» »

Optimizacija OC nastavitev

Optimizacija OC nastavitev

maratonec5 ::

Lep pozdrav. Prosil bi kakšnega strokovnjaka, če bi lahko malce pogledal moje nastavitve in predlagal kakšno izboljšavo (če se da še kaj izboljšat pri voltaži, ram tajmingih, itd predvsem bi rad pri nastavljeni voltaži ali pa mogoče celo nižji, dosegel še kaj višjo frekvenco cpu)) oz. podal nasplošno mnenje. Izgleda da se procesor ki sem ga dobil, ne navija ne vem kako dobro oz. rabi za hitrosti nad 3.2 - 3.4 Ghz relativno visoko voltažo. Drugače sem na teh nastavitvah gonil dvojni orthos več kot 12 ur in je delovalo stabilno. Temperature so kar dobre - malo nad 30'C v idle in okrog 60 full load (med seanso dvojnega orthosa). Aja, hlajenje imam zračno in sicer SCYTHE INFINITY ter arctic silver 5 pasto.
Pa pri navijanju sem izklopil vse funkcije kot svetujejo razni vodiči in tiste, ki jih rabim, sem potem vklopil nazaj (npr C1E itd.)

KONFIGURACIJA

ASUS P5b Deluxe

Core2DUo E6600@3.5 Ghz (+Scythe Infinity)

OCZ PC6400 XTC Platinum rev. 2.0 2×1 gb kit

Enermax Liberty 500W

Več pa na slikah spodaj.

cpu-z

fsb, voltaže

cpu settings

ram timingi

hardware monitor - bios

Še nekaj -našel sem tudi neko super temo glede navijanja s točno to konfiguracijo, a je žal v italijanščini. Bi mogoče lahko kdo pomagal, ki razume italijansko?

pinx ::

Pojdi višje s FSB in znižaj množilnik.
Napetost SB in NB Vcore lahko za eno stopnjo znižaš.
SpeedStep in C1E trajno izključi.

maratonec5 ::

Znižal sem NBv na 1.45V (hlajenje je pasivno - bakren hladilnik) , SB na 1.6 V. Ne vem pa, zakaj kaže cpu-z Link width ×1 za pci-e - definitivno to ne drži, verjetno je kak hrošč) - v biosu imam nastavljen 110 mhz pci-e, pa tudi ko sem gonil 3dmark2006 so bli čisto vredu rezultati za mojo konfiguracijo. Zdaj sem nastavil 8×440 fsb in testiram, če ne bo stabilen bom nastavil latence kot mi je svetoval bolhca. do kod pa lahko grem z 1:1 ratio fsb:dimm. ker se mi zdi ta ima težave z nižjimi delilniki. Za voltažo pomnilnika pa je bolje da ne grem nad 2.15V, sicer piše za ta pomnilnik da lahko teče na 2.2 (ocz EVP), samo plošča omogoča samo 2.25, to pa raje ne bi, čeprav so na ramih hladilniki in imam dobro prevetreno ohišje.

PS - Kaj pa fsb termination voltage - pustim tako kot je?

Zgodovina sprememb…

pinx ::

Plata tako ali tako undervolta, 2.25 po BIOS-u je realno 2.2V.

51M3K ::

Najbolj optimalna nastavitev za P5B deluxe in E6400, vendar mislim da ti rami ki jih imaš nebodo šli tako nizko.

Optimalne nastavitve za tvoj ram:



Malo beri oc strani (oc-lab2.com, xtremesystems.org, forums.vr-zone.com/forumdisplay.php?f=54...)

Lp, Simon
Loading...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 51M3K ()

maratonec5 ::

Izgleda da ne morem oz. ne znam (prej to) doseči več kot 9×389. Sem poskušal z različnimi množilniki, pa nikakor ni stabilno, orthos se zruši takoj. Poskušal sem dvignit vdimm na 2.25, isto, poskušal z zgornjimi timingi, nič, poskušal 9×400, rami na stock oz. nastavitvah priporočenih od proizvajalca.Spet nič. Nad 400 fsb sem poskušal z različnimi delilniki, 3:2 (800mhz ddr2), 5:4 (667), pa nič računalnik se samo prižge in slišim samo ventilatorje kako meljejo na vso moč. 8×440, orthos se takoj sesuje in tako dalje. Mislim da dela 8×400 stabilno, samo to je 300 mhz manj kot 9×389. Pa se je govorilo ravno za o plato da je med 360 pa 400 fsb luknja - pri meni očitno ne. Vse seveda govorim za VCORE 1.528 (realna), kajti mislim da je to maksimum kar je še pametno na zračnem hlajenju nastavit.No, zdaj izgleda da bo (potrkam po lesu) delovalo stabilno na 9×389 (1:1 oz. štartal sem iz 533Mhz ram), potem voltaže, kot sem jih prej omenil razen ram sem dal z 2.25 v biosu nazaj na 2.15 v biosu (realno 2.1V), potem rame imam 4-4-4-12-6-42-10-10-10-11, nb 1.45V, sb 1.6 V, fsb termination na 1.4 V.


In zdaj vidim, da nečesa zgleda ne razumem najbolje glede delilnikov. Se pravi če nastaviš fsb frekvenco na default 266 in ram frekvenco na 533, potem se mi z zviševanjem fsb avtomatsko v razmerju 1:1 povišuje tudi ram. Naslednji delilnik je 5:4 ali ram na 667. Ali se ne bi mogla potem hitrost rama znižati, ne pa da je potem še večja, npr če izbereš fsb/ram 266/800 (delilnik 2:3) in potem višaš fsb, in ko pride fsb na 400 ali več je hitrost rama veliko veliko čez 1000mhz. Mislim da ne razumem ničesar več8-O

Zgodovina sprememb…

maratonec5 ::

No, kot izgleda, zdaj, ko sem znižal SBv in NBv, še na 389 ni več stabilno (cpu+ram stress se sesuje po pol ure). Bi lahko mogoče dal SBv nazaj na 1.7V ?

51M3K ::

Probavaj pa ti bo uspelo.

Nastavi fsb na 400 (1:1)
Latence v biosu nastavi na 5 5 5 12.

Edit: probaj z rami na 2,45V (pa ne me vsi zaj napast :\ )
Voltažo nazaj na 1,7.

Edit2: Šele zdaj vidim da imaš 6600 (mislil da 6400). Jaz mam isti proc in plato, z temi rami sem ga spravil malo čez 4ghz

lp
Loading...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 51M3K ()

pinx ::

Svašta, meni dela na 485MHz pri 1.6V in 1.55V.

51M3K ::

našel sem še en svoj stari scr. z tem ramom.

Latence so 5 6 6 10 Fsb 435 (1:1)

Memory voltage: 2.25
Cpu vcore: Do konca
FSB voltage: Do konca
Nb vcore: Do konca
Sb vcore: Auto
Ich voltage: Auto
Loading...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 51M3K ()

pinx ::

Ne pretiravaj z napetostmi, čisto resno 8-O

maratonec5 ::

Ah, saj niti ne mislim - zdaj ga laufam na 3.42ghz na čisto povprečnih voltažah in sem čisto zadovoljen. Pač sem zgleda dobil primerek ki rabi večje napetosti za stabilno delovanje pri visokih frekvencah. Sem bral in imajo drugi z istim batchom tudi enake probleme. Itak pa, ko bo prišel čas, ko bo core2duo navit na več kot 3ghz prešibak, bomo vsi že veselo kupovali nove procesorje. Itak pa smo lahko za vsak gigaherz, ki ga zastonj potegnemo iz procesorja, samo srečni. Sicer pa me je ob zgornjih nastavitvah ( voltaže do konca) itak spreletelo vprašanje, ali se morda šali tip? Se mi ne zdijo ravno pametne, ali pač, polega tega imam zračno hlajenje.

>>><<< ::

Z zračnim ni dobro iti čez 1.55 V. Če bi pa rad skuril procesor pa...

pinx ::

Ja, odvisno koliko ti plata vdroopa.

Pri meni bi bilo nekako tako (samo primer)
BIOS 1.6375V, Idle 1.583V, Orthos load ~ 1.55V.

51M3K ::

če boš uporabil zgornje nastavitve neboš nič skuril, in ne, ne šalim se. Ko prenehaš z navijanjem daj voltaže na auto nazaj..

lp
Loading...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412729 (6591) AndreAS
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120079 (8962) ZaLoMaT
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555720 (4537) >>><<<
»

Težava pri navijanju!

Oddelek: Navijanje
151344 (1149) c00kie
»

C2D abit p5b deluxe (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523370 (2536) meternich

Več podobnih tem