» »

Multikulturnost

Multikulturnost

Temo vidijo: vsi
««
7 / 43
»»

donfilipo ::

Heh ... moj najboljši prjatelj don, se ne drži tako dobro v tej debati, kakor bi bilo meni ljubo. Spet ma čustvene izbruhe.


Nikoli se ne bom 'ponižal', da ne bi na poskuse 'žalitve' odvrnil s še 3x hujšimi zmerljivkami;((
Če je pa to poceni čustvenost, so be it. Sem pač že preglodal svojo kvoto melodram in zdaj je na vrsti forum!
S tem da pa tvoja ocena seveda ni pravilna in je tudi predvsem čustvena;(( Okapi je vendarle na skoraj najvišjem nivoju, se mu pa pozna, da se mu kaj preveč pa niti ne ljubi:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Tudi ateisti so streljali, da so žarele cevi. Zvezane, jokajoče in nemočne
So, ampak ne zato, ker so bili ateisti. Noben ateist ne reče - pobijali bomo, ker nam morala govori, da se sme pobijati.
Medtem ko so verniki marsikaj takega počeli, in še počno, v imenu svoje vere & morale in z blagoslovom svojih duhovnov.
Ponavljam - katera je tista grozna stvar, ki jo ateistom njihova morala dopušča početi? Na hitro se spomnim samo dveh - splav in ločitev. S tem, da sem kot ateist prepričan, da je splav marsikdaj bolj moralen od nasprotne možnosti. In oboje, in splav in ločitev, pri nas izvajajo tudi številni verniki.
O.


In jaz še enkrat ponavljam in poudarjam, kar so že nekateri drugi načeli, da danes še težko govorimo a ateistični morali, ker se na vsakem koraku v njej vidijo sledovi krščanstva. Čez tisoč let se vendarle pozna.

In kaj njihova morala dopušča ateistom????
Praktično vse. Podobno kot krščanska. Kakor vidimo. Ker je osebna morala res sooblikovana po nekih meta-parametrih, kot so krščanstvo ali komunizem, recimo......vendar je za osebno in trenutno delovanje, v igri še mnogo preveč drugih odločilnih parametrov!
Obsojati tako pisane zadeve, kot so nacije in religije (ali ateizme:) kot da gre za enotno in enoznačno obnašanje, je pa jasno 'nonsens'.

Kot je 'nonsens' zagovarjati Jude pred nacisti. Včasih paše malce tapkati. Ampak načeloma tu pomaga samo dober mitraljez:) Na žalost. Vendar v tej konkretni zadevi, se bodo pa Judje pred nacisti in islamisti, jasno da, kar lepo sami branili. V kolikor jim bo kdo pomagal, oziroma jim pomaga, sem prepričan, da je to iz globokih lastnih interesov. Kar storimo mi, je da skušamo na čase zagovarjati zdrav razum. Ker je škoda municije>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Skratka ciljno pezdekaš:) In podtikaš.
V predelavah, pa so v imenu krščanstva, pa tudi socializma-ateizma-revolucije morili oboji. Krščanstvo samo je poznano po NE UBIJAJ. Pa vendar.....

Zato ne trapaj ti. Ker trobezljaš levičarju in ateistu prve stopnje.>:D
Odnos do boga, je težko direktno povezati z pobijanjem. Se pa da. Če imaš v vasi še skoraj žive sledi, je otepanje s sofizmi in prefinjeno obračanje brez veze.


Seveda. Saj tudi ti. Ha ! :)

V imenu ateizma ni ubijal nobeden. Socializem je samo zamenjal eno religijo z drugo in delal isto sranje kakor prej.

V imenu boga, alaha ali kateregakoli drugega neobstoječega bitja pa so, križarske vojne za posladek. Seveda regulirane s strani njihovih religijskih vodij.

The Crusades were a series of religiously sanctioned military campaigns waged by much of Roman Catholic Europe, particularly the Franks of France and the Holy Roman Empire.


Sicer je pa dobro da imamo dve veri ali še več njih. Če jih malce sprovociramo se bosta anulirale med seboj.

In jaz še enkrat ponavljam in poudarjam, kar so že nekateri drugi načeli, da danes še težko govorimo a ateistični morali, ker se na vsakem koraku v njej vidijo sledovi krščanstva. Čez tisoč let se vendarle pozna.

Daj no daj.

Ateistična morala nima veze z religijsko in tudi sledov nima. Ima samo nekaj skupnih točk.
Even a broken clock is right twice a day ! - metoda.

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

V imenu ateizma ni ubijal nobeden. Socializem je samo zamenjal eno religijo z drugo in delal isto sranje kakor prej.


No pa smo tam. Socializem katerega 'batine' zvestih ateističnih 'mežnarjev' sem tudi sam večkrat 'pokasiral', je torej zamenjal eno religijo z drugo. Ok. In ker je bilo to v večji, ali manjši meri prisotno pri vseh, nam da samo misliti. Ali je nek idealen ateizem sploh mogoč. Kot seveda na drugi strani velja tudi za vse ostale ideologije in religije.

In spet kot pokvarjena plošča. Ideologije ki zagovarjajo ubijanja, sovraštva, genocid, so neprimerne in ponavadi nikoli čiste, pomeni ne preživijo daljši dob nespremenjene. Njihova nasprotja veliko lažje.

In na koncu. Če pogledamo realno, je človeški mehanizem 'big otherja' in dojenčkovo 'sveto' zaupanje v nek vsemogočen 'other', ki ga bo nahranil in previl, kar poklicano za konstrukte religij. (pa naj bo to Mother ali Father ali Xuncle, doječek mehanizem oblikuje, ko konceptov očeta in matere in strica še ne pozna:) In tega ne bo kar tako čez noč spremenil, niti še tako pošten in dobro misleč ateizem!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Ateistična morala nima veze z religijsko in tudi sledov nima. Ima samo nekaj skupnih točk.
Even a broken clock is right twice a day ! - metoda.


Ne. Ateistična morala preprosto ni poznan in uveljavljen termin. Ker ateisti večinoma koncepte morale kopirajo iz deset zapovedi, do Kanta. Je pa res, da morala neposredno z konceptom boga nima neposredne povezave!

Ko in če bo ateizem v svojo ideologijo čez 5 generacij uvedel radikalne izboljšave morale, no takrat se pa religijam zelo slabo piše.

In povezava je peščena in digitalna ura in ne sofizem. Ker je preprosto čista laž, da ateistična morala nima temeljev v krščanski. In to močnih in 'zapečenih' temeljev. No ta pa seveda od prejšnjih. Evolucija memepleksov, in ne radikalno nove samonikle oblike iz nič!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Ne. Ateistična morala preprosto ni poznan in uveljavljen termin. Ker ateisti večinoma koncepte morale kopirajo iz deset zapovedi, do Kanta. Je pa res, da morala neposredno z konceptom boga nima neposredne povezave!

Zato ker ne potrebuje uveljavitve.

Ne, jih ne kopirajo.

In povezava je peščena in digitalna ura in ne sofizem. Ker je preprosto čista laž, da ateistična morala nima temeljev v krščanski. In to močnih in 'zapečenih' temeljev. No ta pa seveda od prejšnjih. Evolucija memepleksov, in ne radikalno nove samonikle oblike iz nič!

Kakšna laž ?

Kakšni temelji ? 10 zapovedi ? TO da se zadeva na poredkih robovih ujema ne pomeni da ima tudi izvor tam, drugače bi bil 'ateizem' še en spinoff religije, pa to ni.

Ni treba religijo dvigovati v viševe z njihovim zgrešenim načinom razmišljanja. Skupne točke in nič več.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Vsaka ideologija rabi uveljavitev sicer ne prodre in zatone.

Ateizem ne kopira krščanstva namenoma, le da ga tudi evolucijsko ne more obrniti na glavo. Ker je že v njem veliko pozitivnega. Zlasti v skozi zgodovino prečiščenih variantah 'tolmačb'. Moti in to nekatere boleče, dejstvo, da nemara sloni na samih mitih.

Potem gre pa takole. Tudi vsaka religija je v bistvu 'spinoff' nekega racionalnega razmišljanja in poskusa racionalnejše razlage sveta od starejših filozofij in religij. Pomeni prilagoditi boga in zakone novim dobam. Tako pač deluje evolucija memov.

Zdaj, da pa se domneva, da je ateizem najbolj iskren in znanstven pri vseh tolmačbah, je pa samo pozitivno. (To verjamem trdno tudi sam!) Veliko vprašanje pa ostane, ali je to zadostno!

Kar pa seveda ne sme ovirati ateista pri borbi za razorožitev religij in ideologij pri nečednih opravilih. Le varati se, da je pa ravno ateizem padel čist iz popolnega racia, brez predzgodovine in morebitnih napak, je pa tudi narobe! In mišljenje da je vsaka religija, že v osnovi v vsem popolnoma zgrešena, tudi.

Navijaštvo Green Dragonsov je ena reč, dobronamerna kritika Olimpije pa druga!8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Če poenostavim. Plato je postavil temelje ateistične morale. V časih, ko so grški bogovi bili, bolj ali manj 'javno smešenje teizma'. Na vsakem koraku se je videlo, da so bogovi plod človeške domišljije in podložni pozemskim strastem. Skratka ne več vzvišen mit!
In je stari Plato skušal zgraditi moralo na osnovi racia, razmišljanja in nekako 'dane' dobre človekove nature.

In kaj je konkretno naredil? Nič iz globin čisto novega, ravno tako polno napak in konstrukti iz tega, so bili seveda često skrajno amoralni[8-) TODA sam poizkus tako graditi, ne na mitih in lažeh, pa vsekakor je revolucionaren! In so ga krščanski teologi kasneje tudi često in zvesto skopirali:) Ker Plato je bil pač idealist.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

In ja. Do slovenskega 'purgerja' in kmeta, je Jezus in predvsem njegove tolmačbe prodrl pogosteje, kot Plato. Pozneje pa nekaj časa Marx, Lenin in Kardelj. No ti pa so bili, kar se morale tiče, precej 'icy' zadeva. Zagovarjali so krvav upor, revolucijo, kar sicer ni čisto nič nenavadnega, glede na razmere takratnih proletarcev, le da se čez čas pokaže, da je taka krvava morala, nemara tudi eden največjih madežev neuspelega poizkusa!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Kar pa seveda ne sme ovirati ateista pri borbi za razorožitev religij in ideologij pri nečednih opravilih. Le varati se, da je pa ravno ateizem padel čist iz popolnega racia, brez predzgodovine in morebitnih napak, je pa tudi narobe! In mišljenje da je vsaka religija, že v osnovi v vsem popolnoma zgrešena, tudi.

Pri meni je. Biblije/ostalih verskih traparij nisem šel brati torej sem čisto amoralen, rajt ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Pri meni je. Biblije/ostalih verskih traparij nisem šel brati torej sem čisto amoralen, rajt ?


Bolj wrong ne more biti>:D

Morale si se naučil od ljudi in učiteljev, ki so morda več v kulturnih vplivih krščanstva, kot denimo čistega marksizma. Pa četudi ne, je pa sam Marx, neprestano pod vplivom čistega idealizma in obenem tudi krščanstva. Za druge ideologije ateizma, je pač pri nas toliko manjša verjetnost. Naše šole in vrtci, so v teh dveh tirnicah pretežno, kar pomnim.

Moralen/nemoralen, je razdelitev, ki jo pavšalno sprejema zmagovalna in vplivna večina. Danes je v precepu in popularna recimo homoseksualnost. Lomijo se krščanski križi in liberalna kopja.8-) Pa kljub temu, (da bo trdnjava nemara padla), bodo najbolj svetli jezusovi 'nauki' in 'tolmačbe' preživele. Prej ali slej se bo celo pojavil mit, po katerem Jezus homoseksualnost, podobno kot prostitucijo, tolerira in brani. Ko pa bo katerikoli tak nauk ateista, tako svetlo predihal skozi stoletja, kot Jezusovi moralni nauki, potem se nam zelo dobro piše. Zagotovo sem koga prehitro spregledal. No seveda sem. Darwin, Bruno, Galileo...ampak ti pač niso bili ateisti:)

Na drugi strani pa tudi drži, da je mit zelo dobro in obenem nevarno orodje!

Ponovimo. Morala je drug koleselj kot vera:) Množica kodeksov in prepričanj lahko skoraj popolnoma sovpadata, lahko pa cel teološki del manjka in vendar kljub temu ostane moralni.

To da nisi niti povohal biblije, ne pomeni, da se nikdar nisi v preobleki srečal s starimi dobrimi krščanskimi vrednotami. In četudi bi biblijo znal na pamet v latinščini in grščini, to ne pomeni, da nisi na drugi strani, lahko potencialno prekleto amoralen. Kot je lahko dober pravnik velik kriminalec, ali pa nepismen kmet velik poštenjak! Pa vendar to isto 'naravno pravo' in morala, temelji in se začenja, ravno v bibliji, in od tam zapisano skupaj s pismenostjo preskakuje v ljudi:) Njen sekularni in 'republikanski del' pa temelji na rimskem pravu. A ponavljam materinske, kulturne in sekularne korekcije, so pa danes za biblijo že pravzaprav NUJA! Dobesedna obravnava biblije je passe! Upam vsaj. A nekatere priredbe in miti pa so ostali globoko v uporabi tudi ateistom.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Pa še nekaj je. Če kot ateist vsaj ne povohaš: ne mitologije, ne biblije, potem te bodo toliko lažje basali, namenoma bom uporabil besedo: 'aberverniki':) Pomeni tisti, ki jim je bog včasih zgolj primerno orodje za denarno korist, drugič spet ovira!
Kako mit nastane in kdaj celo koristno služi, spada med osnovne veščine tistega, ki ga sociologija vsaj malo zanima.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Vsem toplo priporočam, da si preberete Dobo razuma, od Thomasa Paina. Napisano pred 200+ leti, in še vedno nadvse poučno branje.
The Age of Reason @ Wikipedia

O.

Pyr0Beast ::

Super. Amoralen sem.

Toliko klobasanja že dolgo nisem videl.

Indoktrinacije nisem imel.

Win.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Pyr0Beast je izjavil:

Super. Amoralen sem.
Toliko klobasanja že dolgo nisem videl.
Indoktrinacije nisem imel.
Win.


Jebi ga. Ti bom povedal pa direktno, ker je očitno škoda zgubljati besede!
Indoktriniran si!
Ni pa nikjer rečeno, da si amoralen.
Priporočan namesto vina šnops;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Vsem toplo priporočam, da si preberete Dobo razuma, od Thomasa Paina. Napisano pred 200+ leti, in še vedno nadvse poučno branje.
The Age of Reason @ Wikipedia
O.


A jebi ga. Kaj bi drugega pričakoval od sodobnih turboliberalcev. 200let stare bukve;((

I believe in one God, and no more; and I hope for happiness beyond this life.
I believe in the equality of man; and I believe that religious duties consist in doing justice, loving mercy, and endeavouring to make our fellow-creatures happy.


Ni ravno nek vzor sodobnega sekularnega ateizma, ne?
Jaz bi priporočil raje kakih 80 let mlajšega revolucionarja Karla. Skupaj z morda anarhisti kot je Bakunin>:D
Muka Okapi, muka!

P.S. Ali pa se popravljam niti ne. Po začetnih abstinenčnih sindromih ko možgani zaznajo, da smo realno ideološko dejansko resetirali za kakih 200let, postane zadeva zanimiva!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

donfilipo je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Super. Amoralen sem.
Toliko klobasanja že dolgo nisem videl.
Indoktrinacije nisem imel.
Win.


Jebi ga. Ti bom povedal pa direktno, ker je očitno škoda zgubljati besede!
Indoktriniran si!
Ni pa nikjer rečeno, da si amoralen.
Priporočan namesto vina šnops;((


Indoktriniran s strani koga ? Profesorjev ? Staršev ?
Resnično misliš da je nezmožno postaviti lastne vrednote iz nule ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Resnično misliš da je nezmožno postaviti lastne vrednote iz nule ?


Absolutno. Resno.
Lahko pa indoktrinirane vrednote nadgradiš in obenem razmontiraš stare. Kot je to naredil delno uspešno, evo tudi slavni Paine. Uvedel sekularizacijo, ločitev cerkve od države, enakopravnost ne glede na vero, in to seveda z obilo klobasanja:)
Bogec mu je pa ostal>:D
Najprej pa bi seveda nekje sploh moral pokazati, kaj so tvoje tako enkratne moralne vrednote!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Resnično misliš da je nezmožno postaviti lastne vrednote iz nule ?


Ne vem kako jih boš postavil iz nule, saj si že vzgajan v nekem okolju z nekimi vrednotami. Ne moreš iz nule, ker ko se ti odločiš za neke vrednote kot svoje, si bil že okužen z njimi od zunaj. Ne moreš z nule sploh. Lahko samo narediš svoj set vrednost iz že uveljavljenih vrednot. Pa teh setov spet ni zelo veliko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

The Age of @ Wikipedia...

Ena misel se mi je utrnila ob branju stare bukve:) Morda kakemu šolarju pride prav.
Vse to 'šimfanje' čez religijo, sem v nešteto variantah že slišal, videl in prebral. Variacij smo, (morda včasih več?) res imeli na izbiro povsod obilo.
Ampak Okapi je pa sistematizirana mašina8-)
Zdaj šele lahko natanko vem, kdo je eden od dejanskih očetov take kritike inštitucij cerkve, kdo pa pozneje copycat. Za površnega zemljana na videz nepomembno. Ampak se bojim, da za bodočega akademika pa odločilno.

Nauk: ko berete in študirate, si znanje sistematizirajte, v datum, okolje in glavne 'pointe' sporočila.
Sicer vam nikoli ne bo jasno, ali vas je na misel navedla biografija Pamele Anderson, ali Koran. Kar pa zna biti prehuda celo za moderen svet;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

hamax ::

Absolutno. Resno.

Ocitno so vsi simpanzi in ostale zivali, ki zivijo v skupinah indoktrinirane s strani Kristjanov(ali ostalih ver).
Moralna nacela so enostavno "vgrajena" v nas, ker nam to povecujem zmoznost za prezivetje. Ali te vrednote pridejo iz genov, druzbe ali pa so mesanica obojega niti ni vazno. Vazno je le to, da se razvijejo pri vecini zivalskih vrst in nimajo nobene veze z religijo.
Seveda pa nihce ne more zanikati, da se vera ni umesavala v nase vrednote. Po mojem mnenju je storila vec skode kot koristi, ampak to je le moje mnenje.

Pyr0Beast ::


Ne vem kako jih boš postavil iz nule, saj si že vzgajan v nekem okolju z nekimi vrednotami. Ne moreš iz nule, ker ko se ti odločiš za neke vrednote kot svoje, si bil že okužen z njimi od zunaj. Ne moreš z nule sploh. Lahko samo narediš svoj set vrednost iz že uveljavljenih vrednot. Pa teh setov spet ni zelo veliko.


Kura ali jajce varianta ?

Lahko zadevo filtriraš in izločiš tisto, kar je tebi všeč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

USS Liberty ::

Nimitz has been poisoned by a meme.

Thomas, zadnjič sem tebi in Double J-ju postavil eno vprašanje, pa sta ga namerno ali nenamerno prezrla, pa vama bom to isto vprašanje postavil še enkrat. Ali vama je bolj všeč židovska multikulturna Amerika, ali pa vama je bolj všeč wasp-ovska evropska Amerika?

Double_J je izjavil:

Ja... tej argumenti so precej podobni tistim ko bereš Goebbelsa. To bi znalo biti kar od tam pobrano... No ja še vedno je šansa da imajo pač oboji prav.

Ti si eden tistih t.i. desničarjev, ki so jim levičarji v podzavest vgradili vsemogoče strahove. Panično te je strah, da te bodo, če se boš zavzemal za desne ideje, obtožili nacizma in antisemitizma, zato se stalno trudiš, da bi se dokazal, da si ti pa nek ''boljši'', ''drugačen'', ''strpen'' desničar, ki brani žide. Uporabljaš pa stalno iste fore kot levičarji, ki vedno, ko so brez argumentov, začnejo druge etiketirati z nacizmom…
Kar se pa tiče Goebelsa, s katerim hočeš etiketirati nasprotnike, pa ni Goebels kriv, da se še tudi po 2. svet. vojni kljub 65 let cionistične hollywoodske prožidovske propagande, na žide še vedno lepijo stereotipi in negativno mnenje o njihovem karakterju. Za stereotipe so si židi večinoma sami krivi. Imam prijateljico, ki je nekaj časa delala v enem od boljših ljubljanskih hotelov kot receptorka in imela opravka z ljudmi iz celega sveta in mi je par let nazaj pravila, kako so ji od vseh gostov najbolj grenili življenje ravno židje. Pravila je, da so to totalno nemogoči ljudje, vedno so si izmišljevali vsemogoče lažne razloge, da bi od receptorjev izsilili popuste pri ceni sobe, stalno so se pritoževali šefu recepcije in celo direktorju hotela, kateremu so potem podali neke laži, da nekaj ni bilo v redu s sobo ali drugo hotelsko uslugo. Vsi drugi gosti iz drugih držav so bili z enako uslugo zadovoljni, razen Izraelcev in ameriških židov. Ne vem, ali je potem moja prijateljica, ki nima nobene veze s kakšno ideologijo, še najmanj pa s kakšno antižidovsko nacistično, tudi antisemitika, ki uporablja Goebelsove argumente, da si je ustvarila takšno negativno mnenje o židih?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Okapi ::

Ni ravno nek vzor sodobnega sekularnega ateizma, ne?
Paine je deist, ne ateist. Ampak kar se morale tiče, in o tem je bilo tu govora, se to v bistvu ne razlikuje. Ključno je pa nadaljevanje tistega, kar si citiral.

I do not believe in the creed professed by the Jewish church, by the Roman church, by the Greek church, by the Turkish church, by the Protestant church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church.
All national institutions of churches, whether Jewish, Christian, or Turkish, appear to me no other than human
inventions set up to terrify and enslave mankind, and monopolize power and profit.


Do morale, kakršnakoli že je, se deisti in ateisti dokopljejo sami. Če verjameš, da je bigbang sprožil stvarnik, ki se od tam naprej ni vmešaval v razvoj vesolja (kot verjamejo deisti), ali da tega stvarnika ni, je v bistvu nepomembno.

V ZDA pa imajo Paina v glavnem itak za ateista. Theodore Roosevelt ga je nekoč opisal kot "filthy little atheist".

Zdaj šele lahko natanko vem, kdo je eden od dejanskih očetov take kritike inštitucij cerkve,
In kar je še najbolj zanimivo - Paine je v bistvu tudi UTD pogruntal, oziroma bil vsaj eden prvih, ki je o tem pisal (v Agrarian Justice).
Agrarian Justice @ Wikipedia

V glavnem, model je eden od tistih, o katerih bi se morali v šoli učiti, pa se ne.

O.

jype ::

donfilipo> Ne. Ateistična morala preprosto ni poznan in uveljavljen termin. Ker ateisti večinoma koncepte morale kopirajo iz deset zapovedi, do Kanta.

Če se je nekomu ponesreči v Biblijo zapisalo "Do unto others..." to še zdaleč ne pomeni, da je to kar krščanska morala, ali da ima krščanstvo kakršenkoli vpliv na koncept, ki pravzaprav ni nikomur tuj.

Ateistična morala je pragmatična in izvira iz empatije (in iz ničesar drugega - če je kdo to ubesedil kot filozofijo, s tem ni nič premaknil temeljev).

Double_J ::

Nimitz... boš priznal, da je tole bila zgolj propaganda? Poglej si številke v članku. Ker, če se bomo strinjali da je bila to propaganda, se bo šlo lahko naprej.

Jewish Bolshevism @ Wikipedia

"...I find a notorious German anti-Semitic book quoting... Wilton, of the Times, as its authority for the statement that 'of 384 People's Commissars who constitute the Government only 13 are Russians, while 300 are Jews.' What are the facts? The only officials in Soviet Russia who are authorised to hold the rank of People's Commissars are the members of the Cabinet. These number 17, and of them 16 are indisputably Gentiles, while only one – Trotsky – is Jewish by birth
Dve šivanki...

donfilipo ::

Ocitno so vsi simpanzi in ostale zivali, ki zivijo v skupinah indoktrinirane s strani Kristjanov(ali ostalih ver).


Nope. Šimpanzi poznajo empatijo, ne znajo pa v 17 ali 17684 besedah, povedati zakaj je ta večinoma dobra. In tudi kdaj ni. Ali kombinacij, ki sestavljajo večino človeških ideologij.
Če mi res gradimo tudi na genih šimpanzov, o memih ne moremo govoriti. Še. Pomeni človeško iz šimpanzov da, obratno ne. Čeprav na empatijo pri šimpanzih samo, pa nemara lahko vpliva tudi človeški vzgojitelj. Pa še na kaj. Ampak na šimpanzjo 'ideologijo', pa ne more, ker je še v fazi spermija:)

Lahko zadevo filtriraš in izločiš tisto, kar je tebi všeč.

To počnemo vsi. A za ZELO ZELO REDKI, ki bi lahko rekli, da so zgradili res kakšno originalno kombinacijo, Filter + lastne variante, ki imajo utemeljitev.

Do morale, kakršnakoli že je, se deisti in ateisti dokopljejo sami.

Tako zgleda. Ampak čisto sam pa tudi Paine ni bil. Nekje je bral John Locke-ja:) Bila je doba Razsvetljenstva. Kaj šele trditve o samoniklosti gore naslednikov, ki so ga brezsramno in brez omembe kopirali in citirali, obilno še v moji rani mladosti, praktično povsod:) Mem spreading trough time and history.

No Paine je ravno zaradi tega, ker se je potrudil in temeljito utemeljil svoje ideje in nazore, pa resda za tiste čase revolucionar in tvorec nove ideologije. Golo moralo pa je, kot sam namiguje, imel kar lepo klasično Konfucijevo, ali še bolje Jezusovo. Predvsem to, ki je preživela filtre zgodovine do danes. Je pa jasno. Ni bil Jezus edini, tudi ne čisto prvi, ampak samo najbolj in v Evropi daleč najbolj popularen medij širjenja ravno te morale! Od razsvetljenstva naprej pa v povsem novi luči. Ne več toliko kot bog in zakonodajalec, pač pa kot filozof in dober človek!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ali vama je bolj všeč židovska multikulturna Amerika, ali pa vama je bolj všeč wasp-ovska evropska Amerika?


Meni so všeč vplivi nekaterih Židov in nekaterih WASPov. Med obojnimi najdem simpatične in nesimpatične.

"Težava" je tudi v tem, da izven teh dveh komaj najdem kaj, kar bi bilo meni užitnega.

Poglejmo Žide. Iz njih izhaja Einstein. Ki je dal pobudo, da ZDA izdelajo atomsko bombo. Potem se je pa cmeril, ker jo imajo. Iz njih izhaja Ayn Rand ki je bila zame dovolj liberalna. Iz njih izhajajo nekateri kljukci v vrhu medije.

WASPi pa isto. Gorea ne prenesem, Bush mi je pa všeč, kot je znano.

Ostali, težko pomolijo glavo iz svoje defaultne tribal narative, čeprav se zelo poredko le zgodi.

No, Zahodno civilizacije smatram za judeo-grško-rimsko. Z bistvenim kasnejšim prispevkom Evrope in ZDA. Vplivi teh komponent so pa mešani, se strinjam.

Ostalo ... tam je Tretji svet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Tako zgleda. Ampak čisto sam pa tudi Paine ni bil. Nekje je bral John Locke-ja:
No, seveda. Saj ko rečem, da se do morale dokoplje vsak sam, nisem mislil, da jo vsak iz nič samo pogrunta. Bereš različne knjige, lahko tudi svete, poslušaš ljudi, kaj pravijo, in na osnovi tega ugotoviš, kaj se spodobi početi, in kaj ne.

Da vsak, ki v danem trenutku vidi dlje kot tisti okoli njega, to vidi zato, ker stoji na ramenih velikanov, pa itak vemo, ne. In ne, tega se ni spomnil Newton, ampak v 12. stoletju Bernard Chartreški, pa še on je samo za starimi Grki ponavljal.

O.

donfilipo ::

jype je izjavil:

Če se je nekomu ponesreči v Biblijo zapisalo "Do unto others..." to še zdaleč ne pomeni, da je to kar krščanska morala, ali da ima krščanstvo kakršenkoli vpliv na koncept, ki pravzaprav ni nikomur tuj.
Ateistična morala je pragmatična in izvira iz empatije (in iz ničesar drugega - če je kdo to ubesedil kot filozofijo, s tem ni nič premaknil temeljev).


Pa kaj je z vami? Imamo nacija, ki namesto harmonike in basa posluša heavy metal, in jezuslike mem, ki zanika lastnega profeta;(( Jebela ustrižte se;((

*//Ateizem dejansko nima svoje specifične javno poznane ideologije in morale, razen zloglasne Marksistično-boljševistične, vsaj na naših tleh, še ne. Ateizem je zelo širok pojem nenadoma. In obsega več moral. Ampak od slavnih vzorov je poznan Marx, ki se ga zdaj tlači na silo, v kanto za smeti:) Nimamo Ayn Rand, in ne doumemo kje je psihopatologija igrice Bioshock, (razen MAYBE kak Okapi:), sodobnejše pragmatične in modne variante, pa so še precej nedorečene. No priznam. Obujeni liberalizem, in ko še tako lepo pokaže svoje rootse, je pa vsekakor na pravi poti!//*

V Biblijo se je Jype resda marsikaj 'po nesreči' zapisalo, če upoštevamo, da je USS lasat in metalc;(( Če bi poslušal harmoniko in bas in bi ružili po vas, no potem bi rekli, da so židje pač zlobni>:D Ampak to kar ti citiraš, se pa nikakor ni zapisalo po nesreči8-)

Dost sarkazma//*

Ok. Vem kaj delaš. Rušiš mit. Če za mlade 'to pali', pri meni 'rušiš' nekaj, kar nikoli ni bilo zgrajeno. Se pa trudim, da bi poskuse konstrukta, takoj zaznal pri vseh ideologijah!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Ateistična morala seveda ne obstaja - ker je to morala, ki izvira iz evolucijske prednosti kompleksne družbene ureditve - ampak če je treba postaviti kontrast morali, ki izvira iz dogme (pa naj bo ta zapisana v knjigah, ali pa vbita v glavo z nasiljem nad otroci), potem temu brez slabe vesti lahko rečemo ateistična. Taka, ki ne priznava druge avtoritete, kot je empirična realnost.

Pyr0Beast ::

Nananana.

Empirična morala.

To bo pravo.

Win.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

Nope. Šimpanzi poznajo empatijo, ne znajo pa v 17 ali 17684 besedah, povedati zakaj je ta večinoma dobra. In tudi kdaj ni. Ali kombinacij, ki sestavljajo večino človeških ideologij.

Kot prvo je to, da simpanzi ne vejo zakaj se ne pobijajo med sabo, le tvoja predpostavka. Morda vejo, morda ne. Najverjetneje ne.
Ampak kaj ima to veze s teisticno moralo, to je le posledica visje stopnje inteligence in s tem zavedanja. Stranski produkt.

donfilipo prosim prilepi citat iz biblije, ki v 17-17684 besedah razlozi zakaj je dobro biti moralen. In kdaj ni.

Ampak to kar ti citiraš, se pa nikakor ni zapisalo po nesreči

Zakaj pa se je? Ker se je nekomu zdelo fajn empatijo spraviti v en stavek ali zaradi kakega globjega razloga?

guest #44 ::

Men se zdi, da si vi malo preveč komplicirate dojemanje tega sveta.

Jz izpeljem vso moralo in ostale človeške meme iz par osnovnih gradnikov: Energija, surovine, nagon po preživetju in entertainment. (sicer tega zadnjega še nisem preštudiral)


Tko da morala ni nič drugega, kot kombinacija in prerazporeditev teh osnovnih gradnikov. Kaže se, da religioznia morala ima manjši izkoristek energije in surovin kot "ateistična". Namreč surovine in energija, ki gredo za čaščenje neobstoječega ali nevplivnega boga so nesmotrno izkoriščene. Zakaj zakurit ovco, če pa jo lahko poješ in s tem greš kopat njivo, da boš mel več krompirja na koncu sezone.

Sicer entertainment malo kvari to hipotezo, ker je preveč obširen pojem...ampak dozdeva se mi da je tud elementaren. Entertainment je svojevrsten potrošnik energije in surovin, ki deluje bolj negativno kot pozitivno na preživetvene zmogljivosti. Tu se skriva naša človeškost, drugače bi bli le kot mravlje v mravljišču. Treba znat optimizirat kiremu se bo več energije namenjalo.


Ateistična morala je pač učinkovitejši sistem IMO. To da so eni pobijali druge...Gre za prerazporejanje surovin in energije, čeprav s tem povzročamo bolečino in uničujemo potencialne produkcijske zmogljivosti. Zatorej je nemoralno pobijat, ker si s tem manjšamo možnost po preživetju, čeprav se lahko na kratko obdobje zdi to pravilen ukrep, ampak ni, še posebej zato ker zamenjava osnovnih sredstev je zelo potraten in dolgotrajen proces (9 mesecev).



Komunizem, kapizalizem, religija,... to so vse produkti preseravanja v času in okolju z obilnimi zmogljivostmi. Vprašajte puščavske nomade ali eskime, koliko časa imajo za tako preseravanje?

jype ::

jverne> Entertainment je svojevrsten potrošnik energije in surovin, ki deluje bolj negativno kot pozitivno na preživetvene zmogljivosti.

To je pa zelo naiven pogled. Če misliš na sodoben hedonizem je to morda res videti tako, ampak entertainment (kot zabava, igra, aktivnost, ki sprošča) ima bistvene in zelo pozitivne učinke na zdravje (fiziološko in mentalno).

jverne> Vprašajte puščavske nomade ali eskime, koliko časa imajo za tako preseravanje?

In vendar tudi animizem in suni islam (ki ga prakticirajo omenjene skupine) nista preveč optimalna (seveda pa zahtevata v določenem času nemara povsem smiselne elemente obnašanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Entertainment je svojevrsten potrošnik energije in surovin, ki deluje bolj negativno kot pozitivno na preživetvene zmogljivosti.

To je pa zelo naiven pogled. Če misliš na sodoben hedonizem je to morda res videti tako, ampak entertainment (kot zabava, igra, aktivnost, ki sprošča) ima bistvene in zelo pozitivne učinke na zdravje (fiziološko in mentalno).

jverne> Vprašajte puščavske nomade ali eskime, koliko časa imajo za tako preseravanje?

In vendar tudi animizem in suni islam (ki ga prakticirajo omenjene skupine) nista preveč optimalna (seveda pa zahtevata v določenem času nemara povsem smiselne elemente obnašanja).




Ja za biološki organizem je entertainment res potreben za sproščanje, ker drugače se organizem preobremeni. Ne bo pa nujno vedno tako. Hedonizem je praktično vsak entertainment, le da ga treba primerno umestit v ostale nujnosti za preživetje.


Animizem in suni islam v takih okoljih je pomojem zreduciran na bare minimum. Nobenih mošej ali luksuznih lesenih kipov...ni ne surovin ne energije za tako preseravanje. Ena kost na posebnem mestu bo dovolj. Iz tega vidika so bolj učinkoviti kot pa je praksa za bogata okolja.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Nobenih mošej ali luksuznih lesenih kipov...ni ne surovin ne energije za tako preseravanje.
Vseeno zapravljajo, kolikor pač lahko zapravljajo. Niso oni pametnejši od tistih, ki gradijo katedrale, samo dovolj kamna nimajo na voljo.

O.

guest #44 ::

Zapravijo kolikor je še smotrno zapravit imo, ker vedo da morejo šparat...in so raje na varni strani, ker drugače vsi pocrknejo boleče smrti. Ljudje v izobilju, pa niso tako mentalno zdresirani in ko jim neki zmanjka se ne sekirajo...ker itak bo od nekje že pršlo. Dokler ima od kje pridet je še ok, ne bo pa nujno vedno tako.

Double_J ::

Dve šivanki...

USS Liberty ::

Dvojni J, jaz nisem nikoli tega protokola lepil kot nek argument. Ta dokument je najbrž res fake...

Me pa zamima, kaj recimo porečeš na USS Liberty

http://whatreallyhappened.com/WRHARTICL...

Cionisti napadajo in ubijajo celo svoje zaveznike Američane. Cionisti namerno napadejo ameriško neoboroženo ladjo v mednarodnih vodah. Izraelci točno vedo, da gre za Američane, pa jih napadejo z neoznačenimi letali in torpednimi čolni, Američanom namerno uničijo celo reševalne čolne.

Cionisti hočejo za napad lažno obtožiti Egipčane in ameriška vojska kot povračilo skoraj z nuklearnim orožjem bombardira Kairo. In ko Američani izvedo, da za zločinskim napadom stojijo Izraelci, ne storijo nič, ker ameriški cionistični lutki Lyndon Johnson in Robert McNanamara ne upata nič proti cionistom. Namesto da bi Amerika uvedla kakšne močne povračilne ukrepe prpti Izraelu, raje vse skupaj prikrijejo. A je še potreben kakšen večji dokaz, da je ameriška oblast marionetska oblast s katero upravlja židovski lobij...

A si predstavlajte, da bi Američanom kaj takega recimo naredil Iran, kakšne posledice bi utrpel...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

To je bilo uporabljeno kot spodbuda, da se američani vključijo v vojno na njihovi strani. Ali ni zanimivo, da če naj bi imeli takšen vpliv, ZDA niso stopile že od začetka na njihovo stran?

Kot jaz vidim so se takrat počutili eksistencialno ogrožene in niso več izbirali sredstev.
Dve šivanki...

guest #44 ::

Oh boy i can't believe i'm writing this.

Ampak ne moreš potegnit državo v vojno brez nekega razloga. Če pa nekdo zluknja ladjo je dost bolj prepričljivo.

USS Liberty ::

Double_J je izjavil:

To je bilo uporabljeno kot spodbuda, da se američani vključijo v vojno na njihovi strani. Ali ni zanimivo, da če naj bi imeli takšen vpliv, ZDA niso stopile že od začetka na njihovo stran?

Kot jaz vidim so se takrat počutili eksistencialno ogrožene in niso več izbirali sredstev.


Napadeš svojega največjega prijatelja in zaveznika, da ga "spodbudiš", da se vključi v vojno na tvoji strani - res argument, da te kap. Cionisti so v tej šest dnevni vojni proti Arabcem itak zmagovali in niso rabili Američanov, da jim pri tem direktno pomagajo v boju proti arabskim vojskam. Cionisti so hoteli, da Američani nukajo Kairo brez razloga. A se lahko cionisti še kaj bolj podlega spomnijo.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Double_J ::

During the Six-Day War between Israel and several Arab nations, the United States of America maintained a neutral country status.


Pomoje so menili, da so jih ZDA že kar odpisale...
Dve šivanki...

USS Liberty ::

http://bigpeace.com/nmay/2010/12/02/swe...

Poleg Slovencev v Evropi živi še en čuden samodestruktiven narod, ki se hoče čimprej samoukiniti in izbrisati svojo kulturo in identiteto. Ta čuden narod živi gor na severu in se imenuje švedski narod. Zdaj so si Švedi celo ustavo spremenili in so tudi na ustavni ravni švedsko spremenili v mešanico Somalije, Pakistana in Albanije. Za najvišje funkcije na Ššvedskem, kot je funkcija državnega tožilca, pa sploh ne bo več potrebno imeti švedskega državljastva...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Mr.B ::

Slovenija je že napol tam. Primer poroke ciganke, kjer del državnega organa trdi da je vse ok, policija pa misli da morda ni ok, ostali se nas ne tiče, samo ko bodo socialni delavci in šola pričali, da je vse ok, se bo to tudi pozabilo.
Po enaki poti kot švedska gre tudi Francija, enako zvoniti potoči je tudi Nemčija. Realnost je ta, da ko določeno število ne izvornega prebivalstva naraste določeno mejo, le teh po EU zakonih enostavno ne moreš več ignorirati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

USS Liberty ::

Samo Švedska je res en poseben fenomen. Oni so gor na severu geografsko odmaknjeni in bi imigracijo zlahka kontrolirali, veliko lažje kot Nemčija ali Francija. Švedska tudi ni imela kolonialnega imperija, tako kot recimo VB ali Francija, da bi se k njim naseljevali ljudje iz njihovih bivših kolonij. Švedska je preplavljena z imigranti izključno zato, ker so se par desetletij nazaj neki idioti z Olofom Palmejem na čelu v švedski socialistični stranki spomnili, da je je slabo, če je Švedska naseljena pretežno s Švedi in so se odločili, da njeno demografsko podopo spremenijo tako, da bo spominjala na tretji svet. Posledice te politike so pa seveda katastrofalne.

Čudi pa me, kako to, da so ravno potomci vikingov tako pasivni, da še kar naprej večinoma samo nemo opazujejo, kako jim tujci jemljejo državo in jih spreminajo v manjšino v lastni državi...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Double_J ::

Danci jih pomoje ne bodo sprejemali, ko jih bodo muslimani čez nekaj desetletij nagnali iz države...:D
Dve šivanki...

USS Liberty ::

Jaz sem pripravljen trem Švedinjam starim 20-30 let dati zatočišče, ko bo v njihovi državi postalo dokončno neznosno...:D

Mislim pa, da so za tako stanje v državi močno krivi švedski moški, ki so se totalno poženščili, metroseksualizirali, so totalno pasivni in sploh ne opravljajo več temeljne moške funkcije v družbi, to je, da branijo svoje pleme pred osvajalci. Švedinje sredi Švedske posiljujejo neki Somalci in Arabci, švedski moški pa ne naredijo nič, da bi to preprečili...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29
««
7 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547814 (6740) Mavrik

No-go zones (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5911584 (9480) kuglvinkl

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274230685 (208230) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184217 (74684) Gandalfar

Posilstva v Oslu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11017642 (14305) Gandalfar

Več podobnih tem