» »

Ni zvoka na tv philips pri gledanju filmov

Ni zvoka na tv philips pri gledanju filmov

stanislavp ::

Pozdravljeni,

Ker vem, da ste tukaj sami "štručkoti" vas bi prosil za nasvet, kateri program naj uporabim za pretvorbo formata. Imam tv philips in ob gledanju filma (format mkw) mi napiše, da zvočni zapis ni podprt. Audio format v filmu je english dts 5. 1. 1. 5 mbit, tv pa podpira le sledeče glasbene formate: aac, mp3, wma (v2 do v9. 2). Ali je možno, da bi zvočni zapis v tem filmu s končnico mkw (slika je vidna) prekonvertiral v drugi zvočni zapis, ki ga tv podpira? Kateri program naj uporabim (prosim za preizkušen link) oz. Kaj naj storim?

P. S. Filme imam na usb ključku, ki ga direktno vstavim v tv. Zmogljivejšega računalnika pa nimam, da bi računalnik preko hdmi povezal s tv-jem. Scart odpade, ker je slika zelo slaba.

Najlepša hvala za odgovore.
  • polepsal: Mavrik ()

geniusone ::

Zgodovina sprememb…

stanislavp ::

LED LCD TV sprejemnik Philips 32PFL5008K (3D)

Hvala!

stanislavp ::

Moj TV Philips je 5000 series, to pa je napisano za 4000. :(

Han ::

stanislavp ::

@han - hvala. Bom probal sedaj ...

Anney ::

DTS preko USB ,dela samo na serijah od 7xxx naprej, za ostalo je treba uporabit AC3 (dolby digital) zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

RejZoR ::

DTS podpirajo redki modeli TV-jev, vglavnem samo višji razred oz pri nižjih vglavnem samo LG in Samsung. Za DTS so baje licence mal dražje in ga zato ne podpirajo vsi. Sam imam 42PFL3107H in si pomagam tkole kadar res ni filma z AC3 ampak samo DTS...

http://rejzor.wordpress.com/2013/05/19/...

Program je sicer mal lesen ampak deluje, plus predela samo audio stream, video stream pa samo prekopira v nov fajl. Tko da na kakovosti slike ne izgubiš popolnoma nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matej_K ::

Lahko na kratko napišete kako se ta program uporablja za spremembo v ac3.

Ok izberem source file pa target file...kaj pol, kje izberem za ac3?
hvala
... .. .

hojnikb ::

zrihtaj si kak android stick, ki prebavi dts brez jajcanja..
#brezpodpisa

stanislavp ::

@hojnikb - a ste lahko malo bolj konkretni kakšen android stick? Lahko kakšen link prilepite. HVALA!

stanislavp ::

@rejzor. Pravkar sem si inštaliral tvoj predlagan program PopCorn MKV Audio Converter. Konvert zvoka v AAC je bil successfully zaključen!:) Problem pa nastane, ker skonvertiran file ni več v MKV formatu temveč v X264 formatu tega pa TV ne podpira :(:(:(:( Ali ko ti konvertiraš imaš novi skonvertiran file tudi v X264 formatu? Če ti file ostane v .MKV mi prosim napiši, kako si to naredil. THANKS!

Han ::

Preimenuj X264 v MKV...

r3Qui3m ::

Inštaliraj si Free Any Video Converter. Nastvaiš lahko v .mkv video in v avdio v aac. Ter še mnogo drugih opcij. Probaj.

BorutK-73 ::

stanislavp
Zakaj se sploh zajebavaš z konvertom? Z HDMI kablom poveži PC in TV pa boš lahko gledal vse kar ti hočeš, seveda preko računalnika.

stanislavp ::

@han - evo zdaj pa dela. hvala bogu :)))))samo preimenoval sem file v mkv in deluje. Slika in zvok.thanks

@borutk-73 - če bi imel PC HDMI bi ga že zdavnaj povezal =:) žal ga nima,ker je prestar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551151893 (34462) king67
»

HD format preko USB

Oddelek: Zvok in slika
173475 (3070) krebs11
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12156704 (48595) Lupin
»

Medion predvajalnik za 80€!!!

Oddelek: Zvok in slika
132886 (1363) OK.d
»

BluRay image na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
303626 (3076) jest10

Več podobnih tem