» »

Plazemska tehnologija in EKO BASE

Plazemska tehnologija in EKO BASE

Fave ::

http://ekobase.eu/?ekobase=plazmena_teh...

Ali kdo pozna omenjeno tehnologijo in podjetje?

Ali stvar deluje?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

Mah, brezveze. Nič novega, nič bistvenega.

Če se mene praša.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

ja sem se nekaj let nazaj ukvarjal s tem...zelo dobra tehnologija, pravzaprav tehnologija prihodnosti. deluje super...pridobiš mnogo materiala nazaj, dobesedno ga upliniš in kondenziraš, pa maš reciklažo.

VENDAR! en problem...je precej energijsko potratna. to pomen če mal idealiziramo, bo šele uporabna ko bomo meli orgomen vir električne energije na razpolago (fuzija, geotherm,...).

v angleščini je termin "waste gassification", "plasma gassification"

Fave ::

Tole piše na njihovi strani:

Plazma konverter je elektrokemijski sistem, ki za svoje delovanje potrebuje električno energijo, vendar je porabi manj, kot je skozi sam proces razgradnje odpadkov lahko pridobimo. (Pri odpadkih z visoko energetsko vrednostjo dobimo za vsak porabljen kilovat električne energije dovolj sisntetičnega plina za proizvodnjo 2, 5 kilovata električne energije!)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

guest #44 ::

no ok, odvisno kaj kuriš seveda. pomojem v praksi te števiske niso tako lepe.

sem odločen zagovornik te tehnologije, pač če se v praksi izkaže kot resnično učinkovita predlagam čimprejšnjo izgradnjo ene v slo.

gruntfürmich ::

zdi se mi težek bull. ločevanje+recikliranje je verjetno boljše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

guest #44 ::

nope ni bull. metoda deluje na zelo osnovnem principu...zažgimo vse in naj jih bog loči.

pač to je metoda za lenuhe. ima svoje zahteve seveda. vzdrževat plazmo na +10000 C ni ravno kr tko.

A. Smith ::

Plazma konverter je elektrokemijski sistem, ki za svoje delovanje potrebuje električno energijo, vendar je porabi manj, kot je skozi sam proces razgradnje odpadkov lahko pridobimo. (Pri odpadkih z visoko energetsko vrednostjo dobimo za vsak porabljen kilovat električne energije dovolj sisntetičnega plina za proizvodnjo 2, 5 kilovata električne energije!)


Nisem se (še) spustil v analizo, ali njihova predpostavljena energetska bilanca drži. VENDAR se v citiranem besedilu uporablja enota kW, ki predstavlja moč, ne pa kWh, ki bi predstavljala energijo.

Se pravi, je osebek, ki je to pisal, fizikalni analfabet in je treba temu primerno zapis tudi obravnavati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Fave ::

Na isti strani piše tudi tole:

Postopek je endotermen, kar pomeni, da se v procesu razgradnje energija dodaja. Plazemski obtok se v konverterju namreč vzdržuje z visokonapetosnimi elektrodami. Na tak način se v konverterju vzdržuje temperatura, večja od 16.000°C, kar je več, kot je temperatura na površini sonca.


Zdaj pa vedi!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

STASI ::

Koliko pa je finančni vložek v to zadevo?
Pa obstaja kakšna ocena koliko pride predelava 1 kg odpadkov v sežigalnici in koliko 1 kg odpadkov s tole tehnologijo?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Japonska se vrača k jedrski energiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8734227 (29197) SaXsIm
»

Nemčija bo do leta 2022 zaprla vse jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
422136019 (113274) Mr.B
»

Fuzijska elektrarna v Evropi?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
286819 (6819) alien-w

Več podobnih tem