» »

brezžična povezava

brezžična povezava

Zimavc ::

Pozdrav,

Imam vprašanje, ki je za vas mala malca mene pa že kar nekaj časa muči.
Dokler ni bil v naši vasi omogočen širokpasovni dostop do neta smo imeli ISDN. Kasneje, ko je bilo to omogočeno smo vzeli Siolov trio. Sedaj se pa problem pojavi, ko bom v sosednji sobi imel še en računalnik in bi želel imeti dostop do ineterneta. Vrtanje, da bi speljali kable, ne pride v poštev. Zato me zanima kaj moram kupiti, da bo stvar delovala na wirles način. Verjetno kartica?

Hvala in lp

Saintek ::

Rabil boš router, ki omogoča brezžični internet, ter mrežno kartico, ki jo namontiraš v tvoj pc v sobi in mora biti za sprejem brezžičnega neta. To je tak na grobo vse za večje detajle bo pa še kdo kaj napisal. :)

Zimavc ::

A to in to gre skupaj ali poznate kakšno boljšo verjanto, ker se mi tut sanja ne.

lp

jurre ::

ja, skupaj gre, samo to nimas wirelesa :) Glej ruterje s podporo za wireless. npr tole
poleg tega rabis mrezno kartico z brezzicno podporo, ta je samo navadna, za kabel. Npr. tole
Povej se, kater modem imas od siola. Ce imas npr. sinope, imas ze wifi vgrajen..ga je treba samo aktivirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Zimavc ::

Sagem F@st 3344.

jurre ::

potem lahko dokupis PCMCIA kartico za sagem modem, ki ti omogoca wireless, lahko pa kupis svoj ruter. In v vsakem primeru brezzicno kartico za drug racunalnik, razen ce mas npr. laptop kjer je ze notri verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Zimavc ::

Ne ne je namizni računalnik. Dokupim jaz to kartico in kako to aktiviram?:8)

Drgač pa najlepša Ti hvala

jurre ::

Kartico vstavis v rezo na modemu, ki je pri strani. Potem je pa treba na modemu kartico aktivirat (odpres stran http://192.168.1.2, upor. ime: user, geslo: user). S tem prides na modem, na levi kliknes wifi in activate, ter nastavis se zascito. Lahko poklices tudi na siol, pa ti bojo aktiviral.
Tisto drugo kartico das normalno v racunalnik in instaliras gonilnike.
Pri svojem ruterju bos imel pa malo vec moznosti in nastavitev, vendar ga bos moral sam nastaviti, bo pa tvoja last. Zdaj ce bos npr. zamenjal ponudnika, ali pa ne vem, sel npr na optiko, bos dobil drug modem, kartica wifi ti bo pa ostala, pa nimas kaj pocet z njo...Svoj ruter pa seveda lahko priklopis na katerikoli modem, tako da je mogoce boljse malo vec dat in kupit ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564117 (946) c23po
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951894 (23644) simone
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110124 (6913) trnvpeti
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543890 (19430) imallears
»

Sinope ruter in problemi

Oddelek: Omrežja in internet
181556 (1305) tilenn

Več podobnih tem