» »

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

Win XP in prenosnik, na desktop monitorju ne znam menjat res.

glinik ::

Na prenosniku je res. 1024x... , na sekundarnem desktop monitorju bi pa imel 1280x... Prenosnik ima grafično ATI 7500. Na Display funkciji sem se že igral kako bi zadevo rešil, vendar brez uspeha. Mi lahko kdo pomaga ... :) Trenutno je na obeh diplayjih eneka res. - 1024x...

Hvala in Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...
  • spremenil: glinik ()

51M3K ::

Rešitev tvojega problema bo verjetno UltraMon.

Klik
Loading...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

CitroX ::

Pokusil si to?:
v lastnostih zaslona si kliknil na /Nastavitve/ in nato kliknil na /drugi monitor! (tista dvojka, ki se pojavi v okvirčku). Potem si na drsniku za resolucijo poskusil nastaviti višjo, pa ni šlo?
Si prepričan, da ti kartica to omogoča? So gonilniki pravi? Si poskusil priključiti monitor pred zagonom?
Bi bilo mogoče kaj takega?

buttcrack ::

Mam sledeč problem:
notebook s 15" zaslonom (ne 15,4") in 22" monitor... ko razširim desktop na oba, se valda na monitorju naredi blesava resolucija, ker je wide screen...

a bi se dal to kej modificirat, da bi bla lepa slika in ne vsa raztegnjena?

glinik ::

51M3K

Hvala, to bi znalo bit ja, samo je orodje precej "zakomplicirano" in zeljenih nastavitev se nisem uspel nastaviti ...

CitroX

Tocno tako, na display 2 mam res 1280x..., vendar ima ta 2. monitor okoli moder rob, tako da je res 1280x... vendar z modrim robom. Noter je res 1024x... kot na prenosniku. Bom se probal nove gonilnike od graficne dol potegnit da vidimo ... Bom porocal.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Na ATIjevi strani ni gonilnikov za mobile radeon 7500, kaj je zdaj to??

ttsss
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

5er--> ::

Kako je lahko to pri vas tako komplicirano?
Integrirana grafična (isto deluje tudi na nVidii in Ati-ju)
Na kratko:
Namizje->Desni klik->Lastnosti
Zavihek "Settings":
Imaš dva monitorja, klikneš na neaktivnega (2.) in nato spodaj izbereš "Extend my Windows desktop onto this monitor"
Nato še vsakemu monitorju nastaviš svojo resolucijo in s "povleci in spusti" tehniko premakneš monitor tam kjer je v resnici.



Edit:
@glinik: Uporabi te gonilnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Jst ::

Na ATIjevi strani piše, da za mobile različice potrebuješ driverje od proizvajalca prenosnika. Vsaj tako je bilo pri meni pri prejšnem laptopu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

glinik ::

Ne ne gre tako, kot si opisal... Ne vem kaj je sedaj tole ... Se vedno je moder okvir na 2. monitorju.

Tudi gonilnikov nisem mogel nalozit, pise da ni nasel strojne opreme, meni ni vec nic jasno ... Pa lepo pise ATI mobile 7500 ??&%$#"!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Jst ::

Kaj pa če v Device Managerju desno klikneš na grafično, Update Driver, izbereš .inf (prej odpakiraš driverje seveda), next?


Sedaj bom ugibal: a ni tako, da če hočeš uporabljati dva monitorja neodvisno, mora grafična imetu dva ramdac-a?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

5er--> ::

Moja napaka.
Od Catalyst 6.6 dalje tvoja grafična ni več podprta.

Uporabit moreš 3.8.252 verzijo gonilnikov ali starejše.

glinik ::

Ni problema, sem sel na Compaqovo stran in si tam potegnil gonilnik.

Zadeva deluje enako, torej se vedno imam moder okvir na 2. monitorju. Ko dam na res. 1024x... je ok, samo si predstavljate kaksna je slika na 17" LCDju pri res. 1024x...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

5er--> ::

Probaj še s tistimi mojimi driverji...bi mogli bit novejši.

V res lepo oblikovani škatli najdemo kartico, zgoščenko z gonilniki ter kup kablov. Priznati moram, da je ATI pomislil res na vse ter nas prijetno presenetil, saj ima Radeon 7500, tako kot model 8500, kar dva RAMDAC modula, ki pa sicer delujeta na malo počasnejši frekvenci tristo petdesetih megahercev.

Tole zgoraj je napisal Sergio v tem testu grafičnih kartic na S-T.
Zgleda, da ramdaci ne bi smeli bit problem.

glinik ::

Nic ni bolje ...

Sedaj so se mi vse ikone zmesale, ikona za MSN je sedaj disk slikica, ZMEDA PRAVA ...

Zdaj so ikone spet take kot morajo bit, restart je pomagal... Zanimivo je to, da je na 2. monitorju vedno res 1024x... Ce jo vecam ali manjsam je primarna slika vedno enaka. Ko je res. na 2. mon. 800x... je slika vrezana, ko je ta vecja recimo 1280x... je moder okvir...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Jst ::

Probaj tole:

Povej računalniku, da hočeš imeti zunanji monitor kot primarni. Nastavi želeno resolucijo. Ali je v tem primeru vse normalno?

Kaj pa, če nastaviš na obeh 800x600?

Ali imaš ti nastavljeno kot extended desktop ali kaj drugega?

Kot se spomnim, sem imel vedno težave z TVout-om, pri ATIju. Vsakič sem moral "nekaj" (kar se več ne spomnim) v driverjih spremeniti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Performans računalnikov v videoigrah - FPS debata a.k.a benchmark (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
772163795 (14061) Sssaga
»

Statistika foruma?

Oddelek: Slo-Tech
271656 (992) Gandalfar
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318275 (11791) Ursus
»

Prenosnik - meglena slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8971 (863) schurda
»

ATI7500 vs. Leadtek GF4 MX440 "shootout"- povejte!

Oddelek: Kaj kupiti
492006 (1272) _Mortal_

Več podobnih tem