» »

Procesor AMD - Prosim za nasvet

Procesor AMD - Prosim za nasvet

planetparty ::

Par dni nazaj sem si kupil 9800GTX, ki pa zaradi trenutnega procesorja AMD 3500+ ni niti približno izkoriščen.

Bi prosil za nasvet kateri amd procesor je najboljsi nakup ta hip. Vem, da so intel procesorji boljsi ect., ampak ne nameravam menjati plate.

Plata, ki jo posredujem je M2N-E, z bios uzpdate podpira AM+ procesorje.

Naj povdarim da, PC uporabljam zgolj za 1 igro (Age of Conan) in za web marketing in izdelavo spletnih strani, torej ne potrebujem nekega ekstremnega CPU-ja, rad bi pa izkoristil grafo za Conana.

Prosim za kakšen konkreten predlog.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Ted ::

Vzami Phenoma, bodisi 3 bodisi 4 jedrnika. Trijedrniki so že smešno poceni. Dobra opcija je tudi x2 5000 black edition, ki ga komot naviješ na 3 ghz. Če ne boš navijal (in te zebe) maš še x2 6000 in x2 6400, se pa kot rečeno za moje pojme preveč grejeta in tega ne bi hotel met v kišti. Načeloma se vsi brisbane (65nm) procesorji bolj ali manj identično grejejo kot core 2 duo procesorji, vsaj na stock frekvencah.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

planetparty ::

Kaj pa je recimo razlika v praksi med x2, x3 in x4?

Sicer nisem videl primerjalnih testov med x2 in x3 vendar sumim, da so x3 phenomi počasnejši od x2 BE.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

x45 ::

poglej si temo AMD phenom, pa ignoriraj mnenja intel fannov pa boš videl.

3d mark bo drastično boljši z npr 9750 x4 s tole grafično , tud ostali cpu scori.

x45 ::

pa bios si prej posodobi na 1401.

opeter ::

poglej si temo AMD phenom, pa ignoriraj mnenja intel fannov pa boš videl.


Ne bom komentiral. Ni vredno.

3d mark bo drastično boljši z npr 9750 x4 s tole grafično , tud ostali cpu scori.


Kaj pa manjka recimo kakemu Athlon X2? Recimo 5600+ ali pa celo 6000+? Je pa res, da je tukaj cenovna razlika okoli 30 €.

AGT - AMD procesorji

Osebno bi se sicer odločil za AMD Athlon64 X2 5200+ EE ali pa 5000+ Black Edition...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

X2 čist ok zadeve sploh glede na ceno, če hoče top upgrade in quad jedro z SSE4a ipd je pač phenom way to go. sploh za obdelavi videa rendering ipd dossti zmogljivejši z 128 bitno SSE enoto.

Če gledaš samo na igre bi znal bit X2 5000 BE celo boljši ker se navije bp na 3200 eni tud 3400 mhz.

DJ MartiNi ::

Ted je zelo dobro napisal. Če boš jemal štirijedrnika, bi ti jaz priporočil model 9550 za dobrih 165€ v MlacoMu. Je 95W in nebi smel biti problematičen za tvojo plato. Drugače pa vzemi Athlona X2 5000+ BE.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

planetparty ::

Bom kar naročil tale Phenom x4 9550.

Kak je pa kaj z bios update, je še vedno na star način kot pred leti? (disketa ect.). Problem je, da nimam diketnika.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

JohanP ::

Jaz bi priporočal triple core X3 Phenom 8750, ki dela na 2,4GHz. Procesor je v igrah hiter približno enako kot dual core X2 Athlon 6400+, ki dela na 3,0 GHz.
Je pa X3 hitrejši v delovnih programih, poleg tega porabi manj kot X2 6400+ ali pa X4 Phenom. Slednja informacija daje žarek upanja, da ti ne bo treba menjat napajalca - čeprav se mi zdi, da imaš očitno to že pošlihtano če si nabavil 9800GTX, ki je kar požrešna.

Za Age of Conan, bi tak CPU več kot zadostoval. Moraš pa upoštevat, da ni samo CPU tisti, ki lahko štopa. Pomemben je tudi RAM in hitrost diska. Predvsem za AMD procesorje je pri ramu pomembna latenca (čim nižja) ob čim višji frekvenci (npr CL= 3.0 @ 400MHz (DDR2 800). Če ti ob tem uspe furat še 1T Command Rate je pa sploh super. Phenom procesorji sicer podpirajo DDR2 1066 ram- vprašanje pa je če se ga splača kupit. Jaz mislim, da je nižja latenca več vredna od višje frekvence. Prepustnost je tako ali tako ogromna že na DDR2 800.

Hitrost diska, pa je pomembna predvsem zaradi nalaganja tekstur. Age of Conan ima, zdi se mi, da preko 20GB, predvsem zaradi res hudih tekstur. Če imaš kakšen starejši IDE disk je nalaganje le teh lahko občutno počasnejše, kot na Sata2 disku.

planetparty ::

Rame bi verjetno tudi mogel menjati, ker imam 1x1gb 566 in 1x2gb 666. Kaj se mi zdaj v tem trenutku najbolj splaca?

Prosim, da priporočate iz http://www.solo.si, ker omogočajo plačilo s paypalom.

Vprašanje kaj sploh podpira tale asus plata.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

planetparty ::

Recimo tole? http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Seveda dve palčki.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

kixs ::

Ce bos vse to sel menjat, bo strosek kar hitro narastel.

Age of Conan je ze zunaj? Kako ti dela s trenutnim procesorjem?

Kaksen score dobis tukaj:
http://www.systemrequirementslab.com/re...

lp

planetparty ::

S trenutnim procesorjem komajda dela na meduium nastavitvah.

Trenutno ne morem testirati, ker sem v službi.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

x45 ::

plata podpira vse phenome tudi 9850 BE in ram DDR2 max 800 mhz.

kixs ::

Tule imas eno hitro primerjavo GPU vs CPU

Res pa je vedno testiran Dual-Core pri razlicnih frekvencah. Zanimivo je edino to, da razlika med 1.8GHz in 3.6GHz je prakitcno minimalna. Torej bi moral ze X2 pri okoli 3GHz cisto lepo gonit tole - samo predvidevam.

lp

planetparty ::

Danes pričakujem, da mi dostavijo Phenoma. Bi še prosil, da mi nekdo razloži kako posodobiti bios na najlažji način brez disketnika.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Zgodovina sprememb…

Kibby ::

usb key... potegni dol z neta najnovejsi bios, vrzi na usb key pa veselo na delo... No jaz sem na Gigabytki tako delal, samo mislim da pri vseh gre...

novinec09 ::

Če sem dobro prebral imaš ploščo od ASUSa!?

Potegni iz spletne strani BIOS, ga shrani na disk, iz CDja namesti program ASUS Update, ter potem odpreš file iz diska, narediš UpDate in je to to. Lahko kar iz WIN, ne rabiš iz DOSa. :D
Za vsak slučaj pa starega prej shrani, če bi bilo kaj narobe.

AlesC ::

Novejše asusove plate imajo program Asus update bios, ki ti poišče nov bios in ti ga naloži. Program imaš pa na cd-ju, ki si ga dobil zraven plate. Program dela v okolju Win.

planetparty ::

Ja, sem zasledil na CD ta program, bom kar s tem updejtal. Upam, da ne bo nekih posebnih težav z novim procesorjem.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Wrop ::

Pa vrži tist giga rama 533Mhz ven, ker sem 67,87% prepričan, da bo z 2GB 667Mhz delalo hitreje. No vsaj take podobne izkušnje imam jaz. Imel sem 2x512MB(533) in 2x1GB(800). Ko sem dal počasnejše rame ven se je poznalo.
Če pa nimaš kam z denarjem, pa dobiš za manj kot 100€ 4GB rama 800Mhz.

jure6j ::

Sam sem na plato identično tvoji namestil phenoma 9750.Kot so povedali že predhodniki sem updejtal bios(z disketnikom na USB priklop in to je to).Ob tem sem poleg procesorja dokupil še močnejši napajalnik (550w)ter 4GB rama za 72Eurov.Kompleten strošek je bil tako okrog 300Eurov.Igre mi pa do sedaj delajo vse na high brez zatikanja na 24"monitorju.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589230 (24538) Isotropic
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254361 (29819) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866627 (4679) Vuli
»

Grafična+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
291181 (931) mesoreznica
»

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13512018 (8208) x45

Več podobnih tem