» »

Carina iz USA

Carina iz USA

1
2
»

bastadu ::

Ja saj davek (20%) je ravno tisti, ki prinese največji znesek carine, sama carina je ponavadi (samo) okoli 3%, seveda spet odvisno od robe....

Azrael ::

Za DDV vem, da je 20%, samo tega ne najdem, koliko je % carine, konkretno me zanima za čelade za varjenje, ki so v ZDA prav nesramno poceni, napram cenam v EU, seveda imam v mislih enake ali vsaj primerljive modele.
Nekoč je bil Slo-tech.

Phoebus ::

OK, to da so računalniške komponente in knjige oproščene carine sem najdu.
Kako pa je z:

a) programsko opremo, naročeno iz amerike (DDV 20%, carina je? koliko?)
b) filmski DVDji oz. audio CDji iz amerike (DDV 20%, kako je s carino?)

Stripy ::

Na filme, glasbo... naj bi bila carinska stopnja 3,5%, na programsko opremo pa ni carine. Vsaj tako sem jaz razbral iz tega (PDF - SaveAs).

Lahko pa iščeš tudi tukaj: Taric

d0rK ::

A kdo ve kako je recimo z znamkami?




Ce bi mi nekdo poslal vecjo kolicino njih v oblozeni ovojnici....Bi to sli odpirat? Navadnih pisem ne odpirajo.

segedinar ::

imam eno vprašanje:
iz amerike želim preko eBaya naročiti neka sončna očala,za katere bom odštel cca.110$+30$ poštnine. Zanima me koliko me bo stala sedaj še davek in morebitna carina?
lp

mtosev ::

Davek bo 20%tni oz 8.5%tni LP
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stripy ::

Iz linka, ki sem ga podal zgoraj izhaja, da je carina na sončna očala 2,90%, DDV je pa itak 20%.

bastadu ::

$30 je pa kar dosti za pošiljanje očal...

segedinar ::

torej morem plačat še dodatno 23% vrednosti očal a ne:|

Azrael ::

Še "malo" več, kot samo 23%, ker se plačuje davke od davka.

Najprej ti na pošiljko (roba + poštnina) zaračunajo carino in na ta znesek še DDV. Za stroške carinjenja pa ne vem, kje se prištejejo, ali na koncu izračuna ali že pred izračunom DDV.
Nekoč je bil Slo-tech.

d0rK ::

Ok iz unga PDFja sm zvedu da so znamke proste carine. Kje pa pogledam za davek? Je kje kksn PDF?

Mr_Globus ::

Hallo

Nameravam naročit par knjig na Amazonu, pa me zanima če velja 8,5% DDV na carini?

Nwanko ::

A mi lahko nekdo razloži kako lahko na 32$ nakup plačam carine,dajatev,pošte še 15 EUR na vrh? Ki je tu logika zaj?!

Naročil 2 izdelka z Kontrolfreak-a ki sta bila v akciji,jaz sem plačal 28$, oni so na zunanjo deklaracijo napisalo 32$. Na računu ki je bil noter pa sta obe prvotni ceni plus poštnina. Jaz sem izdelke vzel v ackiji če si vzel 2 sta bila skupaj 22$ plus 6$ potšnine. Kako potem oni lahko na deklaracijo napišejo večjo ceno?

Pa kako potem lahko to znese na 15EUR,zakaj si naša država vzame 8EUR dajatev na tak znesek?!

Prilagam screen lista od carinske pošte.

bastadu ::

Dobrodošel v banana republiki, kar se naše carine tiče sem jaz že zdavnaj obupal, če že nakupujem izven EU dajatve ponavadi že plačam direktno ob nakupu in dobim robo direktno domov ...

antonija ::

Najprej: Holy necro!!! 8-O Resurrected after 10 years of resting

Drugace ti pa vse lepo pise: Carina na izdelke je 7.89EUR, stroski UPNja so 1.05EUR, dajatve (da so ti sploh hoteli cariniti) so 5.7377EUR, pa na vse skupaj ti opilijo se DDV.
Ce bila bila vrednost izdelka se visja, bi ti poleg carine na izdelke zaracunali se DDV na izdelke (in potem se DDV na stroske in dajatve).

Moje trenutno pravilo: Ce narocas izven EU mora biti celokupna vrednost (artikli plus vse storitve, kot je postnina) manj kot 20EUR (meja je baje 22EUR, ampak ce si na meji hitro najdejo izgovor da si en cent cez mejo). To te na zalost omeji na kitajce in zelo zelo poceni druge drzave, pri cemer mora se postnina biti minimalna.
Za vse ostalo je tu EU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

scipascapa ::

+



= SLO

meja 22EUR je totalno skregana z vso logiko, morala bi biti vsaj 50EUR.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

to sploh ne vem kdo mejo postavlja, ampak jaz sem vesel da vsaj obstaja. Pocakaj da se spomnijo da bojo carinili vse, potem bos pa za 1USD posiljo iz kitajske placal 5 EUR dajatev + ddv.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

scipascapa ::

samsung rami še vedno delajo ;)

Nwanko ::

Ja prvič sem naročil samo 1 izdelek pa je bilo menda nekaj čez 19$ pa ni blo problemov,pol sem pa vido da majo to akcijo pa sem reko da bom probal,samo so me že tu zajebali kr so mi napisali org. ceno ne tisto kaj sem jaz plačal. Drugače pa ko naročujem bilokaj izvem mam vedno pod 22€,naročam pa po večini z Aliexpressa.

scipascapa ::

država vleče denar od malih ljudi...velikih ne polovi.

Alamar ::

Nwanko je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kako lahko na 32$ nakup plačam carine,dajatev,pošte še 15 EUR na vrh? Ki je tu logika zaj?!
Popolnoma logično. Presegel si mejo 22 EUR, zato so obračunali DDV na ceno plus poštne stroške. To, da se je Ameros zmotil za 4$ ne igra velike vloge. Plačal bi cca 1EUR manj, če bi napisal pravilno vrednost 28$. Za to razliko jih lahko komot terjaš, saj je napaka na njihovi strani.

antonija je izjavil:


Drugace ti pa vse lepo pise: Carina na izdelke je 7.89EUR, stroski UPNja so 1.05EUR, dajatve (da so ti sploh hoteli cariniti) so 5.7377EUR, pa na vse skupaj ti opilijo se DDV.
Ce bila bila vrednost izdelka se visja, bi ti poleg carine na izdelke zaracunali se DDV na izdelke (in potem se DDV na stroske in dajatve).
Vidim, da ti tolmačenje računa dela težave. Tukaj ni nikakršne carine. Obračunan je DDV in manipulativni stroški. Plus strošek UPN obrazca za nakazilo denarja. In tudi lepo ti piše, da se DDV obračuna le na manipulativne stroške (obračun dajatev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

St235 ::

scipascapa je izjavil:

+



= SLO

meja 22EUR je totalno skregana z vso logiko, morala bi biti vsaj 50EUR.


največji problem slovenske države je povprečen prebivalec in njegov manjka funkcionalne pismenosti. Kaj točno je pri konkretnem primeru tako unikatnega in drugačnega od prakse 99% primerljivih držav?

Al je pač treba erektilno disfunkcionalnost reševat z brezveznim rantom kadarkoli je prilika?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732954 (1742) Nesta

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093397 (70262) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910011 (9076) Princo22
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395528 (4415) mlav

Več podobnih tem