» »

LCD TV 26 inch

LCD TV 26 inch

perac ::

Za v spalnico, gledanje od 1,5 do 2 m bi rabil LCD 26 inch. Zanima me glede na to, da imate izkušnje kaj predlagate.

Prodajalcem se niti ne sanja kaj bi svetoval. Večina jih pravi, da je vse isti jajc, da se mogoče splača gledat kontrast. Večina jih ima 5000:1, sem pa po netu našel to Toshibo, ki ima kar 30.000:1, pa me sedaj bega, ker ne vem kakšna znamka je Toshiba za LCD TV.

Hvala vam za pomoč in nasvete.

Peter

vuki ::

Za v splanico je dejansko res vse ist "jajc". Vzami najcenejšega....za spalnico ne rabiš extra oh in sploh! No to je moje mnjenje!

kixs ::

Kaksen imas "budzet"?

Sicer pa vzemi kaj vecjega... iz 2m gledat je 26" precej malo. Osebno ne bi jemal manj kot 32" FullHD, se raje 37". Morda se slisi veliko, vendar se navadis in na sploh je to veliko bolj udobno. Ampak kot drugi TV se bos moral pac sam odlocit kaj in kako.

lp

perac ::

Kot prvo me zanima ali je ta Toshiba O.K. Je res kontrast tako pomemben?

S koliko razdalje pa se lahko gleda 32", a ni preblizu natančno z 1.8 m? Meni je to tako blizu...

Hvala.

gregyk ::

Kot prvo me zanima ali je ta Toshiba O.K. Je res kontrast tako pomemben?

S koliko razdalje pa se lahko gleda 32", a ni preblizu natančno z 1.8 m? Meni je to tako blizu...

Hvala.


Razdalja s katere naj bi bilo 'idealno' gledati tv = diagonala * faktor 3 do 4.

Torej če imaš 82cm ekran naj bi bila od 240 - 320 cm idealna razdalja.

kixs ::

In od kje si to "idealno" razdaljo potegnil?!?

Za razdaljo je minimum nekje 1.5xDiagonala. Idelano pa nekje med 2 in 2.5x diagnonale. Ampak spet odvisno kaj gledas (predvsem resolucija). PAL ali HD je velika razlika. Ce mislis gledat samo TV in kaksen normalen DivX, potem prides skozi tudi z manjso diagonalo.

Odvisno pa je tudi po katerem standardu gledas. Tule imas eno stran, kjer ti lepo izracunajo kote in maksimalne razdalje tudi po THX standardu - KLIK

Kontrast, ki ga navajajo 50.000:1 ali 5.000:1 je vse en "nateg", ker gre za dinamicen kontrast. Najbolje je it nekam kjer imajo TV-je razstavljene (BigBang, Harvey Norman...) in potem lepo v zivo pogledas in vzames tistega, ki se ti najbolj dopade. In to je to. Ce bi sam kaj kupoval v tem razredu, bi vzel Samsung LE32A656 (ce se ne motim). Sicer pa so za TV gledat vec ali manj vsi dobri.

lp

Spajky ::

Kupi (če kje še dobiš) Flat 100Hz CRT od 21˝ ... dobrih 100e ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dronyx ::

Jaz imam tole od Samsunga in ima kontrast 10000:1. Gre v bistvu za 26" računalniški LCD zaslon z vgrajenim tunerjem, tako da se lahko obnaša tudi kot samostojni TV. Edino kar me moti, da nisem še odkril, ali ima vgrajeno PIP funkcijo, da lahko hkrati delaš na računalniku in v manjšem oknu spremljaš TV. Je pa res, da se še malo navajam na tako velik računalniški zaslon, ker iz razdalje 1/2 metra pa deluje res ogromno. Za gledanje filmov in TV je pa, vsaj zame, izjemen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175009 (399380) antonija
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333023 (29831) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334042 (29640) popster
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117120 (34107) Kovalchuk
»

LCD TV do 650 evrov;

Oddelek: Kaj kupiti
333572 (2859) ant

Več podobnih tem