» »

razlike v voltaži...

razlike v voltaži...

1
2
»

ModriN96 ::

prej nekompatibilnost ramov kot pa plata sama... Probi pa boš vidu...

bate ::

Jaz na gigabyte tega procesorja tud nisem mogel navit več ko 5% dokler je bila napetost na auto. zdaj teče na 3ghz z 1.17V na load in malenkost dvignjeno napetostjo rama pa NB čipa tud če se prav spomnim. Tko da zarad višjega fsbja bi jaz višal vse druge napetosti prej kot na cpu.

drzni86 ::

ja ma sej pol ko sm zgubu živce sem šel ročno nastavljat tud votažo NB pa tud voltažo SB sm ročno nastavu, pa tud CPU PLL... ampak nism pršu nikamor! Mi pa res zdej bios voltažo cpu-ja na "auto" nastavi na 1.32V prej pa mi jo je nastavljal na 1.44V! :)

Ne še rame bom probu zamenjat in če to ne bo pomagalo pol grem k prodajalcu, da nej on najde napako...

Goldee ::

Eno vprašanje: mam GEIL 2GB (2 x 1GB kit) 800MHz rame. Koliko imajo default voltažo?
Na strani piše 1,8 - 2,1V. Trenutno pa imam na plati nastavljeno na AUTO. Ali to pomeni, da jih plata avtomatsko nastavi na 1,8V (to mi tudi preprečuje bolj soliden overclock ne?)? Če jih nastavim na 1,95V (pač, toliko gre max na Asus mn2-e) bodo šli višje? Ampak to pa tudi pomeni, da se bodo bolj segrevali, kar pomeni, da se mi lahko lepega dne skurijo...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Steinkauz ::

Če imaš latence 4 ti voltaža ne bo pomagala. Dej na 5 pa V na 2.0
In ne ne bodo se skurli

drzni86 ::

Zdravo fantje in dekleta!

No danes sem imel priliko preizkusit še druge rame (apacer 2x1Gb), ki so sigurno kompatibilni z mojo matično ploščo ampak... problem ostaja isti!
No ko sm mel že zuni moje rame sm prebral da privzeto delajo na 2.1V in latencah 4-4-4-12 kar sem potem tudi nastavil v Biosih ampak tudi to ni pripomoglo k rešitvi mojega problema!

Zdej pa res več nevem al sm jst idiot al pa je res problem v plati!?

no upam da ma še kdo kakšno mnenje/nasvet!

Lp

ModriN96 ::

Probu si že miljon stvari, kombinacij, voltaž...in pomagal očitno ni nč...torej, ja odgovor je definitivno v plati.

Pejd na P5Q serijo od asusa pa bojo prec bolši rezultati...

CoolBits ::

Ni nujno da je plata, možno tudi da napajalnik peša, ker vidim da je problem z voltažami.
Če imaš možnost preizkusit kak boljši napajalnik priporočam to... predvidevam da imaš LC.

ModriN96 ::

Ne more bit napajalc prešvoh pr tok minimalnih dvigih voltaž pr procu in ramu :)...

drzni86 ::

Pejd na P5Q serijo od asusa pa bojo prec bolši rezultati..


Pa sej problemi so se začeli takrat ko sm staro gigabytovo plato zamenjal z novo asusko P5Q...

predvidevam da imaš LC.


Ja res mam LC green power 550W. Ampak ni star niti pol leta in isto konfiguracijo sem prej laufal z 420W napajalnikom! No še en ventilator (12 cm) sem zvezal na 12V... :) Ampak vseeno mislim da napajalnik ne bi smel bit problem!

CoolBits ::

Ne more bit napajalc prešvoh pr tok minimalnih dvigih voltaž pr procu in ramu :)...


Če pa že na privzeti voltaži ne dela... js bi probal no.

Belcebub ::

Pusti Asus in idi nazaj na Gigabyte ;)

Jaz sem z istim procom na P35-DS3 prišel do 475 FSB ob default voltaži. Edino ramom sem dal 2V.
Šel sem se malce višje, ampak je Akasa965 potem postala za moje uhe že preglasna.
Ker mi ni do merjenja e-dicka in nabijanja nekih procesorsko zahtevnih iger, sem FSB spustil na 450 in s tem sem zadovoljen jaz in moje uhe :)
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

drzni86 ::

Pusti Asus in idi nazaj na Gigabyte


Hehe! Tista plata od giabyta je imela že svoja leta tko da je biu skrajni cajt da jo zamenjam... in Asus je imel zlo dobra priporočila na vseh forumih in povsod! Drugač pa sm tud jst mel stabilen sistem na gigabytovi plati pri 450 FSB brez višanja voltaž!
Sej pomoje ko rešim ta problem, ki me muči bi mogu it FSB prek 500 z dvignjeno voltažo CPU-ja in ramov (in po potrebi še NB-ja).

Nevem no... dns peljem comp k trgovcu in serviserju, ki mi je prodal plato pa bomo vidli kaj bo reku (oz. zrihtal :))! V najslabšem primeru pomoje pride v poštev menjava plate...

drzni86 ::

dobr večer.

Evo glih sm pršu domov od serviserja/prodajalca.
No najprej je jamral da so tile geil rami en kurac in da je verjetno to problem. Pol je dal svoje od nvidee (1066 mhz) ki so speljali ram test na default in potem še ene od kingstona (800 mhz, privzeta voltaža 1.8V), ki so tudi speljali mem test default ampak vsi poizkusi dvigovanja FSB-ja so se klavrno končali...

Potem je spremenil teorijo da je vzrok v procu (E6550), ki je res zelo star zato sva se dogovorila da nej najprej nabavim nov proc (ki ga mam itak namen nabavt) in poizkusim z njim, če pa bo tud potem isti problem je reku da mi bo posodu p5q pro, da bom probu z njo...

No kaj mislite? Je možnu, da proc dela probleme? Jst osebno mal dvomim...

No pa nej izkoristim to temo še da povprašam kter proc se splača kupt!? Nekje okoli 200EUR sem postavil mejo...

Lp

bate ::

Možno je, da je problem procesor, še bolj možno je da je problem prodajalec, če ti pravi da je ram zanič, procesor zanič, plata, ki jo je on prodal je pa krasna. Glede na tvoj post, mam občutek da nisi dovolj odločno nastopil, ker pr takih k so radi pametni in da ti bo posodu drugo plato (baš je faca) se ne smeš pustit, konc koncev si plačal zanjo.

Belcebub ::

"Biser" od prodajalca. Uveljavi garancijo za plato, pa bo.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

drzni86 ::

ja Bate to kar praviš je sicer vse res ampak ne vem kako nej mu zatežim če računalnik z njegovimi rami (sicer precej boljšimi kot so moji) na default nastavitvah v biosih normalno spelje skozi vse teste... Dvomim, da lahko uveljavljam garancijo če se moj proc na tej plati noče navijat! Pomoje s tem argumentom ne bi daleč prišel v prepiru z trgovcem...

bate ::

Poskusita z drugo ploščo enake vrste.

ModriN96 ::

Ma dej dej to so gluposti prodajalca... Itak da ni proc kle bremza, niti ram, niti napajalc... Drucga kot plata ne more bit.

Sam veš da si probu že miljon stvari pa kombiacij, flešu si bios pa še ke ne gre...

Samson ::

Prebral temo, vendar nikjer ni zapisana temp procesorja. Si preveril da hladilnik lepo sedi na procesorju in ne malenkost postrani? Mozno da se pregreva zaradi nepravilne montaze in je to ta vrag. Edino me malce bega da ko dvignes voltazo rama prides v winse, ampak navijat ne gre, orthos ne gre. Ok, za rame je jasno, da pac delajo na doloceni voltazi. Za Geile ti priporocam nastavit voltazo na 2.1 oz. 2.2 se raje. In pa problem imas z trfs al kaj je ze, ker asus plate ne nastavijo na 52 kakor je menda idealno za geil. Plata nastavi na 42 ce me spomin ne vara. Imel podoben problem na asus p5k premium in geili. Ampak potem sem z enim programom spremenil na 52 in so veselo delali kot se sika. Samo mater, ker sem star, me malce zajebava ram v kepi. Bom se probal spomnit pa porocam.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

drzni86 ::

Si preveril da hladilnik lepo sedi na procesorju in ne malenkost postrani?


Ja hladilnik je ok montiran ker so temperature čist normalne (28 stopinj v idle), če mam dvignjeno voltažo cpu-ja, drugač so še nižje!

In pa problem imas z trfs al kaj je ze, ker asus plate ne nastavijo na 52 kakor je menda idealno za geil


trfs?? Kaj je to? Dej probi se spomnt pa povej kej več tem...

Edino me malce bega da ko dvignes voltazo rama prides v winse, ampak navijat ne gre, orthos ne gre


Ja pa sej navijam v biosih! In včasih mi pride v winse, včasih še to ne... In pa še takrat ko pridem v OS mi OCCT vrže napako 15 sekund po tem ko obremeni proc... al pa še prej!

Tko, da če si mel podobn problem bi bla pomoč zlo dobrodošla!

drzni86 ::

Zdravo.
Evo spet se vračam z istim problemom... :(

Zamenjal sm plato "P5Q" z "P5Q pro" ampak še vedno mi ne rata postavt stabilnega sistema že ob najmanjšem dvigu frekvence procesorja!

Zdej mi kot krivec ostane samo še napajalnik. Kakšne so možnosti da ga serje prav on???

Kaj spodaj navedena konfiguracija bi se dala kej malga navijat tud na 420W poceni napajalniku?

Konfiguracija:
Proc: E8500
plata: P5Q pro
rami: dominator (2x2GB, 1066Mhz)
disk:WD 750GB in še en 320GB

Pyr0Beast ::

Kaj spodaj navedena konfiguracija bi se dala kej malga navijat tud na 420W poceni napajalniku?
Mesec ali dva .. potem pa -kabuum- ali pa preprosta neodzivnost.

Poceni stvari niso poceni brez razloga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

drzni86 ::

Mesec ali dva .. potem pa -kabuum- ali pa preprosta neodzivnost.


Ma sej jst nebi fural sistema z tistim napajalnikom ampak bi pol kupu druzga (kvalitetnejšega). Tega bi priklopu sam zato da bi mal navil in vidu če je za vse zgoraj navedne probleme kriv napajalnik!

Pyr0Beast ::

Praviš, da bi slabega zamenjal s slabim ? ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

drzni86 ::

Praviš, da bi slabega zamenjal s slabim ? ...


hehe... ja ampak samo tolk da bi videl če je tisti boljši kej okvarjen in je on krivec za nestabilen sistem!

Pyr0Beast ::

Probaj s kakšno slabšo grafično in polovico ramov :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gtx 768mb na 420W? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543089 (2152) einstein :P
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412649 (6511) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940678 (22220) Dr_M
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120005 (8888) ZaLoMaT
»

Optimizacija OC nastavitev

Oddelek: Navijanje
141702 (1403) 51M3K

Več podobnih tem