» »

navijanje intel C2D e7300

navijanje intel C2D e7300

1
...
3 4
5
»

computer2 ::

evo zj mi vse dela normalno razen to da mi v stanju mirovanja ko nimam zagnanega nobenega programa ali igre koristi 50% cpuja.28% na core0 in 70-80% na core 1.mogoce kdo ve kaj bi blilo lahko izkljucil sem ze vse programe pa se zmeraj loada 50%.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

obadek ::

Trojanc, addwear, virus in tako dalje..... ponavadi je to vzrok

KK44444444 ::

jaz imam tud E7300 pa imam matično Gigabyte GA-P31-ES3G . Zanima me kolk bi lahk največ navil na tej matični . Rami so 800 MHZ DDR2 .

barossa45 ::

Mi lahko prosim kdo pomaga z mojim procesorjem ? Že cel dan listam po forumih pa nikakor ne morem najdti kašne nastavitve moram spremeniti v mojem biosu ker je nekoliko drugačen od ostalih. Gre se za american megatrends v02.58
Naj omenim, da to delam prvič in ne vem vsega.
Matična je asrock 945gcm-s, procesor je originalno na 10 x 266, sem pa zamenjal hladilnik, tako da so malo nižje temperature.






V biosu ne najdem kje nastavljam napetost procesorja, edino kar sem spremenil je, da sem dal 10x320. Tudi sem nikje prebral, da ta frekvenca ne sme biti višja od frekvence ramov, ker mi piše, da ima eden ram samu 266. Je možno da je tako nizka ? Torej če prav razumem, moram ta ram zamenati, ali...?


Za odgovore se že v naprej zahvaljujem

dottor ::

Jaz na tej plošči nebi kaj dosti navijal... ASRock 775 plošče so znale hitro odletet, pa še zelo omejene so bile.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

barossa45 ::

Vseeno bi rad poizkusil, če mi lahko kdo razloži prosim.

dottor ::

Navijanje 775 procesorjev poteka tako, da postopoma dviguješ FSB (po 5 recimo) in ko ni več stabilen dviguješ za eno stopnjo voltaže na CPUju in FSB. Z voltažami začneš pri tem kar ti izpiše CPU-Z, FSB voltažo nastavi recimo na 1.25 alpa 1.30 (pa ne it preko 1.50V). CPU voltažo dvigneš za eno stopnjo vsakič ko ni več sistem stabilen, FSB voltažo pa ko CPU voltaža ne spremeni več ničesar. Pazi samo, da temperatura v loadu ne gre čez 75-80°C, za vsakdanjo rabo bi reku 60-65°C. Voltažo ramov nasaviš na to kar piše na njih. Ko navijaš glej, da je FSB procesorja in ramov 1:1. FSB ramov dobiš tako, da deliš frekvenco z 2 kar pomeni da 667MHz rami so 333 FSB, 800MHz pa 400 FSB. Določeni rami se upirajo FSBju višjemu od deklariranega (poceni rami). Najprej bi blo pametno, da ugotoviš najvišji FSB ki ga je zmožen sistem prebavit. Množilnik daš na 6 in pol dviguješ FSB, ko ne bo več bootalo tudi pri višjih voltažah je to limit. FSB začni dvigat po koraku 5, pol pa nižaj za ena. Navijanje 775 za dnevno uporabo je malo bolj dolgotrajno, saj moreš najdet kar se da idealne nastavitve med frekvenco, voltažami in temperaturo, kar ti lahko kot začetniku vzame precej časa. Ko najdeš najvišji FSB začni dvigovat množilnik do 10 pri tem boš mogu tudi nižat FSB, ker max FSB krat množilnik ne gre nikoli skupaj (razen pri visokih voltažah).

Pa še nekaj, če imaš 667MHz rame in original Intelov hladilnik opusti to, ker daleč ne boš prišu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Blinder ::

Prej boš dosegu mejo plošče/ramov kot procesorja pomoje, tako da dviganje napetosti, spet pomoje, ti nebi koristilo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

barossa45 ::

dottor je izjavil:

Navijanje 775 procesorjev poteka tako, da postopoma dviguješ FSB (po 5 recimo) in ko ni več stabilen dviguješ za eno stopnjo voltaže na CPUju in FSB. Z voltažami začneš pri tem kar ti izpiše CPU-Z, FSB voltažo nastavi recimo na 1.25 alpa 1.30 (pa ne it preko 1.50V). CPU voltažo dvigneš za eno stopnjo vsakič ko ni več sistem stabilen, FSB voltažo pa ko CPU voltaža ne spremeni več ničesar. Pazi samo, da temperatura v loadu ne gre čez 75-80°C, za vsakdanjo rabo bi reku 60-65°C. Voltažo ramov nasaviš na to kar piše na njih. Ko navijaš glej, da je FSB procesorja in ramov 1:1. FSB ramov dobiš tako, da deliš frekvenco z 2 kar pomeni da 667MHz rami so 333 FSB, 800MHz pa 400 FSB. Določeni rami se upirajo FSBju višjemu od deklariranega (poceni rami). Najprej bi blo pametno, da ugotoviš najvišji FSB ki ga je zmožen sistem prebavit. Množilnik daš na 6 in pol dviguješ FSB, ko ne bo več bootalo tudi pri višjih voltažah je to limit. FSB začni dvigat po koraku 5, pol pa nižaj za ena. Navijanje 775 za dnevno uporabo je malo bolj dolgotrajno, saj moreš najdet kar se da idealne nastavitve med frekvenco, voltažami in temperaturo, kar ti lahko kot začetniku vzame precej časa. Ko najdeš najvišji FSB začni dvigovat množilnik do 10 pri tem boš mogu tudi nižat FSB, ker max FSB krat množilnik ne gre nikoli skupaj (razen pri visokih voltažah).

Pa še nekaj, če imaš 667MHz rame in original Intelov hladilnik opusti to, ker daleč ne boš prišu.


Navijanje 775 procesorjev, ne vem če to misliš istega kot si ga lastim ( e7300 ) ?. Težave imam s tem ker nikjer v meniju biosa ne najdem voltaže za cpu, mi lahko prosim s tem pomagaš?
Hladilnik ni originalen.

dottor ::

E7300 je na LGA775 podnožju. Če ne najdeš v BIOSu te nastavitve pol plošča ne omogoča navijanja. Poskusi posodobit BIOS mogoče so kasneje dodali čeprav močno dvomim. Če bi rad navijal bo treba odštet 50-60€ za kakšno P5Q PRO. To ploščo sem jaz prej imel pa se lepo navija z njo. Moj E8500 je brez problema šou do 4,2-4,3GHz. Zdej čakam zimo, da se spet poigram malo. Do sedaj je šlo do 4850MHz, letos ima da pade 5GHz na Commandotu :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

barossa45 ::

dottor je izjavil:

E7300 je na LGA775 podnožju. Če ne najdeš v BIOSu te nastavitve pol plošča ne omogoča navijanja. Poskusi posodobit BIOS mogoče so kasneje dodali čeprav močno dvomim. Če bi rad navijal bo treba odštet 50-60€ za kakšno P5Q PRO. To ploščo sem jaz prej imel pa se lepo navija z njo. Moj E8500 je brez problema šou do 4,2-4,3GHz. Zdej čakam zimo, da se spet poigram malo. Do sedaj je šlo do 4850MHz, letos ima da pade 5GHz na Commandotu :))

Mogoče bo res treba začet razmišljati v to smer, da se zamenja matično, čeprav dvomi'm da se splača na tem računalniku.
Sem še malo pobrskal naprej, bios je dokaj nenavaden, oz ima čisto drugačne opcije kot ostali.
Frekvenco rama lahko spreminjam samo med 266 in 333, torej sem nastavil na 333, prav tako tudi na procesorju, napetost lahko spreminjam pa samo na DRAM, NB, VTI. Vam je kaj znano ?




Biosa mi pa nekako ne uspe posodobiti, bom še naprej poizkušal.

dzinks63 ::

Plošče z 945 chipsetom so najbolj osnovne katere podpirajo 775 c2d procesorje in ddr2 rame. Te plošče so namenjene za pisarniške kompe brez navijanja, dvigovanja voltaž mogoče ta plošča sploh ne omogoča, tako da ima zelo mali potencial za navijanje. Rabiš ploščo z vsaj 965 chipsetom za nekaj navijanja, boljše so naslednja generacija s p35 in še boljše s p45 chipsetom. seveda se teh boljših plošč ne splača nabavljati (na bolhi so nore cene) , razen če jo dobiš za res minimalen denar. Pusti tako kot imaš, ko se boš odločil, prodaj vse skupaj , dodaj nekaj denarja in nabavi komp na novejši generaciji.

dottor ::

Se strinjam z dzinksom. Cene 775 plošč so smešne, ker plošče počasi crkujejo zunaj je pa še cel kup 775 procesorjev. Za solidno ploščo boš odštel minimum 50€, edino če ujameš trenutek in jo dobiš po realni ceni (20-30€). Raje dej dnar na stran, ko zbereš par sto eurov kupiš nov sistem to pa prodaš alpa daš sestri/bratu/sestrični/bratrancu/teti/stricu...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

barossa45 ::

Jaz sem se tega lotil, zaradi štekanja pri gta 4, katero je bilo čedalje bolj nadležno. Sedaj pa ko sem dvignil obe frekvenci na 333, brez spreminjanja napetosti (se ne da?) pa igra deluje tekoče. Tako da sem ubistvu uspel narediti kar sem hotel :)
Je pa tako, da takrat ko sem računalnik kupoval nisem nič gledal na to katerega se da naviti, zato sem tudi vzel takega bolj poceni, kar se je sedaj izkazalo za slabo :D, ampak okej.
Hvala za vse nasvete, za enkrat bo ostalo tako kot je :)

dottor ::

Katero grafično imaš, kakšne so zdej voltaže in temperature ko si šou iz 266 na 333? Vse ti zna Core Temp pokazat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

barossa45 ::

Grafična je geforce GT610, ob stress testu je cpu:46, core1: 55 core2: 55°C, je pa res, da sem množilnik zmanjšal za 1
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624797 (20779) PrimozR
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940641 (22183) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394870 (2705) alexa-lol
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665153 (4222) AapocalypseE
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482621 (1992) AapocalypseE

Več podobnih tem