» »

Nakup komponent:

Nakup komponent:

novinec1234 ::

Pozdravljeni,

pred dnevi mi je crknil računalnik. ki je bil star 5+ let.

Od starega računalnik bom obdržal cd-rw in ohišje.
Potreboval bi grafično kartico, napajalnik (sedanji 400W dvomim da bi zadostoval) cpu, matično ploščo in ram.
Na voljo imam cca 1200€

V mislih sem imel:
Napajalnik: LC8650 "Ozeanos" v2.2 650W - 78€
CPU: Phenom™ X4 9950 "Black Edition" -174€
Matična plošča: M3N-HT Deluxe/HDMI -168€
RAM: APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT -157€
Grafična: BFG GeForce GTX 280 "OC" - 449€
Zvočna: Creative X-Fi™ Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 112€

Računalnik bi potreboval za Igre in Photoshop.

Sodeč po testih se ta procesore zelo dobro odnese v Photoshopu in igrah hkrati.

Pyr0Beast ::

Ce nimas ravno big-tower ohisja ti svetujem, da kupiš novega če boš že odštel 1000€ za nove komponente.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::


Chieftec BX-02b b
imam takega le malce starejša verzija

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

No, potem pa v redu, sem mislil, da boš že v kaksno Midi ohisje tlačil to vročino :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::

Ah ne ne :) hrup me niti ne moti, saj sem pri sedanjem imel veliko ventilatorjev notri:

1x120mm
8x80mm vključno z napajalcem.

imel pa sem amd 64 Whincester 3200+@2.5GHZ in Gainward 6600GT 256MB. Tako da je čas za novo stvar :)

Pyr0Beast ::

hja, mal je pa res že v letih :)
Sicer, kaj pa se je s ta starim zgodilo ? Se preprosto ne prižge več ?

Za grafo lahko pogledaš v smeri 3xxx in 4xxxx serije, dokaj hladne in nasploh super za svoj denar.
Vzami Amd/Ati plato z novejšimi čipseti, kateri ti omogočajo navijanje posameznih jeder.

Omenjena plata ima mimogrede že vgrajeno grafo :)

Fatal1ty zvočna ni nevemkaj boljša od navadne različice, vse kar nosi je malček več pleha :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::

JA star je že bil, preprosto je crknil, sem ga celega razstavil spucal in nič.

A je kakšna prednost AMD procesor in pa AMD grafična npr. 4780 x2 2GB? Namreč na internetu sem prebral veliko komentarjev da je BFG 280 OC veliko bolja za skoraj isti denar?

Katero plato pa bi prirporočal za cca 160€kakor je zgoraj navedena?

Fatal1ty zvočna je sigurno boljša kakor 11 let stara SM live 5.1 :))

Pyr0Beast ::

Če se tudi prižgati noče več, bi osumil napajalnik :)

Izberi tako grafo, kakršna ti paše ima pa AMD-AMD sistem več opcij za raznorazne nastavitve in tudi grafa ima boljše preformanse (drugače rečeno, Ati plata omejuje ne-Ati grafe .. )

Glede navijanja posameznih jeder pa naj bi AM3 plate to podpirale, katere točno, ne vem ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::

A niso AM2 plate?
Ta je za 10€dražja Asus M3A-MVP DELUXE, AM2+/AM2

Torej AMD procesor v navezi z 4870 x2 bo deloval bolje kakor amd in 280 oc nvidia?

Napajelnik, ram in grafična delujeta, problem je ali v plati ali v procesorju :) Ma jaz sem to lepo razstavil na kose, primerno zapakiral in dal na polico :))

Pyr0Beast ::

Sicer je skoraj vseeno kaj boš vzel, samo pač tistih par % razlike se včasih skriva tukaj.
Karkoli boš vzel, bo dobro. Ne moreš kupiti slabo :)

Ne, AM2 in AM2+ plate kolikor vem še ne podpirajo teh funkcij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::

Hmm na niti eni slovenski nakupovalni spletni strani nisem našel AM3 matične plošče. A me lahko malce razsvetliš pa dodaš kak link, da vidim vsaj okvirno ceno, saj če je več, bom kr pri tej ostal :)

Pyr0Beast ::

Vidim, da Am3 plate sploh še niso v prodaji. ups :)

Nic, potem pa ali pocakas se malo ali pa gres na AM2 ali AM2+, razlike so malenkostne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

novinec1234 ::

:))

Potem mislim da bom kr naslednjo konfiguracijo vzel:
Napajalnik: LC8650 "Ozeanos" v2.2 650W - 78€
CPU: Phenom™ X4 9950 "Black Edition" -174€
Matična plošča: M3N-HT Deluxe/HDMI -168€
RAM: APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT -157€
Grafična: Saphire 4870 X2 2GB
Zvočna: Creative X-Fi™ Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 112€
dodatek: BFG ageia physX za 130€

bom spet imel mir za nekaj let :)

hvala za pomoč

Pyr0Beast ::

Zvočna: Creative X-Fi™ Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 112€
Tisto sem mislil, da ima navadna X-Fi grafa enake lastnosti, kot ta Fatal1ty verzija, je pa cenejša :)

dodatek: BFG ageia physX za 130€
Niti ne rabiš, saj večina iger tega ne podpira ali pa je rezultat mizeren :)
.. sploh pa bodo novejše grafe že imele physX simulacijo, tako da ta grafa odpade ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shegevara ::

Tudi jaz pravim da ne kupuj tele Ageia ker je res škoda denarja.

novinec1234 ::

Ok torej Ageia gre iz lista in namesto fatality pride navedna X-Fi kartica, manj stroškov bolje je :))

Hvala za nasvet.

ps: a je kakšna razlika med
X-Fi™ Xtreme Audio
X-Fi™ Xtreme Gamer

razlika je za cca 15€ drugega pa nisem zasledil.

Pa še to, koliko bi bilo zadostna moč napajalnika 550W? da zmanjšam stroške kolkr se da.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Za moje pojme pretiravaš pr plati in ramih. Ne vem no, če imaš 1000eur, raje kupi best buy, ostalo shrani in si čez 3 leta kupiš nov komp, ki bo boljši kot trenuten.

M-XXXX ::

Potem mislim da bom kr naslednjo konfiguracijo vzel:
Napajalnik: LC8650 "Ozeanos" v2.2 650W - 78€
CPU: Phenom™ X4 9950 "Black Edition" -174€
Matična plošča: M3N-HT Deluxe/HDMI -168€
RAM: APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT -157€
Grafična: Saphire 4870 X2 2GB
Zvočna: Creative X-Fi™ Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 112€
dodatek: BFG ageia physX za 130€


Če mene uprašaš bi lahko tukaj dosti ceneje prišel:

CPU: Phenom™ X4 9950 "Black Edition" -174€
Matična plošča: M3N-HT Deluxe/HDMI -168€

Če ne misliš navijat OK, če boš navijal definitivno Intel (kar kašnega Q6600)

RAM: APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT -157€
Grafična: Saphire 4870 X2 2GB

Ram ni toliko vreden!Če boš 4gb vzemi Extreem dark (gredo 1100mhz BP), za grafo pa vzemi 4870 (X2 nič ne rabiš če nimaš resolucije nad 1920x1200)

Obvezno črtaj kartico za fiziko!

gruntfürmich ::

zakaj pa plato z nvidia čipom???
morda lahko tudi črtaš zvočno. jst jo mam pa ne slišim razlike med njo in integrirano. vendar pa če bi si kupoval novi komp, bi jo vseeno kupil:))
drugače pa sem jo kupil pri slani za 40€ in je 'baje' samo zelo malo rabljena...
aha, pa jst si bi rad kupil zelo podoben komp, vendar bi si izbral kakšen boljši napajalnik. morda je res to metanje denarja stran, ampak jst bi vseeno reskiral več zanj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

AM2+ plate podpirajo posamezno navijanje jeder. AM3 plate pa še niso prišle ven. Če boš kupil AMDjev sistem, potem najbolje da vzemeš plato opremljeno z SB750 južnim mostom. V Sloveniji sem dosedaj zasledil le eno tako, in sicer gre za GigaByte GA-MA790GP-DS4H. Prihajajo pa tudi še ostale. V tujini se jih da dobiti če kar nekaj različnih modelov. Bo pa tudi nVidia izdala izboljšan čipset za AMDjeve plate na socketu AM2+ enkrat tekom naslednjega meseca.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

novinec1234 ::

No no da pojasnim:

Če bi vzel Intel potem morem menjati polovicokonfiguracije, če se komu ljubi pa naj napiše še za to, vendar more bit 280 OC kartica

Za plato sem povprašal vas da mi poveste kaj se najbolj splača in za napajalnik pravtako, vendar sem dobil konkretni odgovor le od DjMartini glede plate.

Osebno ne sledim vsak dan novicam in nimam pojma kaj je novost na trgu, pač ko rabim se na hitro pozanimam in letim v trgovino, potem mam mir, se ne oziram nazaj kaj če bi to ali pa uno kupu.

JA pa prosim dejte mi povedat kakšen napajalnik bi vi izbrali in RAM, pa ne sedaj vaše sanjske temveč realne izbore.

X2 pa bom vzel ker ne mislim čez 1 leto spet dokupovat nove grafične ipd. Saj sem že na začetku zapisal da bi rad imel nekaj let mir, tako kot sem imel z dosedanjim sistemom.

No lepo prosim za nasvete.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

Dober izbor :),

V mislih sem imel:
Napajalnik: LC8650 "Ozeanos" v2.2 650W - 78€
CPU: Phenom™ X4 9950 "Black Edition" -174€
Matična plošča: M3N-HT Deluxe/HDMI -168€
RAM: APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT -157€
Grafična: BFG GeForce GTX 280 "OC" - 449€
Zvočna: Creative X-Fi™ Xtreme Gamer Fatal1ty Pro 112€

Računalnik bi potreboval za Igre in Photoshop.


Glede grafe bi jas raje 4870 x2 ( podoben denar ), je top trenutno, pa cena je skor enaka, plošča pa 790 GX + SB 750 če boš mel ati grafo, ali pa kaj od N vidie - 750a ali 780a če boš mel ge force grafično - sicer pa tale asuska je super pa še 780a je.

Povej kak dela tole ko boš mel narjeno. Sicer pa maš aktualen test na guru 3D:

http://www.guru3d.com/article/amd-pheno...

M-XXXX ::

Zdaj pa mi ni jasno kaj hočeš vzet? 280GTX ali 4870 serijo??

4870X2 se ne splača! Kakor koli obrneš!
Uredu vzameš zdaj 4870, daš dobrih 200€ in čez nekaj časa kupiš novo serijo, ki bo bolša. V tem primeru, daš le 50-100€ (prodaš prejšno grafo) ali pa celo manj in s tem prišparaš 150€, razlike za zdaj ne boš videl, takrat pa bo zelo opazna!
Lahko pa tudi 4870 zdaj vzameš in ko ti je premalo vzameš še eno 4870 in s tem dodatno prišparaš...

Zakaj bi moral pol konfiguracije menjat če greš na Intla? Samo plato procesor, pa kot sem te razumel to kupuješ tako da dobesedno samo text zamenjaš pri naročilu!

Mitja358 ::

komponente so v redu vendar jaz bi na tvojem mestu vzel (če boš malce počakal kak 1-2 tedna) ati radeon hd4850 x2 ki bo stala caa 250€ v sloveniji nekje 280-300€ in bo kar nekaj hitrejša od gtx 280 ki je kar dražja............ pa še za zvočno nebi metal stran toliko denarja, naprimer ta zvočna je zelo zelo dobra in polovico cenejša od tvoje link: http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...
matično vzemi tisto katero je DJ Martin predlagal http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
, no ja 550w napajalec je nekje na meji jaz bi vzel LC Power 650w

novinec1234 ::

Kjerkoli sem pogledal v SLO je 4870 cca 300€ in ne 200€.

PS. se ne ubadam z prodajo in kupovanjem stare robe, ker sem se vedno zaje*** ko sem karkoli od tehnike rabljenega kupil.

Shegevara ::

dzinks63 ::

Ta obljubljena HD 4850x2 bi morala že biti lep čas na policah, vendar ni nobenega glasu o njej. Zgleda da se jo enostavno ne splača izdati, ker nebi imeli računice z njo.

novinec1234 ::

MedoPu to je verzija z 512 MB RAM-a :)

Kaj pa 2x4870 512mb v Crosfire verzijo, pa je ceneje kakor x2 in sodeč po Guru3d tudi bolje.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

dzinks63, pride 4850x2 :)
Cena: cca. 260eur

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Dvomim da ta cena velja za Slovenijo ...

novinec1234 ::

streetracer kdaj pa ?

DJ MartiNi ::

GPU:
Za sedaj bi morala HD4870 512MB zadostovati. Če ti ni škoda denarja, lahko vzameš tudi kaj močnejšega, vendar je skoraj bolje sedaj ena HD4870 in kasneje omenjeno kartico zamenjaš s čim boljšim.

CPU:
Za trenutne igre sta dve jedri povsem dovolj, saj jih igre več ne izkoriščajo. Torej bi ti priporočil Intel Core2duo E8500. V prihodnje bi se to znalo spremenit in bodo igre podpirale še kaj več jeder kot samo dve. Glede na to bi potem bil štirijedrnik dobra izbira. Recimo AMD Phenom X4 9950 BE ali pa Intel Core2Quad Q6600.

Plata:
Za AMDjev CPU bi priporočil že prej omenjeno GigaByte GA-MA790GP-DS4H, za Intelov CPU pa eno ASUSovo na Intelovem čipsetu P45 (nekaj iz serije P5Q...).

RAM:
Neka dokaj dobra in budget izbira bi bili recimo Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 4096 MB za slabih 80€. Ni pa z APOGΣΣ PC2-9200 "GT" KIT za slabih 152€ nič narobe, razen cena me moti.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

novinec1234 ::

Dj hvala za izčrpen komentar. Že cel večer gledam in sestavljam in nekako "najbolje kar dobim za najboljšo ceno" je naslednje:

AMD Phenom 9550 BE X4
Corsair 650W
CORSAIR DOMINATOR 4096MB 1066Mhz cl5
Sapphire Radeon HD4870X2 2048MB
Gigabyte GA-MA790GP-DS4H
vse skupaj me pride cca 930€

ps. enkrat ko kupim ne menjam :)

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

http://www.monitor.si/novica/prihaja-se...
Pomoje bo okoli 300eur v SLO.

DJ MartiNi ::

Najbrž si mislil 9950 in ne 9550, ker 9550 BE ne obstaja.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

novinec1234 ::

ja ja ta bo ta pravi:) tipkarska napaka.

gruntfürmich ::

plata se mi zdi zelo uredu. lahko pa se morda ozreš za asusovima modeloma m3a78-t, ki ima enak čipset kot tvoj predlog, in pa m3a79-t deluxe, ki je malce dražja.
pa za napajalnik morda premisli za kakšnim močnejšim, recimo 750 corsair, če je 620W brutto moč, če pa je to netto, pa bo zadosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

novinec1234 ::

Komponente sem danes naročil, enkrat naslednji teden prispejo, tako da bom kratek povzetek naredil čez cca 10 dni, ko bo vse delovalo.

Kasneje bom še vzel Fatality zvočno in slušalke, (tokrat sem jih izpustil iz naročila).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
461985 (1049) TOP
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008316 (6511) Pdove05
»

Katero X-Fi zvočno kartico?

Oddelek: Zvok in slika
181702 (1635) TekO
»

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Oddelek: Zvok in slika
71629 (1337) macgajver
»

Creative bo predstavil nove zvočne kartice iz družine X-Fi

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
474938 (3092) Pesimist

Več podobnih tem