» »

Kaj je kodek?

Kaj je kodek?

«
1
2 3

xena ::

Velikokrat zasledim besedo "kodek", vendar ne razumem kakšno funkcijo ima.
Mi lahko kdo pojasni malo več o tem?

Lep pozdrav!

zee ::

si že kdaj slišala za Wikipedijo ?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marvin42 ::

klik

edit: me je že nekdo prehitel
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

bluefish ::

morda pa imaš zaradi nepoznavanja tega težave v eni od tvojih tem :D .

xena ::

Najbrž res.
Nekaj sem brskala po netu in sem našla stran codecs.com. Tam nekaj piše o codec paketih, samo ne vem kaj naj bi bilo primerno zame.
Imam Windows XP, uporabljam Internet Explorer, DivX je inštaliran. Ful se matram s temi video filmčki, ker se hočem sama navadit, ma mi gre bolj slabo od rok. Lp

bluefish ::

codec packom se raje izogni, saj lahko privedejo do problemov. Če pa boš že nalagal kakšnega, pa naj vsebuje čim manj stvari.

kixs ::

Ena dobra stran o codekih in a/v programi:

http://www.free-codecs.com/

Osebno pa od paketov uporabljam ze vrsto let uspesno:

K-Lite Mega

Tega in nic drugega ;)

marvin42 ::

kixs97: več kot pol teh stvari nikoli ne rabiš, samo za spam je.
Mostly Harmless

bluefish ::

kot že velikokrat povedano je najbolje imeti ffdshow (video) + ac3 (zvok) + CoreAVC (HD filmi).

xena ::

ffdshow imam inštaliran, samo ne vem zakaj se ga rabi.:\ Kaj pa če imaš inštaliranega nerota (7 ultra) ? A pole tudi rabiš vse to?

bluefish ::

nero raje uporabljaj le za pečenje CD-jev, movie player ki je priložen je bolj slab.

kixs ::

marvin42:

ce ne moti, potem to ni SPAM... se je pa ze preveckrat zgodilo, da ravno zaradi enega kodeka ni nic delovalo, k je bil en film cudno zakodiran!

Sistemu nic ne skoduje, ce je kak codec prevec... problem se pojavi, ko ga NI! Seveda pa je dobro imeti samo en DOBER kodek paket, da ni konfliktov.

Ker imam samo dobre izkusnje z njim, (since 2001) ga bom se naprej uporabljal, ce tudi ne potrebujem vseh kodekov in featurjev. :P

Senitel ::

Kakšen kodek preveč ne škoduje, dokler se en kodek prej ne spravi dekodirat nečesa za kar ni napisan in se usuje ali kaj podobnega (čeprav imaš kasneje kodek, ki je spisan specifično za tisto kodiranje).

marvin42 ::

kixs97: prav imaš, dobro je imeti dober kodek pack. Ampak dober bi bil tak, ki bi mu oklestil ene tričetrt zadev s tvojega spiska.
Mostly Harmless

kixs ::

sej verjetno obstaja kaksen minimalisticen pack... ampak kot pravim, imam dobre izkusnje in se sploh ne skiram, ce je kaj viska.

lp

D-PaX ::

kaj pa tile paketki? cole2k

Jaz imam te in sem zadovoljen.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

bluefish ::

videti je kar dobro, saj lahko med namestitvijo izbereš tiste, ki jih res rabiš.

#000000 ::

xena ::

Kaj pa naj bi bilo tisto "okleščeno" pri packu, kar se resnično rabi in ni spam?

kixs ::

xena:

Zdej pa samo pocaki na tistega pametnjakovica, ki ti bo to znal to povedat in ti bo 100% garantiral! :P

Ker pa nikoli ne ves, kaj vse bos rabil, so naredili te Codec Packe... Vsak paket ima moznost rocne izbire in za sebe tocno vem cesa ne rabim. Ampak to sta 2 ali 3 zadeve iz celega packa, ki tudi drugace niso ovira.

SP@M-a pa v teh packih (vsaj v K-Lite Mega) NI! In tisti, ki to govori = NIMA POJMA!

ajd

amigo_no1 ::

Spama ravno v k-lite packu ni, je pa dosti podvojenih ali potrojenih kodekov; tako kot bi nosil v trgovino 5 košar ko greš po 30 g sira.


Kaj je narobe s K-Lite kodek packom?
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SmeskoSnezak ::

jeje997... hvala za tale link. Bom probo ffdshow samo gor namestim (kr sn sam tud spraševal o tej težavi) in da vidmo, če bo res delalo kot treba samo z njim. Namreč bzw met toliko nesnage in diska zapolnjenega, če se skor nič ne uporabla (namreč namesto sn k-lite paket :dumm: )
@ Pusti soncu v srce... @

Matev ::

kodeki so traparija
če bi bil svet urejen bi obstajal nek standard in bi bili rešeni pred kodeki

bi bil standard

recimo standard xyz pa bi vsi vedeli kaj lahko predvajamo

ne pa tako kot sedaj ko nikoli ne vem ali bo oseba ki sem ji dal videl lahko gledala ali ne

#000000 ::

Zakva pa ne, zapečeš ji poleg še odek in nimaš kej falit. :D

HyperKiller ::

Ampak potem nebi gledali filmov v vse boljši kvaliteti.
PS: Pozabi na standarde kjerkoli je vmes internet.

Gapi ::

Zakaj noben ne uporablja VLC. Sam player z sabo prvleče vse potrebne codeke.

c00L3r ::

Jaz imam nameščene sledeče 3:
DivX
XviD
AC3Filter

bluefish ::

ffdshow v enem zamahu nadomesti divx + xvid + še nekaj drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Quikee ::

kodeki so traparija
če bi bil svet urejen bi obstajal nek standard in bi bili rešeni pred kodeki

bi bil standard

recimo standard xyz pa bi vsi vedeli kaj lahko predvajamo

ne pa tako kot sedaj ko nikoli ne vem ali bo oseba ki sem ji dal videl lahko gledala ali ne


Sej pa obstajajo standardi - MPEG je temu namenjen:

The Moving Picture Experts Group or MPEG is a working group of ISO/IEC charged with the development of video and audio encoding standards.

Recimo Divx in Xvid in Nero digital in ostali so kompatibilni med sabo (v večji meri), ker so implementacije MPEG 4 ASP standarda.

Samo standardov lahko obstaja več in prav tako lahko naša preljuba software-ska podjetja/društva trpijo za NIH sindromom in vsiljujejo svoje nekompatibilne rešitve. Potem pač nastane tako stanje kot je.


Pozabi na standarde kjerkoli je vmes internet.

Kak to misliš? Večina interneta temelji na odprtih standardih ala TCP, IP, HTTP, HTML, XML, Unicode, PNG,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

marvin42 ::

SP@M-a pa v teh packih (vsaj v K-Lite Mega) NI! In tisti, ki to govori = NIMA POJMA!


ja potem pa jaz nimam pojma.
sicer si pa dobil fajn link na mnenjalnik, kjer ti tip lepo razloži.
Mostly Harmless

1309976 ::

Zadnje čase m pri predvajanju filmov (npr. Transformers.TS.XViD-20th.cd1) oziroma poskusu le tega BSplayer napiše sledečo napako:

runtime error 216 at 00404336

Ker predvidevam, da je nekaj s kodeki, me zanima če kdo ve rešitev omenjenega problema?

LP

HyperKiller ::

Kak to misliš? Večina interneta temelji na odprtih standardih ala TCP, IP, HTTP, HTML, XML, Unicode, PNG,...

S tem se strinjam, to je letelo bolj na nove "umetno" postavljene standarde (vsaj tako sem razumel post). De facto standardov je res mnogo, ker so pač tako zelo boljši in bolj razširjeni od ostalih (PNG, ...) . Za HTML vem, da v prvotni izvedenki ni poznal nobenega oblikovanja, le hiperpovezave. Oblikovanje sta (spet po de facto načinu) vsilila Netscape in IE.
Kar se pa TCP, IP, HTTP, FTP in podobnih tiče, pa se mi zdi da gre za preveč osnovne nivoje interneta, jih je pač preveč težko spremeniti. Pa so zato standard. ( IPv6 se počasi uveljavlja)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

XviD, QTAlternative, RMAlternative.

Drugo ne nucas.

kixs ::

K-Lite Mega Pack vsebuje:

-----------------------------------------------------------------------------------

Features of K-Lite Mega Codec Pack

Below you can find a list of all components that are included in the pack. Please note that not all of these components will be installed. There are some groups of two (or more) components that share a similar purpose. During installation at most one component from each group can be selected. So for example, at most one MPEG decoder can be installed. Furthermore, some of the included components are not needed by the average user, and therefore they will not by installed by default. The installer is fully customizable, so you can let it install exactly those components that suit your specific needs.

Contents of version 2.2.5:

Player:

* Media Player Classic [version 6.4.9.0+ | build 2007-03-25]

ffdshow:

* ffdshow [revision 1320]
* ffdshow VFW interface
* extra plugins

DirectShow video filters:

* XviD [version 1.1.2]
* DivX [version 6.6.1.4]
* CoreAVC [version 1.3.0.0]
* On2 VP6 [version 6.4.2.0]
* On2 VP7 [version 7.0.10.0]
* MPEG-1 / MPEG-2 (Cyberlink) [version 6.0.0.3402]
* MPEG-1 / MPEG-2 (Gabest) [version 1.0.0.3+]

VFW video codecs:

* XviD [version 1.1.2]
* DivX Pro [version 6.6.1.4]
* x264 [revision 606]
* On2 VP6 [version 6.4.2.0]
* On2 VP7 [version 7.0.10.0]
* Intel Indeo [version 4.51.16.2]
* Intel Indeo [version 5.2562.15.54]
* Intel I.263 [version 2.55.1.16]
* huffyuv [version 2.1.1 CCE Patch 0.2.5]
* I420 (Helix) [version 1.2]
* YV12 (Helix) [version 1.2]

Real Alternative:

* RealMedia codecs [version 6.0.12.1741]
* RealMedia plugin for Internet Explorer
* RealMedia plugin for Firefox/Mozilla/Netscape/Opera
* RealMedia DirectShow splitter [version 1.0.1.2]

DirectShow audio filters:

* MP3 (Fraunhofer) [version 1.9.0.311]
* AC3/DTS/LPCM (AC3Filter) [version 1.45b]
* Vorbis (CoreVorbis) [version 1.1.0.79]
* AAC (CoreAAC) [version 1.2.0.575]
* MusePack (RadLight) [version 1.0.0.4]
* WavPack (CoreWavPack) [version 1.1.0]
* OptimFROG (RadLight) [version 1.0.0.1]
* DC-Bass Source [version 1.0.0.0]

ACM audio codecs:

* MP3 (Fraunhofer) [version 3.4.0.0]
* MP3 (LAME) [version 3.97]
* AC3Filter.ACM [version 0.4b]
* Vorbis [version 0.0.3.6]
* DivX ;) Audio [version 4.2.0.0]

DirectShow source filters:

* AVI splitter (Gabest) [version 1.0.0.7+]
* AVI splitter (Haali Media Splitter) [version 1.7.189.11]
* MP4 splitter (Haali Media Splitter) [version 1.7.189.11]
* MP4 splitter (Gabest) [version 1.0.0.3+]
* Matroska splitter (Haali Media Splitter) [version 1.7.189.11]
* Matroska splitter (Gabest) [version 1.0.2.9+]
* Ogg splitter (Haali Media Splitter) [version 1.7.189.11]
* Ogg splitter (Gabest) [version 1.0.0.0+]
* FLV splitter (Gabest) [version 1.0.0.2]
* MPEG PS/TS splitter (Gabest) [version 1.0.0.3+]
* MPEG PS/TS splitter (Haali Media Splitter) [version 1.7.189.11]
* CDDA Reader (Gabest) [version 1.0.0.1]
* CDXA Reader (Gabest) [version 1.0.0.1]
* AC3/DTS Source (AC3File) [version 0.5b]

DirectShow subtitle filter:

* DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.37 + fixes]

Tools:

* GSpot Codec Information Appliance [version 2.70a]
* VobSubStrip [version 0.11]
* GraphEdit [build 041201]
* AVI Fixed [version 2.0b1]
* FourCC Changer
* Bitrate Calculator

...imas pa moznost tako minimalne, kot maksimalne in instalacije po izbiri! Preberi si prvi sestavek, kjer pise, da se nekateri kodeki med seboj prepletajo in da se bo instaliral samo en.

Ce se ne spoznas na zadeve, pustis na Default in ti bo vse lepo spilal. Ce pa ves, potem si pac izberes kar rabis. Poanta je pac v tem, da imas vse na enem kupu in ce kaj rabis kasneje, samo obkljukas. (Sem ravno zadnjic instaliral Motoracerja in hoce imet Indeo 5 kodek - prazgodovina. K-Lite ga ima, ti ga pa ne instalira po Defaultu.)

Tisti, ki je pisal na Mnenjalniku je pa itak vso pamet pozrl... pa da ne pozabimo, da je tisto ze vec kot leto stara rec. Pa recimo, da so ga takrat res totalno usrali, men je sistem kljub temu spilal kot je treba. Ce pa se instalira groznih 10MB prevec, pa se RES za to ne mislim sekirat!

Ajd

marvin42 ::

kixs97: če tebi zadeva lepo dela, še ne pomeni da si mora pa cel svet intalirat tisto sranje. Vesel sem zate, da ti dela, ampak vsakič, ko boš komu priporočal tak glomazen pack, se bom oglasil in rekel, da je velika večina stvari tam samo balast.
Mostly Harmless

kixs ::

Mas prav. Za navadnega userja, ki niti ne ve kaj je to kodek, je res vecino balasta. Ampak ravno navaden (l)user ti bo HVALEZEN, da mu bo vedno vse delovalo. In izkusnje govorijo ravno temu v prid! :P

HyperKiller ::

Ravno gledam družinskega tipa in mi je na pamet prišlo:
Ali obstaja kodek namenjen kompresiranju risank? Ker risanke imajo pogosto ploskve v popolnoma enaki barvi. Kodek za risanke bi lahko razbral meje med barvnimi ploskvami, in potem ugotovil barve vsake ploskve. Plus tega, se pogosto uporablja le nekaj različnih barv, torej bi bilo nekaj v stilu GIFa že kar dobra ideja.
Ker kot vidim se sedaj to kodira z kodeki, ki so primernejši za "mehkejše" prehode med barvami (vidne so nenormalnosti na stičišču dveh različnih barv).

Torej, ali obstaja kodek namenjen kompresiranju risank?

Steinkauz ::

Zakaj preprosto ne uporabite vlc playerja oziroma gom playera(manjka mu par kodekov, sam ma pa bolš podporo za podnapise. Če nima kodekov, te pošlje na stran, kjer jih downlodaš). Vlc pa itak vse bere :D

xena ::

Ali potrebujem DviX, če imam inštaliran ffdshow?

In ali moram odinštalirat sedanji DviX in ffdshow, če se mogoče odločim, da si bom inštalirala K-Lite Mega Codec Pack?

Pa ali mi lahko kdo napiše po spisku od kixs97, kaj naj bi bil balast?

In hvala za vse info. Lep sončen dan, čaw!

xena ::

Steinkauz: Hvala, bom poskusla VLC Media Player.
Tako lahko zbrišem še BSPlayer. Še en odvečen program manj. :)

Ne vem pa zakaj mi predvaja video filmčke v Nerotu?!? Kje odkljukam, da mi ne bo beč predvajal video posnetkov?

kixs ::

Instaliraj K-Lite mega pack in ti bo odstranil vse kar se ne rabi oz. kar bi lahko prislo v konflikt.

Kar se tice balasta, je balast VSE kar ne rabis. Ker pa nikoli ne ves, kaj bos rabil, pustis vse na Default.

Ce bos dala gor K-Lite, te na koncu vprasa, ce zelis imeti asociacije na Media Player Classic in ti bo potem ta player vse prikazoval.

Ce ti K-lite ne bo ustrezal, pa je uninstall zelo dobro narejen - pocisti vse za sabo.

lp

kixs ::

Kot sem ze rekel, ce imas kaksen programcek/codec vec, zaradi tega ne bo nic narobe.

jan01 ::

Rabiš le ffdshow - download in predvajaš z odličnim media palyer classic
Po potrebi(če imaš kake hd filme v mkv conteinerju, priporočam še haali matroska splitter.
___________________________________________________________________________________________________
Edit1
Za vse, ki se na programe ne spoznate najbolje pa edini uredu pack:
odlični cccp. Ima skupek najboljših/osnovnejših programov in kodekov. Priporočam

Edit2
Zakaj je miljon kodekov napačna "taktika"? Ke vsak kodek ima za določeno stvar, ki jo zna odkodiravat določen merit-prioriteto. Tako če imaš ffdshow, bosta divx in xvid na računalniku le za okras, saj ima ffdshow kar visok merit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Izi ::

Vidim, da se osebki tukaj precej lovite glede uporabe Decoderjev in večina odločitev je napačnih in vodi v nestabilnost računalnik.
Zato sem sestavil tole pomoč.
Marsikomu zna koristiti. Vem, da bodo nekateri zaradi svojega prepričanja še naprej uporabljali raznorazne pakete, ampak tisti bodo z leti na težak način že spoznali svojo zmoto >:D
Edini smiseln paket je ffdshow, ki pa se na koncu ko pravilno izbereš vse decoderje prav tako izkaže za nepotrebnega.

----------

Codec (izg. kodek) je skupek Coderja in Decoderja od tod tudi ime. Prve tri črke od CODer in prve tri črke od DECoder so združili.
Coder je za kodiranje videa, Decoder pa za dekodiranje filma oz. gledanje filma.
Iz tega sledi, da večina ljudi Codecov ne rabi ampak rabi samo Decoderje.
Coderji so po večini plačljivi, Decoderji pa so skoraj vedno zastonj.

Codec paketov ne rabi nihče in jih ni priporočljivo nameščati, ker na računalniku povzročiš samo zmedo. Ponavadi sicer ni problem, če imaš za vsak format naložene 3 dekoderje, ampak se pa kar pogosto zgodi, da ti video ali avdio deluje slabše ali pa se celo predvajalnik sesuje zaradi napačnih kombinacij Decoderjev.

MANJKAJOČI DECODER SE NALOŽI ŠELE TAKRAT, KO NEKEGA VIDEA ALI AUDIA NE MOREŠ PREDVAJATI !!!

Večina potrebnih Decoderjev je v Windows že prisotna ob instalaciji.
Vsebuje jih Windows Media Player. Če naložiš verzijo 11 imaš na voljo večino najnovejših dekoderjev vključno z večino dekoderjev za HD video.
MP3, ki ga vsak potrebuje je tudi že v samem OS, Koder je sicer omejen, Decoder pa je popoln.

Edini bolj pomemben Decoder, ki manjka v Windows je za MPEG-2, ki je namenjen tudi predvajanju DVD. Tega dobiš, ko naložiš predvajalnik PowerDVD, ki ga zastonj dobiš zraven skoraj vsake DVD enote ali pa pri grafični kartici. PowerDVD verzije 7 ali novejši je skoraj nujno naložiti, ker je daleč najboljši predvajalnik za predvajanje plošč, DVD, HD-DVD in Blu-Ray.
Ko naložiš PowerDVD (najnovejši je verzija 7.3) se zrave naloži tudi Decoder za format H.264 in AVC Decoder, ki sta tudi najboljša Decoderja za dotične formate.

Potem je nujno naložiti še Decoder za DivX in Xvid. Če ne misliš kodirat, potem naložiš samo DivX Decoder (ki je zastonj) in ta bo prevzel dekodiranje tako DivX kot XviD. DivX Decoder je boljši od Xvid Decoderja, (za Coderje velja obratno) ker ima boljšo podporo za večopravilnost in je hitrejši.

Rabiš tri predvajalnike:
Za predvajanje DVD, HD-DVD in Blu-Ray uporabljaš Power DVD.
Za predvajanje ostalega videa Media Player Classic Homecinema, kjer nujno izklopiš prav vse filtre, ki jih kljub majhnosti (4 MB) vsebuje.
Za audio pa Winamp, ki zraven vsebije vse možne decoderje za audio, ki si jih sploh lahko zamisliš.

Ostale Decoderje nalagaš šele, ko nečesa ne moreš predvajati.
Obstajajo smo še tri stvari, ki jih boš morebiti rabil:

Za Real video naložiš Real Alternative.

Za QuickTime video naložiš QuickTime Alternative.

Potem pa naložiš še Haali Media Splitter, ki poskrbi, da boš lahko gledal ves video, ki trenutno obstaja na svetu (Matroska, MP4, OGG/OGM in MPEG TS)

----------

Povzetek:
Naložiš Windows Media Player 11, ki ga ne boš uporabljal vsebuje pa cel kup nujnih decoderjev.
Naložiš 3 playerje, ki jih tudi uporabljaš: PowerDVD, Winamp in Media player Classic.
Naložiš 3 decoderje: DivX, Real Alternative in QuickTime Alternative.
Naložiš 1 splitter: Haali Media Splitter

To je edina optimalna kombinacij, kjer se decoderji skoraj ne prekrivajo in predvajaš lahko popolnoma vse kar se trenutno uporablja.
Ne pozabi izklopiti vseh notranjih filtrov, ki jih vsebuje Media player Classic, saj bo Haali Media Splitter več kot uspešno nadomestil prav vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jype ::

Kaj pa VLC in MPlayer?

Meni se super obneseta (Na OS X, Windows, Linux).

Izi ::

VLC bi priporočal za Linux.
Posebnost VLC playerja je, da sploh ne jemlje Decoderjev iz sistema ampak uporablja samo svoje decoderje in filtre.
Če uporabljaš VLC je pa nameščanje raznoraznih codecov sploh nesmiselno početje.
VLC sicer ni slab ampak je Media Player Classic precej boljši in kar je najpomembnejše je najhitrejši izmed vseh playerjev. Tisti filter za podnapise, ki ga ima MPC vgrajenega že leta je svetlobna leta pred VobSub filtrom, ki ga uporabljajo ostali predvajalniki.

Osebno mi je Media Player Classic neprimerljivo boljši, ker lahko notranje filtre izklopiš in uporabljaš svoje.

kixs ::

Kok napisanega samo zaradi enih kodekov... 8-O

Komplicirate, da je joj... namesto, da en codec pack instaliras in ciao :P

Vsakemu svoje... I guess :D

jan01 ::

Dekoder za h264(oz x264) ima powerdvd relativno slab(požre veliko več cpuja napram coreavc ali libavcodec(installiraj čim novejši build ffdshowa). Tudi za predvajanje divx/xvid je libavcodec boljši(in ima tudi več možnih nastavitev, kar lahko z nekaj znanja še izboljšaš). Kar testiraj npr s media player classicom(oz katerim koli playerjem, ki lahko določiš katere filtre naj uporablja) in pri 1080p filmu v h264 glej porabo.

Problem kot sem napisal je, ker imajo različni filtri različen merit. Npr ko installiraš nero, posnameš še njegove kodeke za zvok in video. In tako se zgodi, da imaš za h264 kup filtrov(dekoderjev): od nerota, powerdvdja, ffdshowa(libavcodec), coreavc,... željen(coreavc) pa se ne bo uporabljal, ker ima vsaj ffdshow in powerdvd višji merit
Glede predvajanja filmov: ne vidim razloga da bi posnel že kar malo bloatwarski powerdvd. Normalno lahko predvajaš s vlcjem(ne rabiš nobenega kodeka), media player classicom(ima tudi že vgrajen kodek za mpeg2, a ga lahko disabliraš in uporabljaš drugega po želji), ... brez da bi posnel powerrdvd/windvd. Če hočeš najkakovostnejši mpeg2 dekoder si posnameš nvidia purevideo decoder...

Izi ::

Če hočeš najkakovostnejši mpeg2 dekoder si posnameš nvidia purevideo decoder...

Če imaš Nvidia kartico :D
Kateri dekoder je najboljši je močno odvisno od strojne opreme. Naprimer gafične kartice od Nvidie uporabljajo popolnoma drugačno GPU dekodiranje kot ATIjeve.
Jaz imam za moj HTPC Radeon HD2600Pro, ki HD video dekodira preko GPU-ja in ne preko CPU-ja. Torej rabiš dekoder, ki podpirajo hardwaresko dekodiranje in tisti Cyberlinkovi dekoderji so se pri meni izkazali odlično ravno pri hardwareski podpori.
Ko dekodiram video najvišje ločljivosti v formatu H.264 celotno delo prevzame GPU in CPU je obremenjen z 1 do 2 % :D
Če v dekoderju izklopim hardwaresko podporo moj CPU z samo enim jedrom na 3 GHz poklekne in video je negledljiv.

DVD plošče sicer res predvaja večina playerjev ampak samo pri PowerDVD vedno deluje vse kakor je bilo zamišljeno. Tu mislim na izbiranje v menijih, preklapljanju med različnimi kamerami v filmu in podobnim.
Pri HD-DVD in Blu-Ray ploščah je pa stanje še bistveno slabše. PowerDVD verzija 7.3 je dejansko edini player, ki ju popolnoma podpira. Omogoča celo, da si HD ploščo skopiraš na disk in jo predvajaš z diska, kar sigurno noben drug player ne omogoča.
Za predvajanje z plošč ga ni boljšega playerja.

Sicer naj vsak uporablja kar mu paše, samo opozoril sem, da če že imaš naložen PowerDVD, ne potrebuješ še dodatnih video dekoderjev za MPEG-2, H.264 in AVC ali audio dekoderjev za AC3 ali DTS.

Matev ::

že samo ta tema sama po sebi dokazuje da je na tem področju štala
če bi bilo urejeno se nihče niti ne bi vprašal zakaj nekaj ne dela - ker teh problemov ne bi bilo
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158375 (13523) BaRtMaN
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456011 (3184) zavajon
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11116943 (9828) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403083 (3083) jan01

Divx filmi problem..?

Oddelek: Zvok in slika
81188 (1121) podtalje

Več podobnih tem