» »

Država, kjer uspevajo goljufi in blazneži - prispevek Rado Pezdir

Država, kjer uspevajo goljufi in blazneži - prispevek Rado Pezdir

««
«
1 / 6
»»

_marko ::

Država, kjer uspevajo goljufi in blazneži

Dajte tole prebrat!
IMO je to odlicno spisano.


lp marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kekz ::

Zanimivo in odlično spisano.
Ampak kljub opisanemu pesimizmu je (z mojega vidika) bilo že dosti slabše in to ne samo občasno ampak ves čas.

Brane2 ::

Glede večine ostalega se strinjam, ne pa tudi glede delavcev.

Če ne maraš delavcev, jih pač ne zaposluj. In če ti ni všeč. da jim plačuješ plačo tudi za praznike, poglej čez mejo. Saj to je norma v civiliziranem svetu.

Tudi glede zdravnikov se ne strinjam. Ne moreš zdravniku odreči plače samo zato, ker je zdravstveni sistem zanič - saj zanj ni odgovoren zdravnik sam.


Z ostalim se strinjam v stilu - "Kaj je ostalo od teh, toliko opevanih svobod nove družbe. Je ostalo sploh kaj, ali jih imamo sedaj celo manj ?"
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

Na strani financ piše, da je članek zastonj. Prijava je verjetno potrebna zaradi gnjavljenja, torej ni potrebna.

Drugače pa... na koncu članka je nora trditev: Rado je izkoriščan suženj, medtem ko mu razni zdravniki odžirajo kruh? Nemogoče. Sužnji so vendar opravljanli dela po katerih je vladalo vsaj neko povpraševanje! Tip je navaden pozer. Oziroma kot je rekel Andrej Košak... http://andrejkosak.blog.siol.net/2007/0...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Brane2 ::

Ogled članka je zastonj. Ne pa sam članek. Ta je avtorsko delo in vsaka njegova uporaba podlega zakonodaji...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matako ::

Brane, dvomim, da Finance rabijo zastonj odvetnika - tisti njihovi plačani ti bodo zamerili!
/\/\.K.

Yossarian ::

No, ja v tem čalnku je pa toliko posploševanja in nerazumevanja situacije kot v kakšnem povprečnem srednješolskem eseju o stanju v moderni družbi. Kot da ga piše nek najstnik, ki se mu zdi fino vse davati v nič, ker je to pač upor proti družbi.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OmegaBlue ::

Brez dovoljenja članka v celoti ne smete limati sem, če vas prijava tako moti si pa naredite skupni username ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Brane2 ::

Matako:

Nisem zastonj odvetnik Financ. Le gledam na interese portala, na katerem sem mod. Zagotovo ni v interesu STja, da drugje kažejo nanj kot na portal, kjer se tovrstna kršenja dovoljujejo.

Pa še to v threadu, ki naj bi kazal na to, kaj je vse v naši družbi narobe in kar tako mimogrede šavsnil članek in ga pripopal zraven - se pravi kradel sam med pridiganjem o kraji in in nepravilnostih v družbi....
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Mah tale clanek je eno samo jamranje in natolcevanje populisticnega sranja, ki ne pove prav veliko.

In, vsaj z mojega vidika, bom v tej državi suženj toliko časa, dokler ne bom imel možnosti, da bom ves denar, ki sem ga sam zaslužil, zapravil za legalno kupljene trde droge in izdihnil v naročju omamne cipice, legalno priznane podjetnice.


Seveda, ta problem je samo pri nas... ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Matako ::

Matako:

Nisem zastonj odvetnik Financ. Le gledam na interese portala, na katerem sem mod. Zagotovo ni v interesu STja, da drugje kažejo nanj kot na portal, kjer se tovrstna kršenja dovoljujejo.



Vem, oprosti. Se strinjam. Itak si lahko vsak, ki želi članek ogleda na strani Financ (z malo zamude glede prijave).
/\/\.K.

_marko ::

BW:
Če je samo jamranje pa argumentirano povej kje se moti, pa zakaj je takšno stanje kot je najboljše možno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kekz ::

> zakaj je takšno stanje kot je najboljše možno

Za moje pojme sicer ni najboljše možno, je pa najboljše do zdaj. Čeprav ni bistveno boljše od drugih časov poosamosvojitvene dobe.
Se pa je nekoliko spremenilo (izboljšalo) par stvari, pa če na hitro pogledamo vsaj najbolj vidne in vsem znane, recimo šengen, evro, telekomunikacije, ...

BigWhale ::

_marko, saj ne pravim da je to najboljse, mene je zanimalo predvsem kje je drugace.

Clanek je po mojem mnenju nastrojen proti drzavi in njeni trenutni ureditvi/vladi, slednja pa s taksnim stanjem nima nic kaj dosti... Stvari ena vlada v enem mandatu tezko spremeni.

borchi ::

resnici na ljubo je redkokateri članek od trojice ekonomistov mrkaić, kovač, pezdirc (ki imo v financah objavljajo zato, da lahko eden drugega trepljajo po ramenih) slabši kot tale.

ne se matrat s prijavo na finance. ni vredno. en navaden površen rant.
l'jga

_marko ::

borchi:
Ce tole ti napises je samo en indikator vec, da je clanek dober! :)

BW:
->Stvari ena vlada v enem mandatu tezko spremeni.

Lahko pa zacne delat v pravo smer - samo to se ni zgodilo na ogromno podrocjih.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

perci ::

Lahko sklenem kolektivno pogodbo z delodajalcem in dobim samo toliko, kot mi "višje instance" odmerijo, ne pa toliko kot sem naredil.
No, jst sem se ustavil pri temle, naprej se mi pa ne da brat. Tip očitno ne ve, da kolektivne pogodbe podpisujejo reprezentativni sindikati, ne pa posamezni delavci. Poleg tega očitno tudi ne ve, da kolektivne pogodbe plače omejujejo samo navzdol, ne pa tudi navzgor. Če je kakšna šivilja v muri tako dobra in hitra, da je za 10 drugih delavk, ji lahko šef komot tako plačo izplača.

Če se članek začne s takimi kozlarijami, ga ponavadi neham brati - tegale sem vseeno malo preletel in jih na hitrico našel še nekaj. Toliko enih nebuloz in očitnega nepoznavanja delovanja države, da je kar hudo.

Marko, še enkrat preberi - tole ni nič drugega kot eno gostilniško nabijanje.

borchi ::

_marko, da je članek dober za tvoje standarde, si že jasno dal vedet v prvem postu.

jaz samo skromno pristavim svoje mnenje. če smem...
l'jga

perci ::

Ko men v službi ljudje pametujejo, da neka rešitev ni v redu, jih vedno vprašam, kako bi oni zadevo naredili. Potem ponavadi zelo hitro utihnejo. Pa še v naprej se naučijo, da ne sprašujejo bedarij, ampak vedno pomislijo kaj so alternative.

To make a long story short: A tale članek ponuja kakšne pametne alternative obstoječemu?

borchi ::

> A tale članek ponuja kakšne pametne alternative obstoječemu?

ne. jaz sem sicer prebral cel članek, ker sem čakal na /rant off. pa ga ni blo.

pač nekaj izgubljenih minut, ampak me je potolažilo, da jih je pezdirc stran vrgel še dosti več kot jaz. :)
l'jga

_marko ::

perci:

jaz vidim članek v drugi obliki kot ti...

Vseeno nakaže na stvari, ki bi lahko bile boljše v tej državi. To je bistveno!


->Ko men v službi ljudje pametujejo, da neka rešitev ni v redu, jih vedno vprašam, kako bi oni zadevo naredili. Potem ponavadi zelo hitro utihnejo.

Se popolnoma strinjam!!!
Nima rešitev, pokaže le problem. Ampak problemi pa obstajajo - tega menda ne zanikaš.
Kot tudi najbrž ne zanikaš tega, da je trenutno stanje najboljše možno.

Ali pač?


->pač nekaj izgubljenih minut, ampak me je potolažilo, da jih je pezdirc stran vrgel še dosti več kot jaz. :)

Borchi, tebi je pac trenutno stanje ok, eni si pa zelimo malenkost liberalnejšo deželo.


p.s. upam, da noben ne misli, da jaz v pezdirju vidim nekoga, ki zna te probleme rešit.
Vidim samo nekoga, ki je v članku nekaj slabosti Slovenije pokazal.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

perci ::

marko: V tej državi marsikaj ni v redu. Ampak sej to menda ves. Jst ne rabim enga nabijača, da mi to na gostilniški način pove. Še posebej zato, ker take ljudi videvam vsak dan in ponavadi niso sposobni niti ene zadeve od kritiziranih, rešit. Pametnjakoviči.

Da ti ponudim nekaj v njegovem stilu.

Zdravstvo bi moralo biti cenej in boljše. Korupcijo bi bilo treba ukiniti. Plače pod 600 EUR so podn.

Sem dobro nakazal stvari, ki bi lahko bile boljše v tej državi? Sorry, ampak to zna VSAK.

WarpedGone ::

Jah, če hočeš videt, potem vidiš.

V zadnjem stavku lepo pove kaj bi rad mel. Rad bi mel legalizirane droge, legalizirano prostitucijo, bruto prejemke - da za vse storitve, ki jih hoče met plača direkt in neposredno iz lastnega žepa. Preostale državne storitve ala vojska in policija pa npr s položnico vsak mesec.

Ampak za kej tazga moraš met pa odprt pristop in res prebrat. Če samo iščeš na kaj se boš lahko obesu, potem ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Vlady ::

Ena stvar, ki bi jo lahko naredili: ne kupovali nepotrebnega orožja!!! :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

WarpedGone ::

Ena stvar, ki bi jo lahko naredili: ne kupovali nepotrebnega orožja!!! :)


S takšno izjavo se avtomatsko okvalificiraš za "še eno papigo, ki le ponavlja prazne populizme". Maš vso pravico do tega, ampak ne pričakuj kakega spoštovanja zaradi takšnih "globokih misli".
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

> S takšno izjavo se avtomatsko okvalificiraš za "še eno papigo, ki le ponavlja prazne populizme".

ne. on samo ima drugačen pogled na svobodo. on doživlja obveznost plačevanja za patrie kot suženjstvo.

ampak, da to vidiš moraš pač bit pa še bolj odprt in manj perjast in manj zakrivljenega kljuna...
l'jga

WarpedGone ::

>> ne. on samo ima drugačen pogled na svobodo.

Za mladoletne je tak pogled razumljiv. "Svobodo smo si izborili s knjigo in peresom". In ljubeznijo seveda.

:)
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Jah, če hočeš videt, potem vidiš.

V zadnjem stavku lepo pove kaj bi rad mel. Rad bi mel legalizirane droge, legalizirano prostitucijo, bruto prejemke - da za vse storitve, ki jih hoče met plača direkt in neposredno iz lastnega žepa. Preostale državne storitve ala vojska in policija pa npr s položnico vsak mesec.

Ampak za kej tazga moraš met pa odprt pristop in res prebrat. Če samo iščeš na kaj se boš lahko obesu, potem ...


Tudi jaz ne bi imel nic proti taksi ureditvi. V bistvu sem zanjo navijal ze precej casa nazaj. Samo nisem natolceval in vse skupaj zavijal v nek srot... :)

Tale kolumna je podn od podna, napisana na tako, da bi cim vec ljudi pomislilo: 'wow, tale tip je pa kul!'

Na zalost pa verjetno res to pomisli, ker vazno je, da se cez drzavo govori. Na cim bolj gostilniski nacin. :)

Vlady ::

>> ne. on samo ima drugačen pogled na svobodo.

Za mladoletne je tak pogled razumljiv. "Svobodo smo si izborili s knjigo in peresom". In ljubeznijo seveda.

:)

Dokler bo folk podpiral kupovanje orožja v času in položaju, kjer je možnost vojne 0,0000001% bo tako sranje kot je. Ko bo folku naredilo "klik" v glavi pa se bodo zadeve začele spreminjati. Itak pa ima še vedno folk dovolj polno rit, da ga lahko serje.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

_marko ::

->Na zalost pa verjetno res to pomisli, ker vazno je, da se cez drzavo govori. Na cim bolj gostilniski nacin. :)

NO, jaz dejansko nisem tega clanka vzel kot samo kritiziranje, ampak bolj kot v katero smer bi lahko sla drzava.
Ce bi videl samo kritiziranje bi popljuval clanek, kot eni levicarji tukaj...

Ce bi mi bilo govorjenje cez drzavo vsec bi mu tud Cvikl bil vsec, pa ga ne maram ravno najbolj...

borchi:
Ja eni so glasovali za nato, obenem pa nebi imeli obrambnega proracuna. Potem se pa naj kdo govori o gostilniskih debatah...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vlady ::

Glasoval sem proti natu!
Sicer pa, ko je eden omenjal, da vsi samo kažemo probleme, in nihče rešitve:
eden izmed primerov: veliki funkcionarji v podjetjih (aka paloma,...), tajkuni in podobna sodrga, ki na lahek in nepošten način pridejo še do večjega kapitala. Vlada ni naredila nič, da bi preprečila prevzeme, da bi preprečila korupcijo, da bi preprečila VIP (veze in poznanstva) plačevanje,... Lahko bi sprejeli na hitro določene zakone, lahko bi vgradili "varovalke" v zakonodajo, lahko bi zakonsko preganjali ljudi, ki delajo samo sranje. Ampak ne, ker so VIP in ker jim gre to v korist. Tu ni kazanje problema in iskanje rešitve. Rešitev je, samo nihče ne naredi nič.

Potem je tu goljufanje podjetij, ki na veliko tajijo davke. Sem delal pol leta v trgovini, kjer smo prodajali zabavno elektroniko. Dobili smo 6LCD-jev, na papirju samo 4, 2 smo prodali z "računom" in šef je popokal dobiček... Pa še mnogo drugih reči je, ki niso tako kot bi morale biti. Pa ni nič drugega, kot sprejem parih zakonov in poostriti nadzor.

Sorry, samo tu gre za golo nesposobnost vlade. še huje je finančno ministrstvo in tisti pujs bajuk. On pravi, da je vse ok, v resnici pa z največjo inflacijo v evropi. Nič ne naredi. Opozarjajo ga vsi, tudi guverner banke. Ampak on arogantno pujsa naprej svojo pot...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

rasta ::

Dokler bo folk podpiral kupovanje orožja v času in položaju, kjer je možnost vojne 0,0000001% bo tako sranje kot je.

To si ti samo naivno predstavljaš.
V resnici pa bi Slovenija kot demilitizirano območje hitro postala zanimiva za razne Berluskonije, Haiderje, hrvaške pravaše in podobne paicente. Bi že našli razlog, kako "je Slovenija nevarna za gnezdo teroristov" in bi se samo zapeljali s tanki čez. Policija proti težkemu orožju nima za burek.
S tem bi (kratkotrajno) zelo vzpodbodli lastno ekonomijo in navdušenje ljudstva. Tudi države, ki imajo nad tem območjem interes, bi hitro popustile, ko bi njihova podjetja pustili zraven k "obnovi" ter zagotovili nemoten tranzit za vse bolgarske in romunske tovornjake ... Protestirala bi verjetno spet samo kakšna Mehika, kot v primeru Anschulssa Avstrije 1938 ...

Žal je tako, da je obrambni proračun neizbežen davek, da imamo mir. Prav tako se rabimo rinit v razne meddržavne zveze, kjer bomo lahko uspešno lobirali, medtem ko bomo z vojsko poskušali čimbolj dražiti invazijo na nas. Nekako tako kot smo 1991 že delali.

Vlady ::

Dokler bo folk podpiral kupovanje orožja v času in položaju, kjer je možnost vojne 0,0000001% bo tako sranje kot je.

To si ti samo naivno predstavljaš.
V resnici pa bi Slovenija kot demilitizirano območje hitro postala zanimiva za razne Berluskonije, Haiderje, hrvaške pravaše in podobne paicente. Bi že našli razlog, kako "je Slovenija nevarna za gnezdo teroristov" in bi se samo zapeljali s tanki čez. Policija proti težkemu orožju nima za burek.
S tem bi (kratkotrajno) zelo vzpodbodli lastno ekonomijo in navdušenje ljudstva. Tudi države, ki imajo nad tem območjem interes, bi hitro popustile, ko bi njihova podjetja pustili zraven k "obnovi" ter zagotovili nemoten tranzit za vse bolgarske in romunske tovornjake ... Protestirala bi verjetno spet samo kakšna Mehika, kot v primeru Anschulssa Avstrije 1938 ...

Žal je tako, da je obrambni proračun neizbežen davek, da imamo mir. Prav tako se rabimo rinit v razne meddržavne zveze, kjer bomo lahko uspešno lobirali, medtem ko bomo z vojsko poskušali čimbolj dražiti invazijo na nas. Nekako tako kot smo 1991 že delali.

Hahaha... ta me je nasmejala. Res!!! Do solz skoraj. Kako domišljijo imate eni. A napadla nas bo Avstrija, Italija, Madžarska??? Vse te države so v EU. Mislim da si nobena članica EU ne upa napasti druge članice EU. Hrvaška je pred vstopom. Če bi nas napadli, je skoraj 100% da nebi prišli v EU, pa še kdo drug bi potem napadel njih.
Itak pa, kwa na bodo tanki, če pa še vojakov nimamo. Poleg tega so pa tak za maximalno ceno kupili tanke z mitraljezi, ki bodo na koncu pristali pri policiji... Če to ni norost pol tud več ne vem.
Pa tista je huda, da bi od Rusov dobili vojaško ladjo kao za odpis dolga. Ja kam jo bomo pa dali? Na blejsko jezero za spomenik? Aja ne sej res, je prenizko. Čak v naš zaliv, kjer se še obrnt ne bo mogla, ne da bi prestopla kako mejo...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

WarpedGone ::

> Dokler bo folk podpiral kupovanje orožja v času in položaju, kjer je možnost vojne 0,0000001% ..

Kolikšna je bila možnost vojne pred 20imi leti? In kaj se je zgodili par let zatem?
Zakaj na tej zemlji NI ENE relativno NEODVISNE in NEOBOROŽENE države?

Namen Pezdrijevega članka je pa šokirat. Da se folk ustavi, vdihne in po svoje razmisli. Žal je folk navajen samo nekritično kopirat ideje, ko pa česa ne more kr tko skopirat med svoje meme je pa to "drek".
Zbogom in hvala za vse ribe

Vlady ::

Namesto patrij bi lahko kupili nove helikopterje, ki bi jih lahko uporabili tako za gorske reševalce, kot za gašenje. Ampak ne, ups, saj res. Nimamo pilotov :) Fora tu ni samo to, da je možnost za vojno nična. Pa tud če je. Itak nas vsi gazijo. Kolk nas bo branl tole krpo zemlje? 15k ljudi? 20k? Proti čemu? Nični smo. Že v zgodovini so nas vsi teptali in v bodoče nas bodo tudi. Pa tud če bomo imel 500000 patrij in ne vem kolk jedrskih konic nam to bore malo koristi, ko se pa še en F16 normalno ne more obrnt ne da bi moral čez mejo. Pa daj folk malo mislite z glavo! Trenutno je možnost za vojno nična in kakšnega posebnega orožja res ne potrebujemo. Orožja imamo še preveč. vojakov je malo in še nezadovoljni so. Namesto da bi jim dali boljše pogoje za delo oni kupujejo patrije. Pa ne samo to. Kupili so tudi mobilno vojaško bolnico, ki je za nas čisto neuporabna. Evo tisto transportno letalo jim še odpustim, ker je možnost, da bi ga potrebovali (če so ga sploh kupili). Fora tu je tehtnost nakupa. Zakaj nekaj kupiti, če bo potem neuporabno ali pa res sploh ne potrebujemo??? Zakaj nebi dali tega denarja drugam? No na koncu so dokazali, da lahko sredstva namenjena za vojsko dajo tudi za kako bolnico...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

rasta ::

A napadla nas bo Avstrija, Italija, Madžarska??? Vse te države so v EU. Mislim da si nobena članica EU ne upa napasti druge članice EU.


Tu spet predpostavljaš, da bo današnje stanje vsaj še 50 let takšno. Ampak s kakšno hudo krizo se lahko stanje geopolitično stanje zelo hitro spremeni. V okviru 5 let.

Presneto malo za vzpostavitev vojske, ki je že dolgo razpuščena.

WarpedGone ::

>> možnost za vojno nična

Aja? Zakaj pa? Ker smo v natu? Ker so se Hrvati pa Srbi slučajno trenutno malo umirili? Ker v Evropi zaenkrat še vlada "Bratstvo i Jedinstvo"? Ker se avstrijci zaenkrat še sramujejo svoje fašistične preteklosti? Italijani se je precej manj.

Ne trdim da so patrije najboljša stvar po kolesu. Je pa naša vojska pod prejšnjimi vladami kupovala že bistveno večje cvetke - izraelske havbice za puščavo, ki so uspele tudi ubit našega nabornika, avijone s katerimi dejansko nimamo kaj počet, poljske bolnišnice ki so dimenzionirane za čisto drugačne razmere kot so pri nas, etc. Če že omenjaš vojsko potem omenjaj vojaški proračun. Ta pa je letos okrog 1,7%BDP, ko smo šli v NATO smo oblubli da bomo dali 2%. Če si bil na referendumu proti - prav, js sm bil tudi ampak večina naju je preglasovala in danes je ralnost kakršna je. Špilat mirovništvo je pa navadno fehtanje vojne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vlady ::

Čez 50 let bodo itak te patrije zastarele. Slovenija je stara recimo na okroglo 16 let. V teh letih se še dodanes nismo pobrali iz bednega socializma. Gospodarstvo je še vedno v kurcu, če ni sposobno preživeti vsega folka. Sorry, dokler imaš tak velik procent revežev in ljudi z minimalno plačo, nimamo kaj kupovati orožja. Mogoče čez 20 let, če bi bili bolj razviti. Še vedno dovolj časa, da ujameš tisti 50-letni rok. Pa itak sem že napisu. Vsi nas bi itak pregazil. Zakaj potem sploh delat odpor? Hlapci smo vedno bili in vedno bomo. S patrijami ali brez.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

borchi ::

> Ce bi videl samo kritiziranje bi popljuval clanek, kot eni levicarji tukaj...

ja, saj, jaz sem ga pa videl kot samo kritiziranje države. ker samo to tudi je.

pa ni važno, da skoraj organsko ne prenesem tačrnih na oblasti. ker jaz sem tudi za gemblanje, kurbanje, đamije in supermarkete ob nedeljah in ob 3. ponoč. če bi bilo po moje, bi še vedno vlekli čike povsod, magari v vrstah v bankah...

> Ja eni so glasovali za nato, obenem pa nebi imeli obrambnega proracuna.

kaj ima to veze z mano?

js predlagam, da tisti, ki vam je članek všeč, postanete taki kot "mi". taki kot tisti, ki jih tu po forumu zmerjajo z anarholiberalci. čeprav ne vem čisto kaj to pomeni, ampak ljudje, ki uporabljajo to kot najljubšo psovko, so tako zmešani, da je anarholiberalec sigurno zelo kul žvau.

> Kolikšna je bila možnost vojne pred 20imi leti? In kaj se je zgodili par let zatem?

tolikšna, da so nekateri fotri že precej časa prej vedeli, da bodo že kak mesec pred vojno skakali po hostah. a vam niso doma nč razlagali? al ste meli sam srečo, da vam ni blo treba poslušat poročil vsake pol ure?

pa ni poanta v tem. tako kot bi jaz in pezdirc rada kupleraje in vsesplošni razvrat, se očitno najde dovolj kretenov, ki si dajo s prižnice razlagat svakojake bedarije. ampak dokler je bedakov več kot pametnih ljudi imamo pač več bedakov v parlamentu. treba spoštovat. jaz in pezdirc se boma pa odselila, če nama kaj ne paše. popolna svoboda za vse žal ne obstaja.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

kekz ::

Tisti, ki zagovarjate vojsko in opremo, ker kakor grožnja ni nikoli povsem nična, bi se lahko tudi spomnili, da nas do zdaj še v nobeni vojni ni branila uradna vojska, ampak vedno ene paravojaške sile, ki so se do konca formirale in oborožile šele tik pred vojno.
Vsi dragi nakupi in vsemogočno urjenje redne armade se je pa celo obrnilo proti narodu, ki jih je pred tem futral.

Vlady ::

Tisti, ki zagovarjate vojsko in opremo, ker kakor grožnja ni nikoli povsem nična, bi se lahko tudi spomnili, da nas do zdaj še v nobeni vojni ni branila uradna vojska, ampak vedno ene paravojaške sile, ki so se do konca formirale in oborožile šele tik pred vojno.
Vsi dragi nakupi in vsemogočno urjenje redne armade se je pa celo obrnilo proti narodu, ki jih je pred tem futral.

Točno tako. Samo ta zadnja vojna, moraš gledat da tisto ni bila popolnoma naša vojska... Tu imamo svojo. samo vseeno, ni fore delati ne vem kakšne vojske. Premalo nas je.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

poweroff ::

Nekateri ljudje rabijo Gospodarja. Pošteno ga iščejo, in ko ga najdejo, so mu hvaležni. Ko pa jih Gospodar "nategne" ga zaržejo in začnejo pljuvati po njem. Med iskanjem novega Gospodarja si dajejo duška z gostilniškim udarjanjem po mizi.

Neproduktivno, nesposobno, neintelektualno.

Ker pa je pisanje nekaterih teh ljudi objavljeno na internetu je pač dostopno širšim množicam v zabavo njim pa v dviganje lastne samozavesti.

Je treba še kaj komentirat?
sudo poweroff

_marko ::

->Je treba še kaj komentirat?

A ti dejansko misliš, da to posploševanje pametno?

Ker nevem al se norčuješ ali res to verjemeš?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

urban99 ::

(iz komentarjev - predpostavljam, da so vzdevki avtentični)

MM: "Se en haiku: RP in MM izjemni osebi nosilca razvoja"
RP: "Tudi jaz to mislim. Le kdaj bo prisel cas, ko se nama bodo zahvalili ti svinjekopi?"
MM: "Rado, glej da bos tudi ti moje kolumne ocenil z oceno odlicno - ta jim namrec zaradi njihove izjemno visoke kakovosti tudi pripada."
MM: "Rado, bodimo iskreni, sva izjemna posameznika, ki sva za Slovenijo naredila vec, kot vsi samozvani dobrotniki skupaj!"
RP: "Se strinjam!"

lol, boščka...

_marko ::

Boščki ste predvsem vi, ki se vam zdi, da je normalno, da vam države poberi 50% prisluženega denarja.
Al ste hlapci?

Ali morda o tem nebi smel noben govoriti?

Kot tudi o tistem, da javno zdravstvo ni ok? bognedaj, da levičarju rečeš, da bi privatiziral šolstvo in zdravstvo, ker želiš kvaliteto za svoj denar. Ne, mi bomo še naprej drago plačevali nekvalitetne šole in nekvalitetno zdravstvo.

Mathhai: a se lahko v Sloveniji sploh o tem pogovarjamo?

Dajte se vi malo nad sabo zamislit, če ne znate prebrat članka z malo rezerve ter izluščit nekaterih problemov, ki dejansko ostajajo.

Edino kar vam dam prav je to, da avtor ni dal alternative. V bistvu dam prav perciju, ostali samo nakladate.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

urban99 ::

če mi kaj smrdi, so to fanatiki, ki trdijo, da so objektivni.

perci ::

marko: Ok, marko, ker si mi drugace kar OK, bom sel tole prebrat, da te odvrnemo od branja podobnih slabih (ne rečem, da niso notri zapisane resnice) člankov.

Začnimo to kolumno z nekaj retoričnimi vprašanji. Ali smem v tej državi, v trgovini ob desetih zvečer, kupiti liter absinta in oditi k prostitutki brez strahu, da bi naredil kriminalno dejanje?
Mu dam prav, ampak nek hudo dobr publicistični prispevek pa to menda ni. Ugotovitev, da zvecer ne mores kupiti alkohola in da je prostitucija prepovedana. To rabis ti nekoga, da ti to razlozi, marko? Svašta.
Morda lahko zaslužim toliko, kot sem naredil, ne da bi mi z davki zaplenili polovico?
Lahko, če rataš alkimist. Pa niti to ni potrebno. Najdi čudežno formulo za pridobitev davčnih prihodkov, ki bodo socialno pravično razdeljeni, pa se bomo naprej pogovarjal.

Kaj pa, po drugi strani, v tej državi, lahko naredim? Lahko sem brezskrben in se prehranjujem s kombinacijo slanine in statinov, kaj me pa briga, saj stroške zniževanja ravni holesterola v krvi zaradi moje neodgovornosti tako ali tako plačajo vsi davkoplačevalci, in ne samo jaz.
Kaj bi rad? Da prepovemo uzivanje slanine? Ampak potem bi se verjetno pritozeval nad tem, da ne smes jesti slanine...

Lahko sklenem kolektivno pogodbo z delodajalcem in dobim samo toliko, kot mi "višje instance" odmerijo, ne pa toliko kot sem naredil.
Tole sem ze prej komentiral - ziva neumnost tale izjava.
Lahko vsak mesec plačujem davke za zdravstvo in z njimi financiram 30-odstotni dvig plač za (večinoma) porazno produktivne zdravnike (s tem, da jim ne smem reči, da so neproduktivni ali pa od njih produktivnost pričakovati)
Pri nas kolikor vem lahko rečeš karkoli...Ravno zato verjetno piše ta članek v financah??? Pravzaprav ne razumem, kaj bi rad povedal. Da cenzure sicer ni, ampak da bi se on vseeno rad pritozil nad njo?

Ja, pri nas , lahko financiram dodatno zdravstveno zavarovanje "za 100 tisoč socialno ogroženih" (sebi pa na posojilo plačam operacijo, ker seveda nisem socialno ogrožen)
Operacijo na posojilo? Če praviš, da plačaš 50% davkov od plače, pa le nimaš tako nizkih dohodkov, verjetno bi si lahko privoščil operacijo s kešom...poleg tega...pri nas s potrjeno zdravstveno izkaznico dobiš zdravstvene storitve brez dodatnega plačila (vprašanje kako kvalitetne in v kakšne roku)
lahko plačujem pokojninsko zavarovanje (s tem, da ne smem pričakovati zagotovljene pokojnine z dnem, ko neham aktivno delati)
Kdo je rekel, da je ne smes pricakovati? In zakaj mislis, da v katerikoli drzavi lahko z zagotovostjo pricakujes neke pravice, ki naj bi ti pripadle čez 30 let?

Vsekakor sem lahko hvaležen Dimitriju Ruplu in slovenski vladi, ki z mojim denarjem odlično rešujeta problem slovenske meje (in Pogačnikovega družinskega proračuna); problem meje s Hrvaško me namreč v vsakdanjem življenju tako zelo obremenjuje, da sploh ne morem več delati.
Torej je treba Hrvaški preprosto prepustiti sporna območja? Sej tebe pa tisto področje ja nič ne moti - če bo treba boš še za pasoš pokazu..
Seveda pa ne smem nikakor zahtevati, da za moj denar hitro in učinkovito rešijo mejni spor.
Seveda ima spet v rokavu cudezno formulo?

Moje delo, instrument za uresničevanje ciljev sodrge
A je ta tipcek edini, ki placuje davke? In na koga je sploh jezen? Na drzavo (ozemlje)? Na mentaliteto naroda? Na nas drzavljane?

Česa še ne smem? Ne smem si denimo zgraditi (če mi seveda še ostane kaj denarja potem, ko ga namenim za potrebe sodržavljanov, ki so vseskozi v tolikšni stiski, da tudi če bi delal pet služb na dan, ne bi zaslužil dovolj, da bi nehali hlastati po produktih mojega dela) hiše kjerkoli, če mi tega urbanistično-prostorski modreci načrtovalci ne dovolijo.
Seveda, po njegovo bi bilo pravilno, da se dovoli graditi kjerkoli? Potem bi pa cez kaksno leto ob povodnji pametoval, kako hoce denar od drzave za njegovo odplaknjeno bajtico. Pa seveda se taka oseba ne bo bunila, ko bodo cigani hoteli graditi na vodovarstvenem obmocju. In seveda gotovo nima nic proti temu, da se v LJ zgradi dzamija?

Zelo težko kupim poceni hrano, ker to ni v interesu prehrambne industrije in trgovcev (in to šteje, ker gre za nacionalne interese).
Nazaj v komunizem bi sel tale decko?

Težko kupim pivo ali časopis, ki ni v lasti Pivovarne Laško
Svetujem obisk najblizjega supermarketa - bo vsaj 10 drugih znamk pira nasel.
težko razumem, po kakšnem ključu se vsak mesec obračunavajo in dražijo različne takse, prispevki in cene elektrike, telekomunikacijskih in komunalnih storitev, pa kaj?
ja, to zato, ker je komunist in mu koncept trga (elektrika, telekomunikacije) ni znan - komunalne takse so pa poceni, da se zaradi tega res ni treba razburjat.

Najprej se mi ne da, ker vidim, da ni notri res cist nic uporabnega.
Nauki, ki sem jih razbral iz teksta so pa:
- podjetja so bad, ker so kapitalistični prasci
- visoke cene hrane so bad
- nizke plače niso gud
- visoki davki preveč obremenjujejo drzavljana (no shit)
- nerazumevanja dolocanja cene interneta in telefona (namig: ponudba in povprasevanje)
- graditi bi moralo biti dovoljeno povsod brez vsakrsnega pardona - urbanisticni plani so bad, mkay

LP Pero

_marko ::

->To rabis ti nekoga, da ti to razlozi, marko? Svašta.

Ne, in nikdar nisem ciljal na te stvari...

->Najdi čudežno formulo za pridobitev davčnih prihodkov, ki bodo socialno pravično razdeljeni, pa se bomo naprej pogovarjal.

No, tukaj je tisto kar se je meni zdelo pomembno.


->Če praviš, da plačaš 50% davkov od plače, pa le nimaš tako nizkih dohodkov

Ne, razmeroma nizka je stopnja, da padeš v to lestvico. Sploh za ustvarjalne, ki gor držijo velik del lenuhov.
Še nekrat priznam, da ni dal rešiteve, ampak problem je tukaj zdaj.
Tako visoki davki niso ok, sploh pa ne ker jih po dohodninski lestici relativno hitrdo dobiš(pomeni, da vsota dohodka zelo nizka za vstop v višji razred)


->Kaj bi rad? Da prepovemo uzivanje slanine? Ampak potem bi se verjetno pritozeval nad tem, da ne smes jesti slanine...

A se ti zdi fer, da nekdo, ki nič ne da na svoje zdravje in je zaradi malomarnosti konstantno pri zdravniku dobiva denar od sodržovljanov, ki se trudijo živeti zdravo?!

->Torej je treba Hrvaški preprosto prepustiti sporna območja? Sej tebe pa tisto področje ja nič ne moti - če bo treba boš še za pasoš pokazu..

Se strinjam s tabo.

->Seveda ima spet v rokavu cudezno formulo?

Človek zahteva državo, ki bo učinkovita. Tako med vtsticami.
A je Slovenija učinkovita v reševanju sporov s Hrvaško?


->Pravzaprav ne razumem, kaj bi rad povedal.

A je slovensko zdravstvo dobro? Dovolj dobro napram drugim državnim službam, da bi zahtevali takšne plače.
Sploh, ker je zdravstvo na zelo slabem nivoju.
In posebej zato, ker bom jaz plačal 1000x več v proračun kot nekdo drug, pa še vedno nebom dobil željene opreacije, ker pač nebo denarja za te stvari. So ga drugi pokurili.
Hecno ane, delal bom, plačeval, vendar usluge nebom dobil.

->Seveda, po njegovo bi bilo pravilno, da se dovoli graditi kjerkoli?

Delno se strinjam s teboj, delno pa z njim. V Sloveniji absolutno pretiravajo z "skladno" urabnistično politiko.

->Nazaj v komunizem bi sel tale decko?

Tudi sam nevem kaj je mislil s tistim stavkom.


->Nauki, ki sem jih razbral iz teksta so pa:
->podjetja so bad, ker so kapitalistični prasci

To dejansko ni napisal, pa niti mislil. Prej obratno. Je ravno pisal, da je v Sloveniji nek trend, ki obsoja vse bogate, četudi so prišli do svojega premoženja na praven in legitimen način.

Itd...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

@perci
Sicer si odgovarjal marku, ampak evo še moj odgovor, čeprav ga nisi fehtal :D
(Ležeče je citat Pezdirja)

RP: Začnimo to kolumno z nekaj retoričnimi vprašanji. Ali smem v tej državi, v trgovini ob desetih zvečer, kupiti liter absinta in oditi k prostitutki brez strahu, da bi naredil kriminalno dejanje?

Mu dam prav, ampak nek hudo dobr publicistični prispevek pa to menda ni. Ugotovitev, da zvecer ne mores kupiti alkohola in da je prostitucija prepovedana. To rabis ti nekoga, da ti to razlozi, marko? Svašta.

Izpostavi par prepovedi katere se "čutijo med ljudmi". Da vzpostavi ozračje.

RP: Morda lahko zaslužim toliko, kot sem naredil, ne da bi mi z davki zaplenili polovico?
Lahko, če rataš alkimist. Pa niti to ni potrebno. Najdi čudežno formulo za pridobitev davčnih prihodkov, ki bodo socialno pravično razdeljeni, pa se bomo naprej pogovarjal.

Kakšno formulo predlaga je povedal že velikokrat in marsikje. Enakomernejša porazdelitev. Spodbujanje ustvarjanja in ne prerazdeljevanja. BTW: kaj je socialno pravično je stvar okusa trenutno vladujoče mentalitete. Je socialno pravično da Matjaž Gantar za kg kruha plača samo 2 €, enako kot uboga delavka v Muri s 400€ plače? (retorično vprašanje za ilustracijo)

RP: Kaj pa, po drugi strani, v tej državi, lahko naredim? Lahko sem brezskrben in se prehranjujem s kombinacijo slanine in statinov, kaj me pa briga, saj stroške zniževanja ravni holesterola v krvi zaradi moje neodgovornosti tako ali tako plačajo vsi davkoplačevalci, in ne samo jaz.

Kaj bi rad? Da prepovemo uzivanje slanine? Ampak potem bi se verjetno pritozeval nad tem, da ne smes jesti slanine...

Totalno si sfalil poanto. Pravi, da je v tej državi vzpostavljen sistem prisilnega plačevanja posledic škodljivih razvad. Ne zahteva prepovedi, zahteva le da vsak plača samo svoj račun.

RP: Lahko sklenem kolektivno pogodbo z delodajalcem in dobim samo toliko, kot mi "višje instance" odmerijo, ne pa toliko kot sem naredil.

Tole sem ze prej komentiral - ziva neumnost tale izjava.

Ja, dobesedno vzeta je štorasta. Ampak komot vidiš smisel v njej. V dejavnostih kjer veljajo kolektivne pogodbe, se delavec nima več kaj pogajat. Lahklo lepo pozabiš, da bo "ful uspešen delavec" dobil kaj več kot pa piše v pogodbi. Največ kar bo dobil bo šikaniranje s strani sodelavcev, ker jih spravla v slabo luč.

RP: Lahko vsak mesec plačujem davke za zdravstvo in z njimi financiram 30-odstotni dvig plač za (večinoma) porazno produktivne zdravnike (s tem, da jim ne smem reči, da so neproduktivni ali pa od njih produktivnost pričakovati)

Pri nas kolikor vem lahko rečeš karkoli...Ravno zato verjetno piše ta članek v financah??? Pravzaprav ne razumem, kaj bi rad povedal. Da cenzure sicer ni, ampak da bi se on vseeno rad pritozil nad njo?

Rečeš lahko, kje te bojo objavili, je pa drugo vprašanje. Pezdirja objavljajo samo finance, za druge ni dovolj "strokoven". Rad bi povedal, da če se pri nas ne strinjaš s tem da je javno zdravstvo edino zveličavno in da bognedaj rečeš kakšno čez njih si avtomatsko ožigosan za "neoliberalca, ki hoče ukinit javno zdravstvo in k nam pripeljat ameriko, ko si ljudje še dohtarja ne morejo privoščit in umirajo na cesti ker nimajo denarja".

RP: Ja, pri nas , lahko financiram dodatno zdravstveno zavarovanje "za 100 tisoč socialno ogroženih" (sebi pa na posojilo plačam operacijo, ker seveda nisem socialno ogrožen)

Operacijo na posojilo? Če praviš, da plačaš 50% davkov od plače, pa le nimaš tako nizkih dohodkov, verjetno bi si lahko privoščil operacijo s kešom...poleg tega...pri nas s potrjeno zdravstveno izkaznico dobiš zdravstvene storitve brez dodatnega plačila (vprašanje kako kvalitetne in v kakšne roku)

Hja, so stvari, ki so lahko nujne ampak moraš lepo čakat v vrsti. Seveda pa jih lahko sam plačaš in si takoj na vrsti. Cena pa je lahko tudi 6mestna. Komot si v najvišjem rangu pa je to vseeno zalogaj. Prav, pa naj bo tako. Samo naj potem ne bo obveznega zavarovanja od katerega praktično nimaš nič.

RP: lahko plačujem pokojninsko zavarovanje (s tem, da ne smem pričakovati zagotovljene pokojnine z dnem, ko neham aktivno delati)

Kdo je rekel, da je ne smes pricakovati? In zakaj mislis, da v katerikoli drzavi lahko z zagotovostjo pricakujes neke pravice, ki naj bi ti pripadle čez 30 let?

Hja, pričakujem lahko tut dedka mraza ampak ga že dolgo ni več.
Gre se zato da obstaja zopet prisila, da plačujem nekaj, od česar ne bom imel nič.

RP: Vsekakor sem lahko hvaležen Dimitriju Ruplu in slovenski vladi, ki z mojim denarjem odlično rešujeta problem slovenske meje (in Pogačnikovega družinskega proračuna); problem meje s Hrvaško me namreč v vsakdanjem življenju tako zelo obremenjuje, da sploh ne morem več delati.

Torej je treba Hrvaški preprosto prepustiti sporna območja? Sej tebe pa tisto področje ja nič ne moti - če bo treba boš še za pasoš pokazu..

Nikakor ne. Pravi, da se mejno vprašanje zelo učinkovito zlorablja za notranje politične igre in prepucavanja. Za 99,9% slovencev je hrvaško-slovenska meja 100% ideološko vprašanje. Od nje ne bomo ničesar imeli niti zaradi nje zgubili. Hkrati pa tisti nesrečen 0,1% prebivalstva ob sami meji vsakiž znova naseda obljubam in zgagi. Njih po domače povedan boli k* v kateri državi so, njih zanima kvaliteta vsakodnevnega življenja. Nerešeno mejno vprašanje ni nobena groza, ki jo je nujno potrebno čez noč rešit. Če se da, fino, dejmo rešit. Tole se očitno ne da, torej zamrznit stanje in se dogovorit za začasen režim. ker trenutno je tam dol očitno brezvladje. Ki pa politikom seveda prou fino koristi za pogrevanje čustev in nabiranje točk.

RP: Seveda pa ne smem nikakor zahtevati, da za moj denar hitro in učinkovito reši mejni spor.
Seveda ima spet v rokavu cudezno formulo?

Res da bi jo lahko omenil ampak kot sm že reku, s hrvati se strinjamo, da se ne strinjamo. Torej se zmenimo kako bojo stvari tam dol tekle, dokler se ne zmenimo kje je meja. Trmasto vztrajati na stanje na nevemkateri 6.19991 očitno ne funkcionira, ker ni niti točno jasno kako je takrat funkcioniralo oz. so interpretacije različne.

RP: Moje delo, instrument za uresničevanje ciljev sodrge

A je ta tipcek edini, ki placuje davke? In na koga je sploh jezen? Na drzavo (ozemlje)? Na mentaliteto naroda? Na nas drzavljane?

Na sistem visokih davkov, na sistem lobijev, ki vsaj posebej pri državi sfehta subvencijo v zameno za glasove, na narod ki to mirno golta in plačuje.

RP: Česa še ne smem? Ne smem si denimo zgraditi (če mi seveda še ostane kaj denarja potem, ko ga namenim za potrebe sodržavljanov, ki so vseskozi v tolikšni stiski, da tudi če bi delal pet služb na dan, ne bi zaslužil dovolj, da bi nehali hlastati po produktih mojega dela) hiše kjerkoli, če mi tega urbanistično-prostorski modreci načrtovalci ne dovolijo.

Seveda, po njegovo bi bilo pravilno, da se dovoli graditi kjerkoli? Potem bi pa cez kaksno leto ob povodnji pametoval, kako hoce denar od drzave za njegovo odplaknjeno bajtico. Pa seveda se taka oseba ne bo bunila, ko bodo cigani hoteli graditi na vodovarstvenem obmocju. In seveda gotovo nima nic proti temu, da se v LJ zgradi dzamija?

Hja, kje se po tvojem nebi smelo gradit? Nad podtalnico? Prav, ampak naj bo tista zemlja državna in mi je država ne proda. Na popavnem ozemlju? Zakaj? Tut če si hišo postavim na kole? Da bi pa on hotu odškodnino zaradi njegovih lastnih zgrešenih idej je pa le tvoja projekcija trenutnega stanja, ko hoče kmet od države odškodnino, ker mu je propadel nasad kivijev zaradi suše. Ampak on je hotu imet kivije in zdej naj palača država, ker to ni ratalo. Danes je žal (skoraj) taka praksa.

RP: Zelo težko kupim poceni hrano, ker to ni v interesu prehrambne industrije in trgovcev (in to šteje, ker gre za nacionalne interese).

Nazaj v komunizem bi sel tale decko?

Ne, hoče met prosti uvoz hrane in umik kmetijskih kvot in subvencij.

RP: Težko kupim pivo ali časopis, ki ni v lasti Pivovarne Laško

Svetujem obisk najblizjega supermarketa - bo vsaj 10 drugih znamk pira nasel.

Veš kaj je hotu povedat in dlakocepiš. Mel smo 2 velika pivovarja, ki sta s pomočjo države ratala en in nato z dodatno pomočjo države privat konglomerat, ki dela vse kar teče in tiska in še kaj. Seveda se da dobit tut kakšno drugo pivo ampak procent trga je kakšen? Kdo je to res plačal? Šrot? Ja seveda.

RP: težko razumem, po kakšnem ključu se vsak mesec obračunavajo in dražijo različne takse, prispevki in cene elektrike, telekomunikacijskih in komunalnih storitev, pa kaj?
ja, to zato, ker je komunist in mu koncept trga (elektrika, telekomunikacije) ni znan - komunalne takse so pa poceni, da se zaradi tega res ni treba razburjat.

Takse se oblikujejo tržno? Cena elektrika se oblikujejo tržno? Komunala je tržna? A ti veš kaj je to trg?

Nauki, ki sem jih razbral iz teksta so pa:
- podjetja so bad, ker so kapitalistični prasci
- visoke cene hrane so bad
- nizke plače niso gud
- visoki davki preveč obremenjujejo drzavljana (no shit)
- nerazumevanja dolocanja cene interneta in telefona (namig: ponudba in povprasevanje)

Jah, komot stvari zasukneš tako, da se ti ne dopadejo. Lahko pa tudi razumeš, kaj je hotu povedat. Komot.
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::

je slovensko zdravstvo dobro? Dovolj dobro napram drugim državnim službam, da bi zahtevali takšne plače.


In zakaj bi zaradi stanja zdravstva morale trpeti plače zdravnikov ?

Zdravniki so tam ZAPOSLENI. Zdravstvenim organizacijam prodajajo svoje delo, ravno tako ot delavci v proizvodnji. S končnim efektom nimajo neposredno nič in ta je odogovornost lastnika organizacije, ne pa delavca. Delavec je odgovoren samo za kakovost svojega osebnega dela. nič več.
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katerih drzavah lahko komot prezivim z ca. 350 eur/mes? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22034462 (20710) perci
»

Osebno dopolnilno delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10621353 (18360) Okapi
»

Kako slovenci ne dojamejo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30740783 (33524) donfilipo
»

Bomo delali do 65. leta? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38520508 (11699) ThinkPad

Več podobnih tem