» »

Onboard VS PCIe card

Onboard VS PCIe card

norcuron ::

Oj,

imam sledeči problem:

Stara 7300GT je izdihnila in je bilo treba nabavit novo grafo. Ker nisem nek gamer, za tisto kar otroci igrajo in moje občasne spuste v kako FPS sem nabavu Radeona Sapphire HD3650.

Problem je pa ta, da mi noče izklopit onboard grafiko (nVidia 6100) in preklopit na novo grafično.

Plata je Foxconn Winfast 6100M2MA, napajalnik je 420W (recommended 300W and above), BIOS je up-to-date.

Na grafični se normalno zalaufa vent, ko se mašina zalaufa, v BIOS je Default init screen nastavljen na PCIe. Nimam idej več kaj bi naredu, da bi tole delalo kot je treba.

Help needed!
Great are mysteries of the mind ... or not?

kixs ::

Morda je pa kaj drugega crknilo in ne 7300GT?

Probaj vtakniti v drugi slot. Pa monitor povezi s to graficno pred vklopom racunalnika.

lp

norcuron ::

kixs97, hvala.

Tastara grafa je šla sigurno, je bla na servisu in je hin potrjeno.
PCIe x16 slot mam sam enga, tko da nekega izbora več nimam. Monitor sem tut povezal pred vklopom, bom še mal probal čarat.
Great are mysteries of the mind ... or not?

balocom ::

Si izključu integrirano grafiko v BIOS-u?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

norcuron ::

balocom,

ne moreš je izključit, lahko samo nastaviš zaporedje (PCIe, PCI, onboard). Sej poznam stare plate so mele jumper za izklop, kaj bi dal, da bi blo še tle tko. Nisem glih vajenc, kar se hardwear-a tiče, zložit mašino iz komponent po škatlah, kablovje raspelat, ledice prav povezat ni noben blem, zato sem jezen, da me to jebe, ker še nisem nikol na tak primer naletu.

Gruntam da bi BIOS downgrade-u na čisto taprvega pa sprobal, ker mi že res zmanjkuje idej. :|

Možno, da je PCIe slot mrknu, sam štrom pa ma lopov, ker se vent vrti na grafi.
Great are mysteries of the mind ... or not?

ender ::

Poglej, če imaš nastavitev za koliko RAMa naj on-board grafična porablja - tam jo lahko ponavadi izklopiš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

norcuron ::

ender, hvala,

bom pogledu čeprav kolk svoj BIOS poznam, mislim, da ni take opcije.
Great are mysteries of the mind ... or not?

SepoX ::

Sem pogledal manual od te tvoje plate in naj bi samodejno zaznala grafično v pcie portu. Če jo zazna naj tudi ne bi mogel določati koliko rama naj si vzame integrirana.

balocom ::

Pa po vsem tem si ziher da PCIe slot ni odpovedal?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

McMallar ::

Mogoče neumno vprašanje, ampak vseeno. Nova grafična ima skoraj gotovo še dodatno napajanje. Si ga priključil?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

opeter ::

Mogoče neumno vprašanje, ampak vseeno. Nova grafična ima skoraj gotovo še dodatno napajanje. Si ga priključil?


Radeon 3650 na PCIe sigurno da nima... saj to ni nek GF8800, GF9800, ali podobna ATIjeva zverina!
Razen morda kak šna turbo-overclocked verzija. Ampak tudi tam ne verjamem, da ima kak molex priključek.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

norcuron ::

Tale grafična ne rabi nobenega ekstra napajanja, gre za tole kartico - SAPPHIRE HD 3650 512MB GDDR3 PCI-E, zgleda da je res PCIe port zmrznu.
Great are mysteries of the mind ... or not?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCIe 3.0 napajanje

Oddelek: Strojna oprema
251985 (1418) filip007
»

Okvara pci-e reže?

Oddelek: Strojna oprema
272094 (1699) amacar
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264065 (3683) iphoneecko
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575017 (4574) Xserces
»

POMOČ! Težave z grafično kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171632 (1184) strictom

Več podobnih tem