» »

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g

«
1
2

gansta ::

Doma imam TS optiko 20/20. Problem je sledeč, ko se priklopim na sam modem, je DL in UL 20/20 Mbit, vendar ko se priklopim na sam router linksys-a(ki gre preko modema) se mi upload zmanjša skoraj za polovico se pravi 20/10. Mogoče ve kdo kje bi bil problem? Vse je bilo testirano na istih kablih...??? Verzija routerja je semizdi 7.0


lp
  • spremenil: gansta ()

Senitel ::

WTR54G routerji višjih verzij so bol tako tako...

KoMar- ::

GL kupi, ne vem zakaj sploh še delajo G.

gansta ::

Jah kupljen je žal že. Any ideas kako "popravt" to?

lp

r5r ::

Dejstvo je, da oprema, ki jo imaš, ima omejene zmogljivosti. Drugega kot menjave ne moreš.
And it makes me wonder.

gansta ::

Fuck pol sm se zaje***, nč probal bom še s samim updatom pa da vidm če bo kej bolš. Če še kdo ve za kako rešitev....BTW kaka pa je sploh razlika med GL in G, razlika je bla v 5 evrih, sam k ga niso mle na zalogi takrat sem se odloču za G :S


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

gansta ::

Upgradu-->isto sranje DL je ql, UL pol manjši 10 mbit :S. Tale verzija 7.0 pa ne podpira druge firmware.....

Spc ::

Najboljši router je kakšen star PC.
Moj "router/gateway" je tako zmožen usmerjati 2Gbps v eno stran (Vseskupaj 4Gbps).
Ti verjetno 2Gbps ne rabiš tako, da če si sestaviš eno staro mašino in noter vtakneš eno 100mbit 3comovo mrežno te vseskupaj pride na 100€ in tako si zagotoviš prepusnost.

Moj router/gateway:
OS: Windows Server 2003, Datacenter Edition R2 SP2
Mrežna: Intel PRO/1000 MT Dual Port Server Adapter
Plata: MSI K8T NEO2
CPU: AMD Athlon 64 3000+
RAM: 1.5GB DDR2
Disk: 500 GB



:)
 

Samson ::

Spc: Tale tvoj kaksen "star" racunalnik se mi niti ne zdi tolk star da bi mogu nositi taksen naziv :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Spc ::

Moj ni tak star .. on pa ne potrebuje več kot pentium III 800MHz.
:)
 

blackbfm ::

Koliko pa plačuješ za licenco win 2003? ;)

Drugače pa ja, star računalnik pa kakšno linux distribucijo ki je namenjena prav temu se pravi da iz kompa narediš router (ClarkConnect, m0n0wall, smoothwall).

KoMar- ::

Lej, star računalnik kot router je daleč od elegantnega. Ne vem, zakaj to vedno vsiljujete folku. Na neuradnem T-2 forumu smo stestirali WRT54GL in deluje super tudi z optiko 50/50, tako da ne vem, zakaj bi nekdo imel v sobi glasen mlinček, če imaš lahko majčkeno škatlico.

Več o samih razlikah med G in GL si lahko prebereš tukaj: WRT54G @ Wikipedia

Bakunin ::

SOHO usmerjevalnike "ubija" premali pomnilnik za vecje stevilo povezav in ne prepustnost.
Omejitev stevilo povezav za vase p2p programe, pa bo bolje...

Spc ::

Ne vem, zakaj to vedno vsiljujete folku

Zato ker je to edina stvar ki dela 100% in najhitreje.
:)
 

KoMar- ::

Ne vem, kakšne tovarne mate vi doma, ampak WRT54GL zmore vsaj 4096 hkratnih povezav ter vsaj 4 PCje s P2P na full... za kaj več bi se pa strinjal, da je treba mašino postavt, ampak tukaj gre govora o normalnih potrebah, ne ekstremnih.

CCfly ::

Linksys ne spravi čez WAN več kot 15 Mbit/s, razen če izklopiš IP filtriranje, tako da so rezultati vašega testa precej sumljivi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

trnvpeti ::

optimistično
buffalo , dd-wrt, qos pravila, 1 pc p2p, drugi browsanje
pri 1000 conn ga zacne full matrat
je linksys toliko boljsi?

OldSkul ::

Mislim, da sem nekje videl test, ko ej Linksys dal od sebe 20Mbit
Drugače pa med Linksys in Buffalo verjetno ni take razlike, drugače pa bi raje testiral z Tomato firmwarejem.

jan01 ::

@trnvpeti
ddwrt ima zanič qos, Zakaj ne sprobaš tomato firmware?
Zdaj odvisno kako imaš narejen qos. Če imaš le prioritete na ipje/mac potem mora router normalno zdržat. Če pa kaj bolj zahtevnega(na protokole) pa je za tako škatlico preveč zahtevno.


Še enkrat: linksys wrt54gL in buffalo whr-hp-g54 sta enaka(isti firmware-če daš gor kaj normalnega kot je tomato, isti broadcom, enake količine pomnilnike,..., le pri buffal še nek ojačevalec za anteno.

trnvpeti ::

ima tomato pptp?
tomato sem sprobal, res deluje veliko bolje

KoMar- ::

Seveda smo testirali s Tomatom, ja.

trnvpeti ::

dej kaksen uporaben link za pptp na tomato

KoMar- ::

Sej podpira PPTP?

Drugače neka modificirana verzija Tomata se dobi tukaj: http://www.linksysinfo.org/forums/showt...

jan01 ::

Vse kar rabite:
Tomato FAQ

mmmato ::

OFFTOPIC:
Koliko plačujete za optiko pri telekomu? 10/10 in 20/20?

trnvpeti ::

tomato ne podpira pptp
moras do nekega serverja spustiti 1721 in 500

jurre ::

@tyaz
20/20 je 26€, 10/10 paketa ni

Pesimist ::

Sej pa ta siolov modem je takaltak tudi ruter. Pa se brezicni usb kupis pa nerbais drugega sranja. Vsaka dodatna stvar vmes je en problem vec ki je cisto nepotreben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

gansta ::

Tist usb ključek je poden od podna :/. Še zmeri ne vem, eni pravte da ni šans da gre nad 15 mbit, eni pravte da gre.. :S kukr sm povedal download je ok 20 mbit, upload pa pol manjši:/

lp

OmaDesala ::

LAhko kdo potrdi da WRT54GL v1.1 dela na Siol optiki 20/20 (lahko tudi vecji paket)?

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Skopirano iz testa:
Ethernet switch alone: > 70 Mbit/s
NAT: 30 Mbit/s (GL)
PPPoE + NAT: 23Mbit/s (GL)
WLAN (WPA2): 24 Mbit/s
PPPoE + NAT + WLAN (WPA2): 16Mbit/s at least (GL, see below)

Dr_M ::

Imam Asusa wl-g500 deluxe na optiki 20/20, pa zelo pocasn.
V tej temi vsak hvali neki svojega, mene pa zanima, kater je res tisti dobr router?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LuGi ::

Draft-N si nabav pa bo letelo :)

amigo_no1 ::

Kakšen draytek vigor 2910 bi moral handlati zadevo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

blackbfm ::

Za visoke hitrosti je bolš met postavlen komp s kakšnim router softwerom (monowall, clarkconnetc itd). Navadnim routerčkom kdaj pa kdaj že tko zmanjka sape ob normalnih hitrostih:D

miha_33 ::

Ne trapajte z računalniki namesto routerjev. To je cheap varjanta in ne gre daleč. Resda se dobi prepustnost, vendar so konekcije prepočasne. Z routerji o katerih govorite ne boste nikoli spravili ven 20/20mbit. Vsi imajo omejitve na 11 ali 10mbit uploada.

Malo globlje je treba poseči v žep...

Recimo LINKSYS RV042 - cena okoli 200€.
Ustaljeni download - 80mbit
Ustaljeni upload - 58mbit
Full upload/download način - 60mbit

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha_33 ()

blackbfm ::

Za 200€ dobiš iz kompa še kaj več kot router.

Tilen ::

Npr? Kaj tako kompaktnega in manj požrešnega se dobi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

blackbfm ::

Mislil sem software..iz kompa narediš bilokakšen server medtem ko je router samo router in to je vse:D Sicer pa nekdo oz. nekje kjer imajo tako hiter internet verjetno ne gledajo na porabo elektrike.

Pyr0Beast ::

Hja, bi blo treba čase po katerih se povezava prekine mal znižat, pa po možnosti zapreti WEB vmesnik (cca. 500 povezav te stane.

3tja varianta je, da se priklopiš direktno na switch, nato pa na lokalno omrežje preko routerja z drugo mrežno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Sicer pa nekdo oz. nekje kjer imajo tako hiter internet verjetno ne gledajo na porabo elektrike.

Dej prodajat buce. 20/20 pride pri siolu 26€... To je res neka velika vsota za tako hiter net ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sc0ut ::

Ob tem sem se tudi jaz nasmejal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Pesimist ::

samo je pa zanimivo. Prej ko sem mel 4-8Mbit Adsl sem mislo eh 10/10 je ultimativno, vec tak nerabi doben. Zdaj pa mam 20/20 pa se mi ze malo zdi, do take mere da studiram na 60/60 ze. Ki se bo te to ustavlo. No pri ceni verjetno le sej je ze trenutni skok iz 20 na 60 za mene neprebavljiv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

ender ::

Npr? Kaj tako kompaktnega in manj požrešnega se dobi?
Nekaj takega? (po testih zmore okoli 70Mbps s pfSense).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

blackbfm ::

Sicer pa nekdo oz. nekje kjer imajo tako hiter internet verjetno ne gledajo na porabo elektrike.

Dej prodajat buce. 20/20 pride pri siolu 26€... To je res neka velika vsota za tako hiter net ane?


Aja sem pozabil da ima večina naročnikov po Sloveniji optiko :D Ja lej za router boš tok gledu kok porab, potem ma pa folk po najman 5 kompov v mreži (ki laufajo 24 ur na dan) in nevem kakšne grafične (po možnosti v sli) itd. To o porabi govort je brezveze. Za hitrejše povezave je pač boljši mini serverček jebiga:D Pa s tem ne pravim da je router slaba odločitev. Router je za take ki se jim ne da preveč zajebavat z vsem..recimo nevešči uporabniki, podjetja..pač tisti katerim je važno samo da dela internet. Samo če imaš malo volje in časa je serverček sigurno bolj pametna izbira.

Pesimist ::

ce je tak mali kot imac mini ok. Cim pa je vecji kot to pa nemore bit pametna odlocitev.

trnvpeti ::

en omenjeni buffalo whr-g54 in linksys wrt-54gl komaj zmoreta 50 hkratnih povezav
in to recimo na optiki 10/10 hm hm
http://www.smallnetbuilder.com/content/...

Pyr0Beast ::

3500 jih je meni sfolgalo BP ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trnvpeti ::

simultaneous connections pa conn , ki ti jih kaze tomato/dd-wrt(established, listen,cloed,...) ni isto
in potem, ko se vklopis QoS, pa b/l limit, pa wireless....

Pyr0Beast ::

Zakaj bi rabil QoS na 10/10 liniji ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720818 (4511) mtosev
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232117 (1926) patriot10
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101613 (1448) buneech
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712667 (9265) Pyr0Beast
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473887 (2813) mihec87

Več podobnih tem