» »

C2D E8600 max.temp

C2D E8600 max.temp

«
1
2

car3 ::

Spravil sem se navit omenjeni proc, trenutno sem na 4.2 Ghz, Vcore 1.344, 10x420fsb
Že 1h laufam Prime95, zgleda stabilno vse. Hladilnik je Termaltake max orb.
Skrbijo me pa temperature: max load: 72c (asus pc probe2)
Dlje ga ne mislim navijat, voltaže tudi ne mislim višat, zanima je do katere temperature
ga je varno spravit, je 72c že preveč ali je OK da pustim tko kot imam sedaj?
LP

minimus ::

Ptobaj temeperaturo izmerit se z Coretemp-om.

car3 ::

Damn! Coretemp pa kaže kar 78c.
Zakaj taka razlika med Asus pc probe in Coretemp?
Katerem naj zaupam? Do katere temp. je pametno it?

FrancBula ::

zaupaj core tempu. imaš pač slab hladilnik.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

car3 ::

Termaltake max orb s 6 heat pipes slab hladilnik? Malce bom povecu vrtljaje na hladilniku sem šele sedaj videl da se dajo regulirat:S
Še zmer pa ne vem do katere temp. je dobro it s tem procom, eni pravijo bog ne daj čez 65 spet drugi do 80 brez problema...

tilinho20 ::

Ne it čez 60 stopinj.

AapocalypseE ::

70°C je max. Brez skrbi! :)

tilinho20 ::

Sam ne bi šel, sploh ko bi igral za 24/7 res ne.

Meizu ::

Tudi jst se izogibam temperaturam nad 60c... Iz varnostnih razlogov.

Valvoline ::

Procesor vn,fino pobrusit IHS tako da pride do bakra,pobrusit hladinlik da bo boljši stik in na novo nanest termalno pasto pa bo.

AapocalypseE ::

E8600 ma 72.4°C max. temperaturo. Vsaj tolko piše Intel. Torej do 70°C brez problema. Ne šparat s procesorji :)

tilinho20 ::

Ja, to je rekel Intel. Tole bo za dolgi rok ne prav dobro.

FrancBula ::

valvoline baje da če brusiš ročno, je isti drek.
kupi si scythe mugen ali akasa 965 ali xigmatek s1283
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Valvoline ::

Jaz sem svojega e2160 nabrusil z finim papirjem do bakra ravno v nulo. In sem pridobil 3c manj z stock hladilnikom. Ni dost,nekaj pa je.

FrancBula ::

valovilne a pod aluminijem je še baker al kaj?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Valvoline ::

valovilne a pod aluminijem je še baker al kaj?

Yep. Vsaj moj e2160 za ostalih ne vem.Tole zgoraj ni aluminij,nekaj druzga je.
Evo tkole zgleda k ga pobrusiš.
http://www.overclock.net/gallery/showph...

M-XXXX ::

valovilne a pod aluminijem je še baker al kaj?

IHS nima nobenega aluminija, to je samo prevleka.

car3 ::

Vidim da se je tema kar razživela ;) ql ql, no ugotovil sem da je bil hladilnik (max orb) skor na minimum obratih, zdaj sem ga pojačal skor do konca, pa je še zmer skor neslišen, no zdej pa mal spet Prime95 laufat...gledal bom da bo proc deloval na max.load pri 70c, pa če zdrži eno leto je ok, je odslužil svoje;)

BuBBle.D ::

Glej, da ti coretemp kaže TjMax 100 stopinj, saj le tako kaže temperature pravilno.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

FrancBula ::

car3 zdržal bo dlje, verjemi
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

AapocalypseE ::

tilinho20, sej ga ne laufa 24/7 na 70°C. Če je tu pa tam na 70°C ne bo kr tak crknil. Sploh ni neka kritična temperatura to, da bi lahko bil v skrbeh. Paničarite eni preveč...

Steinkauz ::

Nekam visoko voltažo imaš za 4200. Jst mam tako voltažo na e8400, probi mal spustit pa bodo mogoče padle kej :)

tilinho20 ::

tilinho20, sej ga ne laufa 24/7 na 70°C. Če je tu pa tam na 70°C ne bo kr tak crknil. Sploh ni neka kritična temperatura to, da bi lahko bil v skrbeh. Paničarite eni preveč...

Jah men se dozdeva da se tole navija na dolgi rok. Če pa ne, potem je res do 70° še kul. Drgač za 24/7 je pa do 60° ta meja.

Meizu ::

Heh, glede na to, da imam v kompu že eno centralno gretje (HD4870), mi še en E8400 ne rabi xD

AapocalypseE ::

Sej se menda navija na dolgi rok, ampak menda ne bo procesor non-stop obremenjen z orthos small ffts, da bo mel 70°C 24/7. Tak ko to obremeni procesor ga ne bo nobena igra ali program, tako da je program samo za testirat stabilnost in se tukaj dosežejo stopinje, ki jih ob normalni uporabi ne boš videl.

Meizu ::

Se strinjam ja, max temp. proca pri normalni uporabi pride potem par stopinj nižje...

car3 ::

Ja s tem se strinjam, nobena igra ne more tolk obremenit proca kt Prime95, sicer pa igram špile povprecno 1-2uri dan, na idle je proc 38c.
Ubistvu sem z navijanjem zacel šele danes, poskusil bom z nižjo voltažo, to sem dal kar malo od oka:> potem je iskanje najvisjega fsb, potem se lotim še zategovanja ram latenc...ma to človek rabi se 2 tedna zajebavat da najde približno nekje optimal nastavitev.
Ampak ta hladilnik me je pa razočaru Termaltake max orb, tak masiven zgleda pa 6 heat pipov ma, sm mislu da je bog i batina, sam to hladi bolj en k**ac, razstavljat brusit pa paste mazat se meni ne da:)

Meizu ::

Ja, na koncu se ugotovi, da je optimalna rešitev glih kaki mali hladilnik, naprimer Akasa 965 ki mi služi odlično. 4000Mhz z E8400 voltaža 1.32v ne gre čez 54 stopinj po 6 urnem kurjenju prek orthosa.

AapocalypseE ::

Sem šal za hec malo igrat GTA IV in sem mero oz. beležo stopinje s CoreTemp.

Core load se giblje med 72 in vse do 100%. Dobro izkorišča procesor ni kaj.
Maximalna temperatura ob igranju GTA IV je 48°C.

S prime95 small ffts dobim maximalno 58°C.

Meizu ::

Evo neki takega tudi jst zdej s prime 95 large fft 1024kb na 4ghz fsb 446.

AapocalypseE ::

Probaj še small ffts, ker small bolj obremeni procesor kot large ffts.

Meizu ::

al ja? No bom poskusu ja.

tilinho20 ::

SR: Moja napaka.
Za druge programe res ni treba da gre čez 60-65°C.

car3 ::

Da mal updejtam, Vcore sem zmanjšal iz 1.345 na 1.320 in je še vedno stabilno na 4200mhz, povečal vrtljaje na hladilniku max orb, V Funtechu so mi ga dal ob vgradnji na najnižje vrtljaje pa sploh nisem vedel da se dajo regulirat, jeb* ga mal je glasen zdej, bomo preživel, poveču vrtljaje venta na stranici ohišja, temp. na max.load Prime95 small ffts znaša 65c.
Čist presrečen zdej:=) ker tista z 78c je bla res mal prehuda. Proc je res dober navijalec kot je znano za e8600 in mam še neki rezerve z navijanjem, a za 1x se bom tukaj kar ustalil. V kombinaciji z navitim Gtx280 igre sekajo da je noro.

Mogoče samo še eno vprašanje za lastnike Asusk P5Q, kake FSB-je dosegate? Trenutno mam 420, gre pa sigurno še kaj višje.
LP

Steinkauz ::

Sej podpira do 800mhz fsbja :)

car3 ::

Pusti ti kaj podpira, važna je praxa;)

pingo76 ::

Raje stestiraj z intelburntest in zalaufaj test 1 na 20 ponovitev. Bolje kot 20ur prime95. To šele segreje procesor. Tisti ki furate prime boste presenečani, da bo šlo še ene 5+ stopinj gor. :D
Imam 8400@ 3.6 vcore 1.27 pod hwmonitor a nastavljeno 1.325 bios (krneki tej vdrop in vdroop.. slednji je kar izrazit saj pade iz 1.27v pri obremenitvi na 1.21v). Furam akasa ak-965 na 1200rpm in dosežem max 68c na jedro (drugo ima konstantno 2c manj)z intelburntestom. Prime je bil mnogo milejši s tem da je bil sistem s prime 20h stabilen intelburntesta pa ni prestal brez napake! no pol sem dodal tisti pikič v v biosu in zdaj je tip top.
Prišparajte si čas= ditch prime. :)

car3 ::

Sem probal bolj za foro kot ne, in res temp. v momentu 80c sem takoj ugasnu haha, prime95 pa 65-66c
Ampak sj ti noben špil ne obremeni proca kot prime95 kaj sele kot tale intelburntest, tko da ne vem zakaj je to dobr ubistvu...
razen če hočeš skurit proc :=)

FrancBula ::

haha. sem tut js tole zagnal.. v orthosu pride small fft do 48, tale pa pride do 51. neki je...
ampak ni 100% stable
opravi 4 teste od 5-ih
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

pingo76 ::

To je test za stabilen overclock! Valjda žeilte imeti stabilno kišto ne? Jaz vem da jo želim.
Najboljše pa je, da odkrije problem v 5min namesto orthos ali prime v 20h. Pa še ni 100% sja jaz sem imel 20+ ur prime /orthos stable. Intelburna pa ni zdržalo. Zdaj pa ga prebavi po pljuncu na vcore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Galaxy ::

Intel BurnTest je navaden šrot, ki misli da bo odnesel legende kot so Prime in Orthos. Nikjer v realnosti ne bo nič tako obremenilo procesorja kot Orthos (mogoče kakšno dekodiranje ali kaj drugega). Tako da brez skrbi, če zdrži 8 ur na Orthos small FTTs, potem maš stabilen sistem.

neres ::

Kolikor sem videl in stestiral je IntelBurnTest boljši od prime95/orthos. Bolj obremeni procesor in bolj ga segreje.
Tako da kar se mene tiče tistih legend ni več. Prišla je nova legenda. :))

Sicer pa ne vem kaj se sekirate zaradi temperatur ipd., sploh zdej pozimi. :P Sej če maš box verzijo maš 3 leta garancije, čez 3 leta bo pa itak vse staro.

pingo76 ::

Intel BurnTest je navaden šrot, ki misli da bo odnesel legende kot so Prime in Orthos. Nikjer v realnosti ne bo nič tako obremenilo procesorja kot Orthos (mogoče kakšno dekodiranje ali kaj drugega). Tako da brez skrbi, če zdrži 8 ur na Orthos small FTTs, potem maš stabilen sistem.


Na podlagi česa to sklepaš?

Steinkauz ::

Galaxy, men zdrži 24 ur orthosa, pa sistem vseeno zašteka na 5 dni. K pridem v lj po počitncah bom stestiral tale intel burn pa da vidimo :)

Meizu ::

Ma meni jebe, ker mi v GTA4 z E8400 na 4Ghz pod voltažo 1.34V komp kr resetira. Če spustim frekvenco na 3.5Ghz recimo pa dela. Voltažo sm probal višat
že 1.45V pa ni pomagalo. Drugod pa sploh ne - Crysis, NFSji ma bilokateri drug špila pa ni problema. A bi kdo vedu kje problem.

Edit: kolikor sem testiral z orthosom, mi je zdržal 12h pod 60c in popolnoma stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

pingo76 ::

Morda dvignit northbridge voltažo na 1.4v, spusti ram timinge dvignit voltažo?

Galaxy ::

Hmm.. jaz mam E7400 @ 4000Mhz, voltaža 1.4375 v BIOSU, 1.336 v Windowsu ob small FTTs, drgač pa 1.408 normalno.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?i...



Drgač pa daj postajte vaše benchmarke v GTA IV PC Benchmarks
GTA IV PC Benchmarks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

neres ::

kolikor sem testiral z orthosom, mi je zdržal 12h pod 60c in popolnoma stabilno.

To preprosto ni dovolj. Meni je isto zdržal ene 14 ur stabilno s prime95, ampak potem sem proval še z IntelBurnTest in sem že po 10 minutah odkril napako.
Tako da IntelBurnTest FTW. Testiraj s pol rama in 100 ponovitev.

Meizu ::

IntelBurn Test praviš... Hmm, sm zdej poskusu in mi je že v prvem testu vrglo napako lol :P Bo potrebno še kej voltaže potweakat, pa bo ;)

AapocalypseE ::

14ur stabilno z prime95 in je bil kdaj comp nestabiln mogoče?

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595413 (4196) Infusion
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516796 (12146) barossa45
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432616 (2116) ziga1990
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392480 (1612) Fr33man
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342300 (1577) Baltazar-x

Več podobnih tem