» »

Blue Screen - pomoč

Blue Screen - pomoč

RazzorX ::

Imam probleme z Blue Screen-i.
Blue Screen-i, ki se mi pojavljajo:





Zaenkrat so se pojavili taki BS-i, upam, da kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe in mi pove konkreten odgovor!
So lahko RAM-i, kakor sem bral po nekaterih angleških forumih, ali pa so le driverji? Zadnja dva Blue Screen-a sta se mi pojavila med boot-anjem Windows-a (imam Windows Vista Ultimate 32bit - original), prvi pa med vsakodnevnim delom na računalniku.

LP
  • spremenil: RazzorX ()

x45 ::

kak sistem maš napiši komponente?

WamPIRe- ::

Ram stestiraj z memtest!

ender ::

Crkuje ti RAM ali matična. Testiraj RAM z memtest86+.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

RazzorX ::

Komponente:

Procesor: Intel C2Q Q9300 @ 2.5GHz
Matična: Asus P5Q Pro
Grafična: nVidia GeForce 7950GT
RAM: 4x1GB Ceon 800MHz

Drugih podatkov mislim da ne potrebujete.

Sem testiral malo nazaj ram z memtest, vendar ni bilo nobenih napak. Bom danes testiral še enkrat. Je možno, da memtest ne najde nobenih napak, vendar vseeno crkuje RAM?

ender ::

Če ti memtest86+ po več urah ne pokaže ničesar, potem RAM verjetno ni kriv (lahko sicer še vedno povzroča težave, vendar le-te ne bi sesuvale računalnika tako pogosto).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

vbohinc ::

Tole ti pa en slab gonilnik dela, (si kaj posodabljal gonilnike v zadnjem času - morda bi moral, ali nameščal kakšne programe, ki potrebujejo oz. nameščajo svoje gonilnike ?).

Zažen Verifier.exe (Driver Verifier Manager, ki ga najdeš v Windows\System32).
Pod Select a task izberi Create custom settings (for code developers).
Pod Create custom settings -> Enable predefined settings obkljukaj Standard settings in Enhanced I/O verification.
Pod Select vhat drivers to verify izberi Automaticaly select all drivers installed on this computer.
Ponovno zaženi računalnik, DV ti bo postregel s poročilom o problematičnih gonilnikih.
Potem ponovno zaženi DV in izberi Delete existing settings, drugače ti bo preverjal gonilnike ob vsakem zagonu sistema.

PS: V BIOSU preveri če imaš vklopljen [Enabled] Memory Remap Feature (pod Advanced -> Chipset) in ga izklopi [Disabled], če le tega ne želiš izklopiti boš moral vklopiti PAE (Physical Adress Extention).

Zaženeš CMD kot administrator in vpišeš BCDedit /set PAE forceenable (če bi želel to izklopiti pa BCDedit /set PAE default ali pa BCDedit /set PAE forcedisable)

Ta tweak omogoči 32 bitni Visti uporabo RAM nad 3.2 GB, čeprav le tega ne bodo mogli koristiti programi v user spaceu, ga lahko koristi kernel, ker ta "živi" v kernel spaceu.

Ko izklopiš Memory Reamap Feature, ti bo BIOS "odrezal" stran ves spomin RAM-a, ki je nad 3.2 GB, čeprav ga imaš v resnici več.

Valvoline ::

Nastavi bios na default pa sprobaj.
Lahk da si nevede nekaj spremenil in zarad tega zajebava.

Tr0n ::

Your computer hardware is fucked.

RazzorX ::

Ja, še enkrat potestiral z memtest-om, vendar napake ni našel:



homunkulus, hvala za ta vodič, vendar pa tega ne potrebujem, potrebujem le normalno delovanje računalnika. V zadnjem času nisem nameščal novejših gonilnikov, razen od grafične kartice. Naj namestim starejše driverje?

Bom še BIOS nastavil na default.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

lali12 ::

Ena od možnosti je tudi HDD ali grafična kartica, mogoče celo napajalnik. Sem imel podoben primer, pa sem na koncu menjal napajalnik in je bilo vse OK. Možnosti je še kar veliko, včasih pomaga že sveža namestitev sistema, pa še najcenejša varianta je.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

RazzorX ::

HDD ne verjamem da je. No saj imam dva, ampak sta oba dokaj nova. Tudi v programu HDTune piše, da napak ni in še hitrosti branja in pisanja so čisto normalne, tako da to pomojem ni. Grafična kartica, ja, je dokaj stara, pa tudi navita je že bila. Pred kakimi parimi mesecemi sem jo lahko fino navil, pa je delala kot urica, sedaj pa če jo navijem že za 5MHz, povzroča težave.

Napajalnik je pa LC Power 550W (ne ravno dober proizvajalec napajalnikov), vendar pomojem v napajalniku ni problema, saj bi se blue screen pojavil potem tudi pod visoko obremenitvijo sistema, vendar se večinoma ne.

lali12 ::

Poskusi z novim sistemom. Moraš imet pa dobre živce in tudi nekaj sreče, da ugotoviš napako. Včasih zadaneš iz prve, včasih pa traja tudi nekaj dni.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

RazzorX ::

lali12, bom poizkusil, vendar moram najprej nekje dobiti zunanji disk, da si nanj prekopiram podatke (jih nimam ravno malo), vsaj iz C: particije.

Valvoline ::

Ni varijante da so gonilniki pr takšnem BSOD
Al je kaj narobe z napajalnikom,mamaplato itn.
mal razmigaj napajalne kable pr grafo,hddju,MB itn da mogoče ni kakšn slabši stik.
A si dal bios na default.

RazzorX ::

Sem dal BIOS na default. Sem si pa s tem povzročil nekaj težav, saj mi je zaznalo le disk, na katerem ni Windowsa in sem se kar nekaj časa zafrkaval, da mi je prepoznalo oba normalno.

Tudi kable sem "razmigal", sedaj pa sporočim, če se pojavi še kakšen Blue Screen.

Najverjetneje pa bom tudi formatiral v kratkem, le da dobim disk.

Galaxy ::

Boljše ti bo če bi upošteval homokulus-ov vodič, da preveriš za zakrnele driverje. Defragmentacija HDD? Čiščenje registra? Poskuski - hitreje kot formatiranje, vrjemi mi.

lali12 ::

Programi za čiščenje registra so hitri vendar za stare gonilnike je potrebna ročna odstranitev, to je pa že malo bolj zahtevno in riskantno. Narobe pobrišeš te pa reši samo še format C:. Če nima veliko programov in ostale navlake si gotov v približno 3 urah. Moje mnenje. Pa še v 75% rešiš veliko težav s samim zagonom in pohitriš sam PC.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

RazzorX ::

Defragmentacijo opravljam redno (1x na mesesc). Driverji so vsi najnovejši, kar jih je navoljo za dolvleko. Register pa čistil ne bom, saj imam na računalniku preveč podatkov (tudi veliko pomebmnih) in sem se enkrat s programom za čiščenje registra že fino zafrknil, saj mi je pokvaril boot.

Dobim čez vikend prenosni HDD in iz C: zmečem na zunanjega podatke ter formatiram. Če bodo še težave, se ponovno obrnem na vas.

vbohinc ::

Obstaja pa še ena možnost, lako da maš v sistemu ostanke starejših gonilnikov (konflikti), to pa lahko pogledaš kar v Device Manager-ju, ki ga najdeš v Nadzorni plošči pod Sistem in vzdrževanje.

Da v DM lahko vidiš tako imenovane GHOST DEVICES (to so naprave, ki imajo nameščen gonilnik, vendar ti niso v uporabi, kot npr. USB ključek, ki ni priklopljen na računalnik) pa prej v CMD zaženeš set devmgr_show_nonpresent_devices=1 in potem ko odpreš DM pod pogledom izbereš Show hidden devices. Kakeršnikoli konflikti oz. napake bodo prikazane z rumenim klicajem, vendar pa jih ne brezglavo odstranit iz sistema !

 Device Manager z okoljsko spremenljivko devmgr_show_nonpresent_devices=1

Device Manager z okoljsko spremenljivko devmgr_show_nonpresent_devices=1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

k4vz0024 ::

Homunkulus, to je dober nasvet.

Sam sem storil tako kot si napisal, vendar ne najdem nobenega ghost gonilnika, kar pa ne morem verjet.

vbohinc ::

Mogoče si v meniju v DM pozabil obkljukat opcijo Show hidden devices.



Sam moraš vklopit to sprememenljivko okolja vsakič ko rebootaš PC (Win+R->cmd->Enter->set devmgr_show_nonpresent_devices=1->Enter), lahko pa jo narediš tut permanentno (Sistemske lasnosti->Spremenljivke okolja->Nova->za ime vpišeš DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES, za vrednost pa 1.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

ender ::

Sam sem storil tako kot si napisal, vendar ne najdem nobenega ghost gonilnika, kar pa ne morem verjet.
To je zato, ker je Homunkulus pozabil povedat, da moraš zagnati Device Manager iz iste ukazne lupine, kjer si nastavil spremenljivko. Po vpisu SET ..., poženi še START COMPMGMT.MSC
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

k4vz0024 ::

Hvala, ender. Sedaj vidim vs ghost gonilnike, vendar ni nobenega klicaja. Torej ni konfliktov?

k4vz0024 ::

Opazil sem, da imam BSD pogosto če grem iz Xp v Visto po restartu. A kdo kaj ve o tem?

k4vz0024 ::

Tole, kar je predlagal homunkulus je zelo dobra stvar: "Zažen Verifier.exe (Driver Verifier Manager, ki ga najdeš v Windows\System32)........", vendar previdnost ni odveč, če imaš dva sistema. Predlagam backup obeh sistemov, če gre kaj narobe, kot je šlo meni.

Kebab ::

Daj ven eno palčko in pusti noter samo 3 giga rama in javi, če ti še nagaja.

jebo1000 ::

Pozdravljeni!

Mogoče ve kdo, kaj bi lahko bil problem.... zdi se, da mi to naredi, ko uporabljam power director, in ko je program mogoče malo bolj obremenjen( se pravi ko je v samem programu veliko posnetkov, da se enostavno sesuje) koliko sem gledal, bi naj šlo za grafiko, in tudi pred sesutjem , mi pokaže neke kvadratke, ki zgldajo, kot razmazana slika....

Temperatura grafične kartice pa je ok... med 60 in 70 stopinj

Grafična ( radeon hd6870)

 SLIKA

SLIKA

hojnikb ::

¸driver od grafe se ti sesuva, tako da bo nekaj na tem. Al fuč grafa al pa crappy driverji
#brezpodpisa

D3m ::

Katere driverje si inštaliral?
|HP EliteBook|R5 6650U|

GTX970 ::

Kateri napajalnik uporabljaš ?

Poraba na testu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jebo1000 ::

Driverje, bom še zdaj probu dat enkrat na novo gor, drugače pa sem uporabil driverje iz AMD strani ampak mislim, da sem izbral beta. ( zato bom še enkrat probal z drugimi...samo je bolje, da prej stare odstranim ali je dosti, če jih inštaliram kar preko starih? )

Moj napajalnik je od CombatPover CP 750 Plus.

GTX970 ::

Prvo odstrani stare, počisti ostanke klik.

Tvoj napajalnik je proizvod podjetja inter-tech.de, ki velja za pretežno škart robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reinštalacija programa

Oddelek: Programska oprema
222489 (2282) Blisk
»

the memory couldnt not be written!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81542 (1415) darkz
»

Nekaj vprašanj glede driverjov

Oddelek: Operacijski sistemi
101838 (1718) slatka_mala
»

GIMP 2 problemček

Oddelek: Programska oprema
8931 (795) karafeka
»

Blue Screen of Death in čudna napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
181453 (1117) Djz3l3

Več podobnih tem