» »

QWXGA preko DVI?

QWXGA preko DVI?

Liker ::

Torej, ogledan imam Samsungov 23" LCD z QWXGA (2048x1156) ločljivostjo.
Ideja je da bi na mojo HD2600 priklopil dva takšna zaslona - pri programiranju pač zelo prav pride veliko širine.
Do tu vse lepo in prav, a me rahlo skrbi če je to sploh izvedljivo. Imam dve skrbi:

1) Kartica je deklarirana za 2x 1920x1200 ali 1x2560x1600 preko DVI izhodov.
2) V seznamu podprtih ločljivosti QWXGA sploh ne obstaja (preverjeno na Win mašini z zadnjimi ATI gonilniki).

Torej, ali bi se to dalo izvesti? Zanima me predvsem to koliko je maksimum ki ga je single-link DVI še sposoben prebaviti.

EDIT: Pobrisal nek del ki še ni relevanten.

LP,
B'
  • spremenil: Liker ()

Galaxy ::

V RivaTuner imaš možnost "force resolution", ki prisili kartico do katerekoli ločljivosti. Ne me prijet za besedo, ampak teoretično bi moglo to delovati.

Opkow ::

Vse ti pise tukaj

Na seznamu podprtih resolucij ga nimas, zato ker ti prikaze resolucije samo za trenutni monitor, ki ga imas priklopljenega.

V tvojem primeru bos rabil 2 graficni, preko katere bos na vsaki imel 2xDVI, za vsak monitor posebej.

Liker ::

Hvala obema za odgovor.
RivaTunerja sicer ne bom uporabljal, ker pac moje delo zahteva *nix okolje, bom pa z njim preveril ce se dejansko da shecat kaksne cudne locljivosti.
Namrec v XP sem vklopil naj mi kaze vse locljivosti (tudi tiste ki niso podprte s strani zaslona), in so notri prakticno vse 4:3, 16:10 in 5:4, a nobene 16:9.

Me je pa bolj zanimalo ce kdo ve ali dejansko single-link potegne majckeno vec kot deklariranih 1920x1200, to je namrec odvisno od frekvence delovanja TMDS-ja, in vem, da se je dalo starejse graficne, ki so uradno podpirale max. 1280x1024 shecati da so poganjale tudi 1600x1200.

No ja, bom porocal kako pa kaj, ko bodo ti monitorji sploh dobavljivi (sredi decembra bojda).
V skrajnem primeru bom pac se ob cca 200EUR (za novo plosco in se eno 2x DVI grafiko).

LP,
B'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Oddelek: Kaj kupiti
133219 (3046) Xickle
»

27" do 32" LCD ali LED, 16:10, tv tuner , do 400€

Oddelek: Kaj kupiti
13895 (784) PNG
»

30" LCD -- mnenja, priporocila, izkusnje

Oddelek: Kaj kupiti
91553 (982) Gost
»

Kupuijem računalnik, ki bo primeren za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
324733 (3879) opeter
»

HDMI

Oddelek: Strojna oprema
261850 (1347) Engineer_SLO

Več podobnih tem