» »

Apple tv

Apple tv

petera ::

Živjo,

problem s dekodiranjem večjih .mkv v MP4 za Apple tv. Če se konvertira filme do 2500kbit je vse ok, pri večjih 4000-5000 pa programi sicer skonvertirajo, vendar so file veliki 3-5gb. če poizkušaš odpreti v media player javi napako Haali media splitter-mp4 tracks not supportet. Sem naložil še haalili pa ni uspeha da bi delovalo. Kakšen predlog?

jan01 ::

Problem je, ker mp4 kontainer ima lahko zvok le v aac(mkv v skoraj čemerkoli, ponavadi ac3 ali dts). Torej rabiš zvok pretvorit v aac.

->moje mnenje: zgrešen nakup. Raje bi kupil nekaj kot hdx 900 ali istarhd ali popcorn hour...

petera ::

živ. za konvertiranje uporabljam cucusoft ali pa xillsoft converter, ki že pretvarja v aac, pa vendar na koncu ne morem odpret videa da bi ga videl v media ali pa kakšnem drugem playerju. Najprej mi je javljal MP4 No tracks supported, pa sem najdu Haali update, potem tega ni več javljal, odpret pa še vedno ne morem, maš pa prav je apple preveč zaprt, sam en kup problemov, če delaš do 2500kbs je ok, naprej pa bolj slabo. sem pogledal linke ki si jih dal, videt zlo fajn stvarce pa še cenejše. Če imaš še kakšen predlog prosim, da bi vsaj do 4000 na apple spravil. Mogoče drug converter,...

jan01 ::

V glavnem rabiš iz mkvja demuxat h264(video) in ac3(oz karkoli že je za zvok). h264 je najbrž kodiran o novejšem profilu 4.1 oz 5.1, apple tv kakor sem na hitro pogooglal pa predvaja le 3.1, tako da boš moral še video prekodirat(velika izguba...) in zvok v aac... Zguba časa...

petera ::

Živ. katero mašino od tvojih linkov predlagaš za kupit, tako da ne rabiš nič konvertirat in da dela tudi v 1080p. Pa hvala za pomoč!

jan01 ::

Vsi 3 so enake(isti čip, isti firmware). Razlike v ohišjih, dobavljivosti, priklučkih,...

petera ::

Živ,

a kaj veš a se da aplle tv kako povozit da bere še ostale stvari. verjetno sama škatla ni kaj dost drugačna kot ostale.

Tear_DR0P ::

po katerem ključu je to v PČ?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

petera ::

Kako to misliš.

Tear_DR0P ::

sem sklepal, da je to samo moj problem
PČ1
PČ2
:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

borchi ::

@petera: če bi tear_drop znal kliknat na tvoj nick, bi vidu, da si še precej nov in bi ti razložil, da PČ pomeni oddelek v forumu - Problemi človeštva... :)
l'jga

Tear_DR0P ::

sori
jaz sem bolj mislil da temo samo jaz vidim v PČ, ker ko sem jo kliknil drugič je že bila v zvok in slika
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni zvoka na tv philips pri gledanju filmov

Oddelek: Zvok in slika
152614 (2273) stanislavp
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551152597 (35166) king67
»

Kateri program za urejanje TS brez izgube kvalitete?

Oddelek: Zvok in slika
71962 (1770) k4vz0024
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117296 (10181) GrimReaper
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412498 (10353) Jst

Več podobnih tem