» »

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

bastadu ::

Zadnje čase mi je že parkrat zmrznil Nero 6 pri 99%. Potem ne morem niti dobiti ploščka z medija, pomaga samo restart kar je zelo moteče. Tule sem našel ene s podobnim problemom, vendar nobene pametne rešitve, razen downgrade na verzijo 5. A se to tudi komu dogaja in če, kako mu je uspelo to popraviti?
Aja to se mi je zgodilo (mislim da) samo ko sem pekel CD-RW ali DVD+RW (pekača sta različna, tako da izključim možnost pokvarjenega pekača). Hvala za morebitne odgovore!

[edit: Evo, še ena podobna tema tudi brez pametne rešitve...]
  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Danes sem verzijo 6.6.0.3 zamenjal za starejšo 6.3.1.25 in zapečem en DVD+RW normalno, hočem drugega in mi spet zmrzne na koncu. WTF?? Kaj naj naredim?

Han ::

Tale popravek je sicer za kopiranje DVD-jev, a utegne pomagati...

sparklyslo ::

Kolk časa pa počakaš na koncu, ker men moj Pioneer 108 z nerotom 6.3... zaključuje vsaj 30 sekund (če ne še več)?

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

Han: Problem se mi pojavla tako pri CD-RW kot tudi DVD+RW (pri DVD-RW nisem poskusil, ker nimam medijev)...

sparklyslo: Sem čakal dosti dolgo, zadeva se dobesedno neha odzivati (Not responding v Task Managerju):\

bastadu ::

Mogoče ve kdo rešitev, ker sem že na koncu z živci:(
Poskusil sem že skoraj vse, updejtal firmware, zamenjal kar nekaj verzij nera pa še vedno zmrzne...

DominusSLO ::

meni je pomagal update biosa od cdroma
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

BlackHole ::

Meni se je dogajalo podobno z Yamahinim pekačem, vendar mi ni zmrznil pri 99% ampak ponavadi že veliko prej. Nisem našel nobene rešitve in tako že zdaj pekač par mesecev počiva v kišti. Moti me, ker je na začetku vse delalo (Nero 5, ki je prišel zraven), potem so prišle neke nove verzije Nerota in je tudi še delalo nekaj časa, potem pa je naenkrat začel zmrzovat, vedno pogosteje, z vsemi verzijami.
LP Marko

krho ::

@bastadu:

Če imaš NECa pomaga firmware upgrade.

Sosed ga je že skoraj vrgel skozi okno, ko mu nobenega DVD+RW medij ni uspelo zapeči(vedno se mu je strgalo tik pred koncem ponavadi pri Lead-out)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

krho: sem že naredil to, pa je isto:(

Da malo bolj opišem to zadevo... Imam CD-RW pekač (Plextor) na master in DVD-RW (NEC 2510a) na slave. Pečem vse z diska. Pri pečenju navadnih CD-R in DVD-R (slednjih nisem zapekel zelo veliko) nisem opazil da bi bilo kaj narobe, zmrzuje samo pri pečenju CD-RW ali DVD+RW...
Včeraj sem ravno mel nekaj za zapečt na DVD in CD. Najprej zapečem en DVD+RW je šlo vredu do konca, hočem drugega zmrzne pri 99%. Grem pečt CD-RWje, prvi pride normalno do konca, drugi zmrzne pri 97%. Ko bi vsaj našel kakšen način, da bi lahko odklenil enoto (ki jo Nero med pečenjem zaklene), da bi dobil CD/DVD ven in da bi lahko še enkrat poskusil brez reštarta računalnika; namreč kišto imam online 24/7 in je zelo neprijetno restartat zaradi takih stvari... Help prosim:O

edit: sem zdajle po reštartu hotel spet zapeči en CD-RW in mi v prvem poskusu zmrznu pri 95%:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

krho ::

Tudi, če bi enoto lahko odlenil, tako da bi lahko odprl tray ne pomaga.
Smo poizkusili Disable enote v Device manager, ter odprtje traya na silo (skozi luknjico). ne pomaga, ker enota še kar misli, da ima medij. Lahko poizkusš tako, da ga po disejblanju potegneš iz štroma.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

Izklaplajnje iz štroma ne pride v poštev, v mislih sem imel kako programsko rešitev tega...

krho ::

Ali si poizkusil s RPC1 firmware. Jaz sem mu potem dal gor RPC1 fw.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bastadu ::

Mislim, da ni težava v firmware-u NECa, ker mi zmrzne tudi pri Plextorju...

BlackHole ::

Bastadu, daj povej katero osnovno ploščo in Bios imaš?
LP Marko

bastadu ::

Plata je ASUS P4C800-E Deluxe, BIOS je pa v1018...

DominusSLO ::

Probaj še dat dvd pekač na master in plextorja izklopi.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Han ::

Ali zmrzuje tudi v drugih programih (CDRWIN, Easy Media Creator, WinOnCD, UltraISO, Alcohol 120% ipd.)? Si fizično odklopil NEC in pekel samo s Plextorjem na Secondary Master? Si preskusil pečko v drugem računalniku?

Mislim, da imaš dovolj možnosti na voljo, da najdeš krivca...

Han ::

Če/ko boš imel odprto kišto, zamenjaj še IDE podatkovni kabel...

polde66 ::

preberi si teme nec 3500, mogoče ti bo kej pomagal, je pa tam en tip QUIEKE, pa njega vpraš kaj bi lahko blo, ker se tip zlo dobr zastopi na firmware, pečke take in drugačne ter vse težave kar se pečenja tiče
polde

Quikee ::

polde66: A mene mislis :) No zalost tudi jaz ne vem resitve.

Hm.. UDMA 2 je vkloplen? Probaj z IDE driver RollBack nazaj na MS IDE. Kaj druga mi ne pade na pamet.

polde66 ::

tebe ja, ti si car
polde

bastadu ::

Sem ravno opazil, da obstaja še novejši firmware za mojo plato (v1019) in bom poskusil nadgraditi (ampak ne pred ponedeljkom), če bo kaj pomagalo...
Ali zmrzuje tudi v drugih programih (CDRWIN, Easy Media Creator, WinOnCD, UltraISO, Alcohol 120% ipd.)? Si fizično odklopil NEC in pekel samo s Plextorjem na Secondary Master? Si preskusil pečko v drugem računalniku?
Drugih programov še nisem probal... Kolikor sem pekel v Alcoholu 120% ni bilo težav (resda sem snemal v glavnem samo na CD-R medije). Ni mi ravno, da bi vse skup odklapljal in preklapljal... mislil sem, če bi kdo poznal rešitev za ta problem, ker vidim da nisem čisto edini... No bomo videli kako po po updejtu BIOSa, upam da se bo popravilo...

bastadu ::

Sedaj po updejtanem BIOSu težava še kar obstaja... In sicer sem danes na Plextorju zapekel 2 CD-RWja drug za drugem vredu, čez kakšno uro spet 2 in pri tadrugem spet obstoji pri 98%:(

Matko ::

Najprej zamenjaj IDE kabel !!!

bastadu ::

Ok, bom poskusil in bom poročal...

bastadu ::

Zamenjal kabel z 80-žilnim in mi je sedaj zmrznalo pri prvem CD-RWju na 97%:(

polde66 ::

a si odinštaliral driverje od plate
a maš Nforce 2 plato?
polde

bastadu ::

Ne plata ima intelov čipset (875P)

BlackHole ::

Jaz imam nforce 2 plato, pa imam podobne težave. Imaš kako rešitev Poldi?
LP Marko

polde66 ::

nadzorna plošča, sistem,strojna oiprema, upravitelj naprav, ide driverji, nforce2, razveljavi drajverje
polde

bastadu ::

A obstaja kakšna finta, da bi lahko odklenil cd-rw pogon, če nero slučajno zmrzne, da bi lahko dobil plošček ven in mi ne bi bilo potrebno reštartat računalnika? Ker Nero ga med pečenjem zaklene in če zmrzne, je še vedno pogon zaklenjen do ponovnega zagona... Namreč imam kišto prižgano 24/7 pa mi to onemogoča dober uptime...

Quikee ::

Hm... odvisno ce je problem samo pri tem da je zaklenjen pogon ali ce je pogon zmrznil. Ce je zaklenjen ga lahko odlenes tak da mu posljes SCSI ukaz "PREVENT/ALLOW MEDIUM REMOVAL (0x1E)". Preveri najprej ce se lahko sploh s katerim programom delas kaj z pogonom po peki... ce ne mores potem ni pogoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

bastadu ::

Uf mi je že uspelo... Samo zagnal sem Alcohola in dal da naj zbriše medij in je delovalo... Hvala!

bastadu ::

Uf mi je že uspelo... Samo zagnal sem Alcohola in dal da naj zbriše medij in je delovalo... Hvala!
Ko bi le... Sedaj mi spet na veliko zmrzuje Nero na 99% ko pečem izključno RW medije (tako CD kot DVD) in Alcokoh ne pomaga, ne vem kaj je bilo takrat, da mi je odprl pladenj... Prosim za pomoč, ker sem res že na koncu z živci, namreč sedajle mi je že 3. zaporedoma friznalo in za vsakič moram ponovno zagnati računalnik, da se enota odklene:(

bastadu ::

Sedaj že kar dober čas uporabljam Nero 7.x in težave so končno čudežno izginile...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445395 (2377) hudychk
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527055 (12006) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100886 (25395) nuclear
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220233 (11749) svejk
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493571 (2350) EiYou

Več podobnih tem