» »

navijanje intel E6750 POMOČ

navijanje intel E6750 POMOČ

1
2
»

Valvoline ::

A ti proc pr 1.5v dela napake z orthosom ??

Valvoline ::

a je možno da me zajebava ker mam noter 4gb rama mam pa visto 32 in mi zazna samo 3.25gb rama

A maš 4x1gb ali 2x2gb notr. Če so 4 palčke se malenkost zmanjša OC potencijal vsaj tako trdijo ostali. Boljše je če imaš 2x2gb.
Jah pa sej 3400mhz tut ni slab OC.
Če imaš opcijo fsb strap to north bridge v biosu tam nastavi na 400 mogoče bo boljš.
Pr 32 bitnih sistemih ne zazna več k 3.2gb rama.
Napake ne dela zarad tega.

Zgodovina sprememb…

godi ::

zdj mam na 1.5V in laufa na 3440 brez da se mi isklop. Prej je napisalo dumping psycal memory-to je javlo.



CPU-Z
dram frekvency: 430MHZ
FSB:DRAM : 1:1
Cash/Latency: 5.0 clocks

godi ::

ja 4 palčke mam not. sj drgač sem tut s tem zadovoln sam ko si reku da maš ti na 470 fsb al tu nekje, sem še pa js probu na 450fsb

Valvoline ::

V biosu nastavi latence na 5-5-5-16 in fsb strap na 400(če se da) in poskus spet z 1.5v.
Drgač pa jaz mam cenejšega e2160 na 2.9ghz ker nimam fajna kulerčka kot ti da bi ga na 3.5ghz spravil. Men se pr 3.5ghz greje na 80+c :)
Pa še sprobaj 2 palčke vn pobrat če se bo boljše OC. Me prav zanima če to drži.
Vn pobereš 2 in 4to palčko. da ne boš 3 in 4.
ker 1-3 in 2-4 so povezani za dual channel delovanje.

Zgodovina sprememb…

Urc ::

@godi

Koliko imaš voltažo rama ?

mesoreznica ::

Kake rame pa imaš to? Navadne 800MHz ali kaj navijalskega?

Drugače pa to more letet. Če gre moj E6550 na 3.4GHz na stock voltaži more tvoj 6750 letet konkretno višje zaradi multija.

Nujno zalaufaj Orthos za vsaj 30 minut in spremljaj temperature.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

urbybaby ::

evo, moj dela takole:

CPU

SPD

pod obremenitvijo se množilnik dvigne na 8x (3.60 Ghz)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbybaby ()

godi ::

Voltažo rama sem imel na 2.0V sedaj sem pa dal nazaj na auto ker ni igralo pomena

Thanatos ::

v mojem primeru (enako E6750) je bila voltaza na ramih glavni razlog da se je ustavil pri 3,28Ghzih (FSB 410Mhz), res pa je da imam Kingstone ki potrebujejo po tovarniskih specifikacijah 2,0V. Sedaj pri 2,0V nadaljujem pocasi z OCjem.

imam pa nekaj vprasanj:
z navijanjem se je zacela avtomaticno? povecevati voltaza ki jo merim v GPU-Zju in je iz 1,39V narasla na 1,42V. zakaj? (maticna Asus P5KC, voltage na auto?)
kaksne voltaze lahko pri dobrem zracnem hlajenju spustim v procesor in rame?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Valvoline ::

Pr intelu je tako da se voltaža avtomatsko zviša oz zmanjša če zvišaš al pa zmanjšaš fsb.
Do +1ghz se skoraj vsak intel navije z voltažo nastavljeno na auto. Za več je treba ročno nastavit Vcpu ker intelove specifikacije so za 1.35v max. Brez 1.45-1.55v nimaš kaj dost pričakovat.

Thanatos ::

moj intel se ni, pri 3,3Ghz sem moral ze zacet povisevat voltazo na 1,46V. trentno sem pri 3,44Ghz.

urbybaby ::

jst mam rame na 2.1. seveda z dodatnim ventilatorjem in dela bp.

Thanatos ::

3,44Ghz ni vec stabilen, problem je temperatura, cim gre preko 50 stopinj (dioda), core ocenjujem cca 65°C se mi BSODa. Problem je temperatura, pri odprtem oknu se mi namrec ne sesuje. Torej ima kdo kaksen nasvet za 120mm ventilator da zamenjam trenutnega ki laufa pri cca 1200 obratih?

PrimozR ::

Folk, do koliko je varno z napetostmi? Vse na zraku, E6750 in 965 čipset (hlajen z originalnim heatpipepom, zaenkrat nobenega venta direktno na rebrih). Rami gredo do 2, mogoče 2,1 V, več ni ravno pametno...

Thanatos ::

a za nasvete o 120 mm ventilatorjih bom moral pa it v kaksno drugo rubriko? :P

Ogledujem si tegale vendar je relativno drag in tudi tih, moja usesa bi pa lahko prezivela se kaj hitrejsega in mocnejsega, pa nič ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

PrimozR ::

Povprašaj v temi tišanje računalnika (v rubriki hlajenje in modifikacije). Navsezadnje je tole rubrika navijanje :P

rejven ::

Lp, js se se tud mal hecal na svojem sistemu , proc je e6750 plata p5k.FSB sm nastimal na 400 rame pa ročno na 800mhz(fsb dram 1:1) (TG team elite 5-5-5-15)Se pravi v idlu 6x400=2400mhz je temp na stock hladilniku cca 34°(realtemp). Po !0min orthosa ( Smal FFTs, 8x400=3200mhz) pa pride na 64°(to so normalne temp?). Za kaj več bi verjetno rabil mal boljši kuler ne? Sm kaj pozabil nastimat?Lahko fsb visam dokler pač gre pa pol reset biosa na plati če se vzge več, voltazo sm nekje videl da ne cez 1.5? Samnism nic spreminjal cpuz kaze 1.4v.THX.

Valvoline ::

Do 75c no problemo.
Tega e6750 je škoda laufat na manj k 3.5ghz :)

PrimozR ::

Seveda ga ni, če si na stock hladilniku. Sam bi pri 64° obrnil in ga odvil.

Sam imam pa drugačen problem, pri 400 MHz boota (lepo, POPOLNOMA stabilno, že pol leta), pri 405 še, ampak napajalnik piska mnogo bolj kot zdajle (star je že, čas za menjavo), pri 410 MHz se pa resetira po modri nalagalni črti za XPje. RAMi niso problem, saj so pri stock frekvenci CPUja na 832 MHz, torej so dobri za do 416 FSBja. Napetosti? Vcore je bil na 1,4, trenutno sem pa na 3,2 GHz pri 1,35 V, torej to ni problem. RAMi so na 2 V.

Anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

rejven ::

Evo sm se mal igral z mojim 6750

fsb 450 (8x450=3600)
fsb:dram 1:1
pciex 100
voltage avto (core voltage mi med poganjanjem orthosa "skače" med 1.376 in 1.384, ko je multiplier 6x mi pa cpu-z kaže 1.424v ?:) )
po 15 min orthos(pustil se par minut pa ni zrastla temp) small ffts testa mi realtemp pokaže temp. na enem jedru 57 na drugem 55 (stock kuler:). Med tem ko to pišem so tem okoli 32° (realtemp, core temp)-test sensor v realtempu kaze 11 in 12, kar naj bi blo vredu.
superpi 1m :14.695s

Verjetno se na stock kuleru ni kaj dost več za hecat?Oz. glede na dokaj nizke temperature bi se za krajsi čas veretno dalo?
Kako pa glede ramov na 900+?Sedaj sem mel voltage na avto.Bodo prenesli 900+ al bodo sli po gobe oz. je treba probat da izveš:)
Hardavare
E6750 g0
P5K -org bios
2x1gb TG ddr2 800

PrimozR ::

Uf, 450 ans tock kulerju. Vse kar je prek 400 MHz se meni ne zboota. Na 400 MHz pa dela na stock voltaži (in ne, tudi višji Vcore ne pomaga za 405 MHz).

rejven ::

evo zdele ga že par ur matram na polno in max temp prisla na 60°. Bootal mi je pa takoj na 450 nism nič spreminjal razn rame sm znižal. Bom pa nabavu ono akaso za 20€ pol se bom pa še mal igral :P Samo glede ramov bi vprasal je boljs če kupim ene 1066Mhz in jih underclockam tako dalahko pol fsb višam ker za te pravite da kaj čez 900 ponavad ne grejo?

TOP ::

Ni potrebe po 1066Mhz kupi ene dobre 800 recimo Corsar gredo BP na 1000 kot jih mam jaz,več ni potrebe,ker sedaj se ti bo počasi ustavilo,upam pa da dosežeš še kaj več.

rejven ::

aha bom probu moje če grejo čez 900, ko dobim boljši kuller in ko bom najdu kaj več časa za igranje, pa poročam kako je šlo:)

Photox ::

Da si sposodim tole temo, čeprav je že stara upam,da mi kdo odgovori. (:

Tamalemu sem kupil novo plato ASROCK G41MH http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M... in mu zamenjal rame na G.Skill F3-10666CL7D-4GBXH http://www.mlacom.si/pomnilniki/g-skill... , procesor pa ostaja isti Intel Core 2 Duo E6750. Zanima me, do kje ga lahko navijem če nanj nataknem še COOLERMASTER Vortex Plus http://www.mlacom.si/za-procesorje/cool... ? Če bi mi kdo, ki je omenjeni procesor že navijal lahko napisal kako more izgledati BIOS bi bil zelo navdušen. ;)

LP M

Blinder ::

bedn procesor. nizek multiplier s katerim bo že pri original frekvenci(333 mhz fsb) G41 chipset na meji. Zna se zgodit da ne bo šel čez 340 mhz fsb. Provaj in poročaj kok uspejo dat iz sebe te G41.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Photox ::

Je***a, tak procesor je v mašini, zaenkrat ni denarja da bi mu menjal še to, ker smo takoj še pri dodatnih 100+€. Sej veliko ne, mogoče iz 2.66 na 3.0 ghz..obstaja teoretična možnost? Plata je pa poceni, a kolkor poslušam bestbuy za to ceno.

Sssaga ::

Celo G31 dajo veliko od sebe. Tako kot G41 (obe sta bili gigabyte-ki) je šla na 400 BP.

Blinder ::

jaz sem bral na nekih forumih varianta do 340 :D
photox, provaj pa poročaj. Njegova ni gigabyte.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sssaga ::

Jah, preberi svoj post še enkrat.

''s katerim bo že pri original frekvenci(333 mhz fsb) G41 chipset na meji.''

Kaj je res tak skret od Asrocka? :D

Aja, pa tisti gigabyte-ki sta billi poceni: 40-50EUR, tko da je res polom od nakupa, če je kupil asrockovo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Photox ::

No da napišem, kar se tiče upravljanja računalnika in programov sem kar med sposobnimi, kar se pa tiče navijanja pa nisem še nikoli tega počel, zato, če bi šlo bi bil vesel napotkov oz. kako naj bi to izgledalo v biosu (da ne iščem okoli). (:

Sssaga ::

Mah, sej maš na YT polno posnetkov kako se navije v biosih.

za tage navedi model matične in/ali model proca in dodatni tag še ''overclocking'' ''how to''

Navijaš le ti, zato se nauči vse lastnosti do potankosti, če ne bo šlo v maloro :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Blinder ::

tle neki govorijo o omejitvah ki so jih srečali
http://forums.aria.co.uk/archive/index....
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Photox ::

...torej, predlagajta mi drugo plato s 775 podnožjem do 100€ prosim..

Blinder ::

provaj prvo kaj da iz sebe tale ki jo že maš.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Photox ::

Ni še v kišti, zaenkrat je še v njej stara Gigabyte GA-G33-DS3R. Bom sporočil ko prešraufam in sprobam.

gendale ::

kje je fora da si pripravljen za 100e kupit novo matično in upaš, da se bo z njo bolje navijalo, namesto da bi prodal trenutno matično/cpu/ram, dal zraven 100e in kupil enega i3 2100, matično in ram

to te pride glih enih 180e, 100e si itak pripravljen dat za matično, za obstoječo matično/procesor/ram bi pa tud dobil okol 80e

in ta konfiguracija bo hitrejša od tega kar bi dobil z navijanjem obstoječe
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

dzinks63 ::

Če bi že rad navijal obdrži staro Gigabyte GA-G33-DS3R in nabavi drug procesor, nekaj iz serije E5xxx, tega naviješ kolikor ti paše, E6750 in G41 pa prodaj ali zamenjaj.

Photox ::

gendale je izjavil:

kje je fora da si pripravljen za 100e kupit novo matično in upaš, da se bo z njo bolje navijalo, namesto da bi prodal trenutno matično/cpu/ram, dal zraven 100e in kupil enega i3 2100, matično in ram

to te pride glih enih 180e, 100e si itak pripravljen dat za matično, za obstoječo matično/procesor/ram bi pa tud dobil okol 80e

in ta konfiguracija bo hitrejša od tega kar bi dobil z navijanjem obstoječe

...za matično/procesor/ram, bi pa pomojem dobil več kot 80€, mar ne? Matična in procesor veste katera sta, rami pa so Ballistix Tracer 2x1gb in Kingston Hyper X 2x1gb.
Ko že omenjate to, gledam: MSI P67A-C45 (B3) in INTEL Core i3 2120 3.3GHz kar skupaj nanese cca. 230€...

gendale ::

za matično vzemi eno za okrog 50e (pač glej da ma vse priključke, ki jih rabiš), procesor je pa tud skor vseeno če vzameš 2100

več kot h chipset je zate dost brezveze, če nimaš namena v prihodnosti kupit procesorja z odklenjenim množilnikom in ga navit

če imaš trenutno kako zanič grafično, se ti splača pogledat tudi amdjeve a8 procesorje

sicer je procesor malo slabši in dražji od i3, ampak ima vgrajeno dost solidno grafično
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ncc2000 ::

Lahko tudi prodaš staro mobo, DDR2 rame in procesor ter kupiš tale procesor.
Imam to mobo in ti z veseljem napišem bios nastavitve za OC, če se odločiš za to varianto.

Ta moba ima osnovi fsb le do 266, vse ostalo je OC. Do nekje ~350 gre lepo, potem pa se težave začno kopičiti, tako da je za OC fsb333 procesojev neprimerna. Keč je v oskubljenem biosu, ki niti JEDEC-a nad 1066Mhz ne zna več prebrat, nakar so problemi z delilniki (le avto) za rame in ...

PrimozR ::

Zakaj bi prodajal že precej star proc za še starejšega? o_O

Za lažjo do srednje zahtevno rabo bo tudi stock E6750 dovolj. Če se ne bo navil v višave se pač ne bo. Kar imaš uporabi, denar pa prišparaj za prihodnje nakupe.

ncc2000 ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj bi prodajal že precej star proc za še starejšega? o_O

Za lažjo do srednje zahtevno rabo bo tudi stock E6750 dovolj. Če se ne bo navil v višave se pač ne bo. Kar imaš uporabi, denar pa prišparaj za prihodnje nakupe.


Seveda imaš prav, E6750 je malce starejši 65nm CPU.

In če ga navijanje ne bi zanimalo, verjetno ne bi postavil vprašanja v tej temi, kajneda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

PrimozR ::

AJa, se posipam s pepelom, sem na mimovrste spregledal oznako Pentium in popolnoma gladko sklepal, da gre za Core 2 Duo E6600 (bolj ali manj predhodnik E6750, vsaj glede na popularnost).

Saj ne pravim da naj ne navije, pravim samo, da naj se ne sekira pretirano za 5 let star HW, do kamor bo šel, bo pač šel, za več je pa IMO brezveze vlagati denar v tisto platformo, ko je pa bolje kupiti precej hitrejšo novo platformo.

Pa tako, tistih 4x1 GB RAMa definitivno ne bo pomagalo, na mojem (rahlo čudnem) sistemu zavoljo stabilnosti 2x2+2x1 GB gonim na DDR 667 MHz, torej 1:1 z E6750. Sicer se mi po pravici povedano ne da pretirano testirati in tweakati, če dela na kaj več kot toliko. Ampak dela pa.

ncc2000 ::

PrimozR je izjavil:


Pa tako, tistih 4x1 GB RAMa definitivno ne bo pomagalo, na mojem (rahlo čudnem) sistemu zavoljo stabilnosti 2x2+2x1 GB gonim na DDR 667 MHz, torej 1:1 z E6750. Sicer se mi po pravici povedano ne da pretirano testirati in tweakati, če dela na kaj več kot toliko. Ampak dela pa.


Osnovno ploščo in rame DDR3 2x2Gb 1333Mhz ima že nabavljene in z nekim FSB 266 45nm CPU-jem vem, da mu bodo rami delali pri OC-ju na 1333Mhz, ker imam sam podobno situacijo.

Je pa to seveda le ena izmed opcij.

PrimozR ::

Photox je izjavil:

...za matično/procesor/ram, bi pa pomojem dobil več kot 80€, mar ne? Matična in procesor veste katera sta, rami pa so Ballistix Tracer 2x1gb in Kingston Hyper X 2x1gb.
Ko že omenjate to, gledam: MSI P67A-C45 (B3) in INTEL Core i3 2120 3.3GHz kar skupaj nanese cca. 230€...

Kaj pa je potem fora tegale posta?

Sicer pa, osnoven Core i3 za LGA-1155 je na Mimovrste 110 €. Matične se dobijo za okrog 60-70 €, 8 GB RAMa je pa manj kot 50 €. Pa je cel sistem DAAAAAAAALEČ hitrejši tako od E6750, kot od Pentium E6600. Se potem splača menjati matično in/ali proc na stari platformi? Ne.

Mislim ne vem no, na koncu je izbira njegova, ampak po mojem mnenju se ne splača zapravljati denarja za druge komponente in/ali proc na LGA-775, samo zato da se bo zadevo lahko navilo. Naj se uporablja takšno kot je ter se navije do kamor gre, če je pa želja oz. potreba po več zmogljivosti je pa bolj smiseln nakup nove, 5 let mlajše platforme. Če ne drugega bo enostavno v LGA-1155 zabasati 16 GB RAMa, 8 GB je hudo poceni, na LGA-775 je pa že 8 GB relativno drag (oz. dražji) problem. In sama zmogljivost procesorja dandanes niti ni več tak problem, bolj se bo potreboval RAM oz. se (količinska) poraba le-tega dviga hitreje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412529 (6391) AndreAS
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252981 (2352) nUUb
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940494 (22036) Dr_M
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432587 (2087) ziga1990
»

Nastavitve za konfiguracijo....

Oddelek: Navijanje
241552 (1277) supersfigato

Več podobnih tem