» »

Kaj je kodek?

Kaj je kodek?

1
2
3

SmeskoSnezak ::

Po tej primerjavi ima največ stvari podprtih The_KMPlayer. Jaz ga bom definitivno sprobal. Pa še zastonj je. :8)
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

KMPlayer uporabljam tudi jaz. Predvaja vse formate filmov, tudi DVD-je,... Tako kot VLC ima že vgrajene kodeke, seveda pa lahko določiš poljubne. Ima tudi tono nastavitev, skinov,...

SmeskoSnezak ::

blueFish... kaj, če vržem dol vse te playere (quicktime, realplayer, bsplayer), a bom lahk pol gledal te video formate v IE7? :\
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

verjetno ne, saj gre pri tistih stvareh bolj za plugine.

Seveda pa se znebi bsplayerja in realplayerja. Namesto zadnjega namesti Real Alternative. Če se ne motim pa obstaja tudi QuickTime Alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jan01 ::

kmplayer ima skupaj zmetano miljon kodekov in tudi nepregledno miljon nastavitev... pri kakšnih nastavitvah rad pogosto freezne...
Še vedno pravim: media player+ffdshow

OrkAA ::

Sam že več let uporabljam izključno VLC player na vseh sistemih in še nisem naletel na nedelujoč film.

SmeskoSnezak ::

Včeraj si sn ga dol cukno in takoj sprobal. Pred tem sem vse kodeke in playerje dol zmetal (razn Winampa =). In me je res presenetlo, da je predvajal film sprve. Bom poskusil čimveč različnih filmov , ki so kodirani različno, pa tudi internetne strani bom obiskal, saj je pisalo da bi naj predvajal nekatere stvari. V glavnem, zveste dans zvečer več. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

xena ::

izi: Hvala da si se tolko razpisal. Malo si mi osvetlil možgančke. :)

Windows Media Player 11 imam inštaliran. Imam Laptopa IBM, prostora imam še cc. 17 GB (približno tretjina), dela mi zelo hitro.

Ampak zakaj rabim toliko playerjev? A ne obstaja en player za vse?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sicer pa imate toliko različnih mnenj da se je kar težko odločit, kaj naj si naložim. :\

Lep dan!

xena ::

kixs97: Hvala. :)

xena ::

jan01: sicer vidim da si ful not v računalniku, ma za enega začetnika kot sem jaz uporabljaš preveč strokovnih izrazov. Kaj ko bi se malo potrudil pa v oklepaju pripisal, kaj pomenijo vse te kratice? izi ti je lahko za vzgled. Pa brez zamere. Lep pozdravček! :)

Izi ::

Ampak zakaj rabim toliko playerjev? A ne obstaja en player za vse?

Vsi stremimo k temu, da bi za vse uporabljali samo en Player :D
Kot sem že omenil imamo vsi naložen Windows Media Player samo zaradi kodekov. Uporablja pa ga nihče :D
Vedno pa rabiš vsaj dva playerja, en player za Video in drugi za Audio. Oboje ne gre skupaj. Pri audio rabiš organizator, ki ti naredi knjižnico muzike in podobne zadeve, medtem ko za video rabiš podnapise in podobne stvari povezane z videom.

Glede Audio playerjev ni neke hude dileme. Že leta obstaja kakšnih 5 playerjev in vsak ima svojega najljubšega. Večina uporablja Winamp.

Vsi pa se sprašujemo kaj uporabiti za predvajanje Videa. Razlog je verjetno ta, da popolnega video predvajalnika enostavno ni.
Eno najpogostejših vprašanj na internetu pa se glasi: "Kateri video player je najboljši ?"
Odgovora pa ni. Vsak ima svolj "najboljši" player.
Obstaja jih na stotine.
Vedno je v ožjem izboru približno 10 različnih playerjev, katere je treba vse preizkusiti in se odločiti kateri ti najbolj ustreza.
Eni prisegajo na čimbolj enostavne, drugi pa hočejo imeti čimveč nadzora nad videom, kar ima za posledico 1000 nastavitev v stotinah menijev...

marvin42 ::

Kok napisanega samo zaradi enih kodekov... 8-O
Komplicirate, da je joj... namesto, da en codec pack instaliras in ciao :P
Vsakemu svoje... I guess :D


kot sem že napisal, vesel sem, da tebi lepo dela. Ampak je pa cel kup možnosti, da zadeva ne dela in ogromno ljudi, ki se jim zadeva res stepe.
Če grem jaz ponoči z avtom čez mesto, brez prižganih luči in čez vse rdeče semaforje in pridem srečno skozi, še ne pomeni da je moj način tisti idealen.
In še to: če si za predvajanje videa namesto par kodekov instaliraš 50, a imaš tako navado tudi pri drugih programih? Za vse uporabljaš full install, da je na bi kaj zgrešil? Poganjaš winse z vsemi spam servisi, ki jih 99% userjev lahko brez škode izklopi? Mogoče imaš predobro mašino... probaj winse na celeronu 700 s kakšnih 128mb rama in potem poročaj o uspehu :)
Mostly Harmless

kixs ::

marvin42:

sem ze napisal, glede na MOJE dobre izkusnje in izkusnje drugih, ki sem jim predlagal ta paket, se mi zdi idealen. Brez velikega kompliciranja imas vse kar rabis in se vec. Poleg tega pa nisem se nikoli imel problemov z njim!

Mene so minili casi, ko sem vse kodeke rocno instaliral in se potem vsake toliko casa sekiral, ko kaj ni delovalo. To je bilo med leti 1998 do 2000. Ko sem koncno nasel EN pameten codec pack. Ja K-Lite Full, zdaj pa K-Lite Mega.

LP

marvin42 ::

no, glede na MOJE izkušnje in izkušnje ljudi okoli mene pa je idealno imeti instaliranih čim manj, ampak res čim manj programov.
OK, drug za drugega veva kaj si misliva, pustiva zdaj to :)
Mostly Harmless

kixs ::

Sem prejle pozabil napisat... optimizacija sistemov je moj mali hobi, tako dobro vem kako in kaj na tem podrocju. In tile kodeki - ce so pravilno instalirani - so zadnja stvar, ki bi upocasnjevala sistem.

Res pa so tudi na tem podrocju minili casi, da bi se za vsak megabajt sekiral. Ko so bili aktualni DOS in Win3.1, je bila pa druga pesem ;)

LP

xena ::

No še malček miganja možgančkov. Inštalirano imam:
- KMPlayer
- Ffdshow-dekoder (Avdio decoder configuration; VFW configuration-encoder/decoder; Video decoder configuration --> tu sem zdaj opazila, da nimam obkljukanega nobenega kvadratka, zdaj pa sem obkljukala kar vse, ker ne vem kaj je nujno in kaj ne)
- InterVideo WinDVD 5
- Windows Media Player 11
- Divx Codec (ostalo sem zbrisala)
- Nero 7 Ultra Edition
- Philips Digital Avdio Player - Philips SA31xx Device Manager in Media Converter (za MP4)
- iTunes, iPod
- Apple Software Update
- Pinnacle Studio 8
- InterVideo WinDVD Creator
- Adoeb Photoshop CS3

Kaj od tega lahko še zbrišem in kaj mi manjka?
------------------------------------------------------------
Ko kliknem na video, ki ga imam shranjenega v My e-video/My Documents, se mi hoče odpret z Nerotom, vendar ne more odpret in se mi pojavi opozorilo "Internal error. Exception while building graph." To se mi dogaja odkar sem zbrisala DivX, prej mi je predvajalo z Nerotom. Rada pa bi da bi se mi direktno prdvajalo v KMPlayerju.Kaj moram spremenit?

Lep pozdrav! Izi, res hvala za tako razumljiva pojasnila. :)

kixs ::

xena:

Ojoj!

tole, kar imas ti instalirano in ce tega ne uporabljas, po tvojih postih sodec. Potem res ni cudno, da imas probleme 8-)

No, upam, da vsaj Adobe Photoshop uporabljas - kar pa itak nima veze z videom ;)

lp

xena ::

Kixs97: Ja Adobe Photoshop uporabljam, pa Nerota in Pinnacle Studio 8, včasih pa še NTI CD/DVD... pa KMPlayer tudi vidim da ni slab.

Na drugo vprašanje mi pa le nisi odgovoril... Pravzaprav na nobeno. >:D

kixs ::

No, ce vse to uporabljas, potem pa samo kapa dol ;)

Glej, tistega programcka ne uporabljam, ti pa povem skrivnost...

Vsak tak program ima nekje v meniju nekaksne nastavitve (npr.: Edit -> Options ali Preferences) in tu nekje potem najdes nekaj podobnega File Associationas ali Formats in tam obkljukas (izberes) formate datotek, ki ti jih naj predvaja ta player. Recimo: AVI, MPG, MPEG, MOV... itd.

Malo poglej po menijih.

LP

kixs ::

xena ::

Kixs97: Hvala za ta link, bom poskusila pa sporočim jutri če se obnese, zdaj pa grem še malo na sončka.Ciao! :)

roli ::

Jaz tudi uporabljam codec packe zato, ker so enostavni za namestitev in vsi filmi delajo. Sploh pa se mi ne, da nameščat 100 kodekov za 100 stvari.

Na Visti imam:
- Vista codec pack
- WMP11 (uporablja se v večini)
- VLC

Na linuxu imam:
- Xine (in win32 kodeki)
- VLC
- Amarok za glasbo

Na XP Media center 2005
- All in one codec pack (z ffdshow - ob inštalaciji te vpraša ali želiš ffdshow ali druge kodeke)
- WMP 11
- Power DVD

Na OSX:
- VLC
- Quicktime (itak je že zraven)
http://www.r00li.com

SmeskoSnezak ::

Sn sprobal The_KMPlayer in moram rečt, da sn zadovoljen. V IE7 predvaja youtube posnetke, quicktime movieje, 24ur videonovice , na rtvslo pa privzame wmp11, tako da ne gre izbrat realtime playera. Bom še kasneje dans sprobal , kaj vse deluje al če treba kaj nastavit.

Katere formate pa predvaja, pa še nisn mel časa, saj morm najt filme, ki so različno zakodirani.

Bi pa proso za linke do strani, kjer gor predvajajo video v različnih formatih, da vidim, kaj je tale player zmožen vse predvajat.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

xena ::

kixs97: DELUJE!!!! :))
Sem pa malo poenostavla postopek, ki je zapisan na tistem linku. Za KMPlayer:
1. Start -> Control Panel -> Folder Options
2. File Types -> Registered File Types
3. Vse fajle ki so označeni kot "Nero ShowTime", klikneš nanje in pri "Details for... -> Open with: klikneš na Change...
4. Open with -> Programs -> KMPlayer -> OK

5. AVI -> Restore -> Advanced -> Play (klik) -> Edit
6. Aplication use to perform action: na koncu zbriši "%1" in vpiši /prefetch:6/Play"96L"
7. Details for "AVI" -> Change -> K-MultimediaPlayer

Zaenkrat sem imela filmčke samo v formatu .avi, in za te mi zdaj dela super. Mislim pa da je za druge formate postopek isti. Če se motim pa naj me kdo popravi pa napiše kako se to naredi.

Lep pozdravček! :)

xena ::

Aja... še vedno pa ne vem kaj naj naredim s ffdshow. Nekaj mest nazaj je zapisan problemček. A naj ga odinštaliram zdaj ko imam KMPlayer? Lp :)

jype ::

Ja, inštaliraj pa VLC. Ta je tudi prima.

bluefish ::

raje ga pusti, saj ga boš morda potrebovala v kakšnem drugem playerju.

xena ::

BlueFish -> Hvala. :)
Lep dan, čaw!

xena ::

Še malček vas rabim... :)

Katere kratice naj označim za KMPlayer in katere za WinAmp?
AC3, AIF, AIFF, ASF, AVI (KMPlayer), AVS, BSF, BUP, CDA (WinAmp), DAT, DV, DVR-MS, IFO, KPL, KSF, M1V, M2P, M2T, M2TS, M2V, M3U, M4A, MID, MIDI, MMV, MOD, MOV, MP2, MP3 (WinAmp), MP4, MPA, MPE, MPEG, MPG, OGG, OGM, PLS, RMI, TRP, VOB, WAV, WAVE, WMA, WMV.
Prej je bilo vse to označeno kot Nero ShowTime, zdaj pa mislim inštalirat WinAmp Pro.

Pa če bi bil kdo tako prijazen pa bi mi pripisal kaj te kratice pomenijo, bi mu bila ful hvaležna. Tako bi malo bolj spoznala kaj je kaj.

Lep pozdravček!

marvin42 ::

Mostly Harmless

xena ::

Ma sem šla potem v Options od KMPlayerja in v zavihku Association sem kliknila
->Select All ->Apply to System ->Close.
Tako mi zdaj dela in MP3 in AVI direkt ko kliknem na katerega od njih v mapi. Torej je KMPlayer tako video kot avdio player.

Bi pa še vedno prosila za razlago kratic. Lp

marvin42 ::

Bi pa še vedno prosila za razlago kratic. Lp


http://filext.com/

za kaj več pa tukaj
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

xena ::

marvin42: hvala, zlati si! :))

Dead_Eye ::

NAj še jaz povem svoje. K-lite mega pack je super zadeva, po clean install-u inštaliraš in dela takoj 99% vsega, simple ko pasulj. Zakaj bi nameščal 5 stvari posebej če zadeva naredi vse na default bp? Glede "odvečne" robe pa je tako: če "slučajno(!)" samo enkrat gledaš eno zadevo, ki ti drugače ne bi delala je namestitev upravičena. Pa tudi več je možnosti za konflikte če vsakič ko kaj rabiš nameščaš še nekaj dodatnega, kot pa da je že vse v štartu nameščeno.


Marvin: Kaj ti še vedno uporabljaš 2GB(oz. 1,2GB) disk da ti 20MB toliko pomeni?
The one and only

SmeskoSnezak ::

Nekateri smo šparovni, glej tole temo. Kar pa se tiče predvajalnika, do zdaj nisem imel problemov z njim. In ko bom mel kmalu čas, bom sprobal čimveč drugače zakodiranih filmov sprobat, da vidim kako deluje.

Sn pa presrečn, da sn se rešo vseh kodekov in teh playerov. Naenkrat mam okol 300 Mb prostora več. Torej, dol sn vrgo real player, quicktime player, bsplayer, divx, xvid, ac3, pa še neke playere in kodeke ki sn jih sprobaval. Prav tako bom kolegu, ki je mel tale problem po hitrem postopku naslednič na obisku naredo isto. Pa še vsem, katerim bom nalagal kaj... Btw, vsaj vseh buyable produktov sn(se bom) znebo in marsikdo bo pršparal. 0:)

In če še ne veste, ne kupujejo vsi ljudje nov računalnik vsaki dve leti. Moj sosed ga že ma dobrih 5 let. Da ne govorim o stricu in podobnih. :D

p.s.:xena, sorry, da ti "kradem" temo. 0:)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Dead_Eye ::

In če še ne veste, ne kupujejo vsi ljudje nov računalnik vsaki dve leti. Moj sosed ga že ma dobrih 5 let. Da ne govorim o stricu in podobnih. :D


Če je PC sposoben predvajat filme je dovolj sodoben(ima dovolj velik HDD), da se 300MB ne pozna...

Realplayer in quicktime so pa itak katastrofa, škoda ker določene stvari ne delajo s quicktime alternative in zahtevajo pravi qt...
The one and only

xena ::

SmeskoSnezak: sploh ni problema, tu so vsi dobrodošli. Očitno pa sem odprla temo ki zanima veliko ljudi. :))
Sem pač samouk in sem se že dosti naučila prav iz forumov. Lahko bi rekla kateremu od prijateljev da mi enostavno stvar poštima in bi bilo ok, vendar se največ naučim ko sama raziskujem in se matram. Na koncu mi pa vedno uspe. :)

Sicer se mnenja kdaj "tepejo" med sabo, vendar se potem odločim po občutku oz. glede na to, koliko informacij uspem dobit. Včasih pač ostanem "na suhem" glede odgovorov, tu sem pa vesela da ste se tako razpisali, saj bo ta tema prišla marsikomu prav. Sama sicer nimam problema s prostorom na računalniku, ker imam novega, se mi pa zdi brezveze nekoristno izrabljat prostor, saj ga bom lahko porabla za kaj bolj pametnega.

Zahvaljujem se vsem, ki ste bili tako prijazni pa napisali svoje mnenje in bom vesela še kakšnega, ki se bo pridružil, saj je na tem področju še veliko nejasnosti, pa vedno je kaj novega, saj se zadeve na področju računalništva razvijajo z vrtoglavo hitrostjo.

Lepo se imejte, čaw! :)

Jst ::

Thats the spirit, xena!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MisterPepper ::

Kako pa konfiguriraš ffdshow, da lahko predvajaš DVD in ostale filme kar v Windows media player 11, obstaja ta možnost?

Lahko kdo pove kaj več o nastavitvah v ffdshowu, al pa kakšen dober link do info

lep pozdrav
Previdnost je mati modrosti

MisterPepper ::

Po vsem prebranem sem se odločil kar za XP Codec Pack, s tem, da mal pogledaš kaj obkljukaš.
Previdnost je mati modrosti

SmeskoSnezak ::

Meni pa je The_KMPlayer postal the best. Namreč nič drugega ne potrebujem. Deluje brez problemov. 8-)
@ Pusti soncu v srce... @

Jst ::

Jaz sem pa leta uporabljal BsPlayer (ha, podpiral slo. industrijo), a potem, ko so vključili adware, so se mi pa tako grdo zamerili... Če ne bi tega naredili, bi po vsej verjetnosti, kupil njihov player. Sam namreč rad podpiram programerje (kot sem tudi sam) in se trudim, da bi imel čimveč stvari kupljenih (legalnih).

Tako tudi "probam" kakšno igro in če mi je všeč - da so se devi potrudili - jo z veseljem kupim. Recimo hl2. Njih spoštujem, ker upoštevajo, kakšne računalnike imajo njihovi klienti in igro (v tem primeru hl2, ep1,...) igro optimizirajo, da je lepo skalabilna.

Najbolj mi naježi kožo, kadar nastavitve high / medium / low nimajo nikakršnega učinka na performance. Veliko iger je takšnih, da če daš na extra low, igra ti pa še vedno šteka, kot da ne bi te nastavitve nič pomenile. Grafika sicer postane grda, a performance so pa crap. Recimo Splinter Cell: Double Agent. Imam 79GS in C2D, pa vsakokrat, ko zmanjšam detajle, le - te ne upošteva in ostane na NextGen. GROZA. Tudi to, da mi fpsji skačejo od 20 do 150... No comment.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

ja, tudi sam sem dolgo uporabljal BSPlayer, žal pa me je verzija 2 totalno razočarala (sesuvanje, počasnost,...). Tako že okoli leto uporabljam The KMPlayer.

OldSkul ::

No zdaj sem presedlal na Visto in je BSPlayer prav ogaben. Dela nezanesljivo, pa še neko nastavitev moraš spremenit, da sploh video začne kazat. Bruh...

Obenem pa hvala za info, si bom nasnel KM player!

Jst ::

Na prenosniku v openSuse pa uporabljam Kaffeine s xine engine.

V "enternainment računalnmiku" bom paprobal TheKmPlayer, sedaj namreč gledam s VLC playerjem. Kateri mi je kul, a vseeno preveč špaartanski. In grd. (subjektivno mnanje) Pozitivna lastnost je pa, da predvaja vse media datoteke, kar si jih zmisliš.

KMPlayer for the win!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xena ::

Tako, zdaj ko že nekaj časa uporabljam KMPlayer, ga moram tudi jaz pohvalit. Je res super. Za avdio sem se potem odločila za WinAmp, ki je tudi zakon. Za konvertirat sem pa po dolgem iskanju dobila super programček Total Video Converter. Potem pa še ConvertXtoDVD, ki pa mislim da ga že vsi poznate. Še malo pa bom ratala pravi mojster za filmčke in filme.

Pa lep pozdrav vsem skupaj! :)

Jst ::

Ker si pokazala veliko samoiniciative, si zelo dobrodošla nova članica slo-techa. Potrebujemo jim vec. Če mogoče poznaš kakšno prijateljico,.... You know where to take her! :)

V tej temi sem tudi sam zvedel eno kristno informacijo: kmplayer. Prej sem namreč uporabljal ali VLC ali pa Media Player Classic. Čeprav ga uporabljam zelo malo (ker gledam filme zelo zelo malo na računalniku, bo še nekaj časa trajalo do končne sodbe. Sedaj mu kaže kar v redu.).

Enjoy!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

xena ::

O............... Thanks :8) V čast mi je, da ste me sprejeli medse, ko pa ste taki mojstrčki ;)

Ja veš da bom priporočala še kaki frendici da se pridruži, sigurno bo ktera kej rabla...

Mej se lepo, papa :)

marvin42 ::

ni mi jasno zakaj bi bilo važno ali je nek player lep ali grd?? zaradi mene je lahko v obliki dreka, važno da vse dela tako kot mora.
Mostly Harmless

Matev ::

če je lep - pomeni da ga je nekdo preizkusil

ker večino playerjev ni nihče preizkusil, to vem iz lastnih ozkušenj,
ker sem imel opravka z playerji za katere dam roko v ogenj, da sem bil prvi količkaj inteligentni, ki jih je zagnal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158486 (13634) BaRtMaN
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456033 (3206) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116994 (9879) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403102 (3102) jan01

Divx filmi problem..?

Oddelek: Zvok in slika
81204 (1137) podtalje

Več podobnih tem