» »

Nov slovenski razpored na tipkovnicah

««
5 / 10
»»

[D]emon ::



Pa kaj misliš, kje si? Novakovi imajo vse potrebne tipke. Đorđevići si boste pa kupili CRO ali ne vem katero tipkovnico že, pa se boš lahko smejal in pisal. Mislim, kakšne imaš.


Boze mili u nebesima, dej vsteki ze tisto eno jebeno mozgansko celico. Ce je slucajno na tipkovnici namesto QWERTZ nastancano AZERTY to se vedno ne pomeni NIC ker je pomembna razporeditev glede na operacijski sistem.

Tipkovnice NISO hard-wired. Grow a f'ing braincell or two, will ya ? :\

Manu ::

djordjevic

Z vsem spoštovanjem do tebe: mislim, da pretiravaš. V slovenski abecedi nikoli nismo imeli črk ć in đ. Zakaj bi ju imeli še na tipkovnici?

Večina ju ne uporablja in zato nista funkcionalni. Zakaj bi morali ohraniti ć in đ, če pa ju ne uporabljamo in to velika večina?

Najbolje bi bilo, da bi še uvedli srbo-hrvaščino kot uradni jezik zaradi cca. 5% prebivalstva, ki so se narodnostno opredelili iz bivših YU republik... a ne?

Nisi noben drugorazredni državljan zaradi nove slovenske razporeditve tipk. To je samo tvoj občutek, ki pa nima nobene realne podlage.

USS Liberty ::

Naš preljubi predsednik države Danilo Türk ima tudi v svojem priimku eno črko, ki ni iz naše abecede in je ni na tipkovnici, pa še marsikdo pri nas ima črke nemške ali madžarske abecede v priimku, pa tudi Albanci, ki živijo pri nas imajo nekatere specifične črke v priimkih, ki jih naša abeceda ne pozna in jih ni na naših tipkovnicah, pa nobeden od njih ne dela problemov iz tega in postavlja neke zahteve, samo tistim z Đ in Ć vedno nekaj ni prav in stalno delajo probleme, tudi tam kjer jih ni. Ć in Đ bosta še naprej na tipkovnici, samo dali ju bodo na tipko skupaj z Č in D, tako da res ne vidim, kje je problem. Mislim, da smo še preveč velikodušni, pa tega nihče ne ceni, saj če bi ravnali tako, kot ravna velika večina drugih držav, bi tuje črke enostavno poslovenili.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

djordjevic ::

To je samo tvoj občutek, ki pa nima nobene realne podlage.
Občutek sicer ni iz trte izvit, ampak pustimo zdaj to, ker moja osebna (ne)prizadetost za razpravo niti ni pomembna - čeprav me jezi, da ob vsakršnem rahlo drugačnem pogledu na podobno problematiko fašem vljudno povabilo, naj se o teh stvareh ne izrekam, ker 'za to menda nisem pristojen'. Hotel sem opozoriti na preprosto dejstvo, ki so ga osvetlili že nekateri pred menoj, in sicer da se obe črki uporabljata vsakodnevno v precej večji frekvenci, kot bi prenekateri radi videli. Jebiga, tako pač je - če že ne drugje, bo vsaj v državni upravi s tem še huda štala. Verjamem, da računalničarji obeh črk ne uporabljate in bi vam veliko bolj ustrezalo, če bi ob premiku črk na mesta, ki sta jih poprej zasedali, prestavili kakšne znake, ki jih pogosteje uporabljate. Za moje pojme € in @ to nista. Kombinaciji sta vsem dobro poznani in se mi zdi živ nesmisel, da se ju tlačijo na tipke s primarno funkcijo. Še manj se mi dopade premik črke š. Sami prevodi me načeloma sploh ne motijo - nasprotno, jih pozdravljam. Doslej sem uporabljal nemško, slovensko in angleško (to še sedaj) in nisem imel nikoli težav z iskanjem znakov, ker tipkam slepo. Bi si pa želel, da bi bili določeni prevodi malce bolj premišljeni. Ktrl wtf? Recimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

uio ::

manjka še gumb KRneki


A to je namesto Any Key? :>

Hehe ja sam res sam to manka. Ne vem no mal preveč poslovenjeno če mene vprašate. Del Alt Ctrl Esc mislm da so kr nekako posnaodele besede in ne samo nekaj kar lahko zamenjajo kot žemlice = razpočenka lol
Sam kaj čmo v tem primeru se nas bo moglo prijet.

opeter ::

Naš preljubi predsednik države Danilo Türk ima tudi v svojem priimku eno črko, ki ni iz naše abecede


Rahlo off-topic:
Zanimivo, vedno sem se spraševal, zakaj Ljubljančani ne znate izgovoriti priimek našega preljubega predsednika države? V medijih slišiš razne variacije Tirk, Turk, celo Terk sem že enkrat, Türk pa še nikoli. Hummm... nekaj je hudo narobe.

Dejansko mi je vseeno. Hrvaška meja je blizu, če bom želel klasično EX-YU (kot temu nekateri pravite) tipkovnico, bom skočil prek k sosedom.

manjka še gumb KRneki


Tale tema s tipkovnico me spominja na tole in morda bo kmalu resnično to ratalo iz tega:



Keyboard for Blondes.com
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: madviper ()

bibip ::


[D]emon :: danes, 15:22:04
Boze mili u nebesima, dej vsteki ze tisto eno jebeno mozgansko celico. Ce je slucajno na tipkovnici namesto QWERTZ nastancano AZERTY to se vedno ne pomeni NIC ker je pomembna razporeditev glede na operacijski sistem.

Tipkovnice NISO hard-wired. Grow a f'ing braincell or two, will ya ? :\


Glej, pa to ni res. Ko dež pada, največji drek na vrh priplava. In glej ga. Še slovensko ne zna, neke celice mi omenja, pa še ne ve, o čem teče beseda. Angleščina te pa tudi ne naredi frajerja.
Ne sikaj po nepotrebnem, demonček.

uio ::

Ma ja ex yu al pa za blonde si nabavte pa je hehe :))
No ja kr neki kometarjev sem si prebral pa moram reč, da so kr neki. Je že lepo da so odstranil nepotrebne znake in jih postavil na logična mesta ki so dostopna z dodatno tipko. Ne vem večina vakodnevnih znakov se skriva pod temi pa za zdaj ne vidim nobenga (skor), ki bi mu šel v nos sedajšna lokacija \ recimo. Men je nova razporeditev kr všeč kolkrat ponepotrebnem stisnem ć k ga moram reč nism več kot 5x rabu v mescu, da đ sploh ne omenjam. Vse lepo in vredu samo funkcijske tipke so resnično malo zamedene glede razlaganja strankam pri kaki funkciji samo sej se bo vse popravl.

Drugač pa če pogledate uno tipkovnico za blond... Tut taka ni slaba. Je pač orientirana na to kar oseba pač potrebuje smeške in podobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

Invictus ::

Kupite si LED keyboard (http://www.coolest-gadgets.com/20050818..., http://www.artlebedev.com/everything/op...

Pa boste imeli poljuben razpored in ne boste pametovali tukaj ..

LP I.

LordPero ::

Še enkrat povem, kar sem prej: angleški znaki so na vsakem tipkalu, ker je področje (tehnologija, protokoli, programi, splošno sporazumevanje & nasploh moč jezika) zelo vezano na angleščino (www ni isto kot vvvvvv) in je velika večina razporedov za večino držav prirejena domačemu in angleškemu jeziku.

Če dobimo svoj razpored s svojim prevodom, naj bo ta dosledn in po istih pravilih (torej 'Kontrolna tipka', ne 'Ktrl'). Osebno praktično ne rabim ć & đ, € & @ (sicer tudi \) vsak dan večkrat, še pogosteje w/y/x/etc., a vseeno se bom na spremembe navadil hitro/enostavno (saj ostajamo na qwertz, ne gre za večje spremembe).

Glede finančnih reči pa, lol, samo sprememba tiska na tipke ne stane skoraj nič.
LordPero

Crimson_Shadow ::

Alt option nima besede, ampak ikono.


Na Logitech Navigatorju (in gotov še na kaki starejši tipkovnici) na obeh tipkah kr lepo piše gor "alt option" (Poleg ikone in "Starta").
We create worlds

Manu ::

Jaz osebno ne vidim prav nobenega problema. Vsaka sprememba ima smisel in se na njo ne bo težko navaditi.

Slovenska tipkovnica se bo prav lepo prijela in vsi se bomo navadili nanjo.

smash ::

opeter: pa s kje teb da ne znamo ljubljančani izgovarjat umlauta?

Karaya 52 ::

Črka Ć sploh nima svojega glasa oz. ima Č. Črko Ć in Đ bomo preprosto izbrisali. Zakaj pa bi se mučili z danskimi, poljskimi, srbo-hrvaškimi znaki oz. glasi? Komu na čast? Občutek imam, da se je naša samozavest v zadnjem času (sploh od predsedovanj EU) končno popravila.

mihec87 ::

Gledam sliko novega layouta slo tipkovnice pa mi ratuje slabo ne vem a sm kaj takega pojedu, al je pa sam tipkovnca. Ok ce je ze res nujno potreben premik znakov ok, samo tole poslovenljanje ozna ktrl ihod dvig lepo prosim a je folk normaln, to se je itq spomnu edn k je sedu v pisarni pa nima kaj za delat. Ze tako je problem z zdajšnjim razporedom na prenosnih rač. potem bo pa še precej večji plus da vse skup zgleda naravnost idiotsko pa še kaj..

bibip ::

Komu na čast? Občutek imam, da se je naša samozavest v zadnjem času (sploh od predsedovanj EU) končno popravila.


Ja, točno to. Več takih.

darkolord ::

samo tole poslovenljanje ozna ktrl ihod dvig lepo prosim a je folk normaln, to se je itq spomnu edn k je sedu v pisarni pa nima kaj za delat
Zakaj že? Za nekoga, ki ni odraščal z računalniki, pomen "Caps Lock", "Esc", "PgUp", "Prt Scr" niti najmanj ni samoumeven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Grey ::

Črka Ć sploh nima svojega glasa oz. ima Č. Črko Ć in Đ bomo preprosto izbrisali. Zakaj pa bi se mučili z danskimi, poljskimi, srbo-hrvaškimi znaki oz. glasi? Komu na čast? Občutek imam, da se je naša samozavest v zadnjem času (sploh od predsedovanj EU) končno popravila.

Lepo te prosim, samo ne mi o neki samozavesti nabijat. OK? Nekaj razgledanosti je pa tudi potrebno in je lepo če se potrudiš izgovoriti in pravilno napisati tujčevo ime in priimek. Ne pa tako kot naši "radiovezisti", ki izgovarjajo predsednikov priimek Tirk. Lasje mi gredo pokonci, ko jih slišim.

Gledam sliko novega layouta slo tipkovnice pa mi ratuje slabo ne vem a sm kaj takega pojedu, al je pa sam tipkovnca. Ok ce je ze res nujno potreben premik znakov ok, samo tole poslovenljanje ozna ktrl ihod dvig lepo prosim a je folk normaln, to se je itq spomnu edn k je sedu v pisarni pa nima kaj za delat. Ze tako je problem z zdajšnjim razporedom na prenosnih rač. potem bo pa še precej večji plus da vse skup zgleda naravnost idiotsko pa še kaj..

Hehe, res je. Večina takih umotvorov nastane pri ljudeh, ki nimajo kaj početi in seveda nacionalistih. SLO tipkovnica ni potrebna niti nikoli ne bo oz. jo že imamo...EX-YU ali kako ji že pravite. Pa ne mislit, da boste kakega informatika pri pomoči uporabnikom slišali da bo kadarkoli izgovoril tri odurne besede Kontrol Alt Izhod...verjamem, da bi si prej jezik odrezali...god damn i think i just puked a little...

Manu ::

Spremembe na tipkovnici se mi zdijo čisto smiselne. Tipkovnica ex-yu ni funkcionalna kot bo nova tipkovnica za slovensko prebivalstvo.

Tisti dve tipki ć in đ sta večini nefunkcionalni, ker se ju sploh ne uporablja. Zato je prav, da se to spremeni.

Slovenski prevodi funkcijskih tipk pa so čisto na mestu. So slovenski in to je to. Kaj manjka slovenščini?

Bistri007 ::

"gonilnik" je pa v redu beseda, ali kaj? Mene spominja na besedo "zvodnik".
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

jishiri ::

najbolj se mi zdi nesmiselna prestavitev @ na (zgoraj desno) tipkovnice.. ostalo pa kokr jim pase...

Zorro ::

He, he, slovenska tipkovnica s Q, W, Y in X. Kaj imamo novo abecedo?
Na to temo se mi poraja kar nekaj vprašanj. Ali ni v našem pravopisu, da se tuja lastna imena pišejo tako kot je to v latiničnem izvirniku? Ali ni v naši državi več tisoč ljudi s Ć in Đ v imenih in priimkih? Ali ne bo v nekem doglednem času celotna exJuga v EU, kar pomeni, da bomo imeli vedno več teh ljudi v raznih administrativnih postopkih? Ali bomo potem zopet menjali tipkovnico?

krho ::

Novo tipkovnico si lahko nekam zataknjejo. Na njej me moti:
- slovenjenje kontrolnih tipk, prestavitev {},[], Sploh zato, ker bo šel en del s Shift, drugi pa očitno z Alt Gr. Popolnoma neuporabno za tiste razvojnike, ki uporabljamo trenutno razporeditev.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

darkolord ::

He, he, slovenska tipkovnica s Q, W, Y in X. Kaj imamo novo abecedo?
Ne, ampak tipkovnica tako ostane kompatibilna z anglescino. Zakaj to, verjetno ni treba razlagat...

ahac ::

Q, X, W in Y se uporablja za glavni jezik na netu in za programiranje. Ć in Đ pač ne.

Sploh pa mi ni jasno kako vas lahko moti to, da bo za Đ in Ć zdaj potrebno pritisnit 2 tipki... vendar vas očitno istočasno ne moti, da je treba točno isto naredit za računalniško dost bolj pomembne znake kot so: @, €, [, ], \, ...
A je vse kar delate na PCju samo vpisovanje južnih priimkov al kaj?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

T-h-o-r ::

pa kaj je zdaj ta razpored znova povezan z nekakšnim pofukanim nacionalizmom


vam se je res čist zrolalo

pa kaj, če slovenska abeceda in đćß, jaz sem na takšno tipkovnico že 15 let navajen...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

ahac ::

Prav. Boš pa uporabljal starega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

smash ::

sam res..zakaj ne gredo potem ven tudi Q, W Y in X? sej smo prej balkanci kakor angleži matr

Bistri007 ::

Prav. Boš pa uporabljal starega.

Uporabljal, ja. Samo ali boš lahko kupil prenosnik s starim razporedom? Š na napačnem mestu...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

WarpedGone ::

sam res..zakaj ne gredo potem ven tudi Q, W Y in X? sej smo prej balkanci kakor angleži matr

Simpl, frekvenca uporabe.
Preštej kolikokrat na dan napišeš @ in kolikokrat Đ, kolikokrat € in kolikokrat Ć.

In ker ti nisi noben vzorec, je treba upoštevat par sto tisoč ljudi, ki tipkajo na tem prostoru in bojo uporabniki te nove razporeditve.

Js sm Đ in Ć letos oba natipkal šele drugič. Obakrat je blo v tem postu. @ tolčem vsak dan mnogokrat, € tudi skoraj vsak dan.

P.S. Ti si mrbit balkanec, js nism.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

bosta92 ::

čista bedarija
vsi tukaj smo verjetno navajeni običajne tipkovnice...zakaj bi to menjali?

T-h-o-r ::

"P.S. Ti si mrbit balkanec, js nism."

sem vedel, fucking nacionalizem, še pri tipkovnicah


butli
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ahac ::

čista bedarija
vsi tukaj smo verjetno navajeni običajne tipkovnice...zakaj bi to menjali?


Saj smo bli MS DOS tudi navajeni. Pa smo šli na Windowse. In potem še naprej na Linux.
Zakaj le?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mihec87 ::

Še za ta razpored se ne da urediti da bi ga proizajalci imeli v pondbi in pol kupis prenosnik vreden 1k eur in mas gor pofukane nalepke ki so povrhu se grde. kar se pa tiče poslovenjanja znakov lepo prosim večina če ne celo cel svet uporablja iste napise ctr, esc itd..

Mislim da že tole vse skup meji na kompleks majhnosti, pa glede nacionalizma itd.. kje so tisti ko nam na tekmah igrajo slovaško himno pa narobe napišejo državo, zaradi tega smo nepoznani in majhni, ce bi se enkrat orng razpizdili mislim da bi hmalu slišali tapravo himno itd tako pa grejo vsi po liniji najmanjšega odpora.

darkolord ::

vsi tukaj smo verjetno navajeni običajne tipkovnice...zakaj bi to menjali?
Po isti logiki, zakaj bi KARKOLI menjali, če so ljudje navajeni?

GupeM ::

Za moje pojme bi bilo tipkovnico res treba prilagodit... ampak ne na predlagan način. "ž" bi premaknil na "ć", in na sedanji "ž" in "đ" dal "@" in "€". Prevodov na tipkovnio ne bi dal. Tako ali tako za shift, enter, caps lock... že zdaj na mnogo tipkovnicah ni več napisa ampak samo znaki. Če se že grejo neke prevode naj prevedejo še Alt in Alt Gr., ali pa še Ctrl pustijo pri miru. Tudi tisto "¸" bi zamenjal z nečim bolj uporabnim (ne vem še s čim).

Najboljše da Ctrl prevedejo v Ndzr (Nadzorna tipka), in funkcijske tipke prevedejo v "v1, v2, v3,..." (vloga 1, vloga 2,...).

Zorro ::

Q, X, W in Y se uporablja za glavni jezik na netu in za programiranje. Ć in Đ pač ne.

Sploh pa mi ni jasno kako vas lahko moti to, da bo za Đ in Ć zdaj potrebno pritisnit 2 tipki... vendar vas očitno istočasno ne moti, da je treba točno isto naredit za računalniško dost bolj pomembne znake kot so: @, €, [, ], \, ...
A je vse kar delate na PCju samo vpisovanje južnih priimkov al kaj?


To kar ti rabiš za programiranje, ne rabi javni uslužbenec za šalterjem. Ne rabi @, [, ], {, }, #, & itd., rabi pa, poleg naše abecede, največkrat q, w, y, x, đ, ć, ločila itd.

WarpedGone ::

sem vedel, fucking nacionalizem, še pri tipkovnicah

XYQ ostajajo. Kje je tuki nacionalizem?
Logična enota na dopustu ali samo broken?

Ni mi jasno, od kje takšna emocionalna navezanost na ta klinčeva Đ in Ć. V čem sta toliko boljša od Ũ, ß da morata nujno bit na prvem nivoju, onim drugim pa ni treba?

Pravzaprav je res nacionalizem zadaj. Ampak balkanski. Ta se sedaj tako zelo buni.

Ne rabi @, [, ], {, }, #, & itd., rabi pa, poleg naše abecede, največkrat q, w, y, x, đ, ć, ločila itd.

Narobe. € in @ rabi precej pogosteje kot Đje in Ćje.
Si kdaj slišal za obliko email naslova? v njem ni đja niti ćja, je pa @.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Q, X, W in Y se uporablja za glavni jezik na netu in za programiranje. Ć in Đ pač ne.

Sploh pa mi ni jasno kako vas lahko moti to, da bo za Đ in Ć zdaj potrebno pritisnit 2 tipki... vendar vas očitno istočasno ne moti, da je treba točno isto naredit za računalniško dost bolj pomembne znake kot so: @, €, [, ], \, ...
A je vse kar delate na PCju samo vpisovanje južnih priimkov al kaj?


To kar ti rabiš za programiranje, ne rabi javni uslužbenec za šalterjem. Ne rabi @, [, ], {, }, #, & itd., rabi pa, poleg naše abecede, največkrat q, w, y, x, đ, ć, ločila itd.


Se v glavnem strinjam. Razen seveda z @, ker zelo dvomim, da javni uslužbenec ne uporablja emaila.
Ć pa Đ bosta pa še vedno tako enostavno dostopna kot je @ zdaj. Torej ni problema.
Layout mora bit pa tak, da je uporaben za vse in zato je treba naredit kakšen kompromis.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

black ice ::

opeter: pa s kje teb da ne znamo ljubljančani izgovarjat umlauta?

Prižgi TV in počakaj 5 minut. :D

Karaya 52 ::

Grey> Lepo te prosim, samo ne mi o neki samozavesti nabijat. OK? Nekaj razgledanosti je pa tudi potrebno in je lepo če se potrudiš izgovoriti in pravilno napisati tujčevo ime in priimek. Ne pa tako kot naši "radiovezisti", ki izgovarjajo predsednikov priimek Tirk. Lasje mi gredo pokonci, ko jih slišim.

Tole boš težko argumentiral. Slovenska pisava je sestavljena iz 25-tih črk, glasov pa je 29 (brez ć in đ). Logično da so tuji znaki Ň, Ť, Ć, Ø, Đ, Ł, Ű, Ö v drugi fazi, če že sploh! Y, Q, W so pač nujno zlo, žal. Kako so si slovensti dovolili 20 let kome?

redo ::

Meni trenutna tipkovnica ni všeč (se mi zdi, da je bolj poceni hack, kot premišljena, ampak lahko se motim, čeprav se mi tudi ta predlog zdi bolj kot hack). Predvsem me moti, da je ž v Bolgariji (ter da desni mezinec pokriva vse šumnike in še kaj za razliko od levega). To da ni kompatibilna s C/C++/bash/Python/LaTeX/... je itak poglavje zase. V trenutnem razporedu sta zame redko uporabljani tipki đ in ć in sta s tem očitni kandidatinji za spreminjanje (mislim, da ju letos prvič pišem). Če so že prestavili š nižje, bi morda lahko prestavili tudi ž na mesto - (ali pa na znak manjše/večje, kar je sicer na drugo stran tipkovnice, ampak tako so vsaj črke skupaj, čeprav ne vem, kam bi potem dal omenjeni znak). š in đ bi uporabil tako kot v predlogu (morda samo pomešal nivoje, ampak to mi ni več tak problem), na ž-ju pa bi raje videl neko pametno razporeditev \|/. Mah kakorkoli, itak si bom sam priredil po svoje.

Utk ::

Če smo tolk časa preživeli s to tipkovnico...mam občutek, da bi spet rad nekdo samo zaslužil s tem. Ali je pa res tisto, da računalnike uporabljajo vse večji in večji idioti in je zato treba nekaj spremenit, čeprav ne vem kako jim bo to pomagalo. Ktrl je res ful bolj opisen kot ctrl. Jaz dolgo nisem vedel kaj to pomeni, za alt pa sploh, pa sem jih zato vseeno lahko normalno uporabljal.

Zorro ::

Jaz bi mogoče samo na dosedanji zamenjal Ž in Ć.

Manu ::

Če smo se navadili na sedanjo tipkovnico, se bomo navadili na novo. Navada ni nikakršen argument za to, da bi ohranili sedanjo.

Sedanja stara tipkovnica je za večino manj funkcionalna od nove predlagane.

Važno je to, da bomo, ne glede na vsa slabo argumetirana nasprotovanja, dobili nov standard razpored slovenske tipkovnice.

T-h-o-r ::

ja, samo koliko vas bo dejansko takih, ki boste to nabavili :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Zorro ::

Zdi se, da kmalu ne bomo hodili na Hrvaško samo na morje, ampak tudi po tipkovnice.:D

para! ::

Haha, eni pa res povsod vidite nacionalizem in se zaradi svojega porekla čutite ogrožene ob čisto vsaki malenkosti! Dejstvo je, da Đ in Ć nista del slovenske abecede in se posledično zelo malo uporabljata, pa še to večinoma le za priimke, ki ju vsebujejo. In nov razpored, ki se omenja v tej novici, tih dveh znakov ne bo odvzel, ampak premaknil na nižji nivo, kar je logično, če se že grejo neke spremembe.

W, X, Y, Z pa morajo ostati na prvem nivoju, saj angleški jezik danes velja za svetovni jezik, kar za razne Đ in Ć vsebujoče jezike ravno ne moremo trditi, ja?

Tudi jaz sem proti uvedbi nove razporeditve, oziroma se mi uvajanje le-te ne zdi nujno potrebno in bi vsaj osebno raje ostal na obstoječi tipkovnici, kar tudi bom, dokler bo to možno.

Kar se tiče pa prevodov funkcijskih tipk, pa je KTRL največja polomija izmed vseh prevodov. Izhod, dvig, itd imajo vsaj pomen, KTRL pa ga nima. Ma kdo boljši prevod za Control tipko?

lp
Death before dishonor!

imagodei ::

Manu> "€ in @ sta bolj uporabljeni tipki od ć in đ pri večini slovenskih državljanov - zato ima nov razpored smisel."

Ne, pa ga nima. Smisel imajo oglati in zaviti oklepaji. € je izjemno smiselna prav na črki E, za boga milega. In če ti je tak blazen mentalni napor pritisnit AltGr+E, potem ne vem, kako zmoreš napisat narekovaje, znak za dolar in procente?

@ je pa tudi bore malo uporabljan znak. Vsak normalen e-mail klient danes zna ponudit hinte z email naslovi, ko začneš tipkat ime osebe. Samo prvič moraš vnesti naslov od nekoga, potem pa email klienti kar znajo predlagat naslovnika.

Jaz recimo veliko uporabljam \ in /. Dejmo rajši te dve tipki tja, če že vztrajate pri menjavi.
- Hoc est qui sumus -

T-h-o-r ::

ne se trudit, njim je samo važno, da ni več znakov manjvrednih, barbarskih narodov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628921 (17322) Phantomeye
»

Eclipse težave z bližnicami

Oddelek: Programiranje
133504 (3124) blue
»

Programerji in keyboard layout. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509176 (8223) kunigunda
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47135333 (23580) Okapi
»

[java] NetBeans

Oddelek: Programiranje
141972 (1647) morbo

Več podobnih tem