» »

Kvarjenje CD/DVD pri peki

Kvarjenje CD/DVD pri peki

energetik ::

Torej na 2 leti starem sistemu (Athlon X2, plata Gigabyte, 2GB DDR2 RAM, DVD pekač Samsung 16x (SATA) z nameščenimi XP SP3) mi je po 1 letu naenkrat začelo kvariti CD/DVD pri peki. Plošček normalno zapisuje, potem pa pri preveritvi podatkov zapiše (mislim da) "cannot mount CD". Ko tak zapečen CD vstavim v pogon, bere v nedogled, Nero.exe in Explorer.exe se ne odzivata dokler ga ne odstranim.
Seveda sem takoj zamenjal tip ploščka, poskusil sem vse tipe (CD/DVD, R, RW) in nič bolje. Poskusil sem z 2 verzijama Nerota (6 in 7), s CDBurnerXP - vedno ista napaka. Potem sem dodal na IDE priključek starejši TEAC CD pekač, ki drugače deluje odlično. Enkrat je dobro zapekel CD, potem pa spet ne z enakim problemom.
No, nazadnje sem ponovno inštaliral XPje (itak nameraval) in zadeva se še vedno ponavlja. Je možno da je kaj narobe s plato, glede na to da 2 različna pekača na različnih priključkih (SATA, IDE) pri posodobljenih original XPjih ne zapečeta pravilno? Ima kdo kakšno rešitev?

Hvala in lp

Han ::

Je Windows XP SP3 namestitev res "čista", brez dodatnih gonilnikov in emulatorjev CD/DVD pogonov?

energetik ::

Ja. Vse kar sm naredu je, da sm MSDNAA verziji (SP2) z n-lite integriral SP3. Aja, plata je GA-M57SLI-DS4.

solatko ::

Poizkusi Ashampoo 6 free verzijo, meni edini peče brez vsakih problemov.

energetik ::

Hvala, bom poskusil. Ampak glede na to, da je dobro leto brez težav peklo na Nero6 in Nero7 in da sedaj še vedno noče na svežem sistemu, se mi zdi sumljiv hardware. In glede na to, da se poskusil tudi z drugim pekačem, mi je sumljiva matična..

fosil ::

Praviš da je napaka pri preverjanju. A potem CD speče v redu ali ne? Če ga recimo probaš na drugem računalniku.

Kaj pa driverji za matično? Še posebej sata. Maš najnovejše? Oziroma mogoče je problem ravno v najnovejših.
Tako je!

energetik ::

Speče zanič, tudi če preverim na drugi kišti ni na CDju nič. Ampak če pa pogledaš proti luči, se pa vidi zapečeno območje na CD/DVD, ki se mi zdi pravilno glede na kapaciteto ploščka in količino zapečenih podatkov.
Hmm, drajverje za matično pa res nisem že dolgo posodobil... Ampak zakaj je potem prvo leto delalo OK s priloženimi starimi drajverji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z inštalacijo windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
183815 (2357) jest10
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527829 (12780) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102462 (26971) nuclear
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151608 (1431) schwarzvald
»

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

Oddelek: Programska oprema
351718 (1137) bastadu

Več podobnih tem