» »

ceneni predvajalniki? vredni cene? prosim za mnenje

ceneni predvajalniki? vredni cene? prosim za mnenje

uio ::

Pozdravljeni.
Glede na to da se dvd predvajalnik dobi že za zelo majhno celo okoli 30 € me zanima kaka je kaj razlika med temi in predvajalniki ki so recimo 100 €.

Mislim da odličen predvajalnik kot
Xoro DVD predvajalnik HSD 8420 črn

http://www.xoro.si/index.php?stran=dvd
Predvajalnik ima podprte praktično vse formate in praktično vse kar si želim od predvajalnika. Zanima me še kvaliteta, nekaj je negativnih komentarjev, vendar nič kar nebi bilo všteto v garancijo, ki je 1 leto.

Najcenejši recimo od Philipsa nima podpore za mpeg-4 kar je... zaskrbljujoče ;)
PHILIPS DVD predvajalnik DVP 5990

Glede na ponudbo kolebam med zgornjima dvema ter modelom XORO DVD predvajalnik HSD 8430, ki pa ima dodano funkcijo ripanja cd muzike, kar je samo po sebi dokaj neuporabno.

Prosim za kake predloge, za predvajalnik pa v resnici ne mislim dati čez 100 €, ker se mi zdi ob stalni cenitvi to dokaj nesmiselno.

Lep pozdrav.
Muc

Phoebus ::

Za hec si primerjaj daljinca od philipsa in čunga lunge pa ti bo takoj jasno kje se začnejo razlike.

Še vedno preklinjam da sem bejbi kupil hyundaia z "vsemi podprtimi formati" "n izhodi" in "lepim dizajnom"- ko pa -če odmislim ostalo- preklinjaš vsakič ko ga uporabljaš (vsi gumbi so enako veliki in obarvani, jih je ca 6x20, so nelogično razporejeni in nikoli ne najdeš niti play/stop/ff/rew, kaj šele kakih subtitle,...

tempoFlow ::

Če pa pogledaš z druge strani.
Pred časom sem imel AIWA DVD predvajalnik, ki je stal takrat kar malo premoženje. Z njim je bila ena sama veliiiiika jeza - včasih ni spoznal DVD-jev ali CD-jev, vhodna vratca so se zatikala, imel je probleme z določenimi formati...
Nato sem si kupil Scott-a za bivšik 10.000 SIT (42€), ki kao predvaja vse - in glej ga zlomka, res predvaja vse. Nisem še uspel najti filma/glasbe (in predvajam precej), ki ga ne bi prebavil. Ima tudi USB vhod, česar takrat na "ta boljših" predvajalnikih nisem zasledil. Gumbi na sprednji strani so res vsi okrogli in enaki, a po pravici povedano, kolikokrat upravljaš DVD s pritiskom na gumbe na škatli.
Daljinec je z vrečt stran, kar sem tudi naredil, tako da ga upravljam z mojim All-in-one Kameleonom.
Kaj želiš boljšega. Ko se ga naveličam, pač kupim novega za 30-40€, pri Aiwi pa sem par mesecev razmišljal, ali naj se ločim od nje ali ne...

Phoebus ::

tempoflow: katerega kameleona pa imaš? Ti dela kul? jaz imam 2-jko za 6 naprav pa TV še dela, zvočniki tudi, z VCR in DVD pa se ne razume baš najbolje (ga "učiš" pa se nič ne nauči) :-S

Si ga povezal na PC?

Pyr0Beast ::

Xoro je kr qul, sploh za ta denar :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tempoFlow ::

Jaz imam tega (http://www.amazon.co.uk/Kameleon-6-Way-.... Deluje BP, razen probleme ima ravno pri SCOTT-u, pa sem ga sprogramiral (tipko po tipko), tako da dela tudi to. Učenje je malo butasto, a po parih poskusih mi je tudi to delovalo brez problemov.
Za PC-ja pa imam zunanjo USB kartico HAUPPAUGE-WinTV, ki jo prav tako krmilim z Kameleonom, potem pa je izhod PC-ja povezan na TV. Na PC-ju imam program Girder, ki krmili PC glede na IR vhod. Dela fenomenalno.
Edin problem imam z vklopom PC-ja, ki se ga z daljincem ne da vklopiti, ampak ga moraš vklopiti fizično z gumbom.

Zgodovina sprememb…

Djuro ::

A ma sploh kakšen teh poceni predvajalnikov vhod za mrežo, da bi predvajal vsebine z nekega mrežnega vira (recimo iz enega share-a)?

opeter ::

Kupi Philipsa, s Xorojem je imel stric težave.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shark_nm ::

Xoro ima kar veliko problemov ja. Laser pri nekaterih modelih ne bere ravno najbolje. Drugače pa samo poglej komentarje, ko si dal link od Xorota. Jaz bi ti bolj priporočal kak Philips model in pa seveda pozanimaj se katere standarde podpira zadeva. ČE boš morda nabavil kak fini komplet zvočnikov, da ti bo delal DTS oz Pro logic II...

shark_nm ::

Jaz imam tega (http://www.amazon.co.uk/Kameleon-6-Way-.... Deluje BP, razen probleme ima ravno pri SCOTT-u, pa sem ga sprogramiral (tipko po tipko), tako da dela tudi to. Učenje je malo butasto, a po parih poskusih mi je tudi to delovalo brez problemov.
Za PC-ja pa imam zunanjo USB kartico HAUPPAUGE-WinTV, ki jo prav tako krmilim z Kameleonom, potem pa je izhod PC-ja povezan na TV. Na PC-ju imam program Girder, ki krmili PC glede na IR vhod. Dela fenomenalno.
Edin problem imam z vklopom PC-ja, ki se ga z daljincem ne da vklopiti, ampak ga moraš vklopiti fizično z gumbom.



Če bi rad pa še pc vklopil z gumbom pa ti priporočam Asus p5k premium, ko ima dalinc priložen za vklop kompa ;)

tempoFlow ::

Če bi rad pa še pc vklopil z gumbom pa ti priporočam Asus p5k premium, ko ima dalinc priložen za vklop kompa ;)


Ja, saj nekatere matične plošče to dejansko podpirajo. Da se tudi preko USB-ja zbudit računalnik iz zunanje USB - TV kartice.
Jaz pa imam en laptop star okoli 8 let (pentium III, 400 HZ), ki tega nikakor ne podpira, a je popolnoma dovolj za prikaz fotografij, divx, ipd. in za kakšne stare igre.
Vklopim pa ga enostavno tako, da na razdelilcu priklopim elektriko (preko daljinske vtičnice). Imam pač še en dodaten daljinec - morda kdaj v prihodnosti kupim/naredim takšnega na IR, pa bo še ta zadeva poštimana.

:)

emil23 ::

Imam xorota hsd 8430, star tri tedne in je kar nenadoma crknil, pa tudi ko sem poslušal avdio cd-je prav nasramno nekaj piska, kupite karkoli drugega.

Pyr0Beast ::

Odpri stvar pa menjaj kondije v napajalnem delu :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059225430 (35936) fr33sat
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724311 (8925) bizi72

[Xoro DivX] - podnapisi za filme ne delajo prav

Oddelek: Zvok in slika
61703 (1626) podtalje

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142181 (1921) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152509 (2071) Yossarian

Več podobnih tem