» »

Bodo plazme v EU prepovedane?

««
6 / 6
»
»»

Pyr0Beast ::

Hja, samo, če je elektronika zato res težje popravljiva, potem se da debatirat, kaj je komu bolj pomembno - manj Pbja v okolju, al pa zanesljivejša elektronika?
Rezultat je tak, da se danes zmeče stran še več elektronike kot se je prej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Ja, ta dražja daje rumenkasto, ki je povsem podobna navadni žarnici oz. vsaj zelo blizu. Nisem šel pa spektra merit, bom pa za štos poskusil, ko dobim kakšno stekleno prizmo.
Modrikasto mam pa pač za delo (pomivanje) tistih pol ure na dan in me ne moti.


hmmmm, a da je bolje imeti rumenkasto svetlobo??:)):D:( sem mislil da je bolje imeti hladno modrikasto svtlobo, bližje našemu viru življenja soncu (6000K), kot pa neki rumeni svetlobi plamena (3000K)....
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

No, meni se sončna svetloba ne zdi hladno-modrikasta...če se prav spomnim Sonce najbolj seva v zeleni svetlobi (555nm?) klik
Vsekakor pa je meni svetloba v stanovanju bolj prijetna, če je rumenkasta kot hladna modra..

gruntfürmich ::

No, meni se sončna svetloba ne zdi hladno-modrikasta...če se prav spomnim Sonce najbolj seva v zeleni svetlobi (555nm?) klik
Vsekakor pa je meni svetloba v stanovanju bolj prijetna, če je rumenkasta kot hladna modra..

torej pri vas sveti sonce zeleno?? :)):D
sonce je napram navadni žarnici dokaj hladno, seveda pa se najdejo še hladnejša telesa. seveda je tvoj okus odvisen samo od tebe, vendar pa ne mislit da je boljša žarnica tudi bolj rumena. jst osebno bi raje za referenco vzel sonce kot pa žarnico z nitko za 'dobro svetilo'.
(btw: če hočeš ostati pozno v noč buden, se rajši daj rajši pod hladno(zelo belo) svetlobo)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

prescn14 ::

Jaz bi prepovedal vse brezvezne elektronske igrače, skupaj z LCD in plazma televizorji, ker preveč porabijo, sploh tisti, ki so nad 24"... 27" mi porabi skor 180 W (to je ogromno proti staremu 72 cm CRT-ju).

Morali pa bi prepovedat tudi ekstremne procesorje, drage igračarske kartice (sploh kombinacijo dveh, treh ali več), določiti, da so lahko CPU TDP-ji max. 70 W-ni, napajalniki v računalnikih so lahko max. 150 W-ni, grafične naj bodo integrirane, max. dovoljeno št. diskov v računalniku pa naj bi bilo 2. Prihodnost je v napravah z majhno porabo. Nekaj podobnega iPhone, kar lahko vklopiš v kakšen dock-station z hologramskim ekranom (poraba le te max. 20 W), obenem pa ima naprava baterijo, katera zdrži vsaj eno leto brez napolnjenja.

Prepovedali bi morali tudi klime v pisarnah, v avtomobilih, ne celo avtomobile na bencinski in dizelski pogon... zaradi onesnaževanja zraka, pa tudi toplogrednih učinkov.

Z žarnicami se popolnoma strinjam. Prihodnost je itak v LED žarnicah (z večjih kotom od 60°) oz. v njihovih naslednikih/izvedenkah.

Je pa še cel kup stvari, katere bi prepovedal. :D

________________________________
Se ne strinjam... Kar se tiče televizij, crt bi mogli ukinit, več porabijo elektrike stroji, ki morajo izdelovat očala, za boge ljudi, ki so oslepeli pred njimi...
Kar se pa tiče procesorjev in računalnikov, pa je cenejši dobr pa hitr računalnik, kot pa zdravljenje v idriji, zaradi živčnega zloma (za državo in za nas...) ;(
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So prihodnost "betonske baterije"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9723406 (19020) vostok_1
»

Pomnilnik GDDR6 že na poti

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3913183 (10659) FireSnake
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228558 (25483) gorann
»

Plazemska tehnologija in EKO BASE

Oddelek: Znanost in tehnologija
91481 (1217) STASI
»

Bodo plazme v EU prepovedane? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
25420925 (13926) prescn14

Več podobnih tem