» »

asus p5e deluxe in ocz reaper 1066

asus p5e deluxe in ocz reaper 1066

TOMAZZINI ::

Prosim, če mi nekdo pove timinge za te rame , ki jih moram ročno nastaviti ker so epp, na plošči, ki podpira ecc in mi z avto nastavitvami delujejo komaj na 333 namesto na 533...želel bi tudi mnenja vseh, ki imajo to plato in 1066 rame notri,
hvala

Fir3cell ::

Timingi bi mogli bit napisani na nalepki na ramu, timingi so po moje 5-5-5-15.

TOMAZZINI ::

pri 555 15 mi laufajo na 333

Valvoline ::

Updataj bios mamaplate za boljšo kompatabilnost.

TOMAZZINI ::

Sem že, gor je zadnji bios...

Valvoline ::

Poskusi 5.5.5.15 če ne gre potem 6.6.6.16

Urc ::

Kateri procesor imaš ? On bi verjetno rad spremenil delilnik med rami in cpu. V biosu imaš nekje CPU/RAM divider na auto trenutno (1:1), spremeni na 3:4... To je pa itak brezvezno početje, saj pri normalnem delu z računalnikom ne boš opazil nekih sprememb v hitrosti.

TOMAZZINI ::

procesor je E8400 intel...res je razmerje 1:1. Ali je to slabše kot 3:4

Urc ::

1:1 delilnik pomeni da deluje ram na istih Mhzjih kot je FSB procesorja, torej 333. Če boš dal na 3:4 bo ram deloval na višjih Mhzjih in bo bližje hitrosti do katere naj bi deloval (torej 1066 Mhz). Vendar, kot sem rekel, teh Mhzjev pri delu z računalnikom ne boš opazil.

TOMAZZINI ::

aha hvala... v čem pa je potem finta da so 1066, če hitrost potem ni opazna, će so nastavljeni na 667, dražji pa so 1x bolj..
zato mi pol ko navijem procesor za 14% pride te na 480

Urc ::

Ja, glih zaradi procesorja. Če bi imel npr ti 7 x množilnik (like e6300), bi krvavo rabil take rame ki grejo 1000 mhz+, če bi hotel malo navijat. Kar navij e8400, škoda šparat.

TOMAZZINI ::

ja saj navijem sam mi pol same bluscreene dela tak da sem ga na automatic dal, da mi sedaj normalno dela pa ram do 380 drgač ne gre nikak, zgleda, da bom moral čakat na nove posodobitve asusa...nikjer pa ne najdem tega tazmerja, da bi pohitril ram brez navijanja da ne bi bilo 1:1...pod kaj moram gledat da najdem to razmerje??

Urc ::

Najprej moraš dat tam overclocking na manual v biosu. Potem imaš kot sem že rekel CPU/RAM divider. Zdaj ne vem, če je pri vseh platah isto. Naj nekdo pove ki ima p5e deluxe, jaz nimam te plate...

TOMAZZINI ::

CPU/RAM divider tega nimam not, a se še kak drugače reče?

Urc ::

DRAM Frequency ? Tam naštimaj na višje Mhz, če je to to 8-)

TOMAZZINI ::

aha, to sem naštimaul...ampak mi pol ven meče = modri ekran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TOMAZZINI ()

Urc ::

Verjetno ima RAM premalo voltaže, nastavi na 2.0 V - 2.1 V, če bo še moder ekran. Pa latence 5-5-5-15... Več koristi boš imel, če pustiš proc/ram 1:1 in navijaš procesor in s tem sorazmerno ram. Za procesor nastavi npr. na 1.2 V in postopoma dviguj FSB procesorja. Več se mi ne da pisat, imaš na forumu polno podobnih vprašanj...

TOMAZZINI ::

JA HVALA TI, RAM SEM NASTAVIL NA 2,1 KOT JE V NAVODILIH IN SPET RESET COMPA..TAK DA NE GRE, ČEPRAV BI MORALO DELOVAT , KER V BISTVU TA RAM TROŠI 2,1...AMPAK SEDAJ JE SPET NA 1.8, SAJ S TEM POSTOPNIM DVIGOVANJEM MI JE ŠE NEKAJ RATALO, SAMO VEČ KOT NA 500 NE GRE...PA ŠE TO TU IN TAM VEN MEČE, SEDAJ IMAM NASTAVLJENO NA 350 KAO 700 , KER SEM DAL V AL SUITE NA AUTO MODE PERFORMANCE, AL GEAR 3... TO BI MI MORAL NEKDO JAVIT , KI IMA TO PLATO SAJ VEM, SAM ZGLEDA , DA SEM JO EDINI KUPIL, KER JE PRI NAS BILA REDKA , JAZ PA SEM JO IZ NEMČIJE DOBIL


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412668 (6530) AndreAS
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172635 (1987) Engineer_SLO
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940718 (22260) Dr_M
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505109 (3566) TOP
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628346 (15081) smarty

Več podobnih tem