» »

Poraba elektrike

Poraba elektrike

«
1
2 3

kmetek ::

Zadnje čase opažam, da čez noč kurimo 9kw ali watov ko imamo dejansko vse ugasnjeno.....čez dan imamo pa porabe 6kw ali w.....meni nič jasno kako lahko čez noč porabimo več?

Obstajajo morda kaki "štekarji" ali vmesniki z timerjem, da jih prikloš na električno vtičnico in naštimaš timer 15-30 min, da ti ponoči res izklopi čisto vse razen hladilnika, ki mora biti na standby. Vse ostalo pa se lahko izkopi v nulo.
  • spremenil: kmetek ()

joze28 ::

Skrinjo hladilnik bojler, pumpo za vodo imaš tudi izklopljeno? mogoče ti pa kdo krade elektriko;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze28 ()

kmetek ::

hladilnik mora bit prižgan....bojler izklopim ponoči.

Gavran ::

Kje pa to meriš?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

kmetek ::

na hodniku naš števec....ker imam nenormalno visoke zneske....65-70€ mesečno 2 sobno stanovanje se mi zdi absurd.

djordjevic ::

Aha, tu ti nekaj ne štima. Midva imama po novem obrok za 45, pa je že to precej visok - s tem, da dva kompa laufata vso noč, recimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bili_39 ::

Če se ne ogrevaš na elektriko je nekaj narobe. Čisto možno, da se kak tvoj sosed...

kmetek ::

Ne radiatorji so normalni itd.

bili_39 ::

omenil si 2-ssobno stanovanje. Koliko pa je oseb? To je pomebnejši podatek. Za 4 člansko družino, ki si greje vodo in kuha z elektriko, laufa 2 računalnika 24/7 in ima skoz prižgane najmanj 4 >60W žarnice bi račun lahko bil > 60 €.

Sem pa že slišal za primere, ko so sosedje kurili termoakumulacijske peči na sosedov račun.

dzinks63 ::

Največji porabniki so razni grelci.
-bojler v kopalnici (mogoče naštelan na zelo vročo vodo)
-kuhanje in pečenje na elektriko
-pranje z pralnim strojem pri visokih temperaturah
-sušenja perila
-sušenje z fenom
-24/7 prižgan komp (za igrice, mogoče še overclockan za povrh)
-veliko prižgana plazma
-nekaj štroma pojejo še hladilnik in zamrzovalna omara (sploh če sta stacionirana bolj v toplem prostoru)
-nekaj dodajo še žarnice, sploh če niso varčne.
-...

Za probo eno noč odklopi vse porabnike in ko boš zjutraj pogledal na števec, ti bo vse jasno, a je poraba pri tebi ali kje drugje.

gringo22 ::

pejt k sosedu prečekirat porabo hehehe xD

ganimed ::

hladilnik mora bit prižgan....bojler izklopim ponoči.
Pa tudi hladilnika (oz. vsebine) ne bo vzel vrag, če bo ponoči 6 ur izklopljen in ga ne bo nihče odpiral.

kmetek ::

ja kaj pa recimo 8 ur hladilnik?

žarnice imamo sedaj povsod varčne.

2 osebi, 1 pc, kuhamo na elektriko ja.

-bojler v kopalnici (mogoče naštelan na zelo vročo vodo) čez dan na econo ali min zvečer segrejemo na max.
-kuhanje in pečenje na elektriko IMAMO ja
-pranje z pralnim strojem pri visokih temperaturah
-sušenja perila
-sušenje z fenom
-24/7 prižgan komp (za igrice, mogoče še overclockan za povrh) ponoči izklopim, malo overclockan :P
-veliko prižgana plazma imamo 32'' LCD TV
-nekaj štroma pojejo še hladilnik in zamrzovalna omara (sploh če sta stacionirana bolj v toplem prostoru) skupno imam hladilnik+skrinja spodaj...v kuhinji 20°c prostor
-nekaj dodajo še žarnice, sploh če niso varčne. IMAMO VARČNE VSE ŽE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

mojsterleo ::

lahko da gre za okvaro stevca. pri nas se je nekaj mesecev nazaj sfukalo stevcu, in je zacel stet samo dnevno elektriko ob vseh urah. pol je prisla pa fajn poloznica porabe: 140 dnevne, 0 nocne. na sreco so stvar po obilnem tezenju popravili v 1 tednu, stroskov skode pa niso povrnili.

drugace pa moram rect, da 60-70€ za dvosobno stanovanje je velik racun.iz osebnih izkusenj vem, da hladilnik in skrinja porabita ogromno elektrike, razen ce sta A ali A+ klase. tudi elektricna pecica porabi ogromno, mozno je, da ste te dni veliko pekli kaksno pecivo v nocnih urah in se je nabralo. pri nas npr. ena daljsa uporaba pecice doda +15 k racunu. 3x pecemo pecivo, pa imamo 33% vecji racun. nekaj podobnega je tudi pri pralnem stroju. je pa res da tedva aparata nista A klase.

kmetek ::

Fizikalko ::

kmetek, dej se navad linke dajat, no, tako kot se spodobi...

Drgač mam pa jaz doma ta conradov števec - zelo priročna zadevca. Če hočeš, ti ga posodim...

bond007 ::

Drugače lahko greš na elektro in ti za 19 centov na dan posodijo 3 merilce oz za 10 centov na dan enega. Pomoje kr ugodno ... itak ne rabiš dost časa da preveriš, kje maš leak ;)

"Koliko porabi posamezna električna naprava, lahko ugotovite z merilcem porabe, ki ga vključite med omrežje in porabnika. Ta vam nato, glede na model, kaže trenutno porabo in skupno dnevno, mesečno in letno porabo naprave. V trgovini Conrad stanejo merilci od 14 evrov, Elektro Ljubljana pa set merilcev tudi izposoja za 19 centov na dan. Elektro Ljubljana omogoča spremljanje skupne porabe gospodinjstva za vsakih petnajst minut prek spleta. Ta možnost pa z vključenim davkom na dodano vrednost stane 9,4 evra na mesec. Kdor ima dvotarifno obračunavanje porabe, lahko večje porabnike vklaplja v času nižje tarife. "

kmetek ::

Ja dej prinese Fizikalko v trgovino prosim za nekaj dni da vidim kje je poraba....

Gavran ::

na hodniku naš števec....ker imam nenormalno visoke zneske....65-70€ mesečno 2 sobno stanovanje se mi zdi absurd.


Ali si zapisuješ številko zjutraj in zvečer???

Ja, znani so primeri "kraje" elektrike v blokih.
Ali je stena na kateri je števec z druge strani "tvoja" ali sosedova?
En hiter test: Zvečer preden gre sosed spat, naj gre nekdo ven gledat sosedova okna, ti pa takrat poberi ven vse svoje varovalke. Če bo pri sosedu nastala tema, imaš krivca.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

kmetek ::

Ja zapisujem si ja, ker mam nenormalne stroške z elektriko....800€ na leto je pa malo huda.....1 plačo samo za štrom :P

Fizikalko ::

Ti prinesem naslednjič, ko grem v Mečkator in če te ne bo, pustim pri enem od tvojih podanikov, ok?

kmetek ::

itaq

Gavran ::

Če imaš zapiske - ali jih lahko tule objaviš - lahko pa tudi na PM
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

kmetek ::

Banalno vprašanje

recimo imam 550W PSU pa ne porabi do konca, recimo 400w...koliko je to poraba v 16 urah dnevno x 30 dni ?

Je kaka formula?

KandazaR ::

Pač poraba (kW) x čas (h). Se pravi 0.4kw x16h x30dni=192kwh.
BTW poraba sigurno ni tako visoka (sploh pa ves čas).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

koyotee ::

bohnedej, da bi te kdo vprašal, kok močan napajalnik rabi za svoj sistem, bi mu kr 1kw poturil, za vsak slučaj :\
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kmetek ::

Kaj ma to veze sedaj? Jaz sprašujem za porabo elektrike in ne PSU.

Namesto, da bi pomagal ali karkoli svetoval jebete v glavo, tipično za SLO.

Najbolje, da se neha spraševati na tem forumu. Odgovori so na nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

WarpedGone ::

@pordečeli:
Preberte si topic in se ga držte, hvala.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

500W napajalnik pri polni obremenitvi zna BP porabiti 600W :)


8kWh/12h je cca. 700W konstantne porabe.
Skrinja zere okoli 1-2 kWh/dan

Vsak W konstantne porabe skozi letno prinese cca. 1 EUR stroskov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

julah ::

naša skrinja je zeloo stara in kuri 150W, laufa pa skozi.

Tomas 33 ::

Pavšalen izračun za bojler (80l, 2kW, iz 30°C na 70°C) pokaže, da porabi okoli 4kWh. Če ga vmes še izprazniš je to lahko tudi 2X.
Po moje se tu nabere razlika.

Mi porabimo cca 15kWh na dan (3 osebe, 2,5 SS), imamo pa podobne navade, le ogrevanje je na plin).
To znese mesečno cca 33€ (tretji obračunski razred x1.3).
Povej, če je vmes kakšen poračun in če poleti lavfaš klimo.

ivanuscha ::

Mi mamo bajto in porabimo ca. 25kWh dnevno. Plačujemo pa okoli 90€ na mesec!

Good Guy ::

Mi mamo bajto in porabimo ca. 25kWh dnevno. Plačujemo pa okoli 90€ na mesec!


je še kdo porajtu da so prejšnji mesec zlo skočile cene?

včasih smo plačeval 170€ na mesec zdej pa plačujem 220€(za 50€ več kot včasih, kljub temu da smo imeli manj kw ur)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tomas 33 ::

Na račun obračunavanja glede na dnevno porabo kar je btw čista podražitev.
Elektro Ljubljana
Dnevna poraba / faktor cene
do 6kWh / 1x
6kWh - 12kWh / 1,1x
12kWh - 18kWh / 1,3x
18kWh - 24kWh /1,5x
nad 24kWh / 2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

T0RN4D0 ::

Uh, s takšno porabo dobite spredi najbrž kr lep multiplikator zaradi visoke porabe al karkoli so si že zmislni. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kmetek ::

/me si nabavi sveče.

barocco ::

ali mi lahko nekdo prosim razloži.
ker dobivam mesečne položnice za elektriko mesečno 114 evrov.
živim v stari ljubljani.
živim v 50km2 stanovanju 50km2 z mamo.
ne razumeva ali so res stroški taki ,ali nekdo krade energijo..
IMAVA 2 električna radioatorja vsak je v eni sobi,ki pa ga ugašava čim je malo topleje..
pralni stroj trenutne ne dela..
imava 1 bojler,ki ga tudi redno ugašava ,ko ga ne potebujeva.
računalnik,ki pa je dnevno prižgan do 5ur-drugače je ugasnen oz. v sleep mode.
mava 1 hladilnik in 7 luči.
v glavnem ŽIVIVA SKROMNO ZA SABO REDNO UGAŠAVA LUĆI ,PLAĆUJEVA PA 114 EVROV NA MESEC.-iz prejšnega meseca do tega sva porabila 1065kwh-NE MOREM VERJET KAKO???
v zadnjih 7 letih je mogoče 1krat prišel od elekjktra odčitat števec.
mi lahko kaj svetujete ,ker resnično živiva skromno.

Brane2 ::

Pa saj to lahko sam preveriš, saj nisi nepismen.

Na elektro-lj imajo cenik storitev, račun pa imaš tudi razčlenjen.

Enostavno vsak dan v istem trenutku preveri stanje števca in si ga zapiši- najraje ponoči preden greš spat in ko je prižganih najmanj stvari.

Takrat boš videl, koliko si porabil katere tarife v preteklem dnevu in boš lahko iskal naprej.

Tudi za probo izštekaj VSE in si zapiši stanje števca, potem pa še enkrat čez nekaj ur. Če je razlika, zna biti da je kdo priklopljen nate.

BTW tudi ko te zanima trenutna poraba, ne rabiš posebnega inštrumentarija za to.

Na merliniku je navedeno, koliko obratov koleščka je treba za 1kWh. Če izmeriš točno, koliko traja en obrat, lahko iz tega dobiš trenutno moč.

Pa ne rabiš za to nič več od štoparice na navadni ročni uri.

Pa BTW tisti radiatorji niso niti malo nedolžni porabniki.

Ravno tako znajo biti strupene škrinje in majhni kuhinjski bojlerčki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, kar se odčitavanja z elektra tiče, mogoče pa ga odčitavajo elektronsko na daljavo- če je števec novejšega tipa.

Če ni, je to zelo čudno.

Sam bi prej pri sebi potihem preveril porabo, da vidiš, če je nižja od tega, kar je na računu- kjer je itak samo ocenjeni paušal.

V bistvu ti oni enkrat letno odčitajo števec ( oziroma bi ga morali) in na osnovi tega potem domnevajo, koliko boš porabil v naslednjem letu in ti opalijo paušal. Naslednje leto spet opravijo odčitek in razliko bodisi doplačaš ali pa dobiš dobropis.

Če ti kdo elektriko krade, je to možno v dogovoru s kom, ki dela na elektru kot monter ali kaj takega, če ne gre kar za isto osebo.

Ampak IMHO bolj verjetno je, da se ti ne zavedaš svoje porabe.

30kWh porabe na dan ni ob tvojih porabnikih prevelik problem. Tisti radiatorji so verjetno pasji...

Pa še to: pri tej porabi bi se ti znal izplačati prepis na GEN-I.

Pri Elektru ubija una prograsivna lestvica, ki je pri GEN-I ni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pyr0Beast ::

Torej šparaš in od tega nimaš popolnoma nič.

Javi elektru naj ti rekalibrirajo števec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

barocco ::

hvala vam za informacije.
ja bom izklopu vse aparate iz štekarja,pogledu stanje na števcu aparata, in po parih urah videl če če se je stanje spremenilo.

Brane2 ::

Sem šel pogledat na števec- na mojem ( trifaznem enotarifnem) piše 150 ob/kWh.

Vsak vrtljaj torej pomeni 1/150 kWh.

Trenutna moč v kW je torej P= 24/(izmerjeni čas obrata v sekundah).

Če vklopiš recimo samo en radiator in izmeriš čas obrata 9,2 sekunde, je trenutna moč 24/9,2= 2,61 kW

Seveda, slednje velja, če imaš tudi ti števec, ki ima 150 obratov za 1kWh...
On the journey of life, I chose the psycho path.

telexdell ::

Ob podani porabi 1065kWh verjetno ogrevanje predstavlja 800kWh. Če to pretvoriš v kurilno olje znese 80l olja na mesec ali 2,6 l/dan. To pomeni, kot da bi ti gorilnik na oljni peči deloval malo več kot pol ure na dan.
Iz napisanega izhaja, da res varčujeta z ogrevanjem a kaj, ko sta si izbrala najdražje ogrevanje. S kakšno pečko na drva bi prihranila do 60EUR na mesec, pa še topleje bi bilo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Brane2 ::

Če je s porabo vse v redu ( in ni recimo števec pokvarjen ali pa štrom odteka sosedu), bi bila najbojša investicija v izolacijo z notranje strani.

Tiste stavbe na mestnem trgu so prastare in totalna beda glede izolacije...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Malner ::

Tole temo sem našel čisto slučajno in me sedaj zanima, če sta Kmetek in barocco kaj ugotovila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

T0RN4D0 ::

2 radiatorja, zdejle v teh temperaturah znata znest mesečno nekaj 10EUR. To, da jih stalno izklapljaš ti bore malo pomaga, saj se znajo izklopiti sami. Pač takrat ko je vštekan dela skos na polno. Z ostalimi drobnarijami najbrž znese toliko, da ti elektro vse skupaj še začini s svojo akcijo za stalne stranke- plačaš dva, dobiš enega- in si hitro okoli 100tke. Prvi korak je, da preveriš če ti slučajno kdo res ne krade štroma. Drugi je, da menjaš dobavitelja. V tretjem koraku pa plačuješ obroke za radiatorje. 40EUR začetne investicije za ogrevanje celotnega stanovanja- ostanek do ene konkretne centralne pa vsak mesec elektru. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

clothes ::

Še sam bi prosil za nasvet glede izbire elektro ponudnika.
Z elektriko ogrevam 50m2 veliko mansardno stanovanje z visokimi stropi na 20°C. Poraba je razvidana iz priloženega grafa.


Za to dobivam pavsal 80€ pri elektro LJ.
Ali se mi izplača zamenjati ponudnika in katerega naj vzamem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

Brane2 ::

Poglej si na strani GEN-i, mislim da imajo kalkulatro ponudbe.

Sploh ap lahko pripraviš tazadnji račun od Elektra in jim poveš par detajlov (priklopna moč, število tarif, končni znesek) in oni ti povedo, koliko te bo to stalo pri njih...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Čisto tako prek palca pa je GEN-i celo majčkeno dražji od elektra, če imaš porabo pod 6kWh/dan, če pa si čez to, se pa bolj splača GEN-i...

Oziroma vsaj taka je bila računica, ko sem se jaz prepisal...
On the journey of life, I chose the psycho path.

barocco ::

sm se obrnu na elektro pa so rekl,da bodo poslal"mojstra" za števec..
ne vem veliko je 1065kwh = 114evr. porabe,glede na
uporabo.
amoak na živce mi gre ker pa bom isto ceno, plačeval tud poleti
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141190 (11832) zamotsloteh
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712172 (10490) feryz
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15959669 (29118) konspirator
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933277 (30156) Maestral
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6323932 (22499) gruntfürmich

Več podobnih tem