» »

navijanje intel C2D e7300

navijanje intel C2D e7300

1 2
3
4 5

computer2 ::

Evo zej sm naviu na 3.5ghz 10*350 in voltaza na 1.35. Mi kar Vse lepo dela tut orthos ne najde napake zej me pa samo zanima koko vi navijate mislim kako narasca voltaza z megaherci. Greje se max 64C.Hvala.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Valvoline ::

Če je tist majnh stock hladilnik gor kaj dost ne boš pridobil. Za stoch hladilnik je cool.
K boš mel kakšn buljš hladilnik gor se lahka lotiš 4ghz+ in 1.4-1.45v

computer2 ::

Ja sej bom v kratkem kupiu nov hladilnik. Sam zanima me kako navijate razmerje med fsb-ji in voltazo? Hvala.
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Urc ::

Steinkauz, da niso rami se lahko prepričaš z memtestom

Steinkauz ::

No sm zdej sklopu uno pa še mal dvignu voltažo. Zdej mam na 1,344 pa da vidimo :)

Valvoline ::

No sm zdej sklopu uno pa še mal dvignu voltažo. Zdej mam na 1,344 pa da vidimo :)

Kr daj na 1.4v nič hudega če je pravi hladilnik gor.

Valvoline ::

Ja sej bom v kratkem kupiu nov hladilnik. Sam zanima me kako navijate razmerje med fsb-ji in voltazo? Hvala.

Ni pravila. Procesor je sreča.Na to voltažo ki je zdaj imaš takoj naviješ še +200mhz najmanj z boljšim hladilnikom. navijalski optimum imajo c2d do 50-55c če se sereva proceror več k 55 ne moreš fajn navit.
http://www.mimovrste.com/artikel/220001...
Evo ti za 20e fajna hladilnik. Solidno in pocen

tilinho20 ::

Ce kdo kupuje dobre rame za ugodno ceno, so teli, ki jih mam v podpisu cca 100€ trenutno novi.

Imajo nove čipe gor in se zelo slabo navijajo.

Dr_M ::

Res? Skoda. Drugac gredo do 575MHz 5.5.5.15 pri 2.31V
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilinho20 ::

Vem.:| Redlini so zamenjal čipe uspešno, dočim TG pa žal ne.

Valvoline ::

Za high tech rame je brezveze plačat extra EEE.
Nič ne pridobiš glede hitrosti.Brezveze.
Rabiš takih edin v primeru če overclokaš fsb čez 500. Tut navadni 800mhz ram na cl6 gre na 1100mhz. Sm že prej pokazal.
2x2gb rame 800mhz dobiš že za manj k 40e.

Dr_M ::

Valvoline: v AMD temah povsot trdis kako pomembno je navijat, kle pa pravis, da je brez veze dajat tok dnarja.
Ja ce hoces neki met, potem to tut placas. Jest sm dal za te rame se 120€ spomladi, pa ce bi bli se vedno tako dobri, bi dal takoj se1x 100€ za njih.
Ce hoces pridt z 9 mnozilnikom (ali se manjsim) cez 4GHz, rabis tudi dobre rame.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

AapocalypseE ::

Dr_M, rabiš navadne 800MHz rame, ki grejo vsaki 500MHz ob zvišani voltaži in bolj sproščenih latencah. Kar znese 500x9=4500MHz. Če pa osebek ne zna pa je druga stvar.

Dr_M ::

500MHz 5.5.5.15 ni nic. Kaj sele visji timingi.
Pa sploh ni res, da gredo vsaki tok.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

computer2 ::

evo bom kr tale hladilnik kupu.
http://www.kup.si/thermaltake-hladilnik...
C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

AapocalypseE ::

Kak misliš da 500MHz 5.5.5.15 ni nič?
Do zdaj so mi vsaki šli na 500MHz. Sem pa mel štiri.

Valvoline ::

cl4 pr 1000mhz itak ne videš še pr ramih za 200e :)

Valvoline ::

Vseen brezveze. Procesor naviješ za 50-100mhz in pridobiš več hitrosti k da rame naviješ na 1.5ghz :)

Valvoline ::

evo bom kr tale hladilnik kupu.
http://www.kup.si/thermaltake-hladilnik...

Preveč dnarja
Tam do 20e,več ne daj :)

Dr_M ::

Sicer sem bil vedno pristas za cim manjso ceno cim vecja zmogljivost, ampak najbolj cenenih stvari pa tudi nebi priporocal.

Ja lahko je rect, da navijes cpu za 100MHz vec...sam to nardit pa ni tok lahko, ce ne gre vec.
Sicer meni je cista neznanka, zakaj folka navija, ampak ne "do konca". Ce gre moj cpu do max 4150MHz, bo tut tam ostal, jasno da ga ne bom samo na 3800 navil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Hehe hotu sem povedat da se bl splača proc navit za extra 50-100mhz kot pa dragih ramov plačevat.
Za razliko v EEE kupiš še hladilnik za proc,pasto as3 pa še za kkšn pir ali več ostane :)

Dr_M ::

Ja vids, AS je pa res odlicen nakup, pa zracni hladilnik za 50€+.... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

computer2 ::

C2D e7300(3300);ati 4850hd;550w;p31-ds3l;

Steinkauz ::

glaš ::

Ko smo že ravno pri hladilnikih, kateri hladilnik naj vzamem za E8200(oc 3,2GHz) v atx ohišju ? Verjetno kakšne večje zadeve potem odpadejo a ne ? Cenovno tam nekje 20-30€ Pa naj bo čim tišje z čim boljšim preformansom.

Meizu ::

Akasa 965 nimaš kaj razmišljat. Če imaš dvojedrnika, vzdržuje tale hladilnik hladnejše temperature kot sam scythe mugen. Tko da ja, Akaso 965 definitivno.

glaš ::

Ja, sem že gledal tega Akasa 965. Bi bil za to varjanto, samo ne vem, če bo šlo to v 17 cm široko kišto. Je treba to kaj dodatno pritrdit na pokončni matični ? Je še kakšna malo krajša varjanta do nekje max 35€ ?

Meizu ::

Mislim da bi moglo it. Sej maš valda dimenzije napisane na spletu kr meni se ne da embalaže iskat :\

glaš ::

Slabih 14 cm
Sem zdaj premeril v kišti, za mišjega se bo izšlo :D. Bom kar tega pol nabavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

TOP ::

Za E8200 bo Akasa kar vredu,čeprav bi jaz rajši vzel Mugen ker je bolši.Najbolši pa je sevedno Thermalright Extreme 120 sam pa ni poceni 55e brez venta.Drugače jaz bi vzel rajši Mugen ker za 39e je sigurno BEST BAY.

Meizu ::

Mugen ni boljši od Akase 965 prijatelj moj...

2 stopinje višjo temperaturo ima c2d na mugenu kot pa na akasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tilinho20 ::

Jp, samo upoštevaj dejstvo da na Mugna lahko daš več ventov, kar pomaga za nižjih temp.

FrancBula ::

kolikor vem je noctua najboljša
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Valvoline ::

http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews...
Za 20e akasa enostavno nima konkurence pa še bolše hladi.

Zgodovina sprememb…

glaš ::

Mah sej verjetno mungen ni tok boljši, kot je dražji od akase a ne ? Men je glavno, da bo zadeva zadovoljivo dobro hladila, na račun ne prevelikega hrupa za zmerno ceno in, ko sem danes gledal teste, bo akasa kar ustrezala mojim kriterijem. Sem akaso že naročil. Ne bo noben etremen OC v igri. Imam probleme, ker ne znam oz ne zmorem zadeve spravit čez 3,2 GHz. Na tej frekvenci je zadeva čisto stabilna a čim nastavim fsb na 410 (8x) mi pri nalaganju windovsov meče blue screen, kaj vse piše ne morem prebrat, uspel sem ujeti piše nekaj glede memorija, Kaj vse točno ne vem. Imam navadne PC2-6400 800mhz rame 2 x 2gb. Aja rama nista iste firme,(en je A-data, za druzga nič ne piše) Je to vzrok težav ? Fsb:dram ratio mam nastavljen na 1:1. Bo treba za kaj boljši oc posečt po boljših ramih ?
Hvala vsem za odgovore.

BuBBle.D ::

Zrahljaj latence in povišaj voltažo ramov.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

TOP ::

Zato kar boš ti rabu je tud Akasa dobra Meizu ne govori nekaj na pamet Mugen je bolši za 5-7 stopninj od Akase taka razlika je bla pri men.Kar se tiče Noctua je od Megena bolši za 1-2 stopinji a Thermalright Extreme 120 pa je še za 2-3 stopinji bolši od Noctua.Ampak zate bo že dovolj Akasa.Kako plato pa maš.

FrancBula ::

top, torej je med akaso in thermalrightom razlike 8-12 stopinj.
ne verjamem.

in kam bi potem uvrstil xigmatek S1283?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

TOP, si ti osebno mel Mugena in Akaso 965, da lahko kaj takega trdiš? Mugen 5-7 stopinj boljši?

Steinkauz ::

glaš verjetno maš latence na 4, pa ne zmore več. Dej lantence na 5 pa bodo šli rami višje :)

TOP ::

Ja osebno sem mel vse tri.Thermaltake Extreme mam pa še zdaj,zdej na zadnje sem dobil še Ninja cel bakren hladilnik in sem mal ga testiral proti Thrmaltake 120 in je slabši za 2-3 stopinje.Jaz sem ti to z izkušenj povedal Mugen je ziher best bay edino napako ma za pritrjevanje ma tiste plastične zatiče kot original hladilnik.

Steinkauz ::

Ma men bi za 3 stopinje dol viselo, če je tišji se ve :)

tilinho20 ::

Fora te Akase je mislim da glih v ventilatorju. Ko so testiral na low obratih je bil pa Mugen boljši. Pa potem je itak brezveze če tega sploh ne boš štelal.
Pa kolikor obračamo je Akasa v p/p razmerju boljša. če pa ga tišina tok zanima, potem si nej pa kupi Mugna pa naj ima brez venta.>:D

FrancBula ::

tudi mugen je brez venta bolj švoh
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

Sej ej pol itak vsak hladilnik.

Meizu ::

Mah sej verjetno mungen ni tok boljši, kot je dražji od akase a ne ?


Mugen sploh ni boljši od akase v tem je problem.

tilinho20 ::

Mah sej verjetno mungen ni tok boljši, kot je dražji od akase a ne ?


Mugen sploh ni boljši od akase v tem je problem.

Glej ta test. http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews...
Glej pa samo low speed fan.
In Mugen je boljši, samo ni pa v p/p razmerju tako da se v tem smislu Akaso bolj splača.

Meizu ::

Ja kaj pa bom low speedu? Če hočem low speed si bom kupu pasivca. Al pa imel priložen box hladilnik. Če že folk kupi nov hladilnik ga kupi ponavadi (!!) zato ker bi rad iztisnil nekaj Mhzjev več iz proca. In ne gledat zdej low speed treba je gledat visoke obrate, da se vidi polno zmogljivost. Kot sm jst gledal okoli sm vidu da je akasa 965 boljša, zato sm se tudi zanjo odloču ko sm kupoval hladilnik.

glaš ::

Tišina je relativna stvar. Eni ste bolj zahtevni , eni smo manj glede tega. Sej neke popolone tišine ne rabim, me ne moti če je malo šumenja. Kot sem že napisal, sem se odločil za Akaso. Dobil sem ga za nekaj centov manj kot 19€.

Glede navijanja: plato mam GA-P35-DS3 (rev. 2.0), latence ramov imam na 5-5-5-18 (privzeti), voltaža ramov 1,8. Vem, da ni to neka navijalska plata ampak kot sem videl po forumih so z njo in istim procesorjem dosegli precej boljše frekvence kot je trenutno pri meni. Se mi zdi škoda, da ne bi izkoristil potenciala procesorja, če se da. Na koliko lahko povečam voltažo ramov ? Na koliko zrahlam latence ? Se opravičujem za nekatere verjetno butasta vprašanja, a sem se navijanja lotil prvič in mi kljub par prebranih vodičih zadeve niso še čisto jasne.

tilinho20 ::

Ja kaj pa bom low speedu? Če hočem low speed si bom kupu pasivca. Al pa imel priložen box hladilnik. Če že folk kupi nov hladilnik ga kupi ponavadi (!!) zato ker bi rad iztisnil nekaj Mhzjev več iz proca. In ne gledat zdej low speed treba je gledat visoke obrate, da se vidi polno zmogljivost. Kot sm jst gledal okoli sm vidu da je akasa 965 boljša, zato sm se tudi zanjo odloču ko sm kupoval hladilnik.

A ti sploh prebereš cel post?8-O
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624824 (20806) PrimozR
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940706 (22248) Dr_M
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394879 (2714) alexa-lol
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665176 (4245) AapocalypseE
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482627 (1998) AapocalypseE

Več podobnih tem