» »

YouTube tretja najbolj obljudena stran

YouTube tretja najbolj obljudena stran

TG Daily - Spletna stran za objavljanje in pregledovanje video posnetkov YouTube, ki jo je leta 2006 kupil Google, je presegla magično mejo 100 milijonov obiskovalcev v ZDA. S temi dosežki je stran trdno na tretjem mestu najbolj obiskanih spletnih strani na spletu, zaostaja pa le za legendardnima Googlom in nekoliko zapostavljenim Yahoojem. Zanimivo je, da samo YouTube povzroči 17 odstotkov vsega prometa na spletu. Prvouvrščeni Google je odgovoren kar za 30 odstotkov prenesenih bitov in bajtov, medtem ko na Yahoo odpade slabih 27 odstotkov. Na četrtem in petem mestu po številu obiskov sta Facebook in MySpace.

Podatki za ZDA kažejo, da si tamkajšnji obiskovalci vsak mesec ogledajo približno 15 milijard videoposnetkov, pri čemer večina uporablja YouTube. Povprečen uporabnik si ogleda 63 video posnetkov mesečno, kar mu vzame šest ur časa. Verjetno je tak skok tudi posledica raznih prireditev (kot so na primer Oskarji, zaprisega predsednika itn.), katerih izseke si uporabniki vedno pogosteje ogledujejo kar na YouTubu.

13 komentarjev

techfreak :) ::

> Verjetno je tak skok tudi posledica razni prireditev (kot so na primer Oskarji, zaprisega predsednika itn.), katerih izseke si uporabniki vedno pogosteje ogledujejo kar na YouTubu.

Ampak ponavadi težko kaj takšnega najdeš ... vedno več videov brišejo, ker kršijo pravice ...

legice ::

myspace pa facebook.....res da je folk velik tm gor sam mi pa ni jasn,kaj počnejo cev dan....
glede yahooja pa sem prijetno presenečen,ker sm mislu da je ful manj uporabljen v primerjavi z googleom
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

jype ::

legice> sam mi pa ni jasn,kaj počnejo cev dan....

Njim tudi ne.

techfreak :) ::

Yahoo ponuja veliko več kot samo iskanje. Iskanje je samo dodatna dejavnost ...

frudi ::

Bolj me zanima, koliko denarja prinašajo oz. odnašajo te strani...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

echo ::

Prvouvrščeni Google je odgovoren kar za 30 odstotkov prenesenih bitov in bajtov, medtem ko na Yahoo odpade slabih 27 odstotkov. Na četrtem in petem mestu sta Facebook in MySpace.

V tole pa močno dvomim. Te strani imajo največ zadetkov, kar še ne pomeni, da imajo tudi največji promet v internetu. Ko se je govorilo o PirateBay-u, je bilo rečeno, da p2p predstavlja ~ 60% vsega interneta... Naj se že odločijo enkrat.

darkolord ::

Na četrtem in petem mestu sta Facebook in MySpace.
No, na četrtem je Live, ta dva sta pa za njim

mtosev ::

google rules the internet :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Sam najdem tam vedno manj stvari, ki sem jih prej našel brez težav. Verjetno ker so večino že izbrisali ter ker mi iskalnik meče ven prirejene rezultate:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Al pa ker ne iščeš najboljše

Gregor P ::

... iščem tako kot prej, a rezultati so drugi, ali pa jih ni:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

;-) ::

Ko se je govorilo o PirateBay-u, je bilo rečeno, da p2p predstavlja ~ 60% vsega interneta...


To zdaj je glede uporabe interneta, koliko časa folk previsi na netu, pri p2p pa se je šlo kok linije se pokuri tist pa je 60% :) moja razlaga.

CaqKa ::

hm.. v novici piše prometa. ko govorimo o prometu v internetnem smislu pa govorimo o prenešenih podatkih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Red brez oglasov za 10 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10338496 (32067) R1710
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914109 (11441) jype
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120778 (19314) dela
»

Bo YouTube začel posojati filme?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
225560 (4535) techfreak :)
»

YouTube z novim odjemalcem za mobilne naprave

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
144436 (3255) Pesimist

Več podobnih tem