» »

XBOX LIVE

XBOX LIVE

JOKER ::

Meni je žal, da sem moral k tej temi dodati še svojo. :8)
Dejstvo je, da sem prelistal vse strani v KONZOLAH, ampak enostavno nisem našel nič pametnega, kaj bi pomagalo meni,
ali komu, ki se prav tako prvič spušča v svet Xbox Live. No, prej enostavno ni bilo potrebe, sedaj pa je že vseskupaj tako razvito
in če ti zadeva omogoča, zakaj pa ne ?

Mene zanima sledeče:
Sem na kabelskem internetu, kar pomeni, da je statični IP. Imam brezžični ruter na katerem je še prostora za dodaten UTP kabel.
Zdaj me pa zanima: ko bom prinesel kabel domov, enostavno priklopim XBOX z ruterjem in stvar deluje, ali kako je to ?
Rad bi vedel, kako stvar poteka, preden se spravim priklapljat, da ne bom potem od konzole skakal k računalniku in spraševal, ter čakal na odgovor, na
drugi strani bodo pa otroci tečnarli: "ati, kdaj bo ? Bo zdaj ati ? .... "

Torej, samo priklopim kabel v ruter, ter drug del v konzolo in stvar deluje, ali je potrebno še kje kaj nastavljat, vpisovat .... ?
Hvala vnaprej za vaše cenjene odgovore. Mi bodo v veliko pomoč.

Lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

black ice ::

Wiki
Vpisati boš moral še IP konzole, Subnet mask (255.255.255.0) in vnesti uporabniško ime in geslo za dostop do interneta (če slučajno le-tega nimaš shranjenega v modemu) in seveda na koncu podatke za Xbox Live.
Opozorilo: če je konzola modana (če lahko igraš na njej "varnostne kopije") potem se žal z Xbox Live ne boš mogel zabavati. Nekateri pravijo, da lahko igrajo z modanimi konzolami vendar prej ali slej vsaki modani konzoli preprečijo dostop do Xbox Live.

JOKER ::

@Black Ice:

Ni mi jasno; kakšen IP konzole ? Kje to dobim ?
Maska podomrežja mi je jasna. IP konzole si morda mislil moj IP naslov ?
Uporabniško ime in geslo, tega nimam.
Podatke za Xbox Live: to si mislil, da vpišem en naslov v UK ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

destroyer2k ::

JOKER

Povej kateri ponudnik interneta imaš in ti bom jaz napisal katere podatke boš vpisal v konzoli.

Edit: Sedajle sem pogledal na konzoli, kaj sem vpisal jaz, ko mi ni bilo jasno zaka IP ste neki pisali in sem ugotovil da IP daš na automatic in samo DNS daš na manual in napišeš dns ki ga ima tvoj ponudnik interneta.

Zgodovina sprememb…

pirlo ::

Če imaš pravilno nastavljen router in vklopljen dhcp samo priklopiš xbox s kablom na router in to je vse.

damirez ::

@Black ice
Skoraj vsi, ki jih poznam imajo modano konzolo in nobenega niso benal z liva...

JOKER ::

JOKER

Povej kateri ponudnik interneta imaš in ti bom jaz napisal katere podatke boš vpisal v konzoli.



Najlepša hvala za ponujeno pomoč. 100x ti hvala.
Sem ti poslal ZS.

P.S.
Glede čipanih konzol in Xbox Live:
Jaz sem slišal, da to nima veze z Live, če je konzola čipana.
BAN ti naredijo, če igraš igro, ki še ni uradno izšla, takrat te pa skinejo za vedno.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mavrik ::

JOKER: internet na konzoli se nastavlja popolnoma isto kot na računalniku. Če imaš res router in na njega priklaplaš računalnike brez dodatnih nastavitev, potem tudi konzolo samo vštekaš in stvari delajo.
The truth is rarely pure and never simple.

JOKER ::

JOKER: internet na konzoli se nastavlja popolnoma isto kot na računalniku. Če imaš res router in na njega priklaplaš računalnike brez dodatnih nastavitev, potem tudi konzolo samo vštekaš in stvari delajo.


A tako je to ? Ja, hvala za odgovor.
Smo imeli prej konzolo doma, ampak ni bilo potrebe po LIVE varjanti, sedaj pač otroci v šoli slišijo marsikaj
in naredijo pritisk na očeta, ka te češ !

Kako pa je z vpisom v XBOX Live ?
Je potrebno na kaj posebaj pazit ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Torej, kabel UTP je doma.

Zdaj pa bi prosil, če mi lahko kdo pove postopek, kako pridem do tega, da bom lahko igral recimo FarCry 2 preko neta.
Prosim, naj mi kdo napiše, kako zadeva poteka, kje kaj in zakaj.

Hvala 1000x tistemu.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mavrik ::

Štekaš UTP kabel v konzolo, nastaviš internet, izbereš "multiplayer" v meniju. Kaj ti dela probleme točno?
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Mimogrede ali veš da moraš za igranje prek Liva plačevat naročnino?
Tako je!

JOKER ::

Zadeva deluje, pravkar teramo FarCry 2.

Vsem, ki ste kakorkoli pomagali se 1000x zahvaljujem.
Hvala.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Super stvar je to ... sem navdušen, da konzola NI samo konzola, ampak jo lahko koristimo v polni meri.
Zadeva deluje ... bi se pa zahvalil uporabniku destroyer2k, ki mi je napisal napotke kako in kaj. Hvala !

A igra kdo mogoče FarCry 2 ?
Kako se kateri imenuje, da se malo dobimo in kakšen DeathMatch dol vdarmo. ;)
Ma sem čist not padel .... ko so vsi šli spat sem nabijal FC2 do 4.3o zjutraj ... neverjetno koliko nas je bilo.

Hvala vsem za odgovore in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Pesimist ::

Mah narocnino. Teh 34€ za 13 mesecov pa za mene ni narocnina. :D

Drugace pa te nej nebi banali z Xbox live ce se drzis dveh simple pravil. Ne igraj iger pred uradnim izidov v tvoji lokaciji Evropa/Amerika. Vsako igro posli skoz program da preveri ce je transparentna za tvoj firmware.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199825 (76998) radovednik
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532665 (22098) greeenmaster
»

SCART oz. HDMI

Oddelek: Konzole
165080 (2555) Sssaga

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116586 (58096) Mavrik
»

FarCry 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21817036 (11403) laught

Več podobnih tem