» »

Slovenska vlada meni, da je koda Linuxa preveč odprta

Kostko ::

No to je čist res. Če bi Linux ratal full popularen, bi se precej hitro nabralo ogromno lukenj.


Oz. z drugimi besedami: Če bi Linux ratal full popularen, bi se precej hitro popravilo ogromno lukenj. ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

sokol11 ::

BTW, zgodba glede Crypto AG je že dolgo znana. Sodobno vprašanje je - kaj hudiča dela faulty random number generator v Windowsih? >:D

drejc, me ni z Microsoft rešitvami... saj so primerne za srednja podjetja, potem pa počasi kar odpovejo. Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami. Kaj Googla - pojdi vprašat slovensko Zemanto.


Google? - http://itmanagement.earthweb.com/mowi/a... :)
>-<

war-dog ::

Bolj se ne bi mogel strinjati s Looooooko.
Če znaš namestiti Linux spremljaš novičke še ne pomeni da si nwm kak expert za to. In takih se največ tu znajdi in piše bedarije v stilu to "sucks" ono "rox".

+1
Object reference not set to an instance of an object.

techfreak :) ::

Bolj se ne bi mogel strinjati s Looooooko.
Če znaš namestiti Linux spremljaš novičke še ne pomeni da si nwm kak expert za to. In takih se največ tu znajdi in piše bedarije v stilu to "sucks" ono "rox".

+1

A večina Windows strokovnjakov tukaj pa je kaj drugega?

kuglvinkl ::

Gand, ni si treba kej dost buče razbijat. Sestavi se primeren, predsvem pa strokoven odvziv na tole pisanje in se ga pošlje tem trem, ki so zastavili poslansko vprašanje. Druga pot so mediji, ki bi z veseljem namočili tudi te tri, ki so se s tem bullshitom zadovoljili.
Your focus determines your reallity

ABX ::

Linux je že na mrežni opremi in strežnikih. Zdaj prihaja še na mobilne telefone in delovne postaje.

Linux je prihodnost, edino vprašanje je kdaj ga bomo sprejeli v celoti.

Razumem da veliko ljudi dela na M$ in je navajen na prednosti in slabosti, vendar prej ki preskočimo na odprto kodo boljše bo za nas.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

sokol11, drugič preberi, kaj piše.

> Earlier today Google announced Google Sync, which is made possible by a patent license they obtained from Microsoft covering Google’s implementation of the Microsoft Exchange ActiveSync protocol on Google servers

Na Linuxu laufajo nekaj, za kar ima Microsoft patent.

sokol11 ::

Še enkrat:

Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami


Sploh ni vprašanje če bi lahko shajal z Microsoft rešitvami ampak mora shajati z Microsoft rešitvami če želi bit široko uporabljan. Drugače bi lahko izdal Goggle Earth samo za Linux.
>-<

Gandalfar ::

drejc, me ni z Microsoft rešitvami... saj so primerne za srednja podjetja, potem pa počasi kar odpovejo. Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami. Kaj Googla - pojdi vprašat slovensko Zemanto.


Matthai, verjetno bi lahko. Del stvari smo morali iz Windows only kode preportat na Linux. Izbira Linuxa je bolj povezana s teamom ljudi, ki se je zbral in njihovo ekspertizo kot kaksno sveto vojno linux vs. windows.

Kot del Bizspark programa nam je Microsoft itak dal vse njihove programe in licence zastonj, tako da tudi ni vprasanje denarja.

Zgodovina sprememb…

drejc ::

> drejc, me ni z Microsoft rešitvami... saj so primerne za srednja podjetja, potem pa počasi kar odpovejo. Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami. Kaj Googla - pojdi vprašat slovensko Zemanto.

Pojdi ti prašat javno upravo ali mnz kaj furajo, mkay?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

bluefish ::

čudi me predvsem zapostavljanje Firefoxa, ki ima pri nas prevladujoči delež. Tako še vedno ostajajo na IE, največkrat pri verziji 6, ki je z današnjimi standardi tako rekoč popolnoma skregan.

darkolord ::

ki ima pri nas prevladujoči delež
nah, nima

poweroff ::

Še enkrat:
Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami


Em, normalno, da Google uporablja tudi Windows. Vprašanje je, če bi iskalnik in backend database lahko tekla na Windows? Odgovor je: NE.

Gandalfar: si prepričan - glede na performance in enostavnost upravljanja, ki vam ga nudi Linux? Se pa strinjam, če bi v Zemanti delali idioti, ki znajo samo Windows, Zemanta kaj dosti izbire ne bi imela - bi bila pač zgolj povprečno slovensko podjetje. :D (Mislim, da znanje tam zaposlenih in uspeh firme nista zgolj naključje).

drejc: slučajno poznam ravno informacijski sistem MNZ in policije ter njihove potrebe. Mislim, da bi z nekoliko bolj sposobnimi sistemci komot shajali z Linuxom.

Aja, je pa problem, če sistemci leta 2009 ne vedo, da Lotus Notes obstaja tudi za Linux in da starejše Win verzije laufajo v Linuxu preko Wine. :D
sudo poweroff

Daedalus ::

Izbira Linuxa je bolj povezana s teamom ljudi, ki se je zbral in njihovo ekspertizo kot kaksno sveto vojno linux vs. windows.


Malo zavajaš tule. Cloud computing na Amazonu bi težko izvajal z Winsi, za začetek. Pa glede na to, kake probleme je povzročala registracija firme za MSDN dostop (par klicev v Nemčijo, ker v Slo "experti" niso znali pomagat, da ne omenjam dejstva, da je bilo rihtanje podrobnosti z MS nekje na ravni dela s Slo javno upravo), dvomim, da bi infrastrukturo spravili na win platformi (legalno) tako hitro skupaj, kot smo jo na linuxu.

Kot del Bizspark programa nam je Microsoft itak dal vse njihove programe in licence zastonj, tako da tudi ni vprasanje denarja.


To je verjetno bolj recent zgodba. Oktobra IIRC ni blo kaj dosti govora o tem, pol sem pa itak zamenjal službo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

prašanje je, če bi iskalnik in backend database lahko tekla na Windows? Odgovor je: NE.
Zakaj že?

poweroff ::

Se popravljam. Baza podatkov in iskalnik bi vsekakor lahko tekla na Winsih.

Vendar trenutno še nimamo dovolj zmogljivega hardwera za to. :D
sudo poweroff

darkolord ::

Imamo. (Hint: Live Search)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kopernik ::

Eh, tukaj sploh ni vprašanje ali eno ali drugo. Potrebno je živeti z obojim. Vlada naj poskrbi predvsem za odprte standarde pri izmenjavi dokumentov in s tem tudi na tem področju pusti konkurenci, da normalno zadiha. Torej, javni servisi (spletne strani, pošiljanje podatkov, ipd.) ne smejo pogojevati določene rešitve, kaj pa delajo interno, ni tako pomembno - seveda v mejah normale, razne anomalije tipa pediatrična klinika ali šentviški predor je potrebno preganjati tudi na tem področju.

KaRkY ::

Ne razumem zakaj vsi php in mysql tako povišujete kot da je nevem kaj. Php ne seže niti do kolen asp.net, struts 1 ali 2 ali jsf. Mysql pa ga tudi MSSQL, DB2, Oracle povozijo.

Glede linuxa v javnih ustanovah pa bi vrjetno bli stroški za prehod hudo visoki še posebej za izobraževanje. Potem pa je še tu vprašanje podpore ali sploh obstaja primerna podpora za open source rešitve pa če obstaja koliko stane.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

jinzo ::

> drejc, me ni z Microsoft rešitvami... saj so primerne za srednja podjetja, potem pa počasi kar odpovejo. Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami. Kaj Googla - pojdi vprašat slovensko Zemanto.

Pojdi ti prašat javno upravo ali mnz kaj furajo, mkay?


Od kdaj, pa sta ti mnz ali javna uprava vzgled za dobro izbiro tehnologije ?
Meni so vsekakor zgled, česa ne nabavit za tak projekt in česa ne naredit.

@KaRky
če bi se prav lotili, nebi bili. Ker OO se bore malo razlikuje ( za end userja ) od Officov 2k3. Te farse s šolanjem so imo bedarija, ker 3/4 folka v naših upravah za računalnike ni šolana. Pa vseeno uporabljajo, o goodie, bodo pa malo čudno poblinkali, pa začel še OO in linux uporabljat :)
Aja, pa seže do kolen, celo malo preko semenzdi. Pa mi niti ni treba pravit, zakaj. Če že gledamo deployment base, ima PHP dost več platform, ki so celo vodilne na server marketu :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

MasterBlaster ::

Ne razumem zakaj vsi php in mysql tako povišujete kot da je nevem kaj. Php ne seže niti do kolen asp.net, struts 1 ali 2 ali jsf. Mysql pa ga tudi MSSQL, DB2, Oracle povozijo.


Zakaj že? Resno me zanimajo argumenti. Php je dovolj dober za celi Yahoo. Poganja facebook, twitter, digg, pa še cel kup strani, ki imajo dnevno par deset miljonov hitov. Na splošno je LAMP gonilo web 2.0
Tk je pa pika .

stuff ::

Res ne razumem ljudi, ki vsiljujejo linux vsepovprek. Najbolj smešen se mi pa zdi to da je tukaj kup ljudi, ki forsira zakaj ne linux zakaj ne odprte kode. Zelo smešno pri tem pa mi je, da se vse skozi pojavlja vprašanje kje dobiti support. Nekaj me še pri tem zelo muči, ogromno ljudi zna naložit windowse, driverje za njih itd... to pa še ne pomeni da poznajo OS in da so dober support ( pri linux velja isto). Doma driver za linux iščeš 3 dni (za windowse če ga 15min si pošasen) probi to naredit v službi. Se res ne zavedate da vsaka minuta stane? In za vselej si zapomnite delovna postaja doma ni enaka delovni postaji v službi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuff ()

hamax ::

> Doma driver za linux iščeš 3 dni

Ma ja, predn linux preisce cel svoj kernel kje se driver skriva... 3 dni minimalno...

mathjazz ::

ki ima pri nas prevladujoči delež
nah, nima


Ima, ima, delež IE pa bo po trenutnih trendih še letos padel pod 40%.
www.getfirefox.com

drejc ::

> Od kdaj, pa sta ti mnz ali javna uprava vzgled za dobro izbiro tehnologije ?

Ker če mi nek anti windows - vlada bi lahko nucala linux junak tupi kaj se kje uporablja bi lahko tam videl da za server side - workflowe nucajo tudi oracle in ibm j2ee rešitve na z/os in linux strežnikih rade vole povem da ni tako..ali je to dobra izbira ali ne (pustmo php+mysql - sta joke), je stvar debate.

Kako je z desktopi sem pa že povedal. Pomoje so predlogi z full linux alternativo kot Pahorjeve samoplačniške kave..o drobižu se pogovarjamo napram pogodbam ki jih za sabo potegnejo.

Jest vsem "alternativcem" in open source strokovnjakom polagam na srce, da odprejo eno ali dve firme, najamejo lobista, se prijavijo na naslednji razpis in sestavijo ponudbo they can't refuse. Čas krize bi vam moral biti voda na mlin. Resno.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

techfreak :) ::

Zakaj je PHP joke? Kaj pa recimo Python, RoR? Je za tebe vse kar ni ASP.Net joke?

sokol11 ::

Tisti ki vneto povzdigujete Apache+MySQL kombinacijo očitno še niste delali na kakšnem resnejšem projektu. Ta platforma je za hobi projekte. Za resnejše zadeve se uporabljajo boljše rešitve (že Nginx in Postgre je boljša kombinacija če hočete ostati odprtokodni).
>-<

techfreak :) ::

Tisti ki vneto povzdigujete Apache+MySQL kombinacijo očitno še niste delali na kakšnem resnejšem projektu. Ta platforma je za hobi projekte. Za resnejše zadeve se uporabljajo boljše rešitve (že Nginx in Postgre je boljša kombinacija če hočete ostati odprtokodni).

Omenil sem PHP in ne Apache+MySQL. Sploh pa bi Apache bil verjetno sposoben poganjati kaj takega.

sokol11 ::

Normalno da bi lahko marsikaj poganjal samo dosti manj optimalno kot kaj boljšega. Zakaj bi kupil avto in se potem vozil z zategnjeno ročno?
>-<

BigWhale ::

Tisti ki vneto povzdigujete Apache+MySQL kombinacijo očitno še niste delali na kakšnem resnejšem projektu. Ta platforma je za hobi projekte. Za resnejše zadeve se uporabljajo boljše rešitve (že Nginx in Postgre je boljša kombinacija če hočete ostati odprtokodni).


Nginx je nekaj experimentalnega, ki je prilezlo iz sibirije, trenutno mu manjka se precej kilometrine preden si bo pridobil ime necesa resnicno zanesljivega in uporabnega.

Trenutno je vse kar lahko reces o nginx, da je 'promising'. :)

Daedalus ::

Doma driver za linux iščeš 3 dni (za windowse če ga 15min si pošasen) probi to naredit v službi.


Če si nesposoben buhtelj, pol to drži, ja. Sam v tem primeru govorimo o malo bolj nadzorovanem okolju, kjer se prej pač preveri, kaj je s hw-je in supportom zanj. Sej pravim - vsi tisti, ki nikol niste postavili ali vsaj sodelovali pri postavljanju in vzdrževanju okolja za vsaj par deset/sto (idealno par (deset)tisoč) uporabnikov, itak pojma nimate, o čem govorimo.

BigWhale - Apače je pa fork bomb. Nginx dela čisto ok, sam malo ga je treba znat zdresirat:D Ne grepa vsakega vsepovsod tlačit, seveda.


Jest vsem "alternativcem" in open source strokovnjakom polagam na srce, da odprejo eno ali dve firme, najamejo lobista, se prijavijo na naslednji razpis in sestavijo ponudbo they can't refuse. Čas krize bi vam moral biti voda na mlin. Resno.


Dokler vlada kalkulira na tri leta, to pač ne bo šlo. Bomo pa lobirali in tečnarili, brez skrbi. Če se pa kdaj pojavi kaka resna opcija še firmo zalavfat - why not?

Kako je z desktopi sem pa že povedal. Pomoje so predlogi z full linux alternativo kot Pahorjeve samoplačniške kave..o drobižu se pogovarjamo napram pogodbam ki jih za sabo potegnejo.


S tem, da ti ena izbira potegne še stroške obnavljanja licenc, ki pa niso drobiž. Pogodbe maš pa v vsakem primeru, ja.

Eh, tukaj sploh ni vprašanje ali eno ali drugo. Potrebno je živeti z obojim. Vlada naj poskrbi predvsem za odprte standarde pri izmenjavi dokumentov in s tem tudi na tem področju pusti konkurenci, da normalno zadiha. Torej, javni servisi (spletne strani, pošiljanje podatkov, ipd.) ne smejo pogojevati določene rešitve, kaj pa delajo interno, ni tako pomembno - seveda v mejah normale, razne anomalije tipa pediatrična klinika ali šentviški predor je potrebno preganjati tudi na tem področju.


To je definitivno prvi korak. E-uprava in podobne storitve morajo biti podprte na več OS-ih, brskalnikih in raznih kombinacijah obeh. To, da je v nekaterih primerih e-poslovanje z državo predpisano, deluje pa sam na Win/IE kombinaciji je kretenizem. Ali pa način subvencioniranja določenega sw vendorja. Ko se to poštima, pa težiti naprej. Sej kot kaže, bojo določene javne službe itak same rajši prevekslale, kot pa da čakajo na blagoslov vlade.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

BigWhale> Nginx je nekaj experimentalnega, ki je prilezlo iz sibirije, trenutno mu manjka se precej kilometrine preden si bo pridobil ime necesa resnicno zanesljivega in uporabnega.

Ugani kdo nginx uporablja v produkciji :)

Odličen je, so far, ima pa seveda še precej možnosti za izboljšave.

jype ::

Matthai> Se popravljam. Baza podatkov in iskalnik bi vsekakor lahko tekla na Winsih.

Ne bi mogla, ker bi licence za googlov cluster stale veliko preveč.

Matthai> Gandalfar: si prepričan - glede na performance in enostavnost upravljanja, ki vam ga nudi Linux?

Mislim, da bi bili glavni cokli razvoja nezmožnost temeljite diagnostike programja ob nedostopnosti izvorne kode in nezmožnost popravljanja napak oziroma spreminjanja optimizacijskih odločitev, kar bi tudi bila posledica nedostopnosti izvorne kode. Vse ostalo bi šlo. Sčasoma bi sicer programje postalo precej dražje, a od začetka Microsoft danes že mora dati večino reči zastonj, če želi sploh biti "in on the game", poleg tega pa razvojna orodja na Windows prav nič ne zaostajajo (razen omenjenih dveh lastnosti) za tistimi v odprtokodnem svetu. Če bi zaradi poljubnega razloga bili prisiljeni uporabljati Windows, bi verjetno uporabljali prosto programje nad Windows.

Težave bi imeli tudi z oddaljenim dostopom do strežnikov z navadnih mobilnih telefonov (kar je godsend, ker "dežurni" ne rabijo več ždet nekje blizu mašine oziroma trogat s seboj prenosnika).

Tr0n ::

Pozabljate, da t.i. security through tranparency ne velja vedno in povsod.

Velja npr. za razne crypto algoritme in zascite, ki se uporabljajo v programih in so javni z razlogom. Ne velja pa za ves "obicajen" software, se posebaj v dolocenih sektorjih.

Ali menite, da bi recimo objava kaksnega embedded vojaskega softwara, ki krmili letalo oz. njegove funkcije naredilo zadevo bolj varno?

Think again.

stuff ::




Če si nesposoben buhtelj, pol to drži, ja. Sam v tem primeru govorimo o malo bolj nadzorovanem okolju, kjer se prej pač preveri, kaj je s hw-je in supportom zanj. Sej pravim - vsi tisti, ki nikol niste postavili ali vsaj sodelovali pri postavljanju in vzdrževanju okolja za vsaj par deset/sto (idealno par (deset)tisoč) uporabnikov, itak pojma nimate, o čem govorimo
.

Pojma nimaš ti ! Še vedno laufaš 10 let staro mašino ali pa vsaj 5 let starim chipsetom (po tvojih odgovorih očitno). V vednost nudim support nekje 200 uporabnikov (windows OS + desktop).

Kot so napisal: ubuntu,firefox ter openoffice (to je tako ozko gledano, da še dober da na slo-tech znajo komentar oddat) pa brez zamere.

Spoštujem linuxače, ki razvijo itd..., ne pa pingvinov ( uporabljajo ubuntu,firefox,openoffice ), ki pametujejo kako je to super za nekaj več kot sto, tisoč uporabnikov.

terryww ::

Pozabljate, da t.i. security through tranparency ne velja vedno in povsod.

Velja npr. za razne crypto algoritme in zascite, ki se uporabljajo v programih in so javni z razlogom. Ne velja pa za ves "obicajen" software, se posebaj v dolocenih sektorjih.

Ali menite, da bi recimo objava kaksnega embedded vojaskega softwara, ki krmili letalo oz. njegove funkcije naredilo zadevo bolj varno?

Think again.


Security through obscurity @ Wikipedia

OpenBSD je odprt pa je mnda te neki pojem kar se varnosti tiče.

Daedalus ::

Ali menite, da bi recimo objava kaksnega embedded vojaskega softwara, ki krmili letalo oz. njegove funkcije naredilo zadevo bolj varno?


Tu se gre za dokaj razumljivo skrivanje kode. Nočeš namreč, da te Kitajci najprej skopirajo, pol pa še poownajo z izboljšanim sw-jem. Čeprav bi znal review s strani več ljudi prispevat k odpravi kakih napak in dodatnim izboljšavam, IMO.

Sam, eno so vojaške skrivnosti, drugo je pa državna uprava in s tem povezana racionalizacija, nevezanost na enega proizvajalca sw-ja in uporaba standardiziranih formatov, ki niso lastniški. Pa seveda, ne-postavljanje pogojev o uporabi točno določene kombinacije OS-a in brskalnika za osnovno uporabo e-storitev v državni upravi.

-- offtopic ---
Pojma nimaš ti ! Še vedno laufaš 10 let staro mašino ali pa vsaj 5 let starim chipsetom (po tvojih odgovorih očitno). V vednost nudim support nekje 200 uporabnikov (windows OS + desktop).


Lavfam brand new 12" HP prenosnik. Na supportu, v malo večjem obsegu kot ti pa sem delal ene pet, šest nazaj, win XP. Pol sem pa rajši prešaltal na linux in se začel ubadat z malo resnejšimi zadevami. Tako da jaz ne bi prehitro sklepal o tem, kdo ma kaj pojma o čem, m'kay? Znanja pa... poznam shitload linux distribucij, pa kak malo bolj tradicionalen Unix. Win niti ne štejem pod to - to sem nehal uporabljat par let nazaj. Daleč torej od tvoje užaljene, zgoraj naštete kombinacije.

--off---
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tear_DR0P ::

a closed sourca pa kitajci ne morejo klonirat?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

stuff ::

Lavfam brand new 12" HP prenosnik. Na supportu, v malo večjem obsegu kot ti pa sem delal ene pet, šest nazaj, win XP. Pol sem pa rajši prešaltal na linux in se začel ubadat z malo resnejšimi zadevami. Tako da jaz ne bi prehitro sklepal o tem, kdo ma kaj pojma o čem, m'kay? Znanja pa... poznam shitload linux distribucij, pa kak malo bolj tradicionalen Unix. Win niti ne štejem pod to - to sem nehal uporabljat par let nazaj. Daleč torej od tvoje užaljene, zgoraj naštete kombinacije.


Ah kej sploh nič užaljen. Samo ti si to za sebe naredu, sedaj pa mi od vseh tvojih uporabnikov povej koliko jih je prestopl ali koliko jih bi sploh znalo. Zato me jezi, da vseskozi primerjate windowse z linuxim nad svojim znanjem. Če si ti presedlal na drug OS še ne pomen da bo 1000 ostalih :)

Daedalus ::

Malo težje je.

Ah kej sploh nič užaljen. Samo ti si to za sebe naredu, sedaj pa mi od vseh tvojih uporabnikov povej koliko jih je prestopl ali koliko jih bi sploh znalo. Zato me jezi, da vseskozi primerjate windowse z linuxim nad svojim znanjem. Če si ti presedlal na drug OS še ne pomen da bo 1000 ostalih :)


Jah, eni trenutno delamo na gradivu za Ubuntu delavnice. Ki bojo na voljo za širšo javnost v Kiberpipi. Tako da pričakujem, da bo še kdo prestopil, v prostem času sem pa že nekaj ljudi "prekrstil" na Ubunutu. In večino vseh težav povzroča Win only programje, pa še tega se da dosti poštimat, da dela pod Wine. Klikat po vmesniku in nekaj preprostih administrativnih opravil (inštalacija kakega dodatnega programja, posodabljanje sistema) se vsi naučijo zelo hitro. Če se pa kdaj kaj zakvačka, pa vprašajo, tako ko Win desktop userji. Tako da lahko iz prakse povem, da navadni stupid userji nimajo z malo bolj speglanim linuxom kakih težav. Težave so večinoma v glavi - nepripravljenost se naučiti/preizkusiti kaj novega. Dobiš občutek, da večina folka tud v postli skoz misijonarca seka:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

preem ::

upam da vaš najljubši tv program ni fox news. na tem svetu je preveč ljudi z opranimi možgani - zgleda da nwo deluje a ? :-P

BigWhale ::


V vednost nudim support nekje 200 uporabnikov (windows OS + desktop).


Uuuu, 200 uporabnikov, verjetno imas obcutek, da ves vse na svetu. :>

Vidis, eni smo nudili support za kakih 1000+ racunalnikov in vemo kako izgleda support. In ker poznamo 'best of the both worlds' vemo, da bi marsikomu prihranili cas in denar z menjavo okolja v katerem delajo.

oldguy ::

> drejc, me ni z Microsoft rešitvami... saj so primerne za srednja podjetja, potem pa počasi kar odpovejo. Pojdi vprašat Googla ali bi lahko shajal z MS rešitvami. Kaj Googla - pojdi vprašat slovensko Zemanto.

Pojdi ti prašat javno upravo ali mnz kaj furajo, mkay?


Prašaj še tele dečkote, mkay?

German Bundesagentur fuer Arbeit (BA)
French Ministry for Education
Library of Congress, USA
Portuguese Ministry of Justice
Swedish Armed Forces
Government of Switzerland
Berlin, Germany
New Zealand's Inland Revenue
Munich, Germany
The Government of Japan
Junta de Extramadura, Spain
Vienna, Austria
Bergen, Norway
South African Revenue Service
Ministry of Health, New Zealand
Largo, Florida, USA
Pinellas County, Florida
Bloomington, Monroe County, Indiana
United States Postal Service
Administrative Office of the U.S. Courts
The Federal Government of Brazil
Mexico City, Mexico
National Security Agency, USA
Department of Human Services, New Jersey, USA
The State of Nebraska, USA
United States Census Bureau
United States Department of Energy
Federal Bureau of Investigation (FBI), USA
National Aeronautics and Space Administration (NASA), USA
State of Mississippi, USA
Ministry of Information and Communication, South Korea
The Government of Venezuela
Government Open Code Collaborative, USA
Central Scotland Police, Scotland, UK
Centrelink, Australia
Ministry of Finance, Denmark
United States Navy
Federal Ministry of Education, Nigeria
Northern Territory, Australia


Za njih očitno odprtost ni slabost... Tudi prehodi so bili večinoma izvedeni zaradi treh razlogov: zmanjšanja stroškov, varnosti ali zmanjšanja odvisnosti od enega vendorja. Na tem spisku pa najdeš tako menjavo vseh desktop sistemov kot le migracijo serverjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

stuff ::

Očitno se nisva dober razumela, no vsaj jst tebe sem.

Speglanim linoxom - komu v praksi se da to delat ? Zato je vedno več MAC OS uporabnikov. Kupijo, odprejo pa že dela, tako je začel prakticirat tudi MS.

Ko kupiš digitalni fotoaparat najprej vse funkcije pregledaš nato vse prerihtaš da ni po defaultu in šele nato slikaš ? Čez čas tako ali tako ne uporabljaš vseh funkcij.

Ko bo linux s katerokoli distribucijo prišel na ta razvoj se lahko začnemo pogovarjat v njegovi workgroup uporabi do takrat pa sta MS in MAC daleč pred njim.
Ubuntu je res najbljiži vedar še daleč od željenega.

Se pa strežniško zelo uspešno približuje tudi MS, kjer pa je linux zelo uspešen to pa je tudi vse. Tak je pogled z mojga vidika :)

oldguy ::

Stuff. Ne gre se za home userje. Gre se za državno upravo, kjer mora stvar "speglat" IT oddelek in se dejanski user s konfiguracijo sploh ne sme srečat. Windowsi se v takšnem sistemu tudi ne poštimajo kar sami od sebe.

hruske ::

Naj bo jasno, da je izvedba projekta zelo zelo malo odvisna od izbire tehnologije -- tehnično gledano sta lahko dve rešitvi popolnoma enako kvalitetni ne glede na to v katerem jeziku sta implementirani (Django, Ruby, PHP, Java, .NET, etc.). Kvaliteto pač določata čas in izkušnje, ki jih ima tim, da razvije rešitev, čas ki ga imajo pa določata 1) keš, ki ga bo firma dobila za razvoj in testiranje in 2) sposobnost uprave firme.

Daedalus > Cloud computing na Amazonu bi težko izvajal z Winsi, za začetek.

Takrat ko smo začenjali, ja, ampak sedaj imajo tudi že okne -- http://aws.amazon.com/windows/

Sicer pa je res, da je dobrih linux adminov premalo ... poleg trenutnega dela sem dobil še dve ponudbi, kjer iščejo Linux administratorja, pa se ne morem klonirat. :S

Kar se pa tiče mnenja naše vlade ... še vedno se lahko naredi civilno pobudo, ki bi interpretirala vladni odgovor.
Rad imam tole državico. <3

stuff ::

Uuuu, 200 uporabnikov, verjetno imas obcutek, da ves vse na svetu. :>


Občutek imam, da ti vse veš. 1000+

Imam vprašanje zate kot vsevednež.

Zakaj linux distribucij ne uporabljajo vsi če so tako dobre ( pa še celo gratis so)?

p.s. dovolj preprosto vprašanje ? :)

terryww ::

Uuuu, 200 uporabnikov, verjetno imas obcutek, da ves vse na svetu. :>

Zakaj linux distribucij ne uporabljajo vsi če so tako dobre ( pa še celo gratis so)?
p.s. dovolj preprosto vprašanje ? :)


1. OEM. Ko kupiš comp, a te kdo vpraša ker OS bi imel gor? 90% ljudi tako dobi win in se nauči živeti z njimi...
2. Ker DirectX ni portan na Linuxe.
3. Win bil prvi v 80` z desktopom -> firme začele razvijat za win -> 2007 -> ljudje vidli, da lnx dovolj zrel za desktop -> firme pogruntale da bo treba legacy code malo premrdat in začet investirat v lnx -> portanje večine workstation sw na lnx (Ansys, Fluent, Adobe itd.).

No, pa če smo že pri tem kdo ma boljšega. Zakaj ne ženejo win na supercompih, obrambnih sistemih in ostalih kritičnih sistemih? Si že slišal za kako firmo/banko, da bi gnali win na njihovih mainframih namesto zOS ali linuxov?

Za resne stvari resen sw.

Špili in fotošop niso merilo uspešnosti neke platforme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Tear_DR0P ::

Zakaj linux distribucij ne uporabljajo vsi če so tako dobre ( pa še celo gratis so)?

ker če kot s.p. poskušam oddat poročilo o poslovanju, ki ga kot pravna oseba moram obvezno do 31.3. vsako leto, ga lahko samo iz internet explorerja.
pardon, lahko ga tudi na papirju, ampak elektronsko je cena ~10 EUR, na papirju pa mislim da okrog 150 EUR. preden so uvedli spletni obrazec pa sem poročilo lahko oddal samo iz MS excella.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

trnvpeti ::

lahko ga tudi iz firefox


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov intervju: Matjaž Kaše, tisti državni uradnik, ki v službi uporablja Linux (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
26273995 (50817) GTX970
»

Slovenska vlada meni, da je koda Linuxa preveč odprta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
36440540 (28176) cryptozaver
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127523 (17900) darkolord
»

Hrvaška sprejela odprtokodno direktivo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495504 (3252) Stepni Volk

Več podobnih tem