» »

E-bay

E-bay

Sikka ::

na ebay-u nameravam kupiti telefon(g1 android) ...

zanima pa me kakšne so vaše izkušnje s kupovanjem preko e-baya iz amerike?
npr. poštnina, carina itd.

nujno rabim odgovore
hvala :))

=Exceed= ::

Plačaš izdelek, poštnino, carino in ddv. Je bilo pa zanimivo. Ko sem kupil uro (150€) sem jo dobil BP na dom, pri parfumu za 30€ sem pa mogle plčati ddv in carino. Je pa res da sem uro na E-bayu kupil pred letom in pol, parfum pa pred mesecem...

mjk ::

Pazi ko plačaš carino, kaj vse carinijo.
Se mi je že zgodilo da so mi na pošti hotli carinit tudi poštnino in celo maržo, ki jo je pobrala banka za nakazilo v tujino.

sm popizdu in so spremenili samo na izdelek.

P.s.: Mogoče se ti splača malo preverit prej po EU, kjer ni carine je pa tudi ceneje kot pri nas npr. UK

Sikka ::

sm že gledal mal po evropi vendar je vse veliko dražje 8-O
koliko procentov pa je carina??
okrog 20 najbrž?

ender ::

Na računalniško robo carine ni (vendar ne vem, če se mobitel šteje pod to kategorijo), plačaš pa DDV (ki je 20%; če je carina, plačaš DDV na znesek nakupa + carine).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Apple ::

Pazi ko plačaš carino, kaj vse carinijo.
Se mi je že zgodilo da so mi na pošti hotli carinit tudi poštnino in celo maržo, ki jo je pobrala banka za nakazilo v tujino.

sm popizdu in so spremenili samo na izdelek.

P.s.: Mogoče se ti splača malo preverit prej po EU, kjer ni carine je pa tudi ceneje kot pri nas npr. UK


Peezde na carini... men so razen knjig carinil in obdavčil tudi stroške poštnine in pakiranja... Knjige so ble cca 100 USD, poštnina pa cca 50 USD... vse skupaj so mi zaračunal od 150 USD... Kretenkoti, nesposobneži...
LP, Apple

JanezC ::

Nima direktne zveze z carinami in temi stvarmi, jaz bi te opozoril na tehnični aspekt nakupa telefona v USA. Usmernik za polnjenje bo 110V verzija, kar pomeni, da ga na našem omrežju ne boš mogel polniti. Rabil boš 220/110 adapter!

LP

ender ::

Večina napajalnikov danes podpira napetost 100-240V, tako da bo najverjetneje rabil samo adapter iz ameriške oblike vtičnice v evropsko (ki stane nekaj evrov).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Primoz78 ::

Peezde na carini... men so razen knjig carinil in obdavčil tudi stroške poštnine in pakiranja... Knjige so ble cca 100 USD, poštnina pa cca 50 USD... vse skupaj so mi zaračunal od 150 USD... Kretenkoti, nesposobneži...


Nimas kaj tako je doloceno v zakonu...carino ti zaracunajo na celotno vrednost ki si jo ti placal vkljucno z stroski pakiranja in postnino...se pravi vrednost izdekla ki si ga kupil do SLO meje.

Lp Primoz

Apple ::

Torej so mi strokovno literaturo 2x obdavčil? To so barabe...
LP, Apple

Primoz78 ::

Ne niso 2x....enkrat so ti samo da so v carinsko osnovo všteli tudi stroške pošiljanja+pakiranja....

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mjk ::

hmm ... a pol sem dobil jst kazga frišnga, ki mi ga je uspel prepričat, da je moja logika prav?

priznam nisem šel gledat zakon

xsum1 ::

mene neki zanima, na ebayu sm uporabnik že od leta '06, sam sm ga šele zdj začela uporablat k sm si kreditno zrihtala. tko da zadnč sm pol dala eno stvar gor da jo prodajam in pol zadn dan k se je akcija končala sm dobla sporočilo od ebaya d so mi suspendal račun..tkole je pisal v mailu: "We're sorry to tell you that your eBay account was suspended because recent account activity has raised serious security concerns. We've taken this precaution to protect our members while we make sure that the activity doesn't cause harm -- however unintentionally -- to the eBay Community. "

sploh mi ni jasn zakaj bi mi ga suspendal? mogoč zato, ker ga prej nism nč uporablala? drgač pa k sm kliknala na tist link d mi ga ponovn aktivirajo (račun) mi je napisal da bom dobla mail z navodili pa nism nč dobla pa je že 3 dni od tega..a kdo ve kaj naredit?

mtosev ::

contact ebay - live help
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733202 (1990) Nesta
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218800 (5530) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094088 (70953) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840010 (35791) Tilen
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94467 (4191) Jan987

Več podobnih tem