» »

kupujem lcd ali plazmo?

kupujem lcd ali plazmo?

brejn ::

Že dal časa nisem kupoval tv aparata pa me zanima kaj naj izberem lcd ali plazmo.Tv bo namenjen samo gledanju tv (t-2) in dvd. Gledam aparate z diagonalo nekje od 80-100 cm.Kaj mi priporočate in na kaj naj bom pozoren pri nakupu. Hvala

hamurabi ::

68 strani je napisano na to temo na forumu. Malce se pozabavaj s prebiranjem

Plazma ali LCD televizor?

20sdfj093f ::

Drugače pa čeprav ima plazma dosti minusov, je njena odlika ta, da dobiš lahko tako nizko resolucijo kot je 1024x768, kar je pri gledanju T-2jevih standard-definition programov najverjetneje celo prednost...

Samson ::

Se podpisem pod to. Sicer bo malce drugace ko bo mpeg4 pri nas, samo se mi ne zdi da bo kaj prevelika razlika med lcd in plazmo pri gledanju.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

black block ::

predlagam plasmo, nekak bolj feeling kod lcd seveda odvisno od tega kaj hočeš in ponudb...

Lp
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

20sdfj093f ::

Zaenkrat je morda kljub gretju in še vedno problematičnemu burn-inu nakup plasme še nekoliko smiseln (pod pogojem da ima res 1024x768 resolucijo).

Ampak glede na to, da se (vsaj pri T-2) zadeve počasi premikajo v HD smeri, bi bilo smiselno razmisliti o Full-HD LCDju... :\

Vsak zagovarja svoje, dvomim da se lahko da konkreten nasvet pri nakupu.

PowerM ::

Mene pa zanima kaj si mislite o naslednjem lcd tv ki sem ga danes zasledil v Hoferjevi reklami?
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...
Prosim za čim več mnenj. Hvala!

astras ::

da se pridruzim... zakaj je tako poceni naslednja zadevca?

http://www.mimovrste.com/artikel/135012...

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

korelem ::

Če koga zanima, Harvey Norman ima razprodajo (spet :D), kjer ponujajo 42" plazmo od Samsunga (PS42A410), za res mičnih 499€. Pravtako ponujajo 50" plazmo od LGja (50PG6000) za 999€.

Sam sem pred kratkim kupil Samsung LCD 52A756 (v Avstriji, ker je pri nas cena preveč zasoljena), in sem navdušen, predvsem nad HD/FullHD sliko (SD gre bolj za silo) in črna je ČRNA :D Edino vidni koti so slabši kot pri plazmi (mel tudi LG 50PG7000), ampak ni taka kriza. Če bo kaj časa bom spisal en review s slikcami seveda...;)

20sdfj093f ::

astras: slab kontrast, star model, nizke marže ker je spletna trgovina brez skladišča?

(vse so ugibanja)

astras ::

ce je zadnja trditev tocna bi blo se najbolj vredu.. potem takoj kupim ta tv ;)
ima kdo izkusnje s to televizijo mogoce?

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

korelem ::

@astras,
tv zgleda da je novejši model, saj je na Geizhalsu komaj od lani decembra, cena je tud zelo ugodna. Poglej še malce na tem forumu (upam da veš nemško). Lp

telexdell ::

Ko se čudite nizkim cenam plazme malo preglejte novice. V nekaj letih bodo plazme, zaradi potratnosti prepovedane v EU.
vest

astras ::

ce pa je lcd to...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

korelem ::

@telexdell,
"DONT PANIC" (napisano z velikimi rumenimi črkami ;))

PREBERI ME 1
PREBERI ME 2

Lp

ales1971 ::

pred kratkim kupil plazmo panasonic th 42px 81 fv pri pixmania,dekoderje mpeg2 in mpeg 4,vse ok,poraba pod 250w

damirez ::

No vsekakor je trenutno najbolj smoteren nakup Samsungove plazme 42 a410 v Harvey normanu za 499 evrov.
500 evroc za 107 ekran imam jo doma igram xbox360 t2 in komp prikloplen in lahko rečem, da se super obnese mam pa doma še Philipsov LCD tv in lahko rečem, da imata Tvja drugačno sliko. Men bolj sede plazma, na plazmi mi zgledajo DVDji ful lepši, skoraj tako kot na lcdju 720p filmi. Barve so na plazmi so bolj izrazite, kar sploh nevem če mi je všeč. Poraba elektrike je tam tam ni neke bajne razlike, grejeta se oba ful. Kva pa vem men pr tvju obstgaja samo eno pravilo Bigger=better.
499 evroc za 107 se mi zdi da sm zadel nakup v NULO!

Alamar ::

pred kratkim kupil plazmo panasonic th 42px 81 fv pri pixmania,dekoderje mpeg2 in mpeg 4,vse ok,poraba pod 250w


Haha, kera šala. Kupi si pošten merilec porabe pa boš videl, koliko ti kuri. IMHO bi plazme zaradi potratnosti morali dodatno obdavčiti. Sam sem nabavil Philipsov 42` Eco Full HD. Poraba 150-170w, merjeno z merilcem.

huek111 ::

Mam plazmo Samsung !Poraba je ziher več kot 350W samo je pa res da so barve in slika 1000:1 proti LCD-jem

Alamar ::

Ja no, stvar okusa glede slike. Je pa res da boš med 42` plazmami telo težko dobil model, ki (kljub deklarirani manjši porabi v navodilih) troši pod 400W. Večji modeli so pa itak tam med 600-800W. Kupite si poštene merilce pa boste videli. Da ne govorimo o hudi pečici in posledično vročini poleti, ki jo proizvaja takšna naprava, če jo imaš v ne glih veliki sobi (kontra klima in spet ultra poraba energije). Res ekološko in napredno.

damirez ::

Hm to pa nisem vedel, sm mislil, da deklerirana poraba pomeni max porabo, ki jo plazma sploh lahko doseže.
Če pa to ne drži je pa to res malo veliko.

astras ::

kaj zdaj, plazma ali lcd ali crt?
signala se ni na vidiku, tako da mislim da bomo kar pri crt ostali :)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

AmokRun ::

Uf tele števike se mi zdijo pretirane.8-O
Jaz imam 42' Panasonicovo plazmo. V specifikacijah je podana povprečna moč 241W, pomeril pa sem nekaj čez 100W.
Je pa poraba zelo odvisna od slike. Če je zaslon črn (ni dobro za plazmo), je poraba praktično nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Phoebus ::

alamar: ne pretiravaj s številkami.
V končni fazi pa so pri TVju pomembne tudi barve, kotrast, vidni koti, blur, življenjska doba in ostale zadeve in ne samo kateri porabi manj.

bond007 ::

Kak eni radi strašijo ljudi z velikimi številkami o porabi. No realnost je čist drugačna:
1. Na plazmah so napisane max MAX porabe ... več kot to ne more žret in pika. Če bi več žrlo, bi lahko marsikdo tožil proizvajalca.
2. Pri plazmah je poraba zelo odvisna od prkazane slike. Velja pa, da je v povprečju dejanska poraba plazm enaka približno 40% deklarirane max porabe. Seveda je odvisno od modela, ampak za večino to velja.

Recimo za 42" panasonic plazmo:

I have posted on this a number of times before, but I will go ahead and do so again. I have measured the power consumption of my Panasonic TH-42PHD7UY over a 4 hour period. I did this twice for a mix of material - movies & TV shows. I used a Kill-A-Watt meter which is a handy device for monitoring the power consumption of anything you plug into a wall outlet.

The power consumption varied with the brightness of the displayed scene from around 90 to brief peaks of around 240 Watts, IIRC. The average power consumption was 140 Watts out of a rated max power consumption of 357 Watts for 40% of the rated max. This is in-line with other reports for power consumption of panasonic and Pioneer plasmas. In a typical home environment, figure the average power consumption will be roughly around 40% to 45% of the max power on the spec sheet.

LCD flat panels are more constant with the power consumption dependent on the brightness setting of the backlight. As of a year or two ago, the actual power consumption of LCDs with CCFL backlights was only a little less than the Panasonic and Pioneer plasmas for the same screen size. I have not seen reports on the power consumption of the newer LCDs, it would be useful if someone were to do so for their 46" or bigger LCD."

Tule je lepo razloženo: plasma energy use myth
Pa še nekaj primerov - 42" plazma 120W, 50" plazma 181W v povprečju: KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Alamar ::

alamar: ne pretiravaj s številkami.
V končni fazi pa so pri TVju pomembne tudi barve, kotrast, vidni koti, blur, življenjska doba in ostale zadeve in ne samo kateri porabi manj.

Seveda so, ampak, kot sem napisal, je to stvar okusa. Jaz sem s svojim LCD več kot zadovoljen, pa sem bil prej na plazmi.:) Se pa večina verjetno strinja, da je velika poraba energije problem pri aparaturah in bi potratne naprave treba dodatno obdavčit.


Kak eni radi strašijo ljudi z velikimi številkami o porabi. No realnost je čist drugačna:
1. Na plazmah so napisane max MAX porabe ... več kot to ne more žret in pika. Če bi več žrlo, bi lahko marsikdo tožil proizvajalca.
2. Pri plazmah je poraba zelo odvisna od prkazane slike. Velja pa, da je v povprečju dejanska poraba plazm enaka približno 40% deklarirane max porabe. Seveda je odvisno od modela, ampak za večino to velja.

Haha, marsikdo bi lahko še kje drugje tožil proizvajalce za zavajanje. Vem, da težki pristaši plazem trdijo drugače o porabi, a jaz ti lahko povem lastno izkušnjo. Imel 42 LG povprečje malo pod 400w. Priklopil merilnik za teden dni na sosedovo 60 LG full HD - povprečje 700w, priklopil na 50 Kurota pri drugem sosedu povprečje 400w (res pa je, da kuro velja za varčnega). Vse na nekih normalnih nastavitvah. Jaz ne vem, kako imate to vi nastavljeno, da porabi 100w - čisto zatemnjeno verjetno.:))

Človek, ne more trošit 120w. To je čista laž. Samo postavi se zraven takšnega aparata za nekaj časa in boš videl koliko vročine proizvaja. Moj eco Lcd troši več in je čisto majčkeno mlačen.

Meni je itak vseeno, kaj nabavljate. Jaz sem imel plazmo in sem šel na eco lcd, ker imam televizor v 30m2 veliki sobi, kjer je plazma proizvajala preveč toplote in porabila preveč energije. Pač jebat ga, sem ekološko osveščen.

Yossarian ::

V razmislek si preberite totole temo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

quartz ::

Nekoliko offtiopic, sorry!

@Alamar:
Pač jebat ga, sem ekološko osveščen.


Recimo da se strinjam s tabo glede porab in potrošnosti, le tale izjava in vztrajno natepovanje z EKO me je zmotlo... Torej, kot eko osveščeno osebo te sprašujem-odgovoriš pa si lahko tudi sam pri sebi:)

Varčne žarnice v hiši?
Dnevna poraba električnih aparatov?
Dnevno rabljeno prevozno sredstvo (služba, šola...)? I bet, da je kolo,a!?;)
Tip avtomobila?: Na sončne celice ali aku baterije?:)
Uporabljaš pvc vrečke?
Hrana?: Le ekološko pridelana živila?
Lastiš in obdeluješ vrt/njivo?
Smeti?: Razvrščaš po embalaži?
Kurjava?: Toplotna črpalka,a?:)
Čas računalnika na standbyu? PC ali laptop?
Javna razsvetljava v vašem kraju?
Dnevna poraba vode?
... le nekaj retoričnih vprašanj v premislek, predn se začnete samooklicevati z EKO uporabniki... osveščenost še ne pomeni dejanske spremembe! Stil življenja dandanes pa je non-eko! S tem, ko 1x na teden za pot v službo uporabiš kolo, ostale 6 dni pa se okoli voziš s hamerjem še nisi EKO!

Sorry za off topic!

Alamar ::

Ker težiš in, če že hočeš:

Varčne žarnice v hiši - 90%
Dnevna poraba električnih aparatov? - ne vem, ampak imam vse aparate v kar se da varčnem razredu. (mesečna poraba 20 EUR komplet)
Dnevno rabljeno prevozno sredstvo (služba, šola...)? I bet, da je kolo,a!?;) Ne boš verjel - KOLO, v slabem vremenu peš
Tip avtomobila?: Na sončne celice ali aku baterije?:) - navaden,
Uporabljaš pvc vrečke? - v štacuno hodim z vrečkami za večkratno nakupovanje, ki zdržijo najmanj leto.
Hrana?: Le ekološko pridelana živila? - kolikor se da iz vrta, meso iz kmetije, sadje iz sadovnjaka pri starših - nešpricano
Lastiš in obdeluješ vrt/njivo? - da vrt
Smeti?: Razvrščaš po embalaži? - absolutno da, še sam peljem svoj kosovc in ga razvrstim na zbirnem centru
Kurjava?: Toplotna črpalka,a?:) - plin
Čas računalnika na standbyu? PC ali laptop? - 2x laptop
Javna razsvetljava v vašem kraju? - je ni v krogu pol kilometra:D
Dnevna poraba vode? - 5-6 kubikov za 3 člane na mesec

Pa, nisem se okliceval za eko, napisal sem, da imam ECO Philipsov model LCD. Ime mu nisem dal sam, ampak, ga tako reklamira sam Philips.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

quartz ::

Vprašanja so bila mišljena retorično!;) Ampak ok!

Težil si s porabo plazma vs lcd in tem, da si ekološko osveščen, kar mi gre malce na k., ko večkrat ponoviš, ker danes vsak vrabec na veji in po medijih to čivka... Vse je neki medijsko napihnjeno! Dejansko pa se še vedno za sabo vleče in podpira ves non-eko stil življenja in industrijo oz. celo vedno bolj teži k temu! Razen če res živiš na kmetiji, kot pred 50imi leti! Pa brez zamire in off topic out!

PS: Vbistvu pa je prvo na kar ob večji moči in non-eko porabi pomislimo? Globalno segrevanje in uboge pingvine, ki iščejo senco pod palmo!?

PPS: ...račun, i guess!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: quartz ()

Alamar ::

V bistvu nisem težil s porabo plazma vs lcd, ampak sem samo na lastnih izkušnjah podal primer, zakaj sem nabavil LCD in se odpovedal plazmi. Zgoraj so pisali o porabi 100 ali 120w za 42 plazmo, kar je čista laž in, če se najdejo reference na internetu, še ne pomeni, da so resnične. Osebno plazme ne priporočam, ker je potratna in preveč greje manjše sobe v poletni vročini. Vsem, ki trdijo drugače in navajajo neke kvazi reference pač ne verjamem, ker sem vse sam izračunal na lastni koži in v več variantah. Drugače pa, kakor pri vsem, vsakemu svoje.:D

AmokRun ::

Zgoraj so pisali o porabi 100 ali 120w za 42 plazmo, kar je čista laž in, če se najdejo reference na internetu, še ne pomeni, da so resnične.

Jaz nisem to kar z neta potegnil, sem pomeril in dobil okoli 130W, čisto točno ne vem ker je bilo to že nekaj časa nazaj.

astras ::

je mozno da kdo pove ali lcd ali plasma?
kot sem ze omenil...
- gledanje sd kablskega signala (amis)
- filmi preko dvd/divx playerja, ki ima usb vhod (p.s. ali je mozno recimo nalozit hd film na usb in ga potem gledat preko tega navadnega predvajalnika?)
- ps2 konzola
- mogoce bi kdaj priklopil pc za gledanje filmov recimo (ce seveda ni pogoj, da pred tem kupim novo graficno - sedaj neka 128mb) :)

res ne vem kaj naj nabavim ob teh vseh novitetah oziroma pri kaksnem sprejemniku bom imel najboljso sliko??

ce ima kdo odgovore na ta vprasanja, bi bil zelo vesel...

enih par modelov imam nagledanih (predvsem samsung) ampak res ne vem kateri oziroma tocno kaj potrebujem...
hvala
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

bond007 ::

@Alamar: Sej te zadeve so jasne .. ne more zdej večina strani, ki testirajo porabo lcd vs plazma in uporabniki, ki porabo zmerijo in napišejo na forumih bit podkupljeni. Pa če še kdo tukaj zmeri in dobi podobne rezultate, potem se to samo še potrdi. Mogoče so tvoje izkušnnje s kako specifično (mogoče celo malo starejšo) plazmo drugačne, ampak testi in prispevki uporabnikov teh plazm na forumih govorijo svoje.

Alamar ::

Možno je, da novejši modeli trošijo manj, ker je res, da sem meril na nekoliko starejših napravah. Ampak 100-130w povprečje za 42 palčno plazmo v nizkem cenovnem razredu ne verjamem in ni šans, da toliko troši. Naj bo 100 testov, tega enostavno ne verjamem, ker bi vsaka firma to reklamirali kot veliko prednost napram konkurenci. Mogoče v posebnih pogojih, v "movie" načinu z docela zatemnjeno sliko, kot povprečje pa ni šans. Take slišiš edino na forumih strastnih pristašev plazem...

damirez ::

Ni šans tudi v movie načinu zatemnjene slike, da kuri 100-130 watow. In kot pristaš plazme, verjamem, da plazma sigurno več pokuri od LCDja, še posebej, ko enkrat začnemo govort u fullHD. Je pa tudi res, da ta razlika za večino ljudi ni pomembna. Tko v povprečju bi rekel, da troši 10% do 20% več od lcdja iste velikosti, kar je men čisto vseeno. Aja pa doma imam oboje LCD in Plazmo in moj LCD se kar isto greje kot plazma.

@Astras
Za te stvari, ki si jih omenil, potrebuješ HD ready plazmo. Lahko legendarni panasonic model PX80 za 680€ ali pa če se ne kopaš v denarju je to Sasmung a410, ki stane v harveyu 499€, govorim seveda od 42" 107 ekranih.
In ja še 1x ti povem, ob teh pogojih, ki si jih postavil, boš imel najbolšo sliko na plazmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()

djordjevic ::

Vidiš, mene, recimo, plazme nikakor niso prepričale. Lastim si 32-colski lcd od philipsa, kmalu bo praznoval drugi rojstni dan, in sem super zadovoljen. SD slika je bila v trenutku nakupa vzor za ostale, zdaj pa je itak večina reči, ki jih na njem pogledam, 720p prek WD HD playerja. Ne menjam zlepa. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

damirez ::

Jest mam verjetno isti LCD tv doma kot ti, ja je super SD še danes bolšo SD sliko od večine tvjev nižjega razreda. Imam pa tudi to cheap plazmo a410 in lahko rečem, da je drugačna. DVDji so na plazmi res precej bolši in SD je pa zadeva full večja, kar jo naredi overeall full bolšo. Zato jest gledam, samo to kaj dobiš za to ceno.
Recimo 37" LCD ali 42" plazmo to je nekako za 500 evrov. Sploh veš kolk se pozna 5". KOMAD! Pa sliko ma sigruno ta plazma bolšo od tega lcdja.

AmokRun ::

Sem včeraj še enkrat pomeril in dobil 175W, v 3 urah merjenja. Vzamem tistih 100W - 130W nazaj.:D

ialexxb ::

V bližnji prihodnosti mislim kupiti Full HD televizor LCD ali plazmo, ki bi imela mpeg4 (DVB-T) dekodirnik. Velikost bi bila v obeh primerih 42" - 50". TV bom predvsem nucal za gledanje TV programov, slik, x264/HD/Blu-ray filmov, igranje Xbox-a 360 ipd. Budget 1k €. Zanima me Vaše mnenje, kakšen TV mi predlagate, konkretno ali pa zgolj splošno (price/performance). V upanju uporabnih odgovorov se vam zahvaljujem.:)

benx ::

Panasonic S serija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743660 (15280) kurjač
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177838 (402209) antonija
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654810 (43606) mojbrat
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228584 (25509) gorann
»

Nakup LCD ali plazma TV

Oddelek: Kaj kupiti
399435 (5877) Leks

Več podobnih tem