» »

C2D E8600 max.temp

C2D E8600 max.temp

1
2
»

pingo76 ::

@streetracer:

Kakšne maš kaj temperature z intelburn testom in ak-965 ter na kolko obratih ga furaš?

AapocalypseE ::

Tega intelburn testa nimam in si ga ne mislim sploh dol davat, ker mam dovolj stabiln sistem. Mam pa Prime95 small ffts 55°C pri 2100rpm.

pingo76 ::

Kaj pa vcore na E7200?

AapocalypseE ::

V biosu mam 1.37V, v windowsu idle 1.34V in load prime95 1.32V.

Galaxy ::

Intel BurnTest je navaden šrot. Nikoli ne bo vaš sistem tako obremenjen, tak da če je stabilen na Orthos, je stabilen!

BuBBle.D ::

Podpis.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Steinkauz ::

24 ur orthos stable, na 5 dni pa zašteka :\

Galaxy ::

Intel BurnTest je navaden šrot, ki misli da bo odnesel legende kot so Prime in Orthos. Nikjer v realnosti ne bo nič tako obremenilo procesorja kot Orthos (mogoče kakšno dekodiranje ali kaj drugega). Tako da brez skrbi, če zdrži 8 ur na Orthos small FTTs, potem maš stabilen sistem.


Na podlagi česa to sklepaš?


Na podlagi lastnih izkušenj. Če bi hoteu meti Intel BurnTest stable bi moral met voltaže 1.5v, kar je nenormalno visoko. Daj malo razmisli, kje v realnosti bo tvoj CPU tako obremenjen, če ga še Orthos ne obremeni tako..

24 ur orthos stable, na 5 dni pa zašteka


Žrtvuj eno minuto izklopa vsak 4. dan. ;)

AapocalypseE ::

Steinkauz, ti si zgleda klasa za sebe, ker ostalim je lepo stabilno, če merijo s prime95 small ffts. :)

Galaxy ::

Steinkauz, ti si zgleda klasa za sebe, ker ostalim je lepo stabilno, če merijo s prime95 small ffts. :)


*** thumbs up ***

Drugače pa še enkrat, če je stabilen 24 ur z Orthosom, potem je stabilen!

FrancBula ::

haha, misliš da bom pustil da mi 24ur kuri po 200+W elektrike?
ne, hvala. pa še čakat se mi ne da.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

pingo76 ::

Intel BurnTest je navaden šrot. Nikoli n0e bo vaš sistem tako obremenjen, tak da če je stabilen na Orthos, je stabilen!


No meni je bilo fajn vedet, da je zdaj tipitop ko sem dodal le za 0,0125V gor vcore. temeperatura je praktično enaka. Orthos pa je krneki (osebno menim da če je nekaj fajn narobe bo orthos težol v roku 15min naverjetneje še v isti minuti), včasih sem ga fural po 2 dni zapored pa še igre igral med njim pa je blo vse ok, pol pa čez noč cedi brez razloga.

Za tiste ki navijajo in bi radi vedeli kje je maximum je orthos resnično dooooooolga varjanta. Osebno imam raje prime95 ker me vsaj ne zbudi ponoči če gre kaj po zlu. :D Sicer pa je ta intelburntest moj favorit.

Koliko bom dejansko obremenil pc z igranjem, renderiranjem in podobnim? Hja zagotovo ne toliko kot z intelburntestom, lepo pa je bit ziher da bo vse kot mora bit. Še posebej po 12h renderjih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

AapocalypseE ::

Moram še omenit, da je treba recimo dolgo kurit prime95 samo, če maš 24/7 vklopljeno kišto. Jaz, ko jo vgasnem čez noč ( sploh nevem zakaj bi jo mel 24/7 vklopljeno, ker nimam serverja, ipd. ), mi je dovolj če mam 30min stable v prime95.

Zgodovina sprememb…

neres ::

14ur stabilno z prime95 in je bil kdaj comp nestabiln mogoče?

DA.

Sicer ne pri uporabi programov (itak pa sem ga imel na tisti frekvenci vsega skupaj samo dva dni) ampak je matična vrgla na default (auto) frekvence. Kar najbrž pomeni da ni bilo vse 100% stabilno, ker to se zgodi če je preveč navito.

Ko sem dodal samo ščepec voltaže je bil CPU stabilen tudi z IntelBurnTest in tudi matična ni več resetirala nastavitev.
Podobne zgodbe lahko prebereš tudi od kakih drugih uporabnikov.

Tako da, še enkrat: prime95/orthos odpadejo če hočeš čimbolj stabilen sistem.

Zdej če komu odgovarja met še kar stabilen sistem tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Galaxy ::

Toraj ti nekaj plata jebe, ne celoten sistem.

neres ::

Plata mislim da ima neko varnostno funkcijo, ki vrže na auto če so prešvoh voltaže oz. če je nestabilno.

Ampak v IntelBurnTest je vrglo napake dokler nisem malo zvišal voltaže. To je bistveno.

AapocalypseE ::

Zdej če komu odgovarja met še kar stabilen sistem tudi prav.

To si mislo mene ne? Glej, niti me ne zanima kak dolgo bi zdržal 24/7. Za mene je dovolj stabilno, da igram igre brez problema in da tu pa tam pustim čez noč prižgan računalnik za kak download. To je to...
Za tiste, ki pa majo zarad lepšega 24/7 kišto prižgano pa se zabavajte s stress programi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595412 (4195) Infusion
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516789 (12139) barossa45
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432615 (2115) ziga1990
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392478 (1610) Fr33man
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342300 (1577) Baltazar-x

Več podobnih tem