» »

Video (VGA) output ne dela!

Video (VGA) output ne dela!

Elemen_T ::

Pozdrav,

od včeraj naprej mi zunanji LCD ne prikazuje več slike iz Thinkpada R61i. Zaslon deluje bp na drugem računalniku. Par dni nazaj sem se nekaj špilal z nastavitvami vendar dvomim da s čim kar bi vplivalo na delovanje povezave. Poleg tega sem danes deinštaliral grafično karto in naložil nove gonilnike + najnovejši bios..fora je ta, da LCD dojame da sem ga nekam priklopil, tudi računalnik ga zazna vendar po nekaj sekundni temi (takrat ko se je povezava v času delovanja vzpostavila), preklopi nazaj na "Check Signal Cable"...poskušal sem s tipko "Source" pa nič ne pomaga.
Sprašujem se a je mogoče da je odpovedal VGA izhod? Nimam docka in že pribljižno pol leta vsak dan preklapljam kabl.

Hvala za napotke a lot!!

ender ::

Najprej, ali uporabljaš gonilnike od proizvajalca prenosnika, ali od proizvajalca grafične kartice? Z gonilniki, ki niso prišli od proizvajalca laptopa se mi je že zgodilo, da ni deloval ali zunanji monitor, ali pa celo da laptopov LCD ni deloval (to drugo se mi je zgodilo na enem HPju z ATI grafiko).

Če imaš najnovejše gonilnike od proizvajalca laptopa, preveri če ti monitor sploh zazna. Poizkusi tudi če kaj pomaga, če premikaš kabel pri priključku - videl sem že, kako je VGA priključek na laptopu odpovedal zaradi konstantnega priklapljanja in odklapljanja kabla. Če se ti je zgodilo to (in laptop ni več v garanciji), se popravilo verjetno ne izplača (razen, če najdeš nekoga, da ti nazaj prilota VGA priključek) - raje kupi docking station.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Elemen_T ::

@ender
najprej hvala za reply...
uporabljam original gonilnike od grafične kartice (plus/minus - probal oboje) z gonilniki za lcd.
monitor računalnik zazna! vendar ne prikaže slike in se po nekaj sekundah spet izklopi (no input signal)
ma nič mi ni jasno :( vedno sem pazil kako vklapljam vga kabel in tut če sem ga 400x preklopil to imo nebi smel bit problem...edin če so ti konektorji tako nekvalitetni...

pa kasneje sem se spomnil da je lcd vedno prikazoval sliko že od biosa naprej, tko da dejansko nima veze z nobenimi gonilniki...

kaj bi še lahk blo?

errhec ::

Poglej v navodilih če ti dovoli uporabo samo zunanjega ali obeh ali pa samo vgrajenega zaslona.
Tipka pa pride Fn + simbol za monitor na tipki od prenosnika.
Lp
dd

Elemen_T ::

@errhec
kot sem napisal je ekran delal okej...
tudi tole fn kombinacijo sem že probal..
no help :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579259 (18588) Dominator
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219998 (9511) kozorog
»

PC-(HDMI-DVI)-Monitor ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
53697 (2155) sl0wking
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243372 (2995) The Team
»

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

Oddelek: Programska oprema
141438 (1292) Jst

Več podobnih tem