» »

pri snemanju cd-ja javlja napako

pri snemanju cd-ja javlja napako

schwarzvald ::

V svoji kišti sem zamenjal plato. Not sem dal Epox.
Sedaj pa so se pojavile težavi pri snemanju DVD ali CD. Pri stari plošči je z Nerotom šlo bp, sedaj pa mi javi napako če kopiram iz cd na cd, kakor tudi če poskusim pečt iz diska.
Če kaj pomaga:
- plošča epox
- procesor AMD
- ram 1,5 giga
- grafika ATI
Ali je možno, da sem v biosu kaj prenastavil, pa zdaj ne najdem kaj, ali manjkajo kakšni gonilniki, v upravljalcu naprav ni vprašaja.

Kaj bi še lahko bilo?
Prosim za pomoč

LP Alex

#000000 ::

Reinstall nerota pa bo pomojem OK

al pa probi z imgBurn

schwarzvald ::

Reinstall sem že naredil, pa nič boljše.
Z Alcoholom dela isto.

Ali ima mogoče veze RAID, pa tudi dodatno kartico za USB imam v PCI. Ali pa kaj v biosu, kot sem že rekel.
Sem čisto odpovedal.

LP Alex

solatko ::

Pekač je fuč ali pa gonilnik za čipset plate nisi prov instaliral. IDE kontroler ne dela v redu.
Gonilnik plate, bios - če ne pomaga, nov DVD-RW

StratOS ::

Daj več informacij o napaki ali pa nerotov log.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

schwarzvald ::

Poskusil sem kopirati z Alkoholom. CD normalno bere. Ko dam copy, ga normalno posname na disk, toda ko vstavim drugi cd, da bi to zapekel, mi javi napako, in sicer:
Nekaj ni vredu z zapisovanjem.
Sporočilo o napaki: (05/24/00) - invalid Field In CDB.

CD potem ni več uporaben.

To mi dela samo DVD zapisovalnik LG.

Mogoče ima tudi to kaj veze. Pojavlja se mi nek navidezni zapisovalnik AXV CD/DVD - ROM, ki ga sploh nimam. Poskusil sem ga izbrisati in nato poskusil pečt in zopet isto.

Naj dodam, da sem imel prej plato QDI (malo starejšo), in mi je vse delalo. Težave so se pojavile, ko sem jo zamenjal z EPOX (je rabljena), ampak prijatelju je delalo ko šus.. CD in DVD zapisovalnik imam priklopljena na en IDE, dva diska pa na drugi IDE (v informacijo).
Ali so mogoče kje kakšne nastavitve, ki bi jih moral nastaviti, ali kakšni drajverji, ali je potrebno kable kako drugače priklopit - pojma nimam več.

DVD in CD ter dva diska, imam priklopljena na IDE.

LP Alex

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

invalid Field In CDB

Daj celoten log, kajti lahko je več razlogov za to kakšen power calibration error, povezave, nastavitve predvsem master/slave na IDE ...
Sumim pa na kopijo copy protected vsebine ali kakšno CD začšito proti kopiranju.
Originalne zaščitene CD-je z normalnimi tehnikami kopiranja ne moreš pre/kopirati kar tako.

AXV CD/DVD - ROM je virtualni ROM za Alkohol oz. podobne ROM emulatorje.

Na IDE kanalu imej najprej priključen disk z nastavitvami MASTER ter šele potem CD/DVD-ROM z nastavitvami na SLAVE.


[EDIT]
Typo :O
[/EDIT]
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

schwarzvald ::

Sory solatko, tvoj post sem spregledal.
Kako fuč, če pa mi je na prejšnji plati delal do šus. Zelo sem bil zadovoljen. Težave so od takrat, ko sem zalaufal sistem z novo plato.
Nekaj si omenil bios. Kako pa bi narobe inštaliral driverje? Ali je mogoče treba povezati IDE - disk - writer. Jaz imam IDE - diska posebej in writerja posebej.
Ne me zdaj strašit z še novim writerjem. Že tako sem dosti zapravil. Doma mi bo nekdo glavo odšraufal.

LP Alex

solatko ::

Najboljša kombinacija štirih IDE naprav je :
0 master - HDD - sistem
0 slave - DVD-RW - pekač ali player, ki ti dela samo občasno
1 master - DVD-RW - glavni pekač
1 slave - drugi hard disk

Z driwerji je tko, da moraš ob postavitvi sistema, posneti kompletne gonilnike, ki si jih dobil s ploščo - čipovje, net, zvočno, potem pa čip in zvočno lahko nadgradiš z najnovejšimi od proizvajalca plošče.
Pekači so potrošni material in so tudi temu primerno poceni, lahko ga preizkusiš na drugem računalniku, ali pa si kakšno stvar slabo priklopu (probleme delajo moleki napajanja - se kontakti tako razširjo, da ni dobrega stika)

schwarzvald ::

StratOS, ne kopiram originalov.
Moram nerota inštalirat nazaj, pa da vidim kaj javlja in sporočim.

Najprej bom vse naredil tako, kot sta mi s solatkom svetovala, potem pa sporočim, kaj bo. Drugo sem že vse probal, vsaj z mojim znanjem.

Da povem, kako imam sedaj nastavljeno (na QDI plati mi je delalo, sedaj na Epox pa ne)
- ide 1 = disk-OS(master) + dodatni disk(slave)
- ide 2 = dvd vrajter(master) + cd vrajter(slave)

Naj vprašam, zakaj je priklopiti boljše tako kot pravita in ne tako, kot imam sam?

LP Alex

ST-777 ::

Ko sem prvič instaliral Nero 6, ni hotel zapisovati na DVD. :\

CD sem lahko zapisal s CD-RW pekačem, ko pa sem v DVD-RW vstavil že prej delno zapisano DVD ploščo, Nero v oknu ni pokazal njene vsebine in tudi novih podatkov ni hotel zapisati. Seveda sem v oknu med dvema izbirama pekačev izbral za zapisovanje pekač DVD-RW.

Rešitev problema je bila zelo enostavna. Nerota sem ugasnil in ponovno zagnal. Sedaj se je pokazala vsebina DVD-ja in novi zapis nanjo je potekal brez težav.

Sem pa opazil, da se Nero včasih sploh noče zagnati. Comp običajno ugašam tako, da ga dam v hibernacijo, saj se tako ugasne le v približno 15 sekundah in le nekoliko več sekund traja, da se comp spet zažene. Vendar je ravno ta hibernacija verjetno vzrok, da se Nero in še kakšen drug program noče zagnati.

Rešitev problema je tudi v tem primeru zelo enostavna. Comp potrebuje le restart na klasični način in prej nedelujoči programi spet delajo. :)

StratOS ::

@ST-777

Z različnimi programi zapisovanja predvsem multisession medijev ne boš mogel zapisati oz. dopisati na medij.
Če bo ti le uspelo zapisati, pa prejšnja seja ne bo "vidna".
Zato je najbolje, če multisession medije zapisuješ z istim programom in še dodatno isto/kompatibilno verzijo.

Kar se tiče "nedelujočega programja" je/so uporabnik/i OS-a sam/i kriv/i za to."

@solatko,schwarzvald
V večini primerov iz izkušenj in problemov vem,da je najboljše če je na vsakem kanalu vezan HD kot master (primary priključek) in CD/DVD rom kot slave (na secondary priključku) IDE/ATAPI.

Glede CD/DVD ROM pogoni lahko povem, da še nisem imel problema z pogonom vsaj v daljši sedanjosti, se pa še spomnim začetne tray CD-ROME in začetne pekače, ki so "crknjevali" kot za šalo.
V večini primerov je za t.i. nedelovanje pogona kriv malomaren in nevest uporabnik.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

solatko ::

Stratos - lahko je tudi tako kot praviš ti, vendar je bolje (tuji testi), če je en master HDD, drugi pa DVD-RW, to pride bolje zaradi instalacij, startanja v bios..., nikakor pa nihče ne priporoča na enem IDE 2 HDD in na drugem 2 optična pogona.

StratOS ::

Hja, zgleda se nisma ujela, mislil in napisal sem prav to, mogoče te je zmotilo, ker EIDE kabel ima dva priključka, torej na enem kanalu je primary priključek HD na master in na sekundarnem ROM pogon kot slave.
Gre se pa ravno glede prenosa in dostopa do podatkov.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

schwarzvald ::

Nerota sem ponovno inštaliral - nič.
Diska in dvd-ja sem priklopil, kot sta mi svetovala:
- ide1=hdd (os) kot master+dvd (občasni) kot slave
- ide2=hdd dodatni kot slave + dvd pekač (glavni) kot master.
Ob zagonu mu je računalnik samo nekaj iskal in zahteval zagon iz cd-ja, čeprav imam v biosu prvi zagon hdd, zagnal se pa ni. To se je ponavljalo.
Mislim, da bo potrebno OS ponovno naložit. Bom probal.
Možno je, da sem s temi drajverji naredil celo zbrko. Ne vem več, kaj sem inštaliral ali odstranil in kaj ne.
Ko to naredim, sporočim, kaj se je zgodilo.

Aja, ali je mogoče kakšen vrstni red pri inštaliranju drajverjev. Nekateri pravijo, da je pri ATI-ju to nujno. Mogoče ima tudi EPOX svoje muhe.

LP Alex

schwarzvald ::

Huraaaaaaa, pečeeeeeeee!
Kot kaže ima Epox pač svojo foro in drugače ne dela. Diska in pekača sem priklopil tako, kot mi je bilo rečeno, pa tudi drajverji so verjetno bili že čisto zmešani, z mano vred.
Tako da sedaj dvd peče, cd-r tudi.

Lepa hvala za pomoč. Še več takšnih forumovcev.

LP Alex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo počasna inštalacija Viste

Oddelek: Operacijski sistemi
151425 (1204) dejcii
»

tezave zapeci DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
101877 (1677) Korenchek
»

Kateri DVD-ROM

Oddelek: Kaj kupiti
211997 (1654) pia
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222012 (1661) cash1970
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181422 (1099) Kriko

Več podobnih tem