» »

Multikulturnost

Multikulturnost

Temo vidijo: vsi
««
8 / 43
»»

lexios ::

švedski moški pa ne naredijo nič, da bi to preprečili...


Heh, če se ne motim podpiraš "free market" in izpeljanke, ki sledijo iz tega v ekonomiji in politiki (torej, čisto enostavno po Darwinu...), ko pa se zadeva prevesi v domeno psihologije in sociologije, pa ga pihneš s komentarjem na ravni jamskega človeka!?;((

Poleg Slovencev v Evropi živi še en čuden samodestruktiven narod, ki se hoče čimprej samoukiniti in izbrisati svojo kulturo in identiteto. Ta čuden narod živi gor na severu in se imenuje švedski narod. Zdaj so si Švedi celo ustavo spremenili in so tudi na ustavni ravni švedsko spremenili v mešanico Somalije, Pakistana in Albanije. Za najvišje funkcije na Švedskem, kot je funkcija državnega tožilca, pa sploh ne bo več potrebno imeti švedskega državljastva...


Priznam, da nimam pojma kakšno je trenutno stanje na Švedskem glede sprememb Ustave itd., lahko bi si zadeve enostavno zguglal, kot si si jih najbrž ti, pa ne bom! Švedi so neglede na vse svetlobna leta pred Slovenijo, tudi mentalno! In v tem pogledu bi dodal tole:

...neonacistično opredeljevanje in delitev posameznikov glede na nacionalnost je IMHO prežet pojem, resnični problem (asimilacije in integracije neke kulture),tudi Švedov, so predvsem skrajneži takšnega kalibra kot si sam! Premisli, če bi se sam kaj bolj prilagodil kulturi okolice v katero bi se po sili razmere preselil, kot se je kakšen albanski ali bosanski "skrajnež", ki se je pred 20-imi leti preselil na Švedsko, pa še kar veselo lapa po domače ali 50% 50%! Dost podobna mentaliteta najbrž! Razlika je le v tem, da ti o tem še kar veselo lapaš doma... Da o extremnih skrajnežih, recimo v muslimanskem svetu, ne govorimo! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

donfilipo ::

Pyr0Beast je izjavil:

Nananana.
Empirična morala.
To bo pravo.
Win.

Empirično moralo si ti moj ku... sam zaznal. Če ne bi bilo civilizacije in istočasne indokrinacije, ne bi zaznal niti, zakaj bi crknil:) 'Empirija' je proti dogmi prednost, a nič kaj dosti manj indoktrina na področju morale kot dogma! Šnops!


donfilipo prosim prilepi citat iz biblije, ki v 17-17684 besedah razlozi zakaj je dobro biti moralen

Zakaj je dobro, v bibliji ni eksplicirano. Marveč je indoktrinirano. Na malce bolj dogmatski in literaren način način, kot pri karanju staršev , šole in kasneje policajev:) Je pa recimo Platon, katerega so kopirali tudi teologi, tu dosti poizkušal.

Zakaj pa se je? Ker se je nekomu zdelo fajn empatijo spraviti v en stavek ali zaradi kakega globjega razloga?

Exactly. Ker je bil nekdo dovolj bister, da je kar cel sklop 'empirične morale' spravil v eno zapoved. In ji v okviru dogme-zakona dodal težo:)

Hamax:Ocitno so vsi simpanzi in ostale zivali, ki zivijo v skupinah indoktrinirane s strani Kristjanov(ali ostalih ver).

Donfilipo:Nope. Šimpanzi poznajo empatijo, ne znajo pa v 17 ali 17684 besedah, povedati zakaj je ta večinoma dobra. In tudi kdaj ni. Ali kombinacij, ki sestavljajo večino človeških ideologij.
Če mi res gradimo tudi na genih šimpanzov, o memih ne moremo govoriti. Še. Pomeni človeško iz šimpanzov da, obratno ne. Čeprav na empatijo pri šimpanzih samo, pa nemara lahko vpliva tudi človeški vzgojitelj. Pa še na kaj. Ampak na šimpanzjo 'ideologijo', pa ne more, ker je še v fazi spermija:)

Hamax:Kot prvo je to, da simpanzi ne vejo zakaj se ne pobijajo med sabo, le tvoja predpostavka. Morda vejo, morda ne. Najverjetneje ne.
Ampak kaj ima to veze s teisticno moralo, to je le posledica visje stopnje inteligence in s tem zavedanja. Stranski produkt.


Navadi se v življenju biti fer. Najprej postaviš očitno napačno trditev, in ko jaz poizkušam razložiti napako, začenjaš s sofizmi!
Ravno zaradi tega, ker večino naše morale pridobimo preko memov, in je to posledica, jasno da višje stopnje inteligence, ne moremo reči, da so šimpanzi lahko kakorkoli indoktrinirani od človeškega mema. Nekaj GENOV pa imamo istih. Kar 98%!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Če bi ljudje imeli empirično in racionalno moralo, bi bilo kriminala res OGROMNO več. Ker se kriminal v današnjem sistemu edino res najbolj splača! V kapitalizmu in represiji, kot jih poznamo. Ker pa MNOGO in večina menca, pred indoktriniranim in nezavednim strahom in ovirami, je pa tako kot je! In sistem na to jasno tudi računa! Do kriminalca se bo represija vedla veliko bolj spoštljivo, kot do mencača. No pa tudi bolj agresivno:)

Ampak vedno slabše se mi zdi. No tu pa res nisem prepričan in je to zgolj retorična prispodoba!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

USS Liberty ::

lexios je izjavil:

Heh, če se ne motim podpiraš "free market" in izpeljanke, ki sledijo iz tega v ekonomiji in politiki (torej, čisto enostavno po Darwinu...), ko pa se zadeva prevesi v domeno psihologije in sociologije, pa ga pihneš s komentarjem na ravni jamskega človeka!?[;((

Ti nič ne veš, kaj jaz podpiram. Če bi jaz podpiral totalni free market divji zahod in apokaliptično ekonomijo, potem bi podpiral vaše ''leve'' zares, LDS, Golobčka in Kresalovo. Pa ne želi si preveč, da bo nekdo na Švedskem začel dosledno uveljavljati Darwina, saj kolo zgodovine se lahko tudi hitro obrne, noben narod nima neskončne mazohistične tolerance, tudi Švedi ne, in kljub levičarski represiji in medijski propagandi na Švedskem, ki se postavlja na stran tujcev in proti Švedom, lahko ena iskra sproži požar, pa bodo mogoče Švedi prišli k pameti, Afričani, Arabci in Albanci bodo pa končali v Baltskem morju…

lexios je izjavil:

...neonacistično opredeljevanje in delitev posameznikov glede na nacionalnost je IMHO prežet pojem, resnični problem (asimilacije in integracije neke kulture),tudi Švedov, so predvsem skrajneži takšnega kalibra kot si sam! Premisli, če bi se sam kaj bolj prilagodil kulturi okolice v katero bi se po sili razmere preselil, kot se je kakšen albanski ali bosanski "skrajnež", ki se je pred 20-imi leti preselil na Švedsko, pa še kar veselo lapa po domače ali 50% 50%! Dost podobna mentaliteta najbrž!

Ja, itak, problem so boogeyman neonacistični skrajneži na Švedskem in v Sloveniji, ne pa horde Afričanov in Balkancev, ki po Stockholmu posiljujejo Švedinje. Pa ne vem, zakaj bi bilo nacionalno opredeljevanje prežet pojem. Če tako pravijo levičarji na FDV-ju in Metelkovi, še ne pomeni, da jih moramo pa normalni ljudje poslušati. Če je nacionalno opredeljevanje tako prežet pojem, zakaj nam pa potem vsiljujejo multikulturalizem in razne floskule ''različnost nas bogati''. Očitno nas bogatijo samo Bosanci in Albanci v Ljubljani ter Somalci in Arabci v Stockholmu, Slovenci v Ljubljani in Švedi v Stockholmu pa v tej levi družbi polni ''različnosti'' sploh ne bi smeli obstajati. Ta dva naroda bi se pa morala kar samoukiniti v imenu različnosti…
Pa kaj etiketiraš, da mene mečeš v koš z nekimi podivjanimi polpismenimi Bosanci in Afričani na Švedskem... Jaz sem človek, ki ima visoko izobrazbo, govorim več tujih jezikov in tudi švedščine bi se sigurno naučil in se normalno vključil v švedsko družbo, če bi me pot zanesla tja. Slovenci se vedno povsod kulturno obnašamo, ne glede ali smo v Sloveniji ali v Clevelandu ali Stockholmu…
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

hamax ::

Zakaj je dobro, v bibliji ni eksplicirano. Marveč je indoktrinirano. Na malce bolj dogmatski in literaren način način, kot pri karanju staršev , šole in kasneje policajev:) Je pa recimo Platon, katerega so kopirali tudi teologi, tu dosti poizkušal.

Torej zakaj je dobro biti dober? Da ne bomo sli v pekel? So to te vrednote o katerih govoris?
Porabil si ze olala besed, pa se vedno ne vemo o katerih vrednotah govoris.

Exactly. Ker je bil nekdo dovolj bister, da je kar cel sklop 'empirične morale' spravil v eno zapoved. In ji v okviru dogme-zakona dodal težo:)

Nekdo je bil tudi tako bister, da je v 10 bozjih zapovedi zapisal, da ne smemo kuhati koz(zivali) v njihovem mleku. Je to dodalo kaj teze temu?
Kako lahko dodas eni zapovedi vrednost, ce jo zapakiras v kup dreka?
Biblija je ena taka zmeda, da lahko vsak v njej najde tisto, kar verjame in s tem okrepi svoje prepricanje. Od morilca pa do najbolj prijazne zenicke. Nobene morale ni tu zraven, le orodje za opravicevanje lastnih dejanj.

Navadi se v življenju biti fer. Najprej postaviš očitno napačno trditev, in ko jaz poizkušam razložiti napako, začenjaš s sofizmi!
Ravno zaradi tega, ker večino naše morale pridobimo preko memov, in je to posledica, jasno da višje stopnje inteligence, ne moremo reči, da so šimpanzi lahko kakorkoli indoktrinirani od človeškega mema. Nekaj GENOV pa imamo istih. Kar 98%!

Porabil si cel odstavek, povedal pa prav nicesar. Najprej se nauci lociti ociten sarkazem od napacne trditve. Sej ni tok tezko.

Če bi ljudje imeli empirično in racionalno moralo, bi bilo kriminala res OGROMNO več. Ker se kriminal v današnjem sistemu edino res najbolj splača!

Kriminal se najbolj splaca? Aja? Ocitno si se zelo dalec od tega, da bi razumel evolucijsko ali empiricno moralo.

Okapi ::

Jaz sem pripravljen trem Švedinjam starim 20-30 let dati zatočišče, ko bo v njihovi državi postalo dokončno neznosno...
Ti si že lahko pripravljen, samo nobena Švedinja ne bo prišla k tebi. Leve ne marajo rasistov, desne pa ne Balkancev.>:D

O.

Okapi ::

Jaz sem človek, ki ima visoko izobrazbo, govorim več tujih jezikov
... in vendar ti vse to čisto nič ne pomaga;((

O.

donfilipo ::

Kriminal se najbolj splaca? Aja? Ocitno si se zelo dalec od tega, da bi razumel evolucijsko ali empiricno moralo.


To si pa ti rekel. Žaliti znaš, ker si admin, ti to veča muda:) Moral pa bi nasprotno biti vzor strpnosti in argumenta. Povedal ali dokazal, pa nisi ničesar.

Porabil si cel odstavek, povedal pa prav nicesar. Najprej se nauci lociti ociten sarkazem od napacne trditve. Sej ni tok tezko.

Ne uporabljaš pravilno sarkazmov. Zato jih je ločiti pri tebi težko. In češ boš patroniziral in žalil, ne bova prišla nikamor. Ker nimaš pojma, koliko jaz kaj poznam. In koliko lahko še spoznam. In kako lahko tudi znam žaliti!

En primer morale: Ne kradi.
Zapoved.
Empirično...če boš kradel, bodo kradli tudi tebi. In na koncu pride do splošnega nasilja, in prevlade močnega.
Ampak. Če se zapovedi indoktrinirano drži 95% ljudi, pa empirija o povratnem učinku odpove. In v takem primeru je 'neracionalna' indoktrinacija trenutne presoje, za civilizacijo pozitivna!
Kar pomeni, kriminal se splača! V trenutni situaciji. Vednar je le popoln 'greed' (poleg drugih patologij) dovolj močan, da povozi indoktrinacijo večine. Ker večina vendarle ne krade. Govorim recimo o razpadu morale socializma in o slovenski situaciji!

Zdaj pa če premoreš, brez žalitev obdelaj primer, pokaži empirično moralo brez 'sarkazmov', ali pa jih označi s smileyi. Ker nisi družinski večerji, nick imaš slabši od USS-a ali Deux-a;((, in ne vem vedno, s kakšnim 'kalibrom' imam opravka, ker sam nick resnično NI pomemben in na žalost tudi ne poveden. Ti pa že vnaprej povem, da tudi sam, dajem empirični, ali znanstveni morali veliko prednost pred 'biblično'. Edino kar trdim je, da je tudi ta indoktrinirana večini, in da za časa pisanja biblije, za njo ni bilo pravega momenta, pa tudi kjer je bil (grčija-platon), ni obrodila toliko več, kot bi, če ne bi bila filozofske narave.

Nekdo je bil tudi tako bister, da je v 10 bozjih zapovedi zapisal, da ne smemo kuhati koz(zivali) v njihovem mleku. Je to dodalo kaj teze temu?
Kako lahko dodas eni zapovedi vrednost, ce jo zapakiras v kup dreka?


Ne moreš. Vsaj efektivno za dalj časa ne. Ampak nikjer nikoli tudi nisem mislil drugače!!! Iz biblije je celo cerkev presejala, kar ni uporabno in obdržala zapovedi, ki niso po njeni doktrini več toliko far out. Ne more pa se, ponavljam, meriti z moralo, ki je spoznavne, ali celo znanstvene narave! Najprej se nauči prebrati kakšno tezo nekdo zagovarja. In pravilno označuje šale. Saj ni tako težko>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

En hint. Sam Harrisa - 'The moral Landscape', je prebralo prekleto malo svetnikov in stebrov moralnega vedenja. Kar ne pomeni, da je Harris zanič, pomeni, da multiplikacija njegovega mema (še) ne deluje toliko, kot recimo 'bulazni' po svetih spisih. Zaenkrat. Ali pa morda kar za dalj časa?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Če bi ljudje imeli empirično in racionalno moralo, bi bilo kriminala res OGROMNO več.

To si pa zelo slabo razmislu. Če bi držalo, bi to moralo pomeniti, da družbene ureditve izvirajo iz kriminalnih vzorcev hierarhije. Seveda take poznamo, a so daleč od mainstreama.

Ne le, da so ekonomsko uspešnejše tiste družbe, kjer je empatija del obveznega vzgojnega kurikuluma, tudi kriminala je tam bistveno manj (in preden kdo privleče ven ZDA kot primer uspešne družbe z veliko kriminala naj se malo pozanima, kateri deli ZDA so uspešni, kateri pa kriminalni).

hamax ::

Sem spesnil pol strani odgovorov na tvoje poskuse zaljenja in jamranja, ampak sem se odlocil, da ni vredno. Tko da bom poskusil iz celega posta vzeti samo tisti en odstavek, ki spada pod argumentirano debato.

Ampak. Če se zapovedi indoktrinirano drži 95% ljudi, pa empirija o povratnem učinku odpove.

Seveda, ker si zopet napacno predstavljas empiricno moralo. Oziroma nisi cisto do konca razmislil.
Ce bi vsi kradli bi bilo to za celotno druzbo slabo. S tem se verjetno strinja zelo velika vecina ljudi. Ravno tako se vecina strinja, da ce bo en kradel, to ne bo povzrocilo propada druzbe. In ce to oboje drzi, kje je razlog, da ta en ne bi bil jaz.
Je to tvoj argument?
Razlog zakaj ne bi kradel jaz je zelo preprost. Namrec ker druzba pozna prednosti tega, da nihce ne krade, je pripravljena storiti vse kar je potrebno, da se to zavaruje in izlociti tiste, ki ji s svojimi dejanji skodijo.
Tako mi kot tudi vecina ostalih zivali prekrskarje izlocimo iz druzbe in jim s tem zmanjsamo moznosti za normalno zivljenje.
Torej, ce bom kradel jaz, me bo druzba izlocila in zato bom na slabsem(imel manjse moznosti za sirjenje svojih genov).

Za izpeljavo zapovedi ne kradi celo empatije ne potrebujemo, le logicno sklepanje.
Seveda nam pa to logicno sklepanje ne narekuje, da ne bi kradli kadar smo skoraj popolnoma prepricani, da nas druzba ne bo zalotila(recimo kadar najdemo denarnico ali mobitel, ki ga je nekdo pozabil). Tam nam pa empatija priskoci na pomoc.

Morda bi se bilo na tem mestu zanimivo pogovarjati o tem, zakaj je v ameriskih zaporih le 1% ateistov, ceprav jih je v celotni populaciji mnogo vec(popolnoma se strinjam, da morda tu ni vzrocno posledicne povezave), ter zakaj se izkaze, da je med kolicino kriminala in stevilom ateistov v drzavi obratno sorazmerna povezava(tudi tu ne trdim, da gre nujno za vzrocno posledicno povezavo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Okapi ::

nick imaš slabši od USS-a ali Deux-a
:)):)) Skoraj sem se uscal v hlače:))

O.

donfilipo ::

donfilipo> Če bi ljudje imeli empirično in racionalno moralo, bi bilo kriminala res OGROMNO več.

To si pa zelo slabo razmislu. Če bi držalo, bi to moralo pomeniti, da družbene ureditve izvirajo iz kriminalnih vzorcev hierarhije


Slabo sem natapkal priznam. Moral bi poudariti razliko med osebno in splošno družbeno moralo. Torej če bi individuum spoštoval zgolj osebno kalkulacijo in interese......bi bilo kriminala res OGROMNO več
Neka indoktrinacija je potemtakem pozitivna. Poznavanje in premlevanje racionalne družbene morale, pa velika redkost. Na žalost.

Racionalna morala je v tem primeru mišljena morala, ki je produkt osebne kalkulacije, nasproti načelom družbe.
Osebno kalkulacijo in 'boj' med 'interesom - egom', 'superegom' in ' družbeno zapisano moralo'. Boj v posamezniku.
Drugo, kar je izven dometa moje takratne misli, pa je: 'družbene ureditve izvirajo iz kriminalnih vzorcev hiearhije' kar pa mi ni padlo na glavo. Je pa tebi..... in o tem velja podrobneje razmisliti. Vsekakor državne ureditve temeljijo na primarnem zatiranju vsesplošnega kriminala, in tudi na nasilju oblasti in zakonodajalca nad posameznikom... ampak ali pa se ta (oblastnik) lahko zlahka tudi oblikuje potemtakem v neke vrste 'bully kriminalca' je pa zanimivo vprašanje. Moram malce premleti.
Skratka govorimo o dveh rečeh, drug mimo drugega. Meni splošna in pisana 'morala' ne pomeni toliko, kot osebna implikacija. Me samo zanima, koliko pisane oblike dejansko sooblikujejo osebno in v kateri ideološki obliki če hočeš, več.

@hamax
Morala je družbena zapisana in osebna izvajana vsak dan. Ti-dve nista identični, pri nikomer!
Ni svetnika, ki ne bi kršil, recimo vsaj kake malenkosti.
Ko družba postavlja moralo, se popolnoma strinjam, da mora ta biti logična, razumljiva in v okviru družbenega sistema, tudi pravična. Ko pa jo implicira posameznik, pa je morala podložna trenutni kalkulaciji, (kaj se splača) in predsodkom in strahovom, ki jih sooblikuje družbena morala. In čimbolj združiti ta diskurz, da ima največ sovpadanja, je pa naloga sodobnih zakonodajalcev in moralistov, pa recimo kar družboslovja na splošno. In ja, ker smo materialna bitja, morda celo še več naravoslovja. Popolnoma pa se individuum pisane morale nikoli ne bo držal.

Strinjam se tudi, da danes vplive 'empirične morale', ali pa 'biblijske morale' niso ločljivi eksplicitno. Ker nihče se praktično ne drži, niti enega, niti drugega. Drži tudi, da pobožnost nikakor ne zagotavlja, da boš bolj moralen. Kar je v davnini biblična zakonodaja zagotavljala, je, da je poizkuse morale, poizkušala zapisati. In to je skozi zgodovino dalo tak razpršilni efekt mema, da ga deloma lahko jemljemo, za temelj morale naše civilizacije. Indoktrinacijo. Skoraj popolno. Do razsvetljenstva. Pa deloma še potem. Ker je sam liberalizem tudi nepopolna in nelogična zadeva. Zagotavlja osnovne pravice, ne pa osnovne potrebe! Tu so deloma celo 'bulazni svetih spisov' bolj logične, ker so zakonodajno empatične (no vsaj do tistih, ki so verni:)


Ce bi vsi kradli, bi bilo to za celotno druzbo slabo. S tem se verjetno strinja zelo velika vecina ljudi. Ravno tako se vecina strinja, da ce bo en kradel, to ne bo povzrocilo propada druzbe. In ce to oboje drzi, kje je razlog, da ta en ne bi bil jaz.
Je to tvoj argument?
Razlog zakaj ne bi kradel jaz je zelo preprost. Namrec ker druzba pozna prednosti tega, da nihce ne krade, je pripravljena storiti vse kar je potrebno, da se to zavaruje in izlociti tiste, ki ji s svojimi dejanji skodijo.


Tako je! Če govorimo o splošni družbeno zapisani morali! In kaj je tu lahko 'družbena logična napaka'?
- Družba ne stori še zdaleč ne vsega, kar je potrebno, da se izloči tatove, včasih z nelogičnostmi v lastnem sistemu, celo pospešuje kriminal....
-in na drugi strani, (osebna morala) jaz trdim, da tisto, kar nas odvrne da ne vzamemo denarja iz najdene denarnice ni empatija. Ampak podzavestna indoktrinacija z raznimi zakoni in oblikami morale. Nek indoktriniran input. Pri recimo ropu, nad nemočno starko, resnično že igra vlogo tudi empatija, saj pravi ' krvavi robotski' kriminalci, često zaradi sledov in učinkovitosti, tudi žrtev pokončajo, ampak spet ta empatija, 'milostne' ne zaustavi pred samim ropom. In kaj ustavi navadnega zemljana. Če ima še kanček upanja v glavi in se zanese na pravičnost in moralnost 'družbe', trdim, da je to potem indoktriniran strah, vse prej kot Harrisovska expertiza, ali evoluirana empatija. Opica našle banane na samem, ne bo vračala skupnosti, ne?

Ne bom zanikal, da verjetno kak jure in morda tudi ti, (te ne poznam, niti skozi poste, njega pač), lahko osebno moralo skoraj popolnoma uskladijo z svojo recimo 'ideološko'. Ni pa to večinsko, niti pravilo!
Večinsko ali praviloma, gre vsaj po moje za indoktrinacijo, ki stalno na skrivaj skuša preglasiti kalkulacijo trenutnega interesa in priložnosti! To večinoma gre, kriminologi pa bi morali znati pojasniti, kdaj pa večinoma ne gre.
No, če pa komu res gre tako kot juretu, pa hvaljen jezus!8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

hamax ::

in na drugi strani, (osebna morala) jaz trdim, da tisto, kar nas odvrne da ne vzamemo denarja iz najdene denarnice ni empatija. Ampak podzavestna indoktrinacija z raznimi zakoni in oblikami morale.

Jaz pa mislim da je v vecini primerov empatija. Bom poskusil ponazoriti.
Ce najdem na tleh recimo 50eur jih bom verjetno mirno pospravil v zep in se naredil blesavega. Verjetno bi le redki okoli iskali pravega lastnika, saj 50eur lastniku verjetno ne bo unicilo zivljenja, meni pa bo prineslo nekaj ne ravno zasluzenih uzitkov.
Ce bi na tleh nasel recimo 1000eur, pa bi jih ze veliko tezje obdrzal, ker se bom zavedal, da lahko s tem lastnika hudo prizadanem.
Kaj pa ce bi vedel, da je lastnik teh 1000eur nek ne prevec prijazen bogatas? Bi jih lazje uzel?
To je po mojem mnenju empatija v najbolj cisti obliki.
Lahko razliko med temi tremi situacijami razlozis s indoktrinirano moralo? So te starsi ucili, da je krasti malo manj hudo, ce lastnika ne prizadanes prevec? Dvomim.

Morda bi ti v teh situacijah razmisljal popolnoma drugace kot jaz in zato tega ne pripisujes empatiji, ampak malo dvomim.

(te ne poznam, niti skozi poste, njega pač)

Jure bo cisto ok tudi zame :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Okapi ::

So te starsi ucili, da je krasti malo manj hudo, ce lastnika ne prizadanes prevec? Dvomim.
No, to pa težko rečeš, ker za razvoj osebne morale ni ključnega pomena to, kar ti neposredno povedo, ampak kar izveš "med vrsticami" in z dejanji v vsakdanjem življenju. In na ta način marsikdo tudi od staršev izve, da pač ni take hude škode, če je bogataš ob jurja. Oziroma da so stvari, vključno z moralo, v bistvu relativne, ne tako absolutne, kot piše v bibliji.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

donfilipo ::

Ce najdem na tleh recimo 50eur jih bom verjetno mirno pospravil v zep in se naredil blesavega. Verjetno bi le redki okoli iskali pravega lastnika, saj 50eur lastniku verjetno ne bo unicilo zivljenja, meni pa bo prineslo nekaj ne ravno zasluzenih uzitkov.
Ce bi na tleh nasel recimo 1000eur, pa bi jih ze veliko tezje obdrzal, ker se bom zavedal, da lahko s tem lastnika hudo prizadanem.
Kaj pa ce bi vedel, da je lastnik teh 1000eur nek ne prevec prijazen bogatas? Bi jih lazje uzel?


Težko bova tu o pravih in resničnih kalkulacijah. Morda v temi o morali...kriminologiji, treba bi bilo (spet) pregledati številne experimente na tem polju...in znanost. Vsekakor jaz menim na uč, da poznam veliko več ljudi, ki bi se na empatijo posrali in pospravili denar. 1000EUR toliko prej kot 50. Kar se pa mene tiče? Če bi našel bankovec za 1000EUR bi ga pustil ležati. Prisežem:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

hamax ::

Se strinjam, da bi se tu dalo izvesti zanimiv eksperiment(verjetno ga tudi je ze kdo, samo se mi ne ljubi brskati) o tem koliko ljudi bi lastniku vrnilo 20eur in koliko 500eur. Ter kaksna bi bila razlika, ce bi bil neznanec, ki je izgubil denar v poslovni obleki ali pa v trenirki.

Okapi ::

En zanimiv poskus so naredili na Švedskem. Standarden poskus merjenja pripravljenosti ljudi pomagati je "izgubljeno pismo". Na cesti, za brisalci naključno izbranih avtomobilov ali na kakšnih drugih primerno izbranih krajih puščaš "izgubljena" pisma, s svojim naslovom in znamko, in gledaš, koliko pisem bodo ljudje vrgli v poštni nabiralnik (in bodo torej prišla na tvoj naslov).

No, na Švedskem so to naredili tako, da so bila ena pisma naslovljena na nekoga s švedskim imenom, in druga na nekoga z muslimanskim imenom. Poleg tega je bil v nekaterih pismih denar, v drugih pa ne. Pri pismih brez denarja je bil motiv zgolj altruizem - boš pomagal človeku, ki je izgubil pismo, ali ne. In ljudje so v tem primeru pisma pošiljali nediskriminatorno. Pri pismih z denarjem je bil motiv za dejanje tudi pridobitniški. Če pisma nisi poslal, je to pomenilo, da si obdržal denar in oškodoval naslovnika. In zanimivo, v tem primeru je prišlo na muslimanske naslove precej manj pisem kot na švedske;) Švedi torej z lažjim srcem okradejo muslimana kot Šveda (Nimic bi rekel, još ima nade za njih>:D ).
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

O.

donfilipo ::

Jap. S tem da verjetno tudi muslimani lažje okradejo nemuslimana. Iz lokalnih neprilik, mi je neracionalno reči šveda8-) Pomeni multikulturne skupnosti, imajo neko potencialno nestabilnost, ki se jo zazna.
Evo USS zdej bom pa dal gor en WASP 'dimi vetar po jezeru';((

Pa še link, ki ni dostopen samo 'učenim':
http://people.anu.edu.au/andrew.leigh/p...
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

nick imaš slabši od USS-a ali Deux-a
:)):)) Skoraj sem se uscal v hlače:))

O.


Ti dejansko bereš njegove poste ?

Bogi. :))



-in na drugi strani, (osebna morala) jaz trdim, da tisto, kar nas odvrne da ne vzamemo denarja iz najdene denarnice ni empatija.

O rly ?
Jaz vedno pogledam za denar v najdeni denarnici, nato pa še za osebno/dokumente. :)
S tem, da pustim stvari kakor so, saj od drugih pričakujem isto (kar pa se ne dogaja)

je neracionalno reči šveda8-) Pomeni multikulturne skupnosti, imajo neko potencialno nestabilnost, ki se jo zazna.

Misliš reči pripadnost ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Lažeš. Zakaj bi ti pa odgovarjal, če ne bereš?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Pa vseeno, če morda koga zadeva le zanima in mu ni namen le 'programirati kratko v prozi' + prcati;((
(Ali programiraj, ali pa se tu razjasni z malo prave pojasnjujoče proze:)

Okapijev link, ki je na žalost pod geslom in moj, sta dovolj poučna!

Empatija ni neka selektivna reč, po celo malenkostih. Empatija je sposobnost deliti žalost in srečo z drugim čutečim bitjem. Je pa očitno popolnoma podrejena drugim 'indoktrinacijam'.

Pomeni, če imaš iz eksperimenta jasno vidne razlike v morali, pri odločitvah posameznikov, (glede na narodnost, raso, spol, privlačnost itd. oškodovanca) ne more vedno iti za empatijo, ampak predvsem tudi za kalkulacije druge sorte. Zgleda predvsem za indoktrinirane predsodke. Pomeni: empatija, (ko prazna pisma dosežejo večino uporabnikov), je nična v primerjavi s kalkulacijo koristi (v primerih, ko pisma in denar v njih izginejo)

Svetniki pa ponavljam, ste pa tako redki, da ste statistično zanemarljivi in lepo programirajte naprej>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

hamax ::

Empatija ni neka selektivna reč, po celo malenkostih. Empatija je sposobnost deliti žalost in srečo z drugim čutečim bitjem. Je pa očitno popolnoma podrejena drugim 'indoktrinacijam'.

To je ocitno le tebi, ki ne razumes evolucijske morale. Gledas tako zelo ozko, da komaj kaj vidis.

Kdaj cutis vecjo empatijo do bitja? Ko je to bitje bakterija, zuzelka, mis, macka, opica, nakljucni clovek, sosed, privlacna soseda, prijatel, bratranec, brat?

Evolucija je poskrbela za to, da skupine stojijo skupaj kadar jim to omogoca lazje sirjenje lastnih genov. Ce bi tvoj bratranec napadel tvojega brata, bos obvaroval brata. Ce bodo hrvati napadli slovenijo, se bomo vsi(vecina) slovenci borili proti njim, ce bi nezemljani napadli zemljo, bi se vsi ljudje borili proti nezemljanom.

Tako se obnasas kot fanatiki, ki pravijo, da bi zaceli krasti in moriti, ce bi izvedeli, da bog ne obstaja.

Pyr0Beast ::

donfilipo je izjavil:

Lažeš. Zakaj bi ti pa odgovarjal, če ne bereš?

Why are you here even ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kivi113 ::

Ce bodo hrvati napadli slovenijo, se bomo vsi(vecina) slovenci borili proti njim


Zgodovina nas uči, da se to ne zgodi kar tako preprosto. Med 2.sv.v. se "večina" ni uprla okupatorju, ampak so bili v to prisiljeni, ali pa so iskali lastno korist v uporu.

In prosim brez labeliranja in podobnih osebnih napadov.

edit:

Naj še povem, da mnogo ljudi čuti večjo empatijo do živalskega kot do človeškega življenja (predvidevam, da zaradi indoktrinacije).

Zato se pridružujejo raznim skupinam proti mučenju živali in podobno, medtem ko njihovega glasu proti genocidu v Iraku in Afganistanu (in Jugoslaviji) ni zaznati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

donfilipo ::

To je ocitno le tebi, ki ne razumes evolucijske morale. Gledas tako zelo ozko, da komaj kaj vidis.




Kakšna evolucijska morala. Kaj je pa zdaj to???

Morala ima evolucijo. Ne poznam pa evolucijske morale.
In ko rečeš, da ljudi predvsem empatija odvrne od izprazniti denarnico, si se zapletel. Torej empatija do bližnjega, ima vgrajene nacionalizme, rasizme, sexizme itd. ??? Oziroma se z njimi bode toliko da sploh ne pride do izraza. No good.

S tem se sicer ne strinjam, ker je tak pogled skrajno nepraktičen, ampak OK. Vem kaj hočeš poudariti.
Kaj pa ko ti predstavim eksperiment, ko 'tat' ne pozna identitete žrtve? Kaj pa tam 'tatiči'? Procentualno zelo podobni in zaskrbljujoči. Boš rekel, da ne poznajo empatije???? Pa jo. Nekateri celo izrazito. Pa vendar, kot rečeno, podleže trenutni profitni kalkulaciji. In ko ne, se mi zdi logično, da tisto kar pri takih odločitvah morale prevlada ni empatija, ampak indoktrinacija.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Zakaj se mi zdi da ravno tisti ki najbolj pridiga o indoktrinaciji je tudi najbolj indoktriniran: We are all wrong metoda ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

No only you are always wrong:))
S hamaxom se, ko ne žali, se morebiti še da kaj pomeniti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

hamax ::

Kakšna evolucijska morala. Kaj je pa zdaj to???

Evolirana morala bi bil verjetno bolj pravilen izraz, se strinjam. Se pravi morala, ki se je razvila z bojem za prezivetje.

In ko rečeš, da ljudi predvsem empatija odvrne od izprazniti denarnico, si se zapletel. Torej empatija do bližnjega, ima vgrajene nacionalizme, rasizme, sexizme itd. ??? Oziroma se z njimi bode toliko da sploh ne pride do izraza. No good.

Predvsem emaptija nas odvrne od izpraznjenja denarnice, ja. Ni pa to edina spremenljivka v odlocitveni funkciji. Indoktrinacija lahko empatijo precej globoko potlaci, kar bi lahko poskusal dokazati z zapornisko populacijo ter primerjavo ateisticnih drzav s fundamentalisticnimi.

Mislis da resnicno obstajajo ljudje, ki jih od ropanja, posiljevanja itd loci le strah pred bogom? Bi ti ljudje postali posasti, ce bi nehali verovati?

In ko ne, se mi zdi logično, da tisto kar pri takih odločitvah morale prevlada ni empatija, ampak indoktrinacija.

Cakaj, kdo pa indoktrinira otroke tako, da je ropati anonimneze bolj ok kot nekoga, ki ga poznas? Meni se zdi to tipicen primer empatije. Bolje kot poznas cloveka, lazje se postavis v njegovo kozo in bolj cutis njegovo bolecino.

btw:
Ko božje zakone zamenjajo sekularni in samo napisani, se sodni dan lahko začne:)

Je to sarkazem ali me mora zaceti skrbeti zate?

donfilipo ::

Aha nekako Dawkins in sebični gen. Ok.
Poenostavljeno gledano, se je morala razvila v boju za preživetje homo sapiensa. Drži. A ko je 'poletela', je dobila lastnosti, ki jih samo z evolucijo in geni, pravzaprav ne moremo več zadovoljivo in enostavno nazorno pojasniti. Dodamo vojno memov, misli, ideologij in ekonomskih ter drugih interesov.

Predvsem emaptija nas odvrne od izpraznjenja denarnice, ja.

Pomeni da, bi neznancu bolj empatični ljudje pobrali manj denarja. Če vzamemo, da je ta neznanec, iste rase, človek, spola in iz istega mesta. Hm. No, tu jaz trdim da ne. Da bi se zgodilo, da bi celo nekateri izrazito empatični ljudje, v tem istem primeru pobrali več, kot manj empatični. Ampak na eksperiment je pa treba počakati. Empatijo pa vsaj za silo psihologija meri. Situacijsko in karakterno splošno. Bom brskal jutri. (ok danes, ampak najprej malce spat:)

Mislis da resnicno obstajajo ljudje, ki jih od ropanja, posiljevanja itd loci le strah pred bogom


Ne tu sem precej radikalen. Mislim, da danes strahu pred bogom, ni. Ali praktično ni več. Kar je, je notranji dialog z 'big otherjem'. Lacanovski konstrukt, ki vsaj meni precej dobro pojasni, psihološki mehanizem 'boga'. Ampak, tudi ta, tu ni odločilen. Menim da jih od posiljevanja in ropanja odvrne kombinacija, strahu (žrtev se brani, policaj ko in če te dobi, te prebuta), nato sledi neka privzgojena (indoktrinirana:) morala, ki nam določene misli in kalkulacije enostavno vrže iz 'računala' in nazadnje pa ja....pri krvnih deliktih tudi empatija, nedvomno. Ampak pri denarnici pa vsaj po mojem ne.

Cakaj, kdo pa indoktrinira otroke tako, da je ropati anonimneze bolj ok kot nekoga, ki ga poznas?


Lopovska praksa:) Če nekoga poznaš in oropaš, te ta skoraj zanesljivo preganja, če pa te ne pozna, te pa ne more niti on, niti policija, razen seveda s pomočjo forenzike. Ampak forenziko in podobno tu pustimo. Pri tem pa v trših oblikah kriminala (rop in uboj radi pričanja in sledov), simpatije igrajo vlogo. Ampak empatija in simpatije, ljubezni in druge naklonjenosti niso isto.

Podpis? Od Žižka in njegovih predavanj na netu. Izletelo pa ne vem točno kako. Sarkazem? Ma.... jain. Dolga štorija, na kateri še delam. Ni pa nobene panike, da bi zašel s poti agnostika in skrajnega levičarja:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/svet/policija-potr...

So še veliko premalo multikulturni, da bi lahko zadostili vsem okusom...
Dve šivanki...

jype ::

Smešno, kako je nenadoma za tak napad kriva multikulturnost, ko se razstreli nekdo v mošeji sredi totalno monokulturnega Pakistana, je pa krivo kaj?

Mr.B ::

Prej ko bo EU dojela, da mora prilagajanje iti v obe smeri, prej si bo rešila mnoge probleme.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

USS Liberty ::



Švedi so postali že tako blesavi, da celo na svoj največji državni praznik slavijo arabsko, kurdsko, somalijsko in celo burundujsko kulturo, zato ni nobene škode, če jim muslimani vsake toliko časa malo "ognjemeta" v Stockholmu priredijo...

Imajo Švedi še srečo, da so muslimani zaenkrat še milostni in zahtevajo samo to, da še Švedi umaknejo iz Afganistana. Lahko se kaj hitro zgodi, da bodo muslimani od Švedov zahtevali, da se umaknejo iz Švedske
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Double_J ::

Najprej bodo zahtevali, da se preselijo na sever Švedske, potem pa dalje...
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

Problem Svedov je vedno bilo majhno stevilo prebivalcev, ki ni sorazmerno z njihovo gospodarsko in politicno tezo v svetu. Tvorili so razne drugorazredne koalicije, npr z Otomani in na vse mozne nacine iskali nise, podobno kot Nemci, zasenceni od Anglezev in Francozov. Malo zakompleksani ce mene vprasate.

USS Liberty ::

očitno so Švedi res tako zelo zakompleksani, da se hočejo kar samoukinit in svojo državo prepustit Somalijcem...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

lexios ::

Nič bolj kot Slovenci...

donfilipo ::

očitno so Švedi res tako zelo zakompleksani, da se hočejo kar samoukinit in svojo državo prepustit Somalijcem...


V to bi rahlo podvomil. In jasno, če bi to namesto v provinci butal, skušal resno dokazati Švedom samim, bi te pač po zmerno doglednem času strpali v azil:)

Zafrknili so se, kot večina visoko razvitih evropskih držav v toliko, da so namesto domačinom pošteno, 'enostavnejša in težka' opravila raje plačevali 'sužnjem'. Določene zadeve tepejo z zamikom. Medgeneracijskim.

Ko so se v USA 1917 še dogajala javna linčanja slaboumnih črncev, ki so nemara izrazili 'strast' do ugledne bele gospe, so v Evropi prvi komunisti že davno strohneli, v Sloveniji pa so bridko pot zaključili ugledni socialisti, ljudje, ki so pečat na kulturo ohranili še danes in jecljajoča desnica, nikakor ne uspe njih vpliv nekako relativizirati.

Kar pomeni, skoraj klasičnega suženjstva, v preobleki IN pod liberalno ustavo, Evropa po 1965 ni poznala in je morala prijeti za substrat, za svojo priredbo. Lačnih in kruha željnih je po svetu obilo. Ni jih treba, ponosne Kunta Kinte ugrabljati in bičati, gre tudi drugače. Bolj prefinjeno. Na koncu celo plačajo cela njihova premoženja da v Evropo 'priplavajo'. Ironija tako imenovane sodobne civilizacije. No, ko to ironijo spregledajo, nekateri postanejo lahko tudi nevarni. To pa potem niti zdaleč ni več smešno!

Ja in? No blues in rap sta nekako kulturna in pozitivna produkta takega mešanja kultur. Demonstracija najbolj pokajočega in kričaškega protesta, pa je dotični šahid. No ob tem vpijočem 'škandalu', pa gore obojestranskega nacionalizma, drobnih šikaniranj in nagajanj, laži, obrekovanj, zlorab in diskriminacij, katerih žrtve so predvsem socialno in fizično šibki. Tudi švedska ima danes ŽE hudo vplivne in ugledne, pa tudi premožne muslimane. Pa tudi manj vplivne in manj premožne, ki se lahko znesejo predvsem na še revnejših Švedih. In obratno gre seveda tudi non-stop. Nacionalizem 'arijcev':) Ampak moderno pa niti približno ni.... zaenkrat.

Moderen je t.i. multikulturnost, ki to seveda niti v pravem pomenu besede še ni, saj ima svobodo religije tudi unitarna USA, pojavljajo pa se res zahteve po muslimanskih šolah, trgovinah, bankah itd., kjer pride do izraza, da smo vendarle morda z ranimi uglednimi socialisti v 20.stoletju, nekako bili prepozni za uspešno integracijo 'sužnjev' z biči in linčanji...in da bi nemara bilo bolje, če bi enostavno 'težja in nezahtevna' dela malo bolj plačevali. Namesto silne mase 'izobraženih', bi nemara imeli obilo več mojstrov in delavcev.....ampak kulturno mnogo bolj integriranih. Tako pa nam je to 'suženjstvo' enostavno nakopalo en tak dolgotrajen nož v hrbet;(( In sanjarenja o nekih shengenskih mejah, spadajo pač med klasične butalske pravljice. Realnost je pač taka, da je 'tujcev' iz dneva v dan več, da so premožnejši, nekateri celo izredno dobro vikinštvu, ali slovenceljstvu prilagojeni, in da je nemara potrebno kar nekaj razmisleka, po katerem se ne izgubi praktično vsa esenca tega vikinštva, ali slovenstva, vkolikor se ni že;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In kako se to odrazi na sodobno in moderno slovensko sceno?

Teorije zarote, po katerih si je mladokapitalistka Hilda Topdelakova, sama podtaknila ročno bombo.
Oslarije. Hilda ne ve, kaj je ročna bomba. Ženska je na odličnih pomirjevalih. Zvečer šteje denar. Dodatne terapije, ji podasta še računovodja in advokat,.... in ni je sile, 'kamoli milicije', ki bi jo na taki poti k uspehu zavrla>:D

Pa bombe? Hja mili moji. Te pa lebdijo in dihajo v vaši prihodnosti. Povsem nepovezanim se bližajo. Morda vam. In v tem adventnem božičnem času, se bo to tudi nekako demonstriralo. V naši vasi recimo, kjer je slovenska manjšina le še kakih 30% prebivalstva, se v tem svetem pričakovanju odrešenika, vedno pogosteje oglašajo petarde, ki pa v znaku Martina Krpana, mimo vseh norm, dejansko imajo zvočni učinek ročne bombe. Moram reči, da nemara nekatere celo hujšega. Ampak biznis pa je, a ne da>:D In seveda, božič tudi ni niti približno ne več tisto, kar bi moral biti. Pa me to ne moti v tem delu, da ne bom spet doživel napad ateistične fronte:) Moti me, ker pač nimam pri roki primernega minobacača, da bi odgovarjal na detonacije>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Ampak mi smo mobilni, ker smo multikulturni.

Oni (to so tisti, ki jih je strah) pa niso.

Looooooka ::

nevone je izjavil:

Fork iz ene druge teme:

kristjani in muslimani niso tako različni, kot jih nekateri slikajo.


Zato pa je še toliko manj potrebno, da razglašamo multikulturnost kot nekaj, kar zagotavlja slogo med verami.

Naj bo nekje ena kultura, drugje pa druga. Potem jih lahko primerjamo. Če bomo naredili preveč uravnoteženo mešanco na svojem terenu, ne verjamem, da bo multikulturnost še zdržala. Vsak bo hotel vsiliti svoja pravila. Takšne težnje ne zamrejo kar tako. Lahko samo zaspijo za določen čas.

Nimamo še tako čistega mempleksa, da ne bi kdo imel tendence vzpostavljati pri nas kakšen drugačen red, kot ga imamo.

o+ nevone

Kristjani in muslimani so tako razlicni kot nekateri slikajo.Kristjani so mel 2000 let in se iz njihove original ™ vere razvilo malo morje sekt...ena bolj "moderna" kot druga.Ze tisti, ki hodijo v cisto navadno katolisko cerkev ga glede na prvotne prakse v tej veri "lomijo" do te mere, da jih sploh ne locis vec od ateistov.
Muslimani so pa ce gledamo mal cel svet se nekje v casih Jezusa Kristusa.Radikalnih oblik Islama je tok, da jih sploh ne rabis iskat.
Vecji problem v zahodnih drzavah je bl to, da je kapitalizem mal povozil te "vrednote" krscanske cerkve.Napredek in razvoj sta nam spremenila vrednote.Danes bi vsi radi studirali,potovali,uzivali(seksualna revolucija se v drzavah z Islamom se ni zgodila)...v glavnem furali bi nek hedonizem.Posledica je pa to, da zenske rojevajo otroke po 30-40 letu.
Vecina pripadnikov Islama je pa pac iz neizobrazenih, nerazvitih in na kratko primitivnih drzav (ne bit uzaljeni ce ste muslimani iz Slovenije...ne govorim o vas).Najbolj scary je pa to, da ima nekaj teh "primitivnih"(vsaj po merilih zahodnega sveta) na eni strani ogromno prebivalstva, ki verjame v obesanja,pohabljanja, prepoved izobrazevanje zensk(moski tud niso neki fakultetni diamanti)...po drugi so pa ze tok napredovali(s pomocjo nafte), da majo ze jedrsko oborozitev.

Posledica je to, da tam na poroko in otroke gledajo drugace(stepajo otroke po tekocem traku).Ko take ljudi spustis v razviti zahodni del so posledice pac take kot so.Katastrofalne.Populacijo povozijo v eni ali dveh generacijah.In ta na koncu NI mesana in ni cisto nic MULTIKULTURNA ampak lepo islamanizirana.Tko da je jeza in strah pred Islamom v zahodnem svetu upravicena(pa ceprav je rasisticna).V nasi drzavi bi temu seveda nasprotovali samo borci clovekovih pravic(slepi do amena) in seveda priseljenci iz BIH(ampak oni so bili pomuslimanjeni ze par generacij nazaj tko, da jih je treba razumet).Krivi smo si pa itak sami.

Zdej naj se pa najde nekdo, ki bo preprecil islamazacijo Evrope in obenem se zmeraj omogocal prost pretok delovne sile in svobodo priseljevanja.Ta verjetn dobi Nobelovo nagrado za mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

lexios ::

Zdej naj se pa najde nekdo, ki bo preprecil islamazacijo Evrope in obenem se zmeraj omogocal prost pretok delovne sile in svobodo priseljevanja.Ta verjetn dobi Nobelovo nagrado za mir.


Fail v zadnjem stavku! Kar se skrajnih oblik islama (/krščanstva) in "skrajnežev" tiče, se spomni kako človeštvo rešuje problematiko množičnih selitev (in množitev) kobilic... Zakaj komplicirat!?;((

..svet bi bil mogoče (s tega stališča) lepši, če bi človeška rasa ostala ateistična ali zgolj poganska! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

USS Liberty ::

donfilipo je izjavil:

V to bi rahlo podvomil. In jasno, če bi to namesto v provinci butal, skušal resno dokazati Švedom samim, bi te pač po zmerno doglednem času strpali v azil:)

Zafrknili so se, kot večina visoko razvitih evropskih držav v toliko, da so namesto domačinom pošteno, 'enostavnejša in težka' opravila raje plačevali 'sužnjem'. Določene zadeve tepejo z zamikom. Medgeneracijskim.


Švedi zadnjih 30 let niso uvažali množice ekonomskih imigrantov, da bi zapolnjevali delovna mesta, ki jih Švedi nočejo. Švedi so uvažali predvsem azilante... To je čisti mazohizem... Švedska socialistična stranka se je spomnila, da je Švedska preveč švedska in bi jo morali čimbolj afrikanizirati in so načrtno sprejeli najbolj liberalne azilne zakone na svetu, kjer je dovolj že to, da znaš povedati besedo "azil", pa ga na Švedskem takoj dobiš in posledica tega je seveda, da so švedska mesta preplavljena z azilanti iz tretjega sveta, ki ne hodijo v službo, ampak lepo doma sedijo v socilanih stanovanjih, ki jim jih je brezplačno dodelila švedska oblast in uživajo dobrobiti socialne države, ter se seveda pridno demografsko širijo in jih je vsak da več. Švedskaoblast je tudi sprejela zakone, ki Švedom omejujejo svobodo govora, glavni mediji pa dobivajo državne subvencije in javnosti prikrivajo probleme, ki jih na Švedskem povzročajo priseljenci. Kritika zgrešene priseljenske politike je bila na Švedskem tabu tema vse dokler se niso Švedski demokrati prvi opogumili in se vsaj malo postavili po robu švedskima mainstream strankama(socialistična in liberalna).
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Morda malce out pa vseeno.
Torej unitarizem po določeni preseženi ureditvi in kulturi ideologij, ne gre več. Izzove preveč odpora.
Edini lek bi bil preprečiti migracije, česar pa niti socializem, niti kapitalizem, očitno ne znata. Nacionalsocializem pa ni rešitev!!!

Pa poglejmo pozitivno:
Nekatere unije, ali multikulturne skupnosti 'babilona' genov, uspejo ustvariti čarobni vrtinec, po katerem se kapital samo še kopiči in samo oplaja. In to so skupnosti, ki nimajo niti ne vem kakšnih bogastev, genijev, ali genetskih prednosti, niti dokazano unikatne uradne religije. Edini skupni element, jim je bil do pojava kitajskega čudeža, sprejet temelj liberalizma in vsaj približek proste trgovine. No zdaj se pa zadeva spet malce zaplete, ampak vseeno....tudi kitajska diktatura, je doživela polet, po vsaj delni liberalizaciji diktata 'komunjar' in ponovni uvedbi 'free marketa', ki pa jim je že tako ali tako v krvi. Ampak očitno tudi sama liberalizacija in 'free market' ni dovolj. 'Socializmi', kot je recimo francoski, vsaj za neoliberalne skrajneže:), je danes po študijah, recimo najbolj kvaliteten za življenje in ga velesila kot do USA, kljub svojim enormnim potencialom, enostavno ne uspejo preseči. Izgleda, da tako na oko, največ dejanskega napredka prinesejo obdobja, ko ljudi prevzame nek pristen optimizem in je ideološki politični sistem 'sklepan' skupaj vsaj toliko, da prekmalu s svojo utopičnostjo, ali zastarelostjo, tega optimizma ne podre!

In ja, kolikor toliko miren velik pretok delovne sile in 'sekularizacijo' islamske nacije, je vsaj po moje možen le s tem dosledno liberalnim, a obenem tudi kapitalističnim multikulturnim pristopom. Za deklariran 'melting pot' so celo v ameriki danes tako daleč, da ga počasi preimenujejo v multikulturnost. Čeprav pa seveda to še zdaleč ne pomeni, da bodo kar vsi prišleki kar čez noč dobili uraden jezik. Daleč od tega!!! In JA. Težave, tudi 'bombne' pa bodo. Niso bile vračunane v davke Hildam, ampak v tvoje in moje živce, ki pa kaj prida, očitno tako ali tako niso vredni!!!

Švedi zadnjih 30 let niso uvažali množice ekonomskih imigrantov, da bi zapolnjevali delovna mesta, ki jih Švedi nočejo


Ja ker niso ravno idioti. Konec koncev jim Nokie in Volva niso naredili Judje, ali recimo Japonci:) Pri imigraciji gre pač tako, da so do leta 1967 imigrante dobesedno prosili da pridejo, in če bi bil takrat internet, in ne bi imeli tako pasje mrzle klime, bi švede preplavili že samo balkanci8-) Ko so začeli preračunavati, so hitro uvideli, da bo 'balkana' četudi ZELO zaostrijo imigracijsko politiko, vedno več in preveč. Kar se pa azilantov tiče je pa nemara res, da so tete in strici s fakultet presodili, da gre nemara azilantom humano pomagati in se je zgodilo podobno, kot pri delovnih imigrantih. 'Sudbina i rodbina' je potem Švedska!
Ampak, zdaj je pozno. In nacizem, ali potenciranje fobij proti drugačnim, jim ko so enkrat v tem položaju, ne more pomagati več!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Pa še nekaj velja poudariti.
Niso vsa mesta Jesenice, moja rodna vas:)

Jesenice so bile eno najbolj pomembnih UDBAŠKIH in 'švercarskih' centrov, ne tako davne preteklosti Juge, in kako malo o Jesenicah, Slovenija ve, kaže že dejstvo, da ima JJ recimo enega najbolj 'pravoslovenskih udbašev', to je Tomaža Erla za 'barabo'. Skratka pojma nimajo, pa jim ne pomaga niti črnogorska obveščevalna, zaposlena pri bundesnachrichtendienstu8-)

Kar hočem povedati, ekstremi, kot so Jesenice, kjer pa se kljub temu DA živeti, so redki. In ja, šele potem ko vidiš, kako se nekateri 'pravoverni' upognejo UDBI in jugoslovenstvu, (in se potem hvalisajo z nekim ultraslovenstvom:) drugi pa ju enostavno zajahajo, se ti nemara posveti, kako se proti takim 'multikulti' invazijam gre dejansko upreti;((

Danes, čeprav se genetsko 'slovenstvo' nedvomno izgublja, pa filozofija nekega multikulturnega slovenskega mema, vsaj po moje diha, razen v ekonomskem smislu, bolje kot kdajkoli prej!

In ja. Je tudi tako, da če hočeš v naši vasi efektivno zaustaviti kake bošnjaške naci izpade, greš pač enostavno v sedež islamske skupnosti in se ne moreš njihovi razgledanosti. Če pa iščeš kake sposobne naciste, te začnejo obravnavati, policija, CIA, in nazadnje farmacija. Na koncu se pa stegneš od ciroze>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Nimiceva skrb za plavolase Švede je naravnost ganljiva, njegovo poznavanje tamkajšnjih razmer občudovanja vredno, njegova analiza priseljenskega vprašanja pa nadvse pronicljiva.

Donfilipu pa svetujem, da se neha trudit s svojimi traktati, saj bi moralo biti vsled nimičevih učenih razlag vsakomur jasno, da nima za burek.

O.

guest #44 ::

jype je izjavil:

Ampak mi smo mobilni, ker smo multikulturni.

Oni (to so tisti, ki jih je strah) pa niso.


Streljaš fazane.

Kaka mobilnost, daj da slišimo?

USS Liberty ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/vsak-osm...

v Sloveniji se dogaja multikulturni genocid nad Slovenci... Še malo po nas bo levi režim spremenil v manjšino na lastni zemlji.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Gandalfar ::

jah .. ce pa sami nocmo delat
««
8 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547787 (6713) Mavrik

No-go zones (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5911532 (9428) kuglvinkl

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274230043 (207588) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183909 (74376) Gandalfar

Posilstva v Oslu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11017578 (14241) Gandalfar

Več podobnih tem