kodo. Če pomisliš kakšne spremembe je prinesel samo SP2 zastonj, si lahko misliš, da to niso zanemarljivi stroški.

Druga varianta je, da bi imel okna ne za enkraten znesek + brezplačni popravki, temveč tudi za letni pavšal, ki bi kril stroške permanentnega razvoja in dopolnjevanja. V tem primeru možnosti imeti to, kar že imaš in obdržati to, kar ti že deluje, ne bi imel.

Bistri007 ::

>Druga varianta je, da bi imel okna ne za enkraten znesek + brezplačni popravki, temveč tudi za letni pavšal, ki bi kril stroške permanentnega razvoja in dopolnjevanja. V tem primeru možnosti imeti to, kar že imaš in obdržati to, kar ti že deluje, ne bi imel.

To je Microsoft EA :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BlueRunner ::

Za smrtnike, seveda... ne nesmrtne pravne entitete :P

carot ::

Explorer pa je neko sranje, total comander je najboljsi file manager.

MacQ ::

Explorer pa je neko sranje, total comander je najboljsi file manager.

Word!
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

frudi ::

Vista ima veliko boljši Explorer: delo z direktoriji, favorite links pri strani. Bolj inteligentno premikanje datotek - če pride do datotek, ki jih noče avtomatsko premakniti (že odprte, z atributi), jih preskoči, in najprej skopira nekonfliktne, potem vpraša.

"file - copy/shortcut" je bolj logično kot "Copy/Shortcut of file", pa še datoteki sta skupaj po abecedi.

Explorer rabim ravno toliko, da ob sveži inštalaciji najdem tcmd704a.exe.

Na splošno je veliko hitrejše iskanje kot v XP. Tudi RAM zna veliko bolje iskoristiti za cache kot XP. Dodatni bombonček je MUI (drugi jeziki) preko Microsoft Update.

Sem še vedno mnenja, da je search uporaben samo za ljudi, ki si ne znajo organizirati vsebine diska. Sam ga rabim recimo parkrat na leto, pa še takrat običajno za iskanje po mapah, ki jih Vista itak ne indeksira.

Stabilnost: če se slučajno sesuje grafični driver, se ne sesuje cel sistem.

Vsaj meni je to bolj slaba tolažba, ker ko se mi enkrat sesuje nvidijin grafični gonilnik, se potem sesuva vsakih par sekund. Neto rezultat je, da moram vseeno resetirat, običajno kar na trdo.

Prenos driverjev preko Windows update. Delati ti mora samo mrežna, in za povprečne uporabnike so vgrajeni driverji čisto dobri (mogoče imajo proizvajalčevi nekaj dodatnih featurjev, ampak...).

Sem že parkrat doživel, da so mi gonilniki iz windows update naredili bistveno več škode, kot koristi. Tako se mi po inštalaciji novih gonilnikov za grafiko z windows update Vista več ni zagnala (razen v safe mode), drugič mi je nehala delati mrežna kartica, tretjič miš, četrtič pa mi je nov gonilnik za monitor onemogočil skoraj vse ne-native resolucije.
Tako da hvala lepa za inštalacijo gonilnikov preko windows update. Sedaj raje več ne tvegam z njo.

Izboljšana varnost: različni profili za omrežne povezave, IE sandboxing. Veliko boljši vgrajeni firewall kot v XP.

Ne uporabljam nič od naštetega. Niti UAC, preden ga slučajno omeniš.

Povzetek: boljši explorer&search, dodatna stabilnost&varnost, samodejni prenos driverjev. Lepši vmesnik: AERO s prosojnostjo.

Ok, Aero pa celo uporabljam. Živela Vista! </sarcasm>
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

techfreak :) ::

Čeprav sem zelo zadovoljen z Visto, moram vseeno povedati, da tole ne drži:
Aja, še ena prednost NT 6 Windowsev - zamenjaš matično ploščo pa se ti Vista/7 zažene. Pri XP/2003 moraš narediti najmanj popravilo instalacije.

Zamenjal sem matično in procesor (AMD -> Intel) in mi je vse normalno delovalo.

BlueRunner ::

YMMV. Nekatere stvari so bile izvedljive že prej. Najpogostejša težava je, da v sistemu ni gonilnika, ki bi podpiral upravljalca diskov na novi plošči. Z novimi verzijami oken je podprtih vedno več kontrolerejev, hkrati pa vedno več kontrolerjev deluje po AHCI standardu. Kombinacija teh dveh stvari pa da občutek, da je to v novih verzijah oken bolje urejeno. Dejansko se tukaj ni kaj dosti spremenilo že od Windows XP naprej.

Kdor se tem zapletu pri menjavi (nevede ali vede) izogne, ima dobro možnost, da se bodo okna zbudila in do konca namestila vse gonilnike potrebne za delovanje nove plošče. Brez tega pa je potrebna predpriprava, ki jo lahko narediš ročno, ali pa to delo prepustiš posebnim programčkom (npr. P2V pripomočki). Seveda pa YMMV. Morda te bo ustavil kakšen drug nekompatibilen gonilnik.

Kar ni bistveno drugače, kot pa v kakšnem drugem OS. Samo lažje je reševati nekaj, kar ni zapečeno v nedokumentiranih lokacijah v binarnem registru nastavitev. >:D

MacQ ::

Jaz vidim prednost Viste edino v večji količini gonilnikov, ki so vgrajeni vanjo. In še pri temu mi je pomemben edino gonilnik za mrežno kartico, ker ostale itak instaliram od proizvajalca, saj se generični, vgrajeni v Windows, ne morejo primerjati z namenskimi.

Po drugi strani pa je to tudi velika hiba Windows, ker se ogromna količina gonilnikov kar precej pozna na količini HDDja, ki ga zasedejo. 98% gonilnikov večina ljudi itak nikoli ne bo nucala. Dovolj bi bili že gonilniki za mrežo, osnovni za grafo ter za tipkovnico in miš, ostale pa si itak skineš.

10 ali 20 GB za instalacijo OSa? Ne hvala. Itak ne nucam noben 'pripomoček', ki je vgrajen vanj, razen občasno kalkulatorja.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

BlueRunner ::

Vsi gonilniki skupaj porabijo manj kot 500MB. To sicer ni malo, ni pa tako veliko, da si tega na današnjih sistemih ne bi mogel privoščiti.

Pri 160GB disku na prenosniku to predstavlja cca. 0,4%.

energetik ::

Joj, ampak zdaj boste pa res že diplomirali v tej temi. Sej je bilo že vse povedano. Vsak ima tisto gor kar mu paše.
Glede topica - glede na to, da naj bi bila sedmica sfrizirana Vista, res ne vidim razloga, zakaj ne bi po izidu 7ke nehali s prodajo Viste.

McMallar ::

7 je res sfrizirana Vista, saj je jedro enako. Memory footprint Viste je nekje 700MB, medtem ko je 7 400MB. Tudi razlika v hitrosti je na mojem laptopu očitna v prid 7.

Prinaša pa 7 v enterprise okolju tudi veliko novosti in bonbončkov, tako da bomo mi Visto enostavno preskočili.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mavrik ::

frudi:
Kaj ko bi pa malo probal uporabljati novo funkcionalnost? Ker argument "ne uporabljam (in nočem niti) uporabljati nove funkctionalnosti, zato Vista smrdi in je neuporabna!!" je malo... neumen no :)
The truth is rarely pure and never simple.

BlueRunner ::

W7 nima čisto enakega jedra (zgoraj sem dal povezavo na članek, kjer je opis enega koraka naprej glede na Visto). Pa verjetno se bi notri našla še kakšna malenkost.

Ni pa to takšen preskok, kot je bil iz npr. NT 4.0 na Win2000 ali iz XP na Vista.

McMallar ::

Včeraj mi je nekdo iz MS trdil, da je jedro enako... Go figure...
Katero jedro ima Vista? Moj W7 build ima verzijo 6.1
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

frudi ::

Mavrik: ne trdim, da Vista smrdi in/ali da je neuporabna. Smrdela je do neba ob izzidu, sem pa jasno napisal, da so jo od takrat spravili na nivo. Jo tudi uporabljam, tako na prenosniku, kot na desktopu. Ampak to praktično samo zato, ker sem eno licenco dobil zastonj, drugo pa ob nakupu prenosnika. Niti slučajno pa ne bi odštel denarja zanjo, ker zame ne ponuja ničesar novega glede na XP.

Da pa bi moral uporabljati nove funkcije samo zato, ker so nove in/ali izboljšane, je pa neumnost. A naj zdaj namerno pozabim, kam shranjujem dokumente, da bom lahko uporabljal ta nov uber hud search? Naj uporabljam sandboxan IE, čeprav ga Opera povozi po dolgem in počez? Ali pa Explorer, čeprav že 15 let uporabljam Total Commander oz. njegove prednike? Naj vklapljam firewall, čeprav mi to funkcijo opravlja ločen server? Not just 'no', but 'hell no!' :P.
Jebat ga, naj naredijo funkcije, ki so dejansko uporabne, pa jih bom uporabljal in tudi sprejel kot argument za zamenjavo. Do takrat se pa lahko samo smejim, ko nekdo našteva tovrstne izboljšave kot argument za Visto.

edit: sem se pravkar spomnil enega ql fičerja Viste - teženje, da se mora resetirat po inštalaciji popravkov, se da prestavit za 4 ure, ne pa da teži vsakih 5 minut, kot v XPjih. Če v 7 dodajo možnost, da teženje povsem izklopiš, je že to skoraj dovoljšen razlog za zamenjavo :).
No, ali pa še raje, naj že enkrat poskrbijo, da vsak 300kB popravek ne zahteva reseta...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

MacQ ::

Se popolnoma strinjam s tabo frudi.
Na netu obstaja ogromno zastonjskih programčkov, ki so boljši od teh pripomočkov vgrajenih v Winse.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

BlueRunner ::

Včeraj mi je nekdo iz MS trdil, da je jedro enako... Go figure...
Katero jedro ima Vista? Moj W7 build ima verzijo 6.1

Viri iz Microsofta so takšni in drugačni. Osebno pa verjamem na besedo Marku Russinovichu. Boljši tehničen vir o jedru tega MS-jevih sistemov je verjetno težko najti.

Sicer pa pri malo večjih podjetjih ni nič čudnega, da leva ne ve, kaj počne desna in šefi govorijo eno, delavci pa drugo. Ipd...

Mavrik ::


Da pa bi moral uporabljati nove funkcije samo zato, ker so nove in/ali izboljšane, je pa neumnost. A naj zdaj namerno pozabim, kam shranjujem dokumente, da bom lahko uporabljal ta nov uber hud search?


Ja, samo search ni samo tam da boš iskal izgubljene datoteke. Predvsem je tam da omogoča veliko hitrejši dostop do stvari na disku. Zato da poženeš program rabiš zaradi searcha štiri pritiske na tipke (winkey + dve črki imena + enter) namesto klikotanja po startu. Isto za dokumente... winkey + par črk imena + enter pa je dokument odprt... to nima veze s tem če si ga ti "izgubil". Samo tvoj argument očitno kaže da kaj takega nisi preizkusil in si že v štartu rekel "eh, tega pa jaz ne rabim".

Ni fora Viste da bi res imela nekaj "velikih" novih funkcij. Ima pa več kot dovolj izboljšanih malenkosti, ki ti precej olajšajo in pohitrijo delo... če jih sploh probaš. Samo vse prevečkrat opažam, da ljudje prvo kar naredijo je, da izklopijo vse nove funkcije in servise, preklopijo vmesnik na tistega z Win98 in se potem na veliko okoli razlagajo, kako pa da ni nič novega.

Je pa res, da po izidu Win7 ne vidim nekega smisla v nadaljnji prodaji Viste... Win7 ne prinaša neke regresije, da bi moral zaradi česarkoli bit na Visti, obenem pa še dalje izboljša OS brez kritičnih sprememb.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

PIPI:
Bistri007:
- Stabilnost:
- Prenos driverjev preko Windows update. Delati ti mora samo mrežna, in za povprečne uporabnike so vgrajeni driverji čisto dobri (mogoče imajo proizvajalčevi nekaj dodatnih featurjev, ampak...).


Dva resnična pointa.

Eh, zakaj potem meni WU ponuja driverje na XP ? A delam kaj narobe ? ;)

Bistri007:
Vista ima veliko boljši Explorer:

To je tvoj mnenje. Moje pa je: Explorer je iz verzije v verzijo slabši. Pri Visti pa orenk slabši.
Ja ima izboljšave, jasno. A uporaba je čist mimo. Recimo Backspace več ne gre na višji folder.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

BlueRunner:


http://www.infoworld.com/t/platforms/generation-gap-windows-multicore-273?page=0,5


(Win7) Roughly 118 percent slower than XP on dual-core (Vista was 92 percent slower) and 19 percent slower than XP on quad-core (identical to Vista).

8-O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

energetik ::

Se strinjam s frudijem. Edino glede searcha ne. Ga na veliko uporabljam, predvsem za dostop do programov, kjer ni treba več iskati ko zmešan po Start meniju. Do dokumentov grem pa raje v Explorerju, ker hočem videti katere verzije dokumentov imam v neki mapi in na katerem disku so shranjeni. Da ne odpiram backupov na primer.
Visto pa uporabljam le za to, ker sem pa dobil službeni laptop z že nameščeno.

opeter ::

Mene zanima ena stvar: ali lahko uporabim en gonilnik, ki je nekako vdelan v Visto v Windows xp x64? Gre se za tiskalnik. Hvala za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlueRunner ::

BlueRunner:


http://www.infoworld.com/t/platforms/generation-gap-windows-multicore-273?page=0,5


(Win7) Roughly 118 percent slower than XP on dual-core (Vista was 92 percent slower) and 19 percent slower than XP on quad-core (identical to Vista).

8-O


Jp. A ni zabavno, da napredek včasih pomeni tudi korak nazaj, zato da se bo lahko potem teklo naprej. Recimo analogija, kot pri Linux jedru iz 2.4.x na 2.6.x. Še danes marsikdo uporablja 2.4.x zato, ker zadošča in ker je na omejeni opremi hitrejše.

Po drugi strani pa gredo računalniki danes v splošnem v smer več jeder/več delovnega pomnilnika, kar pomeni, da so 2.6.x jedra na sodobni in prihajajoči opremi bolj uporabna. Ravno takšen pa je bil v članku tudi sklep na koncu. Vista/W7 sta čisto drugi zverini glede na XP, med seboj pa je W7 samo inkrementalen korak naprej od Viste. Recimo temu 2.6.18 na 2.6.19 >:D

Pri strežnikih je ta inkrementalnost očitno tudi v poimenovanju, ker gre jedro iz Windows Server 2008 na Windows Server 2008 R2, pri klientih pa so morali zaradi izjemno negativnega odziva na Visto pač najti drugačno ime.

Interno številčenje verzij jedra, pa tudi pove vse:
- Windows 2000 so bili NT 5.0
- Windows XP x86 so bili NT 5.1
- Windows 2003 Server (R2) in XP x64 sta NT 5.2
- Vista in Windows Server 2008 sta NT 6.0
- W7 in Windows Server 2008 R2 sta NT 6.1

Jp. Generacije jedra so lepo razvidne. Marketing pa pač dela marketing.

frudi ::

Zato da poženeš program rabiš zaradi searcha štiri pritiske na tipke (winkey + dve črki imena + enter) namesto klikotanja po startu.

Ne vem ničesar o klikotanju po start menuju. In ne vem, zakaj bi za zagon programov rabil kar štiri pritiske tipk.
Programi, ki jih uporabljam 99% časa, so mi vedno na dosegu enega ali dveh klikov (quickbar, taskbar, desktop ali pinani na start menu). Če pa bi že želel šariti po tipkovnici, bi še vseeno raje uporabljal lastne bljižnice.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Bistri007 ::

MrStein:
Bistri007:
Vista ima veliko boljši Explorer:

To je tvoj mnenje. Moje pa je: Explorer je iz verzije v verzijo slabši. Pri Visti pa orenk slabši.
Ja ima izboljšave, jasno. A uporaba je čist mimo. Recimo Backspace več ne gre na višji folder.

MrStein, uporabi Alt+Up za v folder gor :D
Alt+Left, Alt+Right sta pa za naprej, nazaj po zgodovini, kot v IE.

Daj pogooglaj za kakšne keyboard shortcuts za Visto. Ni čisto vse isto kot prej...

Glede Windows update - meni niso XPji nikoli ponudili grafičnih driverjev ali za čitalnike kartic in prstnih odtisov. Avtomatsko iskanje driverjev preko Windows Update tudi ni nikoli nič našlo. Sem pa tja se je našel kakšen driver za kos opreme, ampak tam je šlo bolj kot ne za bug fix.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

MrStein ::

Ja, samo:
- ti shortcuti so novi, "nekompatibilni" s prejšnjimi
- rabiš dve roki, torej adijo "hitrejše delo"

Glede driverjev. Čist možno, da WU za Visto ponudi več driverjev kot za XP. Saj tam tudi sprva ni bilo nič, zdaj pa več (za grafiko, mrežne, monitorje, zvočne. Seveda ne za vse modele)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

(Win7) Roughly 118 percent slower than XP on dual-core (Vista was 92 percent slower) and 19 percent slower than XP on quad-core (identical to Vista).

Torej pomeni to, da je Win7 počasnejši kot vista ?
:\

V praksi bi naj to pomenilo, da ti video renderira 1x več časa na Win7 kot na XPjih?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Lawler_ ::

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270146 (62396) dr.Akula
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931031 (25082) krneki0001
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017772 (12274) ShARk63
»

pohitritev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362320 (1420) Pepc619
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015399 (10678) tinlad3n

Več podobnih tem