» »

problem z inštalacijo windows 7

problem z inštalacijo windows 7

cewapcic ::

dobim sledeč msg
Load driver
A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.
Note: If the windows installation media is in the CD/DVD driver, you can safely remove it for this step.


še nkol nism rabu kakih driverjev za CD/DVD enoto..
a je mel kdo podoben problem? mal sm iskal po forumih pa je miljavžnt rešitev...

še enkrat zlovdat iso image... še enkrat zapečt z najmnajšo hitrostjo...
it v trgovino pa kupt novo DVD enoto ...

bluefish ::

Si poskusil tudi tisto, kar piše v note delu?
Poleg tega malo natančneje povej, kje se to pojavi oz. daj sliko.

jishiri ::

am katera verzija W7 je? kako konfiguracijo racunala imas? si imel tudi visto gor in je delovala?

Zero0ne ::

Si probal inštalirati z USB ključa?

cewapcic ::

ta msg se mi pojavi tm v step1 takoj skor
moj comp:
Dfi LP Ultra-D nforce 4
Amd opteron 148
IDE DVD NEC ne vem ker točn
SATA WD disk 250 giga < na ta disk mislm naložt windows 7
IDE seagate 80 giga disk

mislm pa naložt 64 bitno verzijo z MSDNAA FRI
najbrž bo treba še enkrat zlovdat pa probat z USB ključem
sam k se mi ne da xpjev nalagat na comp sam zarad tega, da bom še enkrat zlovdu windows 7 :S
a se da še kak drugač zlovdat k pa prek unga windows downloader k je .exe
trenutno mam na laptopu mac os x
pa na pcju cist fresh install debian-a... prek wine-a bi slo, da mi ni treba spet xpjev nalagat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

misek ::

Naloži si msdn verzijo iz torenta - so identični mediji.

energetik ::

A OS X in Debian ne omogočata DL? :|

cewapcic ::

ja ne poznata .exe fajlov an

cewapcic ::

evo zlovdal še enkrat in zapekel na dvd z 2x hitrostjo in dela zdj

s51as ::

Zanimivo.. meni je isto pokazalo pa sem probal tako kot ti še enkrat zapečt pa še zmeri ni šlo... bom poskusil še enkrat
It's just me myself and I

energetik ::

A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.
No, pa sem prišel do enake težave. Plata M4A78 PRO, pekač Samsung SH-S223B/BEBE SATA.
Windows 7 64bit z MSDNAA zapečen na Fuji DVD+R z 8x hitrostjo.
Ko se pojavi opozorilo, vstavim USB ključek z najnovejšimi RAID/AHCI driverji za matično, za Win7 64 bit. Ampak na seznamu se ne pojavi nič. Poskusim z drajverji za Visto 64bit - se pojavijo drajverji ampak po mletju napiše, da še vedni ni OK. Tako da ne vem več kaj bi. Glede na Googla in cewapcica se mi zdi, da sploh ni važno, kakšna strojna oprema je, problem se pojavlja na vseh mogočih konfiguracijah. Očitno Win7 še niso zreli za prodajo, če se dogajajo takšne stvari. Naj omenim, da gre inštalacija Viste 64 bit z medija Fuji DVD-R normalno naprej.
Poskusil vom še z enim DL ISO slike in zapekel na DVD-R z minimalno hitrostjo. Kaj drugega mi potem ne preostane.
Sicer je rešitev baje inštalacija Viste 64bit, update driverja ahci na najnovejšega in nato upgrade na Win7. Ampak to je meni daleč od normalne rešitve.

P.S.: Ubuntu 8.10 sem imel inštaliran v 15 minutah brez problemov. Toliko o superiornosti Win...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

EDIT: poskusil še na Vbox, pa je ista figa. Kljub temu da bere direktno ISO sliko. Torej ali je ISO slika defektna ali pa so kaj zameštrali z SATA driverji v RTM verziji. Ker RC verzija je normalno delala.

energetik ::

Torej problem je bil z defektno ISO sliko. Ne vem, zakaj tisti DL manager na MSDNAA sploh preverja, če je potem slika itak defektna. Torej DL-jal sem še enkrat od doma in je slika 900MB večja. Sedaj je šla inštalacija BP in končno uporabljam Win7 64bit.
Tko da če bo kdo imel isti problem, je največkrat problem v defektni sliki ali slabem DVD mediju.

casual85 ::

Zdravo!

Imam sledeči problem pri inštalaciji windows 7 pro (so iz MSDNA). Inštalacija poteka normalno do točke, ko pride do zaključka. Sistem se reboota kot se mora in potem bi se moralo pojavit okno "Setup is preparing your computer for first use". Meni se ne pojavi, ampak kot da bi vse skup zamrznilo (temna slika, nič ne piše). Počakam par minut in nič. Za lažje razumevanje, če grete pod ta LINK, pridem do 15. točke brez problema. Je mogoče potrebno več minut počakat?

Imam grafično ATI radeon hd 4670. Je mogoče v tem problem oziroma je kaka finta tukaj?

Hvala za pomoč,

lp
bolje ispasti glup nego iz aviona

stumf ::

Jez mam tud problem z inštalacijo Windowsov 7 na laptopu HP 4710s.

Ko pridem do tm, ko izbiram particije, sem formatiral particijo na kateri sem imel prej Win XP in ko hočem zdej gor naložit Win 7 mi vrže vn sledeč msg:

"To install the device driver needed to access your hard drive, insert the installation media containing the driver files"

Zapekel sem že 3 različne verzije Win 7 pa je pri vseh enako...

Ve kdo odgovor?

jest10 ::

Inštaliraj raje iz USB ključa

stumf ::

sem probal, pa je isto

energetik ::

Očitno imaš pokvarjeno ISO sliko namestitve.

jest10 ::

klik
S tem preveriš, če imaš OK ISO sliko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 problem pri nalaganju

Oddelek: Operacijski sistemi
251149 (1021) Han
»

Windows 7 in UEFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
302051 (1716) FX6300B
»

windows 7 ni diskov

Oddelek: Operacijski sistemi
101686 (1548) ender
»

Windows Server 2008 R2 na vmware

Oddelek: Operacijski sistemi
242046 (1800) _Dejan_
»

Windows 7 - Problem z inštalacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
131966 (1663) madog

Več podobnih tem