» »

Komponente ... mnenja!

Komponente ... mnenja!

«
1
2

aha981 ::

Nameravam zamenjati nekaj komponent v svojem PC in me zanima če sem se prav odločil oz. izbral:

MB Asus P5Q
CPU Q6600
RAM 4gb XMS2

vse skupaj za 340€...

Disk, napajalnik in ostalo ostane...

Glede grafične pa trenutno imam Ati HD 2600XT...nabavil bi še eno takšno in v Crossfire.
Finančno gre skozi...mnenja?

je kakšna druga varijanta glede komponent...boljša?

LP!
//ni podpisa sploh!
  • spremenil: aha981 ()

x45 ::

Več muzike za manj denarja = boljše:

Phenom x4 9950
Gygabite ali DFI 790gx plošča
Ram po lahko enak.

Po novem letu pa že lahko upgradaš tole z Phenom II.

TOP ::

Ja kar se tiče upgrade maš prav X45,dugač pa proc je dražji od Q6600,ker Q6600 stane 188e a X4 9950 pa 200e in sta v hitrosti približno enako hitra,ko pa naviješ Q6600 potle pa odpihne X4 9950.Kar se tiče plate je pa 790gx dražja od P5Q.

x45 ::

solo si: 9950 = 180 eur
test:
guru.3D: 9950 je primerljiv z veliko dražjim q9300

dzinks63 ::

Zanimaš se za crossfire, torej so ti prioriteta igre. Nabavi rajši E8400 in ga naviješ na 4000+. Za igre je to boljša varianta od quadov, pa še cenejše te pride.

TOP ::

X45 čist zmeraj daš isti link o testu pa daj poglej si mal bolje in boš videl da tam je X4 9950 navit na 3,1ghz to je max.in Q6600 pa je na stock frekvenci in zato je malo hitrejši ponekod pa celo ne,kaj bi bilo če bi tud Q6600 navil.Poglej mal drugje kjer sta oba na stock frekvenci,pa boš videl da malo na katerem testu premaga q6600

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

x45 ::

X45 čist zmeraj daš isti link o testu pa daj poglej si mal bolje in boš videl da tam je X4 9950 navit na 3,1ghz to je max.in Q6600 pa je na stock frekvenci in zato je malo hitrejši ponekod pa celo ne,kaj bi bilo če bi tud Q6600 navil.Poglej mal drugje kjer sta oba na stock frekvenci,pa boš videl da malo na katerem testu premaga q6600


daj si poglej test dobro pa ne laži. X4 9950 je na stock hitrejši, navit itak, gre navit na 3400 mhz in več ( navil brane2 ). Q6600 nima open multija, monolitnega jedra, SSE4, ipd ipd pa še kuri več, pa 775 platforma gre v pokoj. ta nakup ( igre ali ne ) je slabši od nakupa AMD ja.

aha981 ::

ta varijanta z AMD je malo dražja...okrog 400€!
je tolk boljša tudi...?

PC ni samo za igre...ostalo tudi zato 4-jedrni CPU.

kaj pa CPU : Quad Q8200 VS. Quad Q6600
Se splača nekaj doplačat za Q8...
//ni podpisa sploh!

black ice ::

Raje vzemi Q6600 ker ima več cachea.

x45 ::

vse kar je na 775 je zastarelo in gre iz proizvodnje kmalu.
Pri amd ju boš lahko nadgradil cpu na AM3. če je zadeva malo dražja je definitivno vrrdna tega ker ne boš kupil stare robe ( 775 ) pa zmogljivejša in varčnejša je.

333333 ::

Q6600 je definitivno boljša izbira kot katerikoli AMD. No razn če si X45.... :))
Spiritual

TOP ::

X45 kar se tiče platforme 775 da bo počasi zastarela se strinjam.Poglej si tale test na isto priznani strani AnandTech pa si tud ti mal oglrj,pa boš videl da je v enih testih en hitrejši v drugih drugi,na koncu sta tam tam na stock frekvenci seveda.Test vsebuje 17 strani in na koncu so zapisali The Phenom X4 9950 BE and 9850 BE are reasonably competitive with the Q9300 and Q6600, although we would still opt for the Intel solutions thanks to lower power consumption and significantly better overclocking potential. Gaming performance continues to be a strength of Intel's as well.Test je pa na naslovu http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh...

TOP ::

EVO X45 jaz pa bom dokazal da lažeš,sedaj bom še enkrat skopiral kaj je Brane2 zapisal,pa upam da Brane2 ne ZAMERI.Meni je na SB750 plati uspelo naviti 9950tko na 3.4GHz ne ravno trivialno in ne ravno stabilno in to novi, 125W model.
Nihče drugi tu ni poročal o čem boljšem, zato domnevam,d a je to vsaj zaenkrat najboljši rezultat na ST.Sem spustil frekvenco na 3.2GHz, ker se je zadeva začela rušiti pri polni obremenitvi vseh 4 jeder.X45 ti točno veš kje to piše.Kar se pa tiče nadgradnje za naprej se pa strinjam,pri Intlu bo treba zamenjat plato,ram in proc.Pri AMD pa kot poročajo samo nadgradiš bios in vstaviš nov procesor.Ampak ne vse nove procesorje samo določene,ki bodo pasali na AM2+plato,ker eni bodo samo za AM3 plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

tilinho20 ::

Zdaj sploh ne vem če se splača kupit te AMD-je ali Intel-e, ker so itak Phenom-i II pred vrati.
Ampak ne vse nove procesorje samo določene,ki bodo pasali na AM2+plato,ker eni bodo samo za AM3 plate.

Mislim da ne bo tako. AM3 pomeni da je matična z DDR3 pomnilnikom (naj me kdo popravi če se motim).

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Anadtech je krepko pristranski v prid intela, no večina teh strani je. smo že pisali o tem.
testirajo z DDR3 rami in dost dražjim sistemom in potem nakladajo ipd.

q6600 je pač zastarela zdeva ki gre iz proizvodnje januarja.

Vsi AM3 cpuji pašejo na AM2+ plošče, le da bodo tam delali z DDR2 rami

TOP ::

HM X45 ne vem če gredo vsi AM3 cpuji na AME+ plate,čakaj bom pogledal mal če bom našel razpredelnico kateri proc na kaj paše.

x45 ::

rgv45vg4t335 ::

HD 2600 XT v CrossFire? Mislim, da se to ne da. Itak je dvakrat nič nič.

Vzemi vsaj HD4650 za 70€, HD2600 pa v kanto. Če bi hotel igrati špile na HD ločljivosti (1600x... ali 1920x...) lahko dodaš še en HD4650 in bi moralo biti OK. Na nizkih (1024, 1280 ipd.) ločljivostih je CrossFire skoraj brez učinka.

Če maš mogoče priključen še FullHD LCD/plazma TV in hočeš tam samo gledati HD oz. mkv filme po tem je dovolj že kakšen HD4350 za 45€. Če ne misliš gledati mkv filmov in/ali igrati špilov je dovolj katera koli kartica, tudi ubogi 2600 XT.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

dzinks63 ::

Dajat najnoveše procesorje na neke stare plošče katere glih toliko da procesor laufa ni kaj prida, se rade pojavljajo kakšne težave in tudi proc na novi arhitekturi stara čipovja malo zavirajo. Če pa bi rad nekaj več potegnil iz kompa, je pa priporočljivo dat procesor zadnje generacije na ploščo iz prav tako zadnje generacije, katere so ponavadi bolj stabilne, imajo boljša napajanja, dosegajo višje stabilne fsb, izboljšana hlajenja,...

M-XXXX ::

Anadtech je krepko pristranski v prid intela, no večina teh strani je. smo že pisali o tem.

Zate je tam kjer zmaga AMD super, zelo verodostojna stran (pa tudi če je kar neka kitajska, ponavadi se celo na komentarje na skupuh.de zgovarjaš:D), če pa je Intel boljši (na okoli 95% strani, pa so vsi podkupljeni, zrežirani, zgoljufani), ker pa smo v večini primerov logični ljudje pa je 95% več kot 5% tako da je nekaj narobe z tistimi 5%! Da ne omenjamo tvojih linkov iz youtube, da integrirana grafa na AMD plati v World in conflict dobi več FPS-jev kot vse 4870,9800 serija....


testirajo z DDR3 rami in dost dražjim sistemom in potem nakladajo ipd.

Ker še zdaj nisi pripravljen dojet bom še enkrat napisal (že 100x): DDR3 ram prinese 0-1% pri hitrosti!

q6600 je pač zastarela zdeva ki gre iz proizvodnje januarja.

Zaradi mene je lahko že 50let iz proizvodnje, če je boljši procesor od konkurenčnega! Ampak je pa žalostno da bo Intel že ukinil procesor, AMD pa še zdaj nima boljšega!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

Dzinks: čipseti ki nimajo več mem controlerja so vsi precej enako zmogljivi in več kod dovolj prepustni se vidi že par let nazaj pri AMD ju, za intel LGa 1366 bo enako.

PS: pa fsb ja ni več.... sam lga 775 še ma tole navlako.

M-XXXX:

Realno je da se zadeve testirajo z enkim ramom, to taki kot ti pač nevejo.

Kaj pr intelu q6600, poleg tega da pokuri več elektrike, ma slabše score od x4 9950 platforma gre v zaton in boš jo lahko po par letih vrgel v kanto in menjal čist z novo ker upgradov ni .... in po možnosti se še z zadnjo generacijo plošč in cpu-jev ukvarjaš s takimi zadevami :D ki jih je kr nekaj tule samo na tem forumu

Blue Screen - pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

333333 ::

X45 tukaj pozabljaš da je AMDjev procesor x4 9950 bolj nov... q6600 pa po tvojih besedah gre iz proizvodnje... Pa sam primerjaš zastarel procesor z novim AMDjem... :D Se pravi da je Amd zdaj tam kjer je Intel že davno bil :))
Spiritual

333333 ::

Pa da še ti dam primerjavo SUPER PI 1MB
AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)
Intel q6600 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 9.98 sec - Johnny Bravo (Bench Tec UK) - (Core 2 Q6600 (2.4Gh... @ 5133mhz [#1 Core 2 Q6600 (2.4Ghz) in SuperPi] on LN2)

Lahko pa sam preveriš na HWBOTU razmerje intel AMD... pa boš videl da so AMDji dost dost dost zadi pri VSEH testih za OC. :)
Spiritual

TOP ::

Ekola X45 točno tisto kar sem govoru se je uresničilo,čeprav sem nekje že vidu prišla je tabela katera plata bo podpirala kateri procesor in AM2+ plata bo podpirala samo eden procesor Kaj bo prineslo leto 2009: AMD

rgv45vg4t335 ::

Ekola X45 točno tisto kar sem govoru se je uresničilo,čeprav sem nekje že vidu prišla je tabela katera plata bo podpirala kateri procesor in AM2+ plata bo podpirala samo eden procesor Kaj bo prineslo leto 2009: AMD


Točno tisto kar si ti govoril je popolno nasprotje resnice, skratka čisti bullshit.

Pred 14 dnevi so vsi večji proizvajalci objavili sezname AM2+ plat, ki bodo delale z Denebi (AM3 in AM2+) in gor so VSE plate, ni videti da bi ena sama manjkala. In to smo pred 14 dnevi na tem forumu tudi že obdelali, če bi vsaj malo sledil čemurkoli.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

jan01 ::

Še bolj bedne teste glejte, predvsem pa beden superpi! Če je test optimiziran za intelov procesor, ne gre drugače. ŠE v dobi pentium 4 so bili v takih nerealnih testih intelovi cpuji veliko hitrejši.

x45 ::

Ekola X45 točno tisto kar sem govoru se je uresničilo,čeprav sem nekje že vidu prišla je tabela katera plata bo podpirala kateri procesor in AM2+ plata bo podpirala samo eden procesor Kaj bo prineslo leto 2009: AMD


ne vem kaj hočeš povedat s tem ?

x45 ::

Še bolj bedne teste glejte, predvsem pa beden superpi! Če je test optimiziran za intelov procesor, ne gre drugače. ŠE v dobi pentium 4 so bili v takih nerealnih testih intelovi cpuji veliko hitrejši.


Podpis pod tole :D.

tilinho20 ::

AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)

Brezveze je razpravljat rezultate v SuperPi-ju. AMD ni bil v tem nikoli dober (zaradi arhitekture).

x45 ::

AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)

Brezveze je razpravljat rezultate v SuperPi-ju. AMD ni bil v tem nikoli dober (zaradi arhitekture).


še en "inteligenten" prispevek...

M-XXXX ::

AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)

Brezveze je razpravljat rezultate v SuperPi-ju. AMD ni bil v tem nikoli dober (zaradi arhitekture).


še en "inteligenten" prispevek...


Če bi dobil cent za vsako traparijo/bedarijo, ki jo napišeš bi imel že natančno: 15,24€:D (owned):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)

Brezveze je razpravljat rezultate v SuperPi-ju. AMD ni bil v tem nikoli dober (zaradi arhitekture).


še en "inteligenten" prispevek...


Če bi dobil cent za vsako traparijo/bedarijo, ki jo napišeš bi imel že natančno: 15,24€:D (owned):D


vsaj nekaj si analiziral :D
Mogoče si opazil tudi navitje phenoma x4 9950 zgoraj.... 3906 mhz

M-XXXX ::

Mimogrede 4ghz je bilo že močno preseženo...
In ko smo ravno pri 3900mhz pri -50C je 100mhz manj, kot je šel moj Q6600 na vodi popolnoma stabilno, oziroma kolikor gre veliko Q6600 na zraku stable...

x45 ::

kje maš link / slike za phenoma 65 nm 4ghz močno preseženo ?

M-XXXX ::

kje maš link / slike za phenoma 65 nm 4ghz močno preseženo ?

http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=610
http://valid.x86-secret.com/show_oc.php...
Je pa res da je drugo samo validacija- ni superPI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

x45 ::

Kul, še en plus za phenoma :).

tilinho20 ::

AMD 9950 WORLD RECORD n/a. SuperPi - 19.92 sec - TiTON (Team IRONMODS) - (Phenom X4 9950 @ 3906mhz [#1 Phenom X4 9950 in SuperPi] on SS)

Brezveze je razpravljat rezultate v SuperPi-ju. AMD ni bil v tem nikoli dober (zaradi arhitekture).


še en "inteligenten" prispevek...


Če bi dobil cent za vsako traparijo/bedarijo, ki jo napišeš bi imel že natančno: 15,24€:D (owned):D

Sam res owned pwned.:D
ps: Zdaj že 15,27€.:D

333333 ::

X45 to ni ravno plus če gre AMD na (kompresorkem hlajenju) cca -45celzija tolko navit kot INTEL na zraku se pravi 3.9Ghz.
Pa lahko malo razložiš kak se arhitekturi razlikujeta prosim... to me full zanima :D
Spiritual

x45 ::

Je bilo že veliko povedanega o arhitekturi pa si poguglaj oz poišči po forumu. Na kratko Nehalem je kopija K10 arhitekture z HT jem in močnejšimi jedri. 775 z FSB jem pa je še iz časov K7 amd jev, zato tudi gre v zgodovino počasi.

333333 ::

X45 nisi dobro razumel vprašanja ko omenjaš Nehalem neki... še 1x.

Kakšno ARHITEKTURO PROCESORJA ima AMD 9950 in kakšno ima INTEL Q6600, ter v čem je razlika? :)
Spiritual

x45 ::

Ti ne razmeš odgovora. Dobro sem ti povedal, sam premalo veš, mogoče ti bo kdo drug pisal roman o tem meni se ne da.

333333 ::

Jaz še predobro razumem odgovor... Ti ne razumeš kakšne neumnosti kvasis... Ko pa te človek vprasaš da razloži te svoje trditve in da se izkažeš...pa se ti "ne da". Oz zelo zelo težko priznaš svoje zmote :D
ps: Zdaj že 15,29€.
Spiritual

aha981 ::

Skoraj odločeno:
P5Q
Q6600
RAM 4Gb

samo še nabavit:)


Glede grafične pa bo zaenkrat ostala 2600XT...čez kak mesec pa menjava...

Katera bi bila dobra izbira za okrog 120€ za grafično?
N 9800GT 512mb
Ati 3870, 512MB
ali mogoče Ati 3850, 1024MB...
//ni podpisa sploh!

M-XXXX ::

Splača se ti dati 150€ in vzameš 4850- ne bo ti žal!

jan01 ::

Za grafično še malo dodoaj in kupi odlično ati hd4850.
Tudi cenejša hd4830 ni slaba izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

x45 ::

Jaz še predobro razumem odgovor... Ti ne razumeš kakšne neumnosti kvasis... Ko pa te človek vprasaš da razloži te svoje trditve in da se izkažeš...pa se ti "ne da". Oz zelo zelo težko priznaš svoje zmote :D
ps: Zdaj že 15,29€.


pobič preberi si vse teme o phenomu od a do ž in maš not vse napisano.

Aha: "čestitam " še en nakup fosila....

M-XXXX ::

Ane x45 kako žalostno je da ta fosil prehiteva vse AMD-je kot da bi bili parkirani:D

x45 ::

M-XXXX ::

Sick mind stays sick...:D

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

A gremo stable OC gledat (jaz zmerja gledam iz stališča OC-janja, stock mi ne pomeni veliko)...
Še vedno je žalostno da rabi AMD višjo frekvenco da prehiti takooo starega fosila a? Kot sem že rekel, da ne omenjano navijanje (Intel) oziroma nenavijanje (amd):D

x45 ::

počakaj še an optimizacije vseh programov za K10 ahitekturo ki pridejo šele zdaj ko je monopolist izdal nehalema. potem bo tud tastari x4 še bolj posekal q6600.

Razni testi stabilnosti pa pr intelu q 775 obremenijo ponavadi samo par jeder ker ni monolitno jedro in potem je "čudežno" stabilen višje čeprav ni... TUD ŽE BLO PISANO TUKAJ PO FORUMU.

po novem letu pa itak pride Phenom II ki je drastično boljši... IN VSI "STROKOVNJAKI" KI KUPUJEJO 775 PLATFORMO SO ZAŠLI V SLEPO ULICO, ni upgradov, star sistem.

Matejček ne bom več s tabo polemiziral - škoda časa. Pa itak sem mel vse prav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858139 (21649) Meizu
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312819 (8246) bluefish
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007864 (6059) Pdove05
»

Nakup komponent:

Oddelek: Kaj kupiti
371799 (1298) novinec1234
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817408 (5429) x45

Več podobnih tem