» »

Prenosnik - vga out - lcd črn zaslon

Prenosnik - vga out - lcd črn zaslon

jlpktnst ::

Zadeva je sledeča, dober teden nazaj sem kupil prenosnik HP EliteBook 8530p (+HD3650),izgleda vse dobro in prav. Nasploh sem celo zadovoljen z zadevo:) Včeraj zvečer pa - priklopim zunanji lcd na VGA port. In glej ga zlomka... zadeva ne deluje.

LCD je takoj zaznal, ponudil clone/extend. To je pa tudi vse. Na lcdju gori zelena lučkica kot da je prižgan slika pa je črna (z osvetlitvijo zadaj) - torej tako kot da po vga kanalu ni signala. Če naredim screenshot recimo, se vidi razširjen desktop. Sem poskusil razne resolucije in kombinacije, dela ne nič, rezultat je vedno enak - črno.

Potem sem priklopil še en star CRT (15") - tega pa niti zazna ne. Samo utripa lučka kot da je vseskupaj v standby.

Kakšne ideje? Seveda sumim da je vseskupaj pokvarjeno, samo če ni, nočem na servis. Denar slabo naložen na servisu pač ni rentabilen.

Popoldan bom poskusil z modom naložit najnovejše gonilnike, samo to verjetno ni, ker bi sicer še kdo drug raportiral podobne probleme (kar pa nisem zasledil).

p.s. - pa tako še čisto mimogrede, kaj hudiča lahko počnem s hdmi portom? TVja verjetno ne morem priklopit ali lahko?
  • spremenil: jlpktnst ()

sloxl8 ::

Morda bo butasto vprašanje, ampak a si na notesniku preklopil izhod na zunanji izhod (Fn+F5 ali F8 oz. nekaj podobnega)?

jlpktnst ::

Tako si želim da bi blo kaj tako butastega :)

Samo na žalost vse kaže na to, da ni... Bom pač testiral učinkovitost servisa in response time.;((

misek ::

Poglej v nadzorni plošči pod Display, ali je zunanji zaslon vklopljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564577 (3906) anjica
»

PC-(HDMI-DVI)-Monitor ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
53595 (2053) sl0wking
»

Zunanji disk-NE DELUJE

Oddelek: Strojna oprema
4412185 (11679) Kotar
»

problemi z sliko na ekranu

Oddelek: Strojna oprema
251668 (1331) Guti
»

notebook in dodaten monitor

Oddelek: Zvok in slika
131658 (1496) karkoli

Več podobnih tem