» »

Račun za elektriko

Račun za elektriko

«
1
2 3 4

Mahdi ::

Takole je, moj dedek je tipičen škrt Gorenjec, ki ga je zadnje čase obsedla elektrika. Pripravljen je v polmraku brat časopise, samo da je luč ugasnjena.

Položnica znaša približno 60 evrov mesečno, s tem, da nas je v hiši šest. Meni se to ne zdi posebno veliko.
Zdaj bi pa rad vedel, če mi lahko poveste, kakšni so vaši stroški za elektriko in koliko vas živi v gospodinjstvu, ker me zanima, če smo mi v resnici tako razsipni, kot on trdi.

Pa še neki: A mi lahko nekdo okvirno pove, koliko res v enem mesecu prišparaš z rednim ugašanjem računalnika? In kakšne posledice to pusti na računalniku. Ker moj dedek vedno neki teži glede tega, da je računalnik vedno prižan. Torej, ali res veliko prišparaš, če ga redno ugašaš?

delfinus ::

Cca 27EUR, 75m2 stanovanje. Zivim sam, poleg obcasne druzbe, ki ne kuri veliko.

tempoFlow ::

Pri nas smo štirje. Položnica za elektriko cca. 45€, s tem da grejem vodo na elektriko, ogrevanje pa je plinsko.
Imamo pa vse žarnice varčne, pa za pranje, likanje ipd. poskušamo uporabljati nižjo tarifo.

pablic ::

7 ljudi, 2 gospodinjstva, kuhanje na elektriko, delno gretje/hlajenje s klimo, 80€

R-S-LoVe ::

cca 50€ na 4 člane
glede porabe PC-ja je pa tko, da si lahko sam preračunaš.
PC porabi cca 300W na uro - klasična konfiguracija (pri polni obermenitvi tudi malo več)
300W x 24h x 30(31) dni = 216 kWh (ne pozabi to je okvirni izračun)

Še nekaj povezavic:
Poraba računalnika x-tič
Koliko elektrike porabi rač
http://www.swpower.si/utrip-znanosti/q/...

Če boš želel imeti pa točni izračun, bo potrebno pa kak merilnik nabaviti.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

T0RN4D0 ::

Za PC si 300w tko malo vn butnu, na pamet. Če maš kakega notebooka pržganega skos ti kuri 50w, ne 300.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

LPP ::

V hiši nas je 5, račun je pa 60-65 eur.
Sem pa prejšnji teden kupil merilec el. porabe in našel potratneža!
Plazma TV: prižgana ca. 280 W, ugasnjena (sveti stand-by lučka) 65 W(!), z gumbom izklopljena pa še vedno 50 W(!!), tko da sem prec naštimal razdelilec s stikalom in jo ponoči izklapljamo (če bomo to počeli redno, bomo pršparal 15 eur, sicer je pa celoletni el. strošek plazme ca. 55 eur - z upoštevanjem cen 7 centov MT in 12 centov VT - Elektro Ljubljana).
Žarnice so skorej vse, ki dalj časa gorijo, varčne. Pralni stroj pri 40 °C porabi za 2 centa štroma, sušilec pa za evro in pol (v dobri uri).
Potratna sta tudi oba hladilnika in skrinja - redno odmrzovanje oz. praskanje ledu menda pripomore k nižji porabi.
Izmeril sem tudi comp, en tak starejši IBM-ov s CRT monitorjem in glasno glasbo - 85 W (od tega zvok pod 5 W porabi, monitor pa ca. 35 W).
Če pa greš v detajle - vštekan ugasnjen comp, video, pralni stroj(!) - porabijo 5-10 W, vsak je letno ca. 5 eur... mal pa mal, pa je.
Ljubljanski potniški promet

hamax ::

V mojem 33m² stanovanju, kjer zivim sam, placujem okoli 30€.
Elektricni boiler in stedilnik.

Doma smo v hisi 120m² 4-je clani placevali od 80-100€. Koliko placujejo zdaj, ko so trije pa ne vem :P
Je pa plinsko ogrevanje in stedilnik. Gretje vode pa na elektriko.

Pyr0Beast ::

Da, plazme in kaksni satelitski sprejemniki znajo biti potratni. :)

Server lavfa 24/7, 20W, nanese za cca. 16E letno :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Runnagain ::

V hiši nas je 5, račun je pa 60-65 eur.
Sem pa prejšnji teden kupil merilec el. porabe in našel potratneža!
Plazma TV: prižgana ca. 280 W, ugasnjena (sveti stand-by lučka) 65 W(!), z gumbom izklopljena pa še vedno 50 W(!!), tko da sem prec naštimal razdelilec s stikalom in jo ponoči izklapljamo (če bomo to počeli redno, bomo pršparal 15 eur, sicer je pa celoletni el. strošek plazme ca. 55 eur - z upoštevanjem cen 7 centov MT in 12 centov VT - Elektro Ljubljana).
Žarnice so skorej vse, ki dalj časa gorijo, varčne. Pralni stroj pri 40 °C porabi za 2 centa štroma, sušilec pa za evro in pol (v dobri uri).
Potratna sta tudi oba hladilnika in skrinja - redno odmrzovanje oz. praskanje ledu menda pripomore k nižji porabi.
Izmeril sem tudi comp, en tak starejši IBM-ov s CRT monitorjem in glasno glasbo - 85 W (od tega zvok pod 5 W porabi, monitor pa ca. 35 W).
Če pa greš v detajle - vštekan ugasnjen comp, video, pralni stroj(!) - porabijo 5-10 W, vsak je letno ca. 5 eur... mal pa mal, pa je.


Kar se tiče tvoje plazme: zaupaš, katero imaš?
Ker 50W v mirovanju ni realnih (kupil si prepoceni merilec električne porabe), ker imaš cos fi majhen in ti merilec dejansko meri jalovo energijo, ki pa se ne obračunava (pač swithcerski napajalniki).

LP, Runnagain!!

mnedeljk ::

No midva pa sva dva v 54 kvadratih, pa imava večina vse na elektriko pa plačujeva 108€ mesečno, sam ko pa je poračun pa imava vedno tri mesece v dobrem. Tako da nevem kako to obračunavajo če obračunavajo al samo gledajo kako bi čimveč iztržili iz ljudi. Tako delajo kak jim paše, pa če se še tako pritožujemo. Pa kaj jim moremo, nič ker jih država ščiti,mi smo pa sam čebelice,ki jim nosimo med.

Opkow ::

V nasem gospodinjstvu nas je 4. Elektrike placujemo cca 60 EUR na mesec in imamo enotno tarifo.
Vodo grejemo na elektriko. Poleg pralnega stroja stalno kurimo tudi pomivalni stroj.
Kar se tice racunalnikov, jih imamo 4. 2 od tega laufata 24/7 dni v tednu. Samo racunalniski setup pokuri cca 30 EUR na mesec, po meritvah stevca porabe iz Conrada.

SkIDiver ::

Midva sva dva na 34 kvadratih pa imava cca 24€. Je pa res, da imava 1x 180W, 1x 120W in 1x 60W osvetljave. Plus 120W, ki pa gori samo v toplejših časih na balkonu ob večerih.
TV je večinoma izkopljen. Ogrevanje, ogrevanje vode in kuhanje je na plin.

PS: Koliko potemtakem doprinese recimo P4 2.2GHz z 2x 320GB diska (serverska namembnost brez zaslona, zvoka in zahtevne grafike) na mesec z cca 350W napajalnikom?

Opkow ::

Od oka okoli 120 W.
Meni servercek P3 1 GHz, 2 diska, DVD pogon porabi cca 65 W, ce pa zalaufam X server, pa poskoci na 75-80 W.

klemenSLO ::

42€
200 m2 hiša, kjer se največ zadržuijemo so varčne žarnice. Žena pere suši le ob poceni toku. ogrevanje plin. el.štedilnik.
Mam el. merilec porabe:
Plasma cca 250W ( izklopljena zanemarljivo)
amd barton 2500 + 19 lcd 150w
notebook 25W
sesalc 1300w !!!! ---> zato se ga trudin čim manjkat prižgati in mi dobro uspeva :)

in ta dva sta tud porabnika ki odneseta največji delež pri računu. Znč sm bil 2 tedna na bolniški in sm večinoma dolvleku skoz in gledu TV in je bil račun prec večji za 10 €

Good Guy ::

170€+
(žaga,obl mašina,..)+bajta

edina stvar s katero smo zadovoljeni trenutno:)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

LPP ::


Kar se tiče tvoje plazme: zaupaš, katero imaš?
Ker 50W v mirovanju ni realnih (kupil si prepoceni merilec električne porabe), ker imaš cos fi majhen in ti merilec dejansko meri jalovo energijo, ki pa se ne obračunava (pač swithcerski napajalniki).

Panasonicovo Viera plazmo mamo. Je pa poleg porabe v vatih na merilcu napisan še power factor - a se pol samo prikazani delež obračunava?


Starši pa živijo sami, hiša 140 m2, pa odkar sta skrinjo odklopila plačujeta smešnih 14 evrov.
Ljubljanski potniški promet

MadMax ::

Gospodinjstva plačujejo le delovno moč, torej W.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

mtosev ::

35eur. 97m2 hise. 3osebe + pes.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Takole je, moj dedek je tipičen škrt Gorenjec, ki ga je zadnje čase obsedla elektrika. Pripravljen je v polmraku brat časopise, samo da je luč ugasnjena.

Položnica znaša približno 60 evrov mesečno, s tem, da nas je v hiši šest. Meni se to ne zdi posebno veliko.
Zdaj bi pa rad vedel, če mi lahko poveste, kakšni so vaši stroški za elektriko in koliko vas živi v gospodinjstvu, ker me zanima, če smo mi v resnici tako razsipni, kot on trdi.

Pa še neki: A mi lahko nekdo okvirno pove, koliko res v enem mesecu prišparaš z rednim ugašanjem računalnika? In kakšne posledice to pusti na računalniku. Ker moj dedek vedno neki teži glede tega, da je računalnik vedno prižan. Torej, ali res veliko prišparaš, če ga redno ugašaš?

za varcne zarnice ni slisal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Good Guy ::

Takole je, moj dedek je tipičen škrt Gorenjec, ki ga je zadnje čase obsedla elektrika. Pripravljen je v polmraku brat časopise, samo da je luč ugasnjena.

Položnica znaša približno 60 evrov mesečno, s tem, da nas je v hiši šest. Meni se to ne zdi posebno veliko.
Zdaj bi pa rad vedel, če mi lahko poveste, kakšni so vaši stroški za elektriko in koliko vas živi v gospodinjstvu, ker me zanima, če smo mi v resnici tako razsipni, kot on trdi.

Pa še neki: A mi lahko nekdo okvirno pove, koliko res v enem mesecu prišparaš z rednim ugašanjem računalnika? In kakšne posledice to pusti na računalniku. Ker moj dedek vedno neki teži glede tega, da je računalnik vedno prižan. Torej, ali res veliko prišparaš, če ga redno ugašaš?

za varcne zarnice ni slisal?


teh žarnc tut če nebi blo.

delujejo sam če maš po bajt cel dan žarnce pržgane.. če pa jih pržigaš zvečer za 3 urce si pa na istem..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pyr0Beast ::

Vsak W porabe, ce stalno obratuje, prinese okoli 0.8-0.9E stroma na leto :)

Tako da, s to mocjo, ko je racunalnik izklopljen a ima se vedno vkljuceno interno logiko, lahko BP filas mobitel :)

Položnica znaša približno 60 evrov mesečno, s tem, da nas je v hiši šest. Meni se to ne zdi posebno veliko.
10E na osebo res ni nevemkoliko. Mene znese okoli 30E na osebo minimalno, pa se vedno zebe ! :)

Hladilnik je med najvecjimi porabniki elektrike v gospodinjstvu. Tam od oka 400-500kWh letno ..

Pozimi se crpalka za centralo in gorilnik doprineseta svoje, tam nekje 2kWh dnevno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sulaco ::

Hladilnik pri meni porabi samo 10% energije (kompresor porabi 78W). Največji porabnik je zagotovo električni bojler (2000W), ki pri meni (3osebe)porabi 35-40% elektrike :(
Pri pralnem stroju se precej pozna, na kateri temp. pereš(spet 10%):
50 0,7
75 1,2
60 0,911
30 0,289
50 0,661
50 0,661
30 0,335
60 0,843
30 0,306
Sodobni C2D računalniki v power saving mode pokurijo relativno zelo malo~60-W (kot včasih ena žarnica)=45kW/mesec=5€/mesec (pa je spet 10°%)

in na koncu sešteješ 10%, pa smo tam..........Jaz tudi mislim da je nekako poraba 10€/mesec/ 1osebo REALNA

LP

Runnagain ::


Kar se tiče tvoje plazme: zaupaš, katero imaš?
Ker 50W v mirovanju ni realnih (kupil si prepoceni merilec električne porabe), ker imaš cos fi majhen in ti merilec dejansko meri jalovo energijo, ki pa se ne obračunava (pač swithcerski napajalniki).

Panasonicovo Viera plazmo mamo. Je pa poleg porabe v vatih na merilcu napisan še power factor - a se pol samo prikazani delež obračunava?


Starši pa živijo sami, hiša 140 m2, pa odkar sta skrinjo odklopila plačujeta smešnih 14 evrov.


Tudi sam imam panasonicovo plazmo, in ko sem dobil dober merilec (najprej sem nameril 55W z navadnim), sem nameril le 0,7W, tko da to se ne boj, da ti res toliko kuri. Mojo sem še na servis peljal zaradi tega :)

LP, Runnagain!!

Opkow ::

Lahko zaupas, kateri je bil dobri merilec in kateri slabi?

MarkoMan ::

40eu / 3 osebe.

Smo imeli glih akcijo, kaj najvec pokuri

lcd TV 32inch 150w / 0.5 mirovanje
rac x2 3ghz, 8800gt, 2diska, zvočna, z-5500 (15-30w), novita 26 (samo 30w?) = 200w do 230w
T2 uni razdelilec, ip telefon, router - 24w
itn.....
vsak zacetek in zacetnik je tezek

mtosev ::

ta mesec samo 29,70E.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

NO midva imava porabo okol 20 evrov na mesec. Vse žarnice imava varčne, ogrevanje je na drva in pere se samo ob sobotah. Skrinja in hladilnik sta taka, da imata zelo majhno porabo, drugih elektro zadev skoraj ni, tv-ja ne gledava, laufa pa doma 6 računalnikov non-stop.

Tako, da bi rekel, da 60 evrov za 6 oseb je čisto nekaj normalnega.

M-XXXX ::

Mi smo ravno zdaj dobili za poravnat okoli 560€:D (geniji so nam pošiljali za 8.5€ mesečnih položnic!)

krho ::

Potem naj ti pa taisti geniji to dajo na obroke!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

levaky ::

Pri nas imamo 3-je(4-je) elektrike cca 100€/mesec. Ne vem kako bo zdej, ko bo poračun. Poleti smo greli vodo na elektriko 24h/dan, ker je bilo verjetno precej metanje denarja skozi okno. Bo naslednje leto bolje, ko bomo imeli toplotno črpalko.

Kdo je največji porabnik pri nas? Nimam pojma, bi bilo potrebno preveriti. Mi pa 42" LCD kar precej hajca(ga uporabljam za ogrevanje sobe(sedajle sem imel prikloplen UPS in je imel porabo 240W, kar se mi zdi kar malo veliko.)). Bom jutri še Fluka prklopil, da vidim kaj on javi.

Sicer pa se bomo tudi mi spravili počasi na vačne žarnice, vsaj za tiste žarnice, ki največ gorijo.

Bratranec je v 12 mesecih v 80m^2 plačal 1000€. Ima ogrevanje na elektriko(6kW peč + 2kW bojler) + ostala krama kot so TV, hladilnik, 2 PCja. Rad ima bolj toplo tako, da kar precej kuri peč. Sicer je pa res, da je bila lansko leto bolj mila zima.

lp, Matej

knesz ::

80m2 stanovanje, trije, 60€.
Poleti hlajenje, pozimi delno ogrevanje z klimo, dva računalnika, TV... tako da, 60€ za 6 oseb ni veliko.

lp

mojsterleo ::

Mi imamo okol 20€ na mesec. Sva dva in stanovanje 60m2. Ogrevanje je centralno. Ko smo imeli star hladilnik, je bil racun se ene 33% vecji, tko da se zlo splaca kupit aparat z A ali celo A+ energetske klase. Zanimivo je tudi, da uporaba pecice kar znatno poveca racun za elektriko. Parkrat na mesec peces kruh/meso/pecivo, pa gre elektrika takoj gor 25%. Podobno je s pralnim strojem. Ostali aparati pa so na stikalo, in so ob neuporabi izkljuceni iz omrezja.

connel ::

Da vidim, v hiši nas je 7, 3 zamrzovalne skrinje, dva hladilnika, 4 televizije, en namizni računalnik, en prenosni, dva hladilnika, žarnice večinoma varčne, nekaj navadnih, nekaj malih halogenskih (ob računalniku, 10W), ogrevanje na plin + drva), mogoče sem še kaj pozabil, račun pride okrog 50 evrov. Aja, 3 pralni stroji, večinoma perejo ponoči oziroma čez vikend. Luči gorijo le ko so potrebne, če že mora biti prižgana dlje časa je varčna žarnica. Namizni računalnik deluje 24/7.
Res ne porabimo veliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

kmetek ::

kako vam rata mi ni jasno, mi mamo 50-60€ vsak mesec pa 56m2.

mtosev ::

kako vam rata mi ni jasno, mi mamo 50-60€ vsak mesec pa 56m2.

slaba izolacija, stara zgradba,...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

connel ::

Kaj pa vem, luči resnično gorijo le takrat ko je treba, to se res držimo, računalnik tudi ne kuri 100% energije ampak samo to kar rabi, saj ne dela ves čas na 100% pa tako naprej. Skrinje očitno tudi niso tak hud porabnik, mislim da so naštimane tam nekje na srednji temperaturi, ravno tako hladilniki,... Da se precej prišparat, aja pa sesalca ne uporabljam prav pogosto :D

djordjevic ::

Midva sva dva, imava 2 računalnika nonstop prižgana, potem je tu pralni stroj, hladilnik, pečica, lcd-tv (gospodinjski aparati vsi A), plinski pretočni gorilnik in sva plačevala 14 evrov na mesec položnice, elektro pa naju je zadnjič razveselil s poračunom za 365 evrov. Glede na to, da moji doma za dvodružinsko hišo plačajo 70 evrov mesečno in imajo skrinjo, tri hladilnike, tri tv-je, dva pralna stroja, ata priklaplja svašta aparatov v kleti, uporablja se črpalka za vodnjak, se mi zdi teh najinih dobrih 45 mesečno malo pretiranih. Bova poskusila izklapljati pc-je ponoči, pa bomo videli, če se bo kaj drastično poznalo. Na elektro mi je rekel, da je učinek obeh nonstop prižganih pc-jev enak eni dobri hladilni skrinji, zdaj pa bomo videli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

KandazaR ::

Čakajte a tu je govora o porabljeni elektirki ali skupaj z priključkom in ostalim. Če je 14€ na mesec z vsem se lepo zahvali elektru, ki te je celo leto brezplačno kreditiral. Drugače pa se da ogoromno prihraniti ne le z novejšimi aparati ampak tudi z manj aparati. Treba je razmisliti a rabiš tri hladilnike pa 2 skrinji... To je največja potrata štroma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

connel ::

hja, sedaj če živi v hiši več ljudi in sta recimo dve kuhinje potem se dvem hladilnikom in dvem skrinjam ne moreš izognit, če jih je pa malo pa itak da ne rabiš tolk,...
za pcje je pa tako, pokurijo veliko štroma, če jih boš nonstop do konca izkoriščal, kolikokrat pa to naredimo?

kmetek ::

ja downloadajo se torrenti nonstop :)

Valvoline ::

Če pa prasci dražijo elektriko vsako leto konstantno 10-15%.
K smo še mel tolarja položnica znašala cca 10ksit. Danes pa cca 70e.(kar pa je skoraj 2x več k prej.Poraba enaka celo manjša če že uporabljamo varčne žarnice. Se mi zdi da so v treh letih elektriko podražil za dobrih 50% če ne več.

kmetek ::

itak...važn da mamo hofer, tuš, mercator, lidl itd.....krdel potem pozabi na stroške...

jan01 ::

Elektro podjetja pa nimajo nobenega smisla za biznis: uvedel akcijo kot npr če se zavežete za več let(kot pri mobitelih) dobite zastonj klimo(z montažo vred) in električno ogrevanje hiše...

Pyr0Beast ::

Ha, mislis da sploh imas izbiro menjat operaterja kar tako ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

connel ::

lol, s torenti pa res obremeniš sistem ja :))
tole z darili pa res ni slaba ideja, pa mogoče procenti dol, če se zavežeš da boš par let pri njih pa tako naprej, mogoče ko bo več konkurence pa res

Valvoline ::

Itak so večinoma monopolisti zaenkrat tko da....

mojsterleo ::

elektrika bo sla se na gor, ker so pri nas cene precej nizje od trznih. razlog je predvsem to, da se poraba elektrike povecuje in jo je treba vedno vec uvoziti, tuja elektrika pa je draga. cimprej bo treba zgradit drugi blok nuklearke.

kar pa se ponudb elektro podjetij tice, pa je konkurenca pri nas zaenkrat precej slaba, saj vsi nekako speglajo eden pri drugem, in jih pol varuh konkurence zarad tega hakla.

kmetek ::

lažem 72€ smo dobili račun za NOVEMBER!!!!!

imagodei ::

> "elektrika bo sla se na gor, ker so pri nas cene precej nizje od trznih."

??? Kaj pa ta stavek pomeni? Kje pa lahko nabavim elektriko po tržni ceni?
- Hoc est qui sumus -
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933647 (30526) Maestral
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749775 (36399) Duhec

Zakaj jedrske elektrarne niso prava stvar (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
463114561 (108194) bluefish
»

Sončna elektrarna

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265733 (4986) Okapi

Več podobnih tem