» »

IPTV stremanje

IPTV stremanje

Vanadium ::

Skratka imam naročeno T-2 IPTV. Zanima me kak bi si zdaj streamal preko VLC kaki kanal na šiht (sam ne okol govort :D)

Prilagam shemo kako ima doma povezano vse skupaj:

Shema



Ruter:

Router



Pa še lasnosti mrežnih kartic:
1. kartica ki se uporablja za internet promet:

Net


Lasnosti



2. Kartica ki je ušteikana direkt v optični switch in služi za gledanje TV:

IPTV


Lasnosti



Skratka prosil bi nekoga, da na čim bolj preprosti in lažji način razloži v korakih kaj in kako moram naštimat da bo stvar delala. Prosil bi pa tudi, da me ne pošiljat na kako drugo temo ker sem že čital ene 4 teme po drugih forumih pa mi nikakor ni uspelo naštimat.

L.P.
  • zavaroval slike: Tilen ()

KoMar- ::

Vanadium ::

zivjo marko sem probal po tej temi tui probat pa ni ni glih uspelo ;) ko sem pa na tvojem forumu mal detaljni info rabil je pa nimda zaklenu temo :S

KoMar- ::

Hm, odpri jo še enkrat in reči, da sem jaz rekel, da je kul.

NavadniNimda ::

Panter, zadevo ti bom prišel osebno ugasniti. Re-distribucija seveda ni dovoljena, če pride do tožbe s strani ponudnikov vsebin, bo joj!

Pa Nimda ni nič zaklenu! ;)

Vanadium ::

Skratka.

Kakor sem predvideval flame war se je začel.

Ko prvo si mi ti bil edini sumljiv za zaklep te teme: [Napredno] VideoLAN in IP TV (SiOL TV / T-2 TV), ker takoj po mojem malo detaljnem spraševanju kako porihtat zadevo je bila tema zaklenjena.
Kot drugo lahko prideš kamot ugasnt če hočeš ;) al pa pomagaš naštimat, da bom stremal si TV3 ko so prenosi, ker nažalost ga ne streamajo prek neta. Od kdaj je prepovedano streamat kanal, ki javno oddaja prek radijskih frekvenc na območju republike Slovenije nevem, lahko me pa pravno podučiš, ker se zelo rad izobražujem.

P.S.

Pa ne bit nič užaljen, če sem te po krivem obsodil glede zaklepa, ker zame si v mojih očeh še vedno zelo vredu oseba, ker se tok trudiš porihtat zadeve, da ne omenjam, da si mi zrihtu testni VDSL2. In edini znaš porint zadeve, da se porihtajo v doglednem cajtu.

Skratka dost offtopic če kdo zna pomagat nej pomaga.

L.P.

KoMar- ::

NavadniNimda: Kaj počne posameznik z IPTV streamom, načeloma ni zadeva T-2ja, tako kot ni zadeva T-2ja, kaj počne uporabnik s P2P prek T-2 VDSL/optike.

Edit: Tema odklenjena: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Pyr0Beast ::

+1
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pesimist ::

Streamanje z VLC je zelo simple.

Nabavi si playlisto od T2/Siol prvo in jo extraktaj nekam.
Potem pozeni VLC in odpri playlisto z open file, nato spodaj obklukaj save/conver in stisni settings. Nato se obklukaj http protokol in zeljeni port. To je vse. Ipja nerabis vstavlat not. Zadeva ze streama celo playlisto.

Na drugem racunalniku pa odpres network stream in v http napises xxx.xx.xxx.xx:8080 oz kateri port si zbral.

Nakoncu se pa lahko addas interfejc. Web interfejc ki bo na portu 8080 ali 8081 ce si 8080 zbral za video stream. In stistm lahko remote stelas kanale.

Zadeva je ednio zelo crash friendly tak da je dobro vseeno meti remote dostop nazaj na racunalnik. Meni povprecno 1x na noc crasne ko jo uporablam.

Uporablam pa vlc-0.8.6i-win32 verzijo sej na zadni 9 se meni ne rata streama usposobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Vanadium ::

pa bo to vedelo da mora streamat na ip ki je povezan preko routerja na net? :|Ma sam tok da mi TV3 leti v neki nikakvi kvaliteti rabim :D

Pesimist ::

Ce prav port forwardas na modemu ruteru, ja. Ker streama ga vbistvo ven na tvoj externi IP tisti ko si ga tam zakril. Ti pa se samo na ta IP povezes z drugega racunalnika pa mora delat.
Drugace lahko ti tudi podas IP kot 192.168.1.2 ali kolikor pac ima tvoj racunalnik iz katerega stremas in ga napises v tisto polje kot sem prej reko da nerabis IPja napisat.
Ampak uporablaj x8x verzijo programa sej x9x je bol tak tak. Meni se niuspelo uspesno stream vzpostavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

je ze uspelo komu stremanje omogocit na zadni VLC verziji? Meni nikakor ne rata in zacne local playet kljub stream opciji. Zaj pa res nevem vec. Naceloma neebi jamral ce se 0.8.x nebi zruso vsaki par minut.

preem ::

men dela BP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis tv na PC ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7036854 (20310) dunda
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105322 (21689) jurre
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642128 (19067) cevlj
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122586 (46786) Looooooka
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822883 (13710) umexteacher

Več podobnih tem