» »

Nastavitve za konfiguracijo....

Nastavitve za konfiguracijo....

supersfigato ::

Pozdravljeni!

Malo sem prebiral po forumu (priznam da vseh tem po dolgič in po čez nisem bral), ker iščem optimalne nastavitve za mojo konfiguracijo, tako da bi "največ" potegnil ven iz nje.

Najprej konfiguracija:

Intel C2D E6550
Asus P5K
Kingmax 2 X 1GB DDR2 1066
Sapphire Ati Radeon HD3870 512MB
LC power 550W (LC-6550G)

Rami vem da niso neki neverjetni navijalci, kako je pa z matično in procesorjem. Nekje na forumu sem prebral, da naj bi bila kombinacija obeh še kar posrečena in naklonjena navijanju...

Zanimalo bi me predvsem, če bi bil kdo s podobnim hardware-jem tako dober pa bi napisal vse nastavitve kako ima nastavljeno. Tu mislim na voltaže, frekvenco, timinge (čeprav je za vsak pomnilnik to svoja znanost),...

Moje trenutne nastavitve pa so:

Procesor (stepping B)
core voltage: 1,4V
multiplier: X6 (je itak najvrjetneje zakljenjen?)
bus speed: 420 MHz
rated FSB: 1680 MHz

Rami
DRAM frequency: 525 MZh
FSB:DRAM = 4:5
timingi: 5-5-5-18

Podatki so iz CPUZ-ja.

Najbrž bi se dalo še kaj iztisnit iz tega. V časih enojedrnih Athlonov sem si svojega sam navil, zdaj sem pa že malo ven iz zadeve zato se obračam na vas po pomoč.

Nasveti dobrodošli in hvaležen vam bom za pomoč.

Lp...

Valvoline ::

Na hitro.
CPU voltage nastavi na 1.45v
FSB na 450. rame na 900.
In počas povečaj fsb za 10 vsakič,vse dokler bo šlo stabilno. Multiplier kokr vem ima 7x tale procesor.

Zgodovina sprememb…

supersfigato ::

Hvala za odgovor.

Hm.. za multiplier pa ne vem, sem samo prepisal kar mi je cpuz povedal. Najbrž imaš prau.

Bom poskusil takole nastavit in pol bom poročal, do kam je šlo. Najvrjetneje bi moralo stegnit nekaj čez 3000MHz...ali pač ne?

tilinho20 ::

Njabrž imaš varčevanje naštimano.

supersfigato ::

@tilinho20
...aha, a bi mi lahko prosim namignil, če je to mogoče kaka nastvitev v biosih, pa kje jo najdem in spremenim/izklopim.

@Valvoline
...nastavil tako kot si mi svetoval in se za enkrat normalno boot-a .... frekvenca je pa 3150MHz
...kar se pa multiplier-ja tiče mi na cpuz-ju preklaplja med 6 in sedem in posledično frekvenco 2700 in 3150MHz

Bom probal do kje se še boot-a zadeva.. A je mogoče še kaka taka zanka kot je je "tilinho20" omenil? Je vrjetno malo morje parametrov v biosih za nastavit... Se bom moral malo poglobit in še kaj po-googlat, ker je že nekaj vode preteklo od Athlonov in takratnih "manta rey" al kako so se že imenovali biosi :)

Hvala obema za enkrat, če se pa komu še kaka zadeva utrne, pa prosim, kar na dan z besedo. Bom vesel vsakega komentarja, kritike, nasveta...

Valvoline ::

http://forums.legitreviews.com/about107...
tle maš dosti povedanega.
To k se spreminja množilnik je intelov speedstep.
Oz funkcija za zmanševanje porabe.
Imam enako plato p5k. Navijanje je zlo preprosto.
Dol si potegni program orthos za testiranje stabilnosti sistema in program realtemp z katerim kontroliraš temperaturo.

Valvoline ::

Super bi bilo če ti gre bootat na 500fsb oz 3.5ghz in rame na 1000mhz,pr 1.45v. Če gre tako si zmagal.

supersfigato ::

Hvala Valvoline!

Si mi dal že kar veliko koristnih informacij in tudi počasi prihajam k sebi s temi parametri in mi postajajo stvari spet bolj jasne.
Trenutno sem na 3300MHz @ 470. Bom pa vsekakor probal dokler bo šlo..(samo da ne bo zadišalo po zažganih čevapih ven iz kište:))

No zdej vsaj vem, da če mi uspe prilezt do 3.5Ghz je to uspeh (seveda s takim hardwerjem in zračnim hlajenjem)!

Bom poročal kako napreduje zadeva...

Valvoline ::

Testiraj vsakič k dvigneš fsb z programom orthos.
Nastavi small fft in zaženi test. Pr tem obvezno temperaturo kontrolirat z programom coretemp,speedfan ali realtemp. Ne sme it več k 75c full load.
A ja,vklopi še opcijo Load line calibration ki eliminira intelov Vdroop.

Še pciex ferkvenco zakneni na 100 za vsak primer.

Zgodovina sprememb…

supersfigato ::

Temperatura ne gre čez 61 stopinj @490 fsb, samo zgodi se pa tole...

"Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
Torture Test ran 0 minutes 17 seconds - 1 errors, 0 warnings.
Execution halted."

Računalnik ne zmrzne, javi mi pa ta error in se orthis ustavi (že po 17 sekundah).

Imel bi še eno vprašanje. Ker mi je začel tale stock "plastik-fantastik" cooler od procesorja "ružit" bi si moral nekaj novega omislit. Kakšen predlog za kak soliden hladilnik?

mesoreznica ::

Jaz imam podoben config kot ti, poglej v podpis.

Hladilnk je Thermaltake V1.

Procesor dela na 3400 MHz na stock voltaži 24/7. Tmperature tako navitega proca z tem hladilnikom so samo nekaj stopinj višje kot z stock hladilnikom an stock frekvenci.

Najvišje sem ga spravil na 540 fsb (cca 3.8GHz) ampak že z zelo dvignjenimi voltažami na procu ( in plati. Vse skupaj pa je bilo precej nestabilno. Tudi temperature so bile visoke.

Hec je da tam do 480-490 FSB gre proc na stock voltaži potem pa moraš voltaže konkretno dvignit da ga spraviš na 500+ fsb. Meni se ne splača. Zadovoljen z 3.4GHz na stock voltaži.

Poskusi koliko ti gre na stock voltaži.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Jah boš mogu napetost še dvignit,vendar za stock hladilnik je preveč čez 1.45v.
raje zmanjšat na 480 ali 470 pa da bo pc laufal stabilno. 3.2-3.3ghz je še vedno super.

Valvoline ::

Lahka sprobaš napetost na auto tako k Mesoreznica in poglej kolk bo max stabiln fsb.
Če bo šlo 460-470 kar na auto pusti napetost.
Rame si pač naštimaj tako da delajo na 1066 oz ne več k 1100mhz ker se ti 1066 rami ne dajo nič navijat ponavad.

Zgodovina sprememb…

supersfigato ::

Hvala, super!

Bom probal še malo it gor in bomo videli kaj bo... Trenutno laufa računalnik na 3.5GHz @ 500 FSB in za enkrat se še ni sesul. Bom pa probal tudi drugo varjanto z stock voltažo.

Hladilnik bom skoraj po vsej verjetnosti menjal, ker mam dovolj tega in bom pogledal za tega Thermaltake-a ali nekaj temu podobnega...

Imel sem pa v mislih dokupiti še 4GB rama in gledal sem kar tega, ker je nekaj podobnega temu kar imam sedaj noter in pustit sem mislil kar vse skupaj not, glede na to da mam še dva slota fraj. Ali mislite, da bi bilo bolj pametno enostavno dat notri 4GB rama v dual channel in stare ven?

Zgodovina sprememb…

supersfigato ::

Na auto voltaži se mi boot-a normalno in se ne sesuva, tako da ga bom nekaj časa pustil, pa bomo vidli.
Je pa na 3.5GHz @ 500FSB in rami na 1000Mhz.

mesoreznica ::

Na auto voltaži se mi boot-a normalno in se ne sesuva, tako da ga bom nekaj časa pustil, pa bomo vidli.
Je pa na 3.5GHz @ 500FSB in rami na 1000Mhz.


Zapali Orthos za vsaj 30min. Če ti zdrži 3.5 GHz na stock voltaži si zadel terno.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

supersfigato ::

He, he.. Ne, ne Orthosa pa ne zdrži 30 min, nič bat:).

Smao sem reku da ga pustim tko laufat neki časa, ker ostalo laufa vse, res je pa, da ga noben program ne obremeni tako silovito in konstantno kot Orthos.

mesoreznica ::

To je brezveze ker je neuporabno. Sam Orthosa pali dokler ne najdeš stabilne opcije. Pa temperature glej če imaš stock cooler, medtem ko pališ orthos.

Lp
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

raje zmanjšaj na 470-480fsb da bo stabilno.
Ker drgač bo pc delal napake in lahka zmrzne brez potrebe.

tilinho20 ::

@tilinho20
...aha, a bi mi lahko prosim namignil, če je to mogoče kaka nastvitev v biosih, pa kje jo najdem in spremenim/izklopim.

Ja, to je v biosu. Če se ne motim je to pod zavihkom Power.

supersfigato ::

Hvala vsem za pomoč in nasvete!

Mislim da je tam okrog 480 FSB realno ja, oziroma stabilno (čeprav mi laufa brez problemov za enkrat). Bom malo poskušal z Orthosom dokler ne bo vsaj 30 min stabilno, tako kot mi je svetoval uporabnik mesoreznica.

Probal oziroma pogledal bom pa še kako je s tem "varčevanjem" pri meni v biosih.

Temperatura je pa okrog 60 stopinj, ko je obremenjen.

Lp

mesoreznica ::

30 minut sem mislil med navijanjem. Ko enkrat misliš da si našel uporabno in stabilno vrednost je fajn da orthos pustiš vsaj par ur da laufa. To je potem popolnoma dovolj stabilno. Saj take obremenitve za tako dolg čas procesor več ne bo videl.

Torej si prišel na podobno vrednost kot jaz. Odlično navitje za proc ki serijsko laufa na 2.33GHz in ima tako majhen množilnik. Pa še na stock voltaži.

Hladilnik pa le zamenjaj za nekaj bolj konkretnega.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

supersfigato ::

Nekaj takega kot pri tebi bo najvrjetneje na koncu ja, kar se mi zdi še vedno zelo solidno saj je overclock skoraj 50%.
Je pa tudi razlika očitna pred in po "overclock-u".

Zdej pa še hlajenje pa rame poštimat pa bo.

Hvala vsem za pomoč!

LP

Valvoline ::

+1ghz đabe je ziher :)
aplauz :)
K bo boljše hlajenje gor in 1.55v nastavljenih poročaj kolk bo takrat šlo zverino naviti.(*_*)

Zgodovina sprememb…

supersfigato ::

Pozdravljeni!

Da malo obnovim temo... Danes sem končno dobil nov hladilnik in sicer Arctic cooling Freezer 7 Pro. Moram povedat, da je razlika občutna saj je temperatura iz prejšnjih 60 stopinj celzija pod 100% obremenitvijo procesorja, padla na sedajšnjih 50. To je 10 stopinj razlike.
Res pa je, da hladilnik najbrž ni med najtišjimi na tržišču. Tistega, ki ste mi svetovali pa nisem nikjer najdu, zato sem se za tega odločil.

No v glanem, da pokomentiram še overclock. Od takrat (se pravi mesec dni nazaj) pa do danes se mi računalnik ni niti enkrat obesil in laufa skozi @3,5Ghz in stock voltaži, tako da sem s tem kar zadovoljen. Pognal sem tudi še enkrat Orthos, ker se je prej po malo manj kot 30 sekundah ustavil. Za enkrat, z novim hladilnikom lepo teče že skoraj pol ure in temperaturi na obeh jedrih ne presežeta 50 stopinj celzija.

Mogoče bom poskusil it še malo dlje z overclockom, glede na to da je sedaj za hlajenje poskrbljeno, čeprav sem z rami omejen in kaj dosti več ne bo šlo. Res je, da je original Intelovo oz Foxconn-ovo hlajenje zelo slabo in če bi vedel prej da je temu tako, ga niti gor nebi stavil... ampak vsaka šola nekaj stane.

Moram povedat, da sem z doseženim precej zadovoljen in zato bi se rad še enkrat lepo zahvalil vsem, ki ste mi pomagali s koristnimi nasveti!!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516775 (12125) barossa45
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624817 (20799) PrimozR
»

Navijanje E5200

Oddelek: Navijanje
262646 (1596) potepuh
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706215 (4041) tinlad3n
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940688 (22230) Dr_M

Več podobnih tem