» »

8800gtx 768mb na 420W?

8800gtx 768mb na 420W?

«
1
2

kiros ::

Imam 420W napajalnik ki je sicer kvaliteten ampak se bojim da bo premalo za 8800gtx 768mb. Kaj menite?
kiros

kixs ::

kaj imas od ostalih komponent?

Sicer pa mislim, da bo dovolj in imas se rezerve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kiros ::

AMD64 x2 4200+ @ 2,67GHz, 3gb ddr2

btw...kako ti je uspelo navit procesor do 2,9ghz???
kiros

Meizu ::

Hmm, nažalost ne boš mel izkoriščene grafe ampak...

Kero firmo napajalnika imaš? 420W je nekam malo res, ampak če maš res dobro firmo (Tagan, Enermax) bi mogoče celo šlo skozi...

kiros ::

mislim da je LC Power super silent, je zlat...buu
kiros

bluefish ::

sicer te nič ne stane, če poskusiš.

Meizu ::

Lahko se kr posloviš od tega napajalnika, ker 100% ne bo zadosti. Tale napajalnik še 7600GS ne prebavi najbolje... Hehe.

kiros ::

katerega pa priporočaš...ne bi rad poreveč porabu za napajalnik
kiros

Meizu ::

Tm, 600W + je optimum.

kixs ::

kiros:
Ti mas AM2 platformo... in je boljse vprasanje kako ti ga ne uspe vec navit ;)

Na socket 939 je moje skoraj max na zracnem hlajenju. Pac navil dokler je slo :D

Na tvojem mestu bi potem skoraj raje vzel navadno 8800GT, ker med tema ni tako velike razlike, se posebej na X2 platformi. Pac odvisno od razlike v denarju.

Kot sem ze rekel, napajalnik imas dovolj mocen. Imam enega 420W noname za backup in je lepo poganjal moj sistem. Enkrat, ko mi je crknil LC550W, pa sem imal isti sistem (-8800GT, +7900GS) na 250W noname napajalcu :P Z 8800GT pa 250W napajalec ni bil dovolj mocen in je samo nekaj piskal - rac. se ni vklopil.

lp

mesoreznica ::

Daj grafo noter in poskusi. Te nič ne stane. Če ne pa poceni enega LC-ja 600W pa je mir.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

420W LC Power NI zadosti za normalno delovanje 8800gtx. Preberi si specifikacije. Mojmu prijatelju na 400W noname še 7600GS ne klapa ravno najbolje, kje je komaj 8800GTX.

Tudi 8800GT na 400W noname ne boš videl...

Edit: Post leti na kixs-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

kixs ::

Meizu:
preberi si moj drugi post!

feryz ::

Še enkrat o porabah. Sam imam E8400, 8800 GT, 2 GB rama, 3 x HDD (750, 500, 320), in vse ostalo kar zraven paše. Napajalnik je LC 550. Poraba skupaj znaša v idle 110W, Orthos požene porabo na 140W, najmočnejše igre in ostali testni grafični programi pa do max. 190W. Če procesor nažgem na 1,4V in 4 Ghz, zraste poraba za 25W, s tem da napajalnik ni sposoben več servirati procesorja z zadostnim tokom in mi tako Prime kot Orthos javljata napako (že po desetih sekundah). Iz tega lahko razberete, da navkljub več kot 100% nazivni rezervi napajalnika, ta ni sposoben servisirati računalnika. Tako, da je zelo težko reči, ali bo napajalnik sposoben gnati kakršnokoli kartico.

kiros ::

aha hvala bom poskusil s starim napajalnikom najprej ;)...če ne pa kupim kaj novejšega

"Ti mas AM2 platformo... in je boljse vprasanje kako ti ga ne uspe vec navit ;)"

sistem mi zdrži tam do 11 x 243mhz, če višam do 250mhz pa se mi začne ugašat in sesuvat..HT dam seveda na 4x in frekvenco ramov nastavim na 533mhz, napetost ramov 1,85 napetost proca pa 1,45...a bi lahko kej spremenil?
aja imam pa ploščo m2n-e
kiros

Meizu ::

Eko, peak 3d consumption od 8800GTX je okoli 145W. Sistem sam ima še približno 140W (neki takega) in je to skupaj 285W. Vendar. Treba je gledat da ima vse PCI-E 6pin priklope za 8800GTX, da ima dosti moči na 12v railih. To je pomembno. In mislim, da je LCPower 420W nima.

kixs ::

Ugotoviti moras meje procesorja, zato pri navijanju najprej znizaj HT in RAM na minimum (res male vrednosti). Voltazo pusti na default in pojdi dvigat frekvenco plate. Vmes dvigaj voltazo in testiraj. Ko dobis MAX stabilen CPU, pa uskladis se HT in RAM. Pac ene par urc se malo zaj*bavas...

Miezu:
Naj proba in ce ne bo slo, kupi nekaj kvalitetnega in ima za nekaj let mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kiros ::

frakvenco plate...kaj je to?
kiros

kixs ::

Nimam v glavi kako se tocno imenuje. "FSB CPU frequency" ali nekaj podobnega. To kar imas ti trenutno na 243MHz.

Grrr...nimam v spominu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Valvoline ::

Še enkrat o porabah. Sam imam E8400, 8800 GT, 2 GB rama, 3 x HDD (750, 500, 320), in vse ostalo kar zraven paše. Napajalnik je LC 550. Poraba skupaj znaša v idle 110W, Orthos požene porabo na 140W, najmočnejše igre in ostali testni grafični programi pa do max. 190W. Če procesor nažgem na 1,4V in 4 Ghz, zraste poraba za 25W, s tem da napajalnik ni sposoben več servirati procesorja z zadostnim tokom in mi tako Prime kot Orthos javljata napako (že po desetih sekundah). Iz tega lahko razberete, da navkljub več kot 100% nazivni rezervi napajalnika, ta ni sposoben servisirati računalnika. Tako, da je zelo težko reči, ali bo napajalnik sposoben gnati kakršnokoli kartico.

To pa si kaj narobe nastavil k si navijal.
Dvigni še NB voltažo al pa na 1.45 proc pa bo zihr stabiln na 4ghz+. Napaka zihr ni v napajalniku.
550W je več k dost. 400W zadošča tudi za 8800gtx če je en disk in ni preveč požrešn procesor,

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Valvoline:
vse je mozno, ker niso vsi napajalci enaki. Lahko je njegov tudi okvarjen.

Kot sem ze prej napisal, meni je moj sistem s 7900GS (full navito) in dodatnim 6-pin konektorjem gonil stari, res stari, 250W noname PSU. Edino imel sem priklopljen samo en disk. Spilal pa sem TDU. 420W pa je gonil 8800GT in 5 diskov.

lp

feryz ::


To pa si kaj narobe nastavil k si navijal.
Dvigni še NB voltažo al pa na 1.45 proc pa bo zihr stabiln na 4ghz+. Napaka zihr ni v napajalniku.
550W je več k dost. 400W zadošča tudi za 8800gtx če je en disk in ni preveč požrešn procesor,

Nimaš kaj narobe nastavit. Če ti Orthos kaže začetno napetost na procesorju 1,4V, potem pa ta začne padati in se po cca 8 sec ustali na 1,34V, potem je to to. Lahko daš sicer na več, vendar je poraba že prevelika, problem postane hlajenje... Še enkrat pa poudarjam: navkljub navidez ogromni moči napajalnika, ta nima dovolj moči, da bi servisiral procesor. Mogoče je prešibka le linija za proc., lahko pa da so prešvoh tudi vse ostale.

Valvoline ::

Temu se reče vdroop in vsem C2D se enako dogaja.
Vsakemu c2d in c2q pade voltaža pr loadu za 0.05-0.1v .Nastavi NB voltažo na 1.55v pa sprobaj še enkrat.
http://techgage.com/article/intel_core_...
Tle si preberi,NB nastavljeno na 1.55v

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

550W je več k dost. 400W zadošča tudi za 8800gtx če je en disk in ni preveč požrešn procesor,


Ok, če pa spet tko pogledamo, je pa tudi folk na 550W PSUjih gonil precej preveč požrešne HD2900XT... Tko da mogoče bi pa res 420W PSU gonil celo 8800GTX. V kar pa žal še vedno dvomim, ampak bomo videli.

Meizu ::

http://arstechnica.com/journals/hardwar...

Spet tule priča review na porabo 8800GT... Sama grafa naj bi v peak loadu pokurila 240W. Torej teoretično s sistemom vred, na stock frekvencah torej, si že blizu 400W kar je že res na meji 420W napajalnikov, sploh noname ni šans da drži toliko moči stabilno 24/7...

kiros ::

kje pa najdem to NB voltažo, proc mam trenutno na 1,45V... pa mi ne gre več kot 11x243mhz, HT 4x
kiros

BioTech ::

OMG eni ste res noobi in smetite kle po forumu!
s tem mislim posebno na ferzyja. to da voltaža pade iz 1,4V na 1,34V niti slučajno ni krivda napajalnika, ampak matične plošče. za tvoj slab oc potencial in napake v orthosu tudi ni kriv napajalnik!
lc 550W ima realne moči nekje 350W.
avtorju teme priporočam kak LC napajalnik iz serije metatron. tudi najcenejši bo dovolj(80eur)
sori bula!

Meizu ::

Končno eden, ki je podprl moje argumente.

BioTech ::

Vsakemu c2d in c2q pade voltaža pr loadu za 0.05-0.1v

to tudi ni čisto res. stvar je odvisna od plate. naprimer na asus p5q in kakšni DFI plati je voltaža IDLE-LOAD enaka!
sori bula!

Valvoline ::

http://arstechnica.com/journals/hardwar...

Spet tule priča review na porabo 8800GT... Sama grafa naj bi v peak loadu pokurila 240W. Torej teoretično s sistemom vred, na stock frekvencah torej, si že blizu 400W kar je že res na meji 420W napajalnikov, sploh noname ni šans da drži toliko moči stabilno 24/7...

:)
To ti je skupna poraba celega sistema.
Ni varijante da sama grafa porabi tolko.
Potem 10 ventilatorjev in 1kg hladilnik ne bo zadoščal za ohladitev :)

Meizu ::

Verjetno ja. Sem spregledal da je tudi sistem vštet noter ;((;((;((

Edit: Sam vseno, boga, 600W+ PSUji sedaj stanejo za kilo bureka in res ne vem kje je problem. Raje veš, da maš en dober napajalnik in da se ti PSU ne matra, kot pa da šibiš enga LCja 420W da ga hoče raznest ko se bo poganjalo igre itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Valvoline ::

Vsakemu c2d in c2q pade voltaža pr loadu za 0.05-0.1v

to tudi ni čisto res. stvar je odvisna od plate. naprimer na asus p5q in kakšni DFI plati je voltaža IDLE-LOAD enaka!

Ja če vklopiš voltage damper ali load line calibration tako k moja p5k.
Po intelovi specifikaciji vdroop je povsem normaln in ni odvisn od kakovosti plate in napajalnika. p5k ali p5q imajo opcijo pač da tega vdroopa umetno odpravijo oz kompenzirajo z dvigom napetosti pr loadu.

Meizu ::

V drop je odvisen od plate in napajalnika. Potemtakem bi kupu najcenejšo plato, dal gor vodno hlajenje in bi blo ok. Zakaj potem plate za 300€+ ?

Sam sem mel na lga 775 socketu P5K-C in P5Q-E. Vdroop je bil na slednji veliko manjši.

Valvoline ::

Res ker vse P5Q imajo 8 fazno napajanje.
Če izkopiš voltage damper vsaka plata ima skoraj enak vdroop. Pač dvigneš voltažo za 0.05v več pa je enaka stvar,edino v idle bo mal višja voltaža potem.

Valvoline ::

Sicer sem nekje enkrat prebral da skoraj ni nobene razlike med deklariranimi 450-800W napajalniki. Navadno zavajanje.
najmočnejši je bil corsairov 550W model. Amperaža pr 3.3 in 5v je najbolj pomemmba.

kixs ::

Mat'r smetite tole temo. Clovek ima AMD X2 na AM2 plati in ga boste cist zmesal! ;((

kixs ::

Sicer sem nekje enkrat prebral da skoraj ni nobene razlike med deklariranimi 450-800W napajalniki. Navadno zavajanje.
najmočnejši je bil corsairov 550W model. Amperaža pr 3.3 in 5v je najbolj pomemmba.


Cestitam... za neumost! Razen, ce ti uspe naj tisti test!

Valvoline ::

:)
420W no problemo..

Valvoline ::

Sicer sem nekje enkrat prebral da skoraj ni nobene razlike med deklariranimi 450-800W napajalniki. Navadno zavajanje.
najmočnejši je bil corsairov 550W model. Amperaža pr 3.3 in 5v je najbolj pomemmba.


Cestitam... za neumost! Razen, ce ti uspe naj tisti test!

Verjem da je tako.
Mogoče da je high tech 400W napajalnik iz časov p4 precej boljši kot nek švoh noname 800W deklariran ki se danes prodaja

kiros ::

a ma kdo še kako idejo kako navit AMD64 x2 4200+ na plošči asus m2n-e?..ne uspe mi več kot 2670mhz :(
kiros

BioTech ::

@valvoline: moja asrock plata ima vdroopa več kot 0.5V med idle-load
sori bula!

feryz ::

Navit


Nenavit

Valvoline ::

a ma kdo še kako idejo kako navit AMD64 x2 4200+ na plošči asus m2n-e?..ne uspe mi več kot 2670mhz :(

rame nastavi na najmanjšo frekvenco ker k naviješ se rami tut navijejo.
Torej rame na 533mhz,htt na 3x,voltaža 1.45 in dviguj fsb kolk bo pač šlo.

kiros ::

js mam rame na 400mhz, htt 4x, voltaža 1,45 in fsb 11x243 ..ne gre več :(

če dam htt na 3x mislim da je isto..ne morem povišat fsbja
kiros

Valvoline ::

js mam rame na 400mhz, htt 4x, voltaža 1,45 in fsb 11x243 ..ne gre več :(

če dam htt na 3x mislim da je isto..ne morem povišat fsbja

A maš vklopljen CNQ ?? Če je obvezno izklopi.
Če je cnq vklopljen voltažo avtomatsko nastavlja in ne gre čez 1.3v
A je to 400mhz x2 ???
Potem nastavi na 266 rame??

Dl si program cpu-z in poglej na kolk mhz so rami nastavljeni.

Zgodovina sprememb…

kiros ::

kje vklopim CNQ?

cpuz mi kaže polovico od realne vrednosti...mam en modul 1gb 667mhz in enga 2gb 800mhz
kiros

ooIoo ::

AMD cool n quiet.
Ponavad je vklopljen po defaultu.
Nekje v biosu pač,al je cpu menu al je oc menu.
A se ti množilnik procesorja in frekvenca samodejno spreminja ??
Če je potem imaš cnq vklopljen.
AMD se res ne da navijat z vklopljenim CNQ oz minimalno.

kiros ::

CNQ mam izklopljen..voltažo mam na 1,45 v biosih...zakaj pa mi cpu-z kaže 1,312 oz 1,328V?
frekvenco ramov mi izpiše 299,5mhz ...nastavljeno pa mam na 533mhz
kiros

macgajver ::

Ej model kupi si boljši napajalec resno. Sam sem gnal na x2 platformi 8800gtx s lc550w 14cm went. Komaj je delalo.
Ker 8800gtx je daleč najbolj požrešna od 8800serije ima dva 6pin priključka za štrom ali enega 8 in enega 4 ne spomnim se točno. Na 420w nebi jas to prikljaplal s namenom uporabe na daljši rok. Sicer so pa napajalci že res precej poceni. Sem zasledil neke trditve o vdopih. Za to so krive samo matične plošče. Če je napajalec prešvoh je prešvoh nebo delovalo ali zmrzuje ali se random sesuva sistem uglavnem napajalnik more bit dost močan. Vdrop je pa ena sitna zadeva ki se jo da tudi dost preprosto odpravit. Iščite google pencil mod. Jas sem se vedno tako uspešno losal vdopa še na vseh platah na P5Q ki jo imam sedaj pa ga sploh ni.

To ko imaš v biosu nastavljeno toliko v winsih pa potem toliko to je normalno. Pač v biosu zvišaš toliko več da ti cpuz kaže v vinsih željeno vrednost problem je če sistem obremeniš in ta voltaža še pade in tu nastopi ta nadležni vdrop.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::


Mogoče da je high tech 400W napajalnik iz časov p4 precej boljši kot nek švoh noname 800W deklariran ki se danes prodaja


Pokaži mi en noname 800W napjalnik, ki je naprodaj pri nas.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412532 (6394) AndreAS
»

Poraba računalnika in dodatkov..

Oddelek: Strojna oprema
344029 (3228) toplakd
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764343 (3207) Pyr0Beast
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814125 (3264) mesoreznica
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937275 (5723) ialexxb

Več podobnih tem