» »

problem: zmanjsana frekvenca cpu v idle

problem: zmanjsana frekvenca cpu v idle

DejaVu ::

imam rentano dedi boxo, z 2x xeon 3ghz cpu in gor laufa win 2004 server.

server avtomatsko zniza frekvenco cpuja, ko je v idle. zdaj me pa zanima, ce je mozno to kako nastavit, da se to nebi dogajalo (full cpu speed cel cajt), brez da grem v bios (ker pac to ni mozno na daljavo). torej, neka resitev v windowsu :)

hvala za odgovore.

tilinho20 ::

V BIOS-u naštimi množilnik na 9x. To ti dela zaradi varčevanja z energijo.

Meizu ::

Zakaj bi pa to hotel? Tako ali tako je v biosu naštimano, da se ob x% overloadom avtomatsko viša frekvenca. Procesor ima daljšo življenjsko dobo, plus greje se ne tako, kar pomeni, da je vent na procu tišji. Poleg tega imaš 2x Xeon 3ghz cpu. Ne razumem ravno najbolje :)

Meizu ::

Ja, ali pa izklopi speedstep. Sicer nevem kako je to pri Xeonih, upam, pa da je enako.

DejaVu ::

[quote]V BIOS-u naštimi množilnik na 9x. To ti dela zaradi varčevanja z energijo.[/quote]

napisal sem, da v BIOS ne morem, ker je server 1000km vstran od mene.

vem zakaj to dela in tudi vem zakaj bi rad da laufa na 3ghz non stop - zaradi performans.

speedstep? a ni to funkcija v biosu?

no, gledal sem ze ene nastavitve v winsu. power sheme je nastavljen na always on, in tudi nic kaj drugega nisem najdo, da bi lahko prisilil cpu v max. delovanje tudi v idle.

LordTado ::

unistaliraj driver za cpu..

pa bo

Dr_M ::

napisal sem, da v BIOS ne morem, ker je server 1000km vstran od mene.

v katero stran pa je?? >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jan01 ::

A si probal vse power sheme in ti nobena ne pusti na max?

jest10 ::

[quote]V BIOS-u naštimi množilnik na 9x. To ti dela zaradi varčevanja z energijo.[/quote]
vem zakaj to dela in tudi vem zakaj bi rad da laufa na 3ghz non stop - zaradi performans.

Človek, frekvenca se ti zniža, ko procesor NI OBREMENJEN. Torej takrat NIČ ne izgubiš na preformansah, ker itak NIČ NE DELAŠ.
Ne spreglej povdarjenih stvari:P

Highlag ::

Enega Fah klienta gor pa ne bo več šparal z elektriko :-)
Never trust a computer you can't throw out a window

Pesimist ::

Ja nevem zakaj bi to htel odstranit. Mislim da ni dobenih izgub ce ga postis da avtomatsko preklapla. Drugace pa negre tak kot pri AMDju ko same powershemo pod screen saverjem premaknes na max load Home/Office?
Druga Varianta pa je kot so ti rekli Drivere deisntalirat. Samo nevem zakaj bi to pocel sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

TechStreme ::

No take želje so podobne temu da mora avto ko dela v prostem teku gnat na 7000rpm... Zakaj že?
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

AndrejS ::

:D Svašta.... Kaj naslednja želja pa bo da disk laufa s polnimi obrati non-stop ?

jan01 ::

Ubistvu se pozna, ker se hitrost poveča ob ddoločenem loadu po določenem času predvsem, če poraba cpuja zelo skače(in ti prestopi pri intelovih in amdjevih driverjih niso najboljše nastavljeni...)... Probaj rmclock

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Pesimist ::

nevem na mojem home computeru se nisem nikdar opazil. To pa predvsem ker frekvenca takoj gor skoci ko CPU vidi 80% porabe. tak da ce nisi lih superman iz 10te generacije dvomim da bos opazo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410470 (3608) Blinder
»

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

Oddelek: Navijanje
271940 (1799) jan01
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120015 (8898) ZaLoMaT
»

E6850 le 2.66GHz in ne 3.0GHz

Oddelek: Strojna oprema
12936 (936) Mr.B
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323657 (18347) Jst

Več podobnih tem