» »

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

neres ::

Imam navit sistem (z višjo voltažo) in me zanima s katerim programom bi lahko to spreminjal (undervoltal&underclockal), ko ne rabim največje moči.

CPU je E5200 in matična je GA-EP31-DS3L.

Na navitem AMDju sem uporabljal RMclock, ampak tukaj pa zgleda kot da ne deluje. Tudi najvišja voltaža v programu je 1.25, kar je premalo.

Mora bit SpeedStep vklopljen?
Trenutno je vklopljen nek power-saving (C1E), ki pa samo prepolovi multiplier, voltaža ostane pa enaka.

Obstajajo še kake boljše alternative temu programu? (ki preizkušeno delujejo)

Slo-One ::

Če se ne motim je Speed Fan za to, ampak nisem še nikoli uporabil. Imam ga samo za merjenje temperature pa to.

Valvoline ::

Hm,še men bi to prav prišlo.
Fajna bi bilo če bi se dalo voltažo spreminjat. Speedstep tega ne omogoča.
crystalcpuID je mel takšno funkicijo,bolj za AMD-je,in je hudičevo kompiciran za uporabo.

miha85 ::

Speedstep ne sme biti vklopljen za navijanje.
Tudi ti moraš de aktivirat On-Bord grafično karto, in verjetno ne boš mogel daleč navijat.

Pod "Advanced Bios Settings" de aktiviraj C1E, EIST in TM2.

V glavnem meniju stisni na tipkovnici "Ctrl" pa "F1".

Potem pa v "M.I.T (Mainbord intelligent tweaker) spremeni CIA2 na disabled in DRAM Memory multiplyer na 2.0.
Zdaj pa bi moralo biti še DRAM Timing selectable na manual pa na stavi RAM Timings tako kod ti predelovalec priporoča (na primer 4-4-4-12).
DRAM voltage še spremeni v RAM specifikacije +0.1v. (na primer če piše na RAMu 2.1v nastaviš +0.40 namesto +0.30).

stisni F10 in shrani te nastavitve. V Windowsu pa koristi GigaByte EasyTune (naj novejša verzija) in RAMset (naj novejša verzija).

Zdaj bi pa lahko dvigneš takt procesorja in spreminjaš Ram-Timinge v Windowsu. A si želiš še kaj drugega spremenit?
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Valvoline ::

In zakaj da ne speedstep k navijaš ?
Če men normalno laufa speedstep na e2160 tudi k ga navijem na 3.5ghz

miha85 ::

Speedstep ali EIST zmanjša Multiplikator če se procesor ne koristi. Če se zmanjša multiplikator pade tudi takt procesorja in VCore od procesorja in od VCoreja je odvisna stabilnost. Morda še to gre če koristiš zračno hlajenje. Če pa hladiš z vodi ali kompresorjem pa to sigurno več ne gre ker pade VCore preveč daleč da bi lahko procesor še stabilno delal. Zato se Speedstep ali EIST za navijanje ponavadi deaktivira...
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Dr_M ::

Kolikor vem, se spreminja samo mnozilnik, napetost pa ne. Vsaj pri moji plati ostaja napetost na 1.45V vedno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Valvoline ::

Kolikor vem, se spreminja samo mnozilnik, napetost pa ne. Vsaj pri moji plati ostaja napetost na 1.45V vedno.

tako je,pr men enako.
Fajn bi bilo če je kkšn prog ki bi tega znal naredit.

dzinks63 ::

Na asuski p5k in najbrž tudi na katerih drugih se da v biosu posnet dve verziji nastavitev. Posmami si recimo eno varčevalno različico in drugo best overclok varianto. Edino neprijetno pri tem je, da ne moreš tega kar iz windowsa neposredno spreminjat. Defolt imaš npr. varčevalno varianto in se ti zažene brez , da bi ob zagonu šel v bios, ko pa se odločiš da boš nažigal igrice, pa moraš pri zagonu it v bios in loadat overclok varianto.

Če pa obstaja kakšen program, kateri bi kaj takega omogočal direct iz windowsa, pa tudi mene zanima.

Dr_M ::

AMD (:D) ima to dobro reseno z CnC.
Pri mojem novem 5050E je defult napetost 1.2V pri 2600MHz, ko pa preide v varcevanje, se mnozolnik spusti na 5x in napetost na 0.9V. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Valvoline ::

AMD (:D) ima to dobro reseno z CnC.
Pri mojem novem 5050E je defult napetost 1.2V pri 2600MHz, ko pa preide v varcevanje, se mnozolnik spusti na 5x in napetost na 0.9V. :)

Jah sam kaj k se lotiš resnega navijanja CNQ ne dela. Pa intel še vedno manj pokur pr 1.3v v idlu z c1e in speedstep kot pa amd z 1v

Dr_M ::

Pa intel še vedno manj pokur pr 1.3v v idlu z c1e in speedstep kot pa amd z 1v

A-a :) Ta AMD ima cca 10-15W nizjo porabo od 45nm intela (v idle, za load nevem)
CnQ dela bp tudi ce navijas. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Pa intel še vedno manj pokur pr 1.3v v idlu z c1e in speedstep kot pa amd z 1v

A-a :) Ta AMD ima cca 10-15W nizjo porabo od 45nm intela (v idle, za load nevem)
CnQ dela bp tudi ce navijas. :)

Bratrančev x2 5200 ne gre več k 2.55ghz z CNQ vklopljen. Ne moreš dvignit voltažo. Brez cnq gre na 3ghz.
pa še to o poarbi ne verjamem,ampak v idlu itak cpu ne kuri dost štroma.Ostale komponente porabijo več

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tok delec nism sel, spreminjal sem samo HTT in mnozilnik. Napetost sm samo nizal.
No tuki se vidi potem ucinkovitost varcevanja. Pri intelu se dobro navija ampak ni varcevanja z energijo, AMD se z CnQ ocitno bolj slabo navija, ampak ma zelo ucinkovito varcevanje :)

Drugace je pa crystalCPUID zelo dober program za ksne manjse nastavitve (mnozilnik, napetost procesorja).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Kaj k pa moj e2160 dela na 2.4ghz stabilno z 1.05v (plata ne gre na manj) V idlu je 1.6ghz.
Še vedno boljše k AMD če upoštevamo frekvence do 2.5ghz

Dr_M ::

Moj tut dela pri 1.05 pri 2400 in 1.125V pri 2660MHz :)
Seveda, orthos nekaj ur stabilno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gringo22 ::

jst mam e7200 pa me zanima do kolk ga lahko navijem če je kdo testeru že kej?

Valvoline ::

3.5ghz+ tle je spodnja meja,seveda če je prava plata.

Valvoline ::

DR.m a si sprobal crystalcpuID na intelovo konfiguracijo mogoče ?? A je tam opcija nastavitev poljubnih high in low end profile ??

gringo22 ::

ma pr men je problem v tem ko mam asrock za 60€ :S

Valvoline ::

ma pr men je problem v tem ko mam asrock za 60€ :S

ker model ??
Če je uni 1600twins ali kaj podobnega se da kar navijat. Drgać narediš bsel mod 266-333fsb pa bo.
http://www.overclock.net/intel-cpus/341...

gringo22 ::

Valvoline ::

http://www.mimovrste.com/artikel/238004...
tole mam

težko da boš navil tole. Procesor ima 266fsb plata gre max na 300 Boljše bi bilo če bi nabavil e5200 za tole platoker ima 200fsb. Zarad nižjega fsb in višjega množilnika bi bil precej na boljšem.
Pa še 40-50e je cenejši e5200,razlika v performansah skoraj da ni.

Zgodovina sprememb…

gringo22 ::

KA PA ČE BI PLATO ZAMENOV? :p KERO PRIPOROČAŠ ZA TA PROCESOR?

Valvoline ::

Vsaka plata ki se da navijat na vsaj 400fsb.
najbolše asus p5b ali p5k serije tako k moja. Kkšno rabljeno za cca 40-50e pa bo.

gringo22 ::

ok :D hvala ti 100x :P in pol bom jst lahko tole mojo zverino mal naspidiral hehehe :D razmišlam da bi clo kupu q9800 kako se to kej obnese...

neres ::

Dejte se držat teme, prosim.

Preizkusil sem CrystalCPUID in mi ni uspelo spreminjat voltaže, samo multiplier.
EasyTune je sicer fajn program za navijanje znotraj Windowsev, lahko spreminjaš tudi voltažo, ampak nima tiste funkcije ki jo iščem: da bi avtomatsko spreminjal frekvenco(multi) in voltažo glede na obremenjenost. In to na nastavitve (multi&voltaža), ki bi jih sam vnaprej določil.

jan01 ::

Sproobaj še rmclock


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PII X4 970 Thuban overclock

Oddelek: Navijanje
111087 (901) JC Denton
»

Nižanje porabe server računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
341968 (1190) Pyr0Beast
»

CPU Idle ; processor Cooler programi

Oddelek: Navijanje
121353 (1168) Azrael
»

Athlon XP 3000+ dela na pol moči?

Oddelek: Strojna oprema
201837 (1462) amigo_no1
»

Vsi programi za navijanje-odvijanje iz Windowsov

Oddelek: Navijanje
71250 (951) drLinux

Več podobnih tem